» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
13 / 36
»»

Mehmed ::

Hehe mene bolj zabava njegova logika zakaj takih zadev se ni bilo na sodiscu. Ker do zdej se ni bilo dashcamov, ampak zdej pa res bo.
Sej ne da je cela jebena kolona pric zraven. Ce bi se to dalo bi ze kdo naredu.

zmaugy ::

Mehmed je izjavil:

Hehe mene bolj zabava njegova logika zakaj takih zadev se ni bilo na sodiscu. Ker do zdej se ni bilo dashcamov, ampak zdej pa res bo.
Sej ne da je cela jebena kolona pric zraven. Ce bi se to dalo bi ze kdo naredu.l


Zmagovalna logika, ki garantira napredek. :))

Pithlit ::

Fak... spet me je logično sklepanje zajebalo. Sem bla ziher da je reku da gre nekam...
Life is as complicated as we make it...

negotiator ::

Vidim, da imamo novo nakladalnico. Pa če to ne bo kmalu najbolj popularna tema na Slo-Techu :D
All easy problems have already been solved.

zmaugy ::

@sheeskar:

https://slo-tech.com/forum/t685277/p531...

v tem prispevku se VSEKAKOR ne nanaša na prvi stavek, na katerega sem odgovarjal. Moja napaka.
Mislim da je potem vse jasno.

Moje mnenje je, da je počasnež, ki je za sabo zaradi prepočasne vožnje naredil kolono in se ni skladno s CPP umaknil na prvem za to primernem kraju, delno soodgovoren za posledice ki izhajajo iz tega.
Pa saj to je bilo jasno cel čas (mislim moje mnenje), ne? Taktika nabijanja, dodajanja in spreminjanja na strani, ki je v tem primeru nasprotna temu mnenju, verjetno za argumentiran dialog ni bila potrebna.
Tudi skupinska obramba Pithlit nebuloz, kjer je trdila, da moj stavek "odgovornost v prvi vrsti nosi tisti ki prehiteva, del odgovornosti pa nosi tudi počasnež" indirektno pomeni, da "je počasnež bolj kriv kot tisti ki prehiteva" nekako ni ni bila umestna in ni imela nič z normalnim dialogom.
Ampak kaj hočemo, eni imate več časa za zagonit za brezveze, enim se nam pa ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

@sheeskar:

https://slo-tech.com/forum/t685277/p531...

v tem prispevku se VSEKAKOR ne nanaša na prvi stavek, na katerega sem odgovarjal. Moja napaka.
Mislim da je potem vse jasno.

Hm, ne ni. Kaj pa moralna odgovornost in civilne tožbe? A je to samo izmikanje po neumni izjavi, da je polž delno odgovoren za nesrečo? Ker po zakonih in normalni logiki to ne drži.

zmaugy ::

editirano.

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

Moje mnenje je, da je počasnež, ki je za sabo zaradi prepočasne vožnje naredil kolono in se ni skladno s CPP umaknil na prvem za to primernem kraju, delno soodgovoren za posledice ki izhajajo iz tega.

Iz tega ne izhajajo nobene posledice. Razen tega da moraš pač trpet nekje zadaj... ali pa da bo pač plačal za prekršek če ga 'beknejo'.

Al mogoče še vedno trdiš da je nekako kriv za kakršnokoli nesrečo?
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

Na kakšen način pa je prisilil nekoga, da je šel v nevaren manever in povzročil nesrečo? Ker to, da se ni umaknil, ni prisila, ampak samo razmere na cesti.

Mehmed ::

zmaugy je izjavil:


Moje mnenje je, da je počasnež, ki je za sabo zaradi prepočasne vožnje naredil kolono in se ni skladno s CPP umaknil na prvem za to primernem kraju, delno soodgovoren za posledice ki izhajajo iz tega.


No tvoje mnenje je napacno. Ce te pa kaj tolazi, nisi prvi s to idejo, solatko jo ponavlja od casa kocij naprej.

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

Na kakšen način pa je prisilil nekoga, da je šel v nevaren manever in povzročil nesrečo? Ker to, da se ni umaknil, ni prisila, ampak samo razmere na cesti.


Res je. Pri tem je počasne odločilno in zavestno oblikoval te razmere na cesti.
Razumem tvoj argument, recimo da so razmere na cesti tudi velika skala ali polito olje. Če bi nekdo namenoma na cesto polil olje ali porinil skalo in bi prišlo do nesreče, bi verjetno odgovarjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pithlit ::

In? Kako je kriv za nesrečo?
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

Na kakšen način pa je prisilil nekoga, da je šel v nevaren manever in povzročil nesrečo? Ker to, da se ni umaknil, ni prisila, ampak samo razmere na cesti.


Res je. Pri tem je počasne odločilno in zavestno oblikoval te razmere na cesti.

In s tem naredil prekršek. S tem se pa njegova odgovornost konča. Za prekrške drugih ni odgovoren.

zmaugy ::

še ene edit.

Aston_11 ::

zmaugy je izjavil:

oblikoval te razmere na cesti.
Je prisil hitrega voznika, da je šel prehitevati, ta pa se ni mogel upreti, nje? Prehiter voznik je torej psihično nestabilna oseba, ki ga destabilizira že kolona in takemu bi ti dovolil, da se fura po cesti. Takega bi moral čakati snajper ob cesti ali več njih. Kot npr. po tvoji logiki je minikikla kriva, da nekdo postane posiljevalec, oseba, ki jo je oblekla, pa najmanj sokriva. Postavi se na Prešernov trg s pamfletom v roki, pa bomo šteli, kdaj bo snajper vsekal.

zmaugy je izjavil:

še ene edit.
Kaj pa editiraš? Brišeš svoje poste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

še ene edit.

Joj, mislim, oprosti ampak temu se drugače kot da pišeš bedarije, ne da reči. Nenadoma polito olje ali padec skale na cesto NI ENAKO prehitevanju počasnejšega vozila.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Olje ali skala za ovinkom na cesti so razmere na cesti, ravno tako kot model, ki se vozi 50 na cesti, kjer je omejitev 90.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mehmed ::

Kaj sm zamudu, a zdej skale prehitevajo?

Aston_11 ::

zmaugy je izjavil:

Olje ali skala za ovinkom na cesti so razmere na cesti, ravno tako kot model, ki se vozi 50 na cesti, kjer je omejitev 90.
In razmeram na cesti se je treba prilagoditi, ne pa se zaleti v nasproti vozečega.

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

Olje ali skala za ovinkom na cesti so razmere na cesti, ravno tako kot model, ki se vozi 50 na cesti, kjer je omejitev 90.

Razmere na cesti so lahko tudi vesoljci, ki so pristali na Dunajski, pa to še ne pomeni, da jih lahko enačimo s polžem, ki se noče umakniti in dela prekršek. Poglej, lahko izvajamo semantične akrobacije o tem, kaj so razmere na cesti in podobno, ampak polž še vedno ni niti delno odgovoren za neumna dejanja ostalih udeležencev. Če pa nekdo nenadoma vrže na cesto skalo, je pa to nekaj povsem drugega.

zmaugy ::

Če nekdo zanalašč, resnično naklepno z namenom zajebavat folk dela kolono, nakar po pol ure nekdo malce bolj tvegano prehiti in se zaleti...
Hmm, skoraj se mi sliši kot da bi nekdo zanalašč nastavil polmetrsko skalo za ovinek na cesti, kjer je označeno, da se krušijo skale...
Obakrat je mogoče napisat Jebiga, zakaj pa nisi bolj pazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

St235 ::

zmaugy je izjavil:

Olje ali skala za ovinkom na cesti so razmere na cesti, ravno tako kot model, ki se vozi 50 na cesti, kjer je omejitev 90.


in če boš med prehitevanjem skale priletel čelno v nasproti vozečega boš prav tako kriv.

Mehmed ::

zmaugy je izjavil:

Če nekdo zanalašč, resnično naklepno z namenom zajebavat folk dela kolono, nakar po pol ure nekdo malce bolj tvegano prehiti in se zaleti...
Hmm, skoraj se mi sliši kot da bi nekdo zanalašč nastavil polmetrsko skalo za ovinek na cesti, kjer je označeno, da se krušijo skale...

Jst recimo ti cisto verjamem, da to iskreno dozivljas enako.
Ampak spet, relevanten del sveta, tisti ki pise pa izvaja zakone ne.

zmaugy ::

St235 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Olje ali skala za ovinkom na cesti so razmere na cesti, ravno tako kot model, ki se vozi 50 na cesti, kjer je omejitev 90.


in če boš med prehitevanjem skale priletel čelno v nasproti vozečega boš prav tako kriv.


Kako pa je to videti?

Mehmed je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Če nekdo zanalašč, resnično naklepno z namenom zajebavat folk dela kolono, nakar po pol ure nekdo malce bolj tvegano prehiti in se zaleti...
Hmm, skoraj se mi sliši kot da bi nekdo zanalašč nastavil polmetrsko skalo za ovinek na cesti, kjer je označeno, da se krušijo skale...

Jst recimo ti cisto verjamem, da to iskreno dozivljas enako.
Ampak spet, relevanten del sveta, tisti ki pise pa izvaja zakone ne.


Lej ok, mislim da smo zadevo izčrpali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

Če nekdo zanalašč, resnično naklepno z namenom zajebavat folk dela kolono, nakar po pol ure nekdo malce bolj tvegano prehiti in se zaleti...
Hmm, skoraj se mi sliši kot da bi nekdo zanalašč nastavil polmetrsko skalo za ovinek na cesti, kjer je označeno, da se krušijo skale...
Obakrat je mogoče napisat Jebiga, zakaj pa nisi bolj pazil.

Sedaj se pa malo ustavimo (no pun intended). Nekateri tukaj trdijo, da so polži na naših cestah tak problem, da moramo o tem imeti nešteto debat. Ok, prav, kljub temu, da ostali teh polžev niti približno ne srečujemo tako pogosto, da bi se nam to zdel nek problem (se zgodi, da na kakšnega kdaj naletiš, ampak to je to). Ko pričnemo secirati tvoje argumente, da so polži delno odgovorni za nesrečo, ki jo povzroči nekdo drug, pričneš v debato mešati nenadno olje in skale. Ok, recimo, da želiš pojasniti svoja mnenja in si se tega lotil kot da si malo omejen, ni problema. Sedaj pa hočeš, da se vrnemo na polže, ampak z novim scenarijem, kjer so ti polži tako ekstremno počasni ter kratkomalo zlobni, da je praktično nemogoče, da je kdorkoli od vas kaj takšnega sploh doživel na cesti, kaj šele, da bi to bil tako reden dogodek na naših cestah, o katerem bi morali tukaj debatirati ter to označiti kot enega izmed večjih problemov. Želiš, da smo kulturni, ampak kako naj to vzamem drugače, kot drkanje v glavo in oprosti, ampak jaz tukaj ne znam reagirati drugače kot, da ti rečem, da si trol (mislim si pa še nekaj mnogo hujšega).

Mislm, ej, sj ne morš verjet! :))

Mehmed ::

Nene, mi teh polzev ne vidimo.
Ker smo mi te polzi.

directed by M. Night Shyamalan

negotiator ::

kljub temu, da ostali teh polžev niti približno ne srečujemo tako pogosto, da bi se nam to zdel nek problem (se zgodi, da na kakšnega kdaj naletiš, ampak to je to).


Aha! Torej priznaš, da sam nisi polž, se pravi, da si dirkač! Če si na naši strani, potem pa drži z nami!! :))
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

kljub temu, da ostali teh polžev niti približno ne srečujemo tako pogosto, da bi se nam to zdel nek problem (se zgodi, da na kakšnega kdaj naletiš, ampak to je to).


Aha! Torej priznaš, da sam nisi polž, se pravi, da si dirkač! Če si na naši strani, potem pa drži z nami!! :))

"Jaz in ostali, ki so na moji strani napišemo nekaj, vi pa to spremenite v nekaj čisto drugega, smrk, smrk."

St235 ::

zmaugy je izjavil:

St235 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Olje ali skala za ovinkom na cesti so razmere na cesti, ravno tako kot model, ki se vozi 50 na cesti, kjer je omejitev 90.


in če boš med prehitevanjem skale priletel čelno v nasproti vozečega boš prav tako kriv.


Kako pa je to videti?



vprašaj butla, ki je v debato pripeljal skale kot nekaj primerljivega s vozili, ki vozijo pod omejitvijo.

darkz ::

Ravno danes se mi je zgodilo... zgodaj zjutro za v službo. Tip vozil 45-50 kjer je omejitev 60. Naredil je kolono dolgo enih 25 vozil pred njim pa 1km nikjer nobenega. Na cesti kjer ni mogoče prehiteti oziroma če probaš ni varno oz tvegaš sebe in druge.. to zaradi enega debila, ki ni mogel voziti 10km/h več. Kazen obvezno!! Da bi vsaj vozil enakomerno 50km/h ... tip je še zaviral na 40-45km/h tako da je cela kolona morala zavirati. Mu je pa trobilo ene 5 vozil ^^ in še jaz :D gtfo res

Poznam pa še eno resnično zgodbo "vic" od enega starejšega možakarja 60+

Odšel sem v mesto po opravkih, nemoreš verjet kera dolga kolona je bila. Dolga najmanj 2km. Še dobro da sem bil prvi v vrsti :D
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkz ()

solatko ::

Kot sem pravilno predvideval, vam ne potegne iz te vaše v hitrost, zaverovane riti.
Zakon pravi, da se pričakuje, da bodo vsi udeleženci upoštevali celoten zakon in, da bodo vsi udeleženci ravnali tako, da bo ob napakah posledica in škoda čim manjša.

Glede na to, da se pri nas pri skoraj vseh stvareh rešuje, kaznuje in na vse druge načine ukvarja samo s posledicami, smo v stanju, kakršnem smo.
Vsi, ki imate opravljen vozniški izpit, se zavedate, da so na cesti različni posamezniki, tudi taki, ki za vožnjo niso sposobni, oziroma nimajo živcev, da bi prenesli normalno prilagajanje v prometu in to je pravilno upošteval tudi sestavljalec/ci zakona, zato je naložil voznikom, sicer premalo in premalokrat sankcioniran člen o oviranju prometnega toka in celo postavil navodila, kako ukrepati v tem primeru.

Ker so vam razen omejitve hitrosti, ostala določila zakona španska vas, tudi tega, da se morate po potrebi umaknit ali pa vsaj omogočit varno prehitevanje, ko se za vama pojavita dva avtomobila, ki nakazujeta, da bi se rada peljala hitreje in je vaša hitrost nižja od omejitve. Zakonodajalec ni odredil koliko procentov, temveč nižja, torej teoretično -1km/h.
Od trenutka, ko to ne upoštevate, ste v prekršku in v ustvarjanju kolone, za seboj.

Za neuke branja - ste vzrok za ustvarjanje kolone, ki vozi pod omejitvijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Posledica tega pa je, da se je nekemu osebku, zaradi vašega pišmevuhovstva, odtrgal in je začel s prehitevanjem.
Za neuke branja - to je posledica vašega ravnanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ker se debilov, ki se jim v takih razmerah odtrga, ne da odstranit, bodite toliko dobri vozniki, da boste spoštovali zakon in nič drugega, saj sankcionirani ne boste, razen če se bo v koloni vozilo policijsko vozilo (enkrat sem na naših cestah videl tak primer).

Če ste vsi oh in sploh, tako kot govorite in pišete po forumih, vam to ne bo težko.

Dejansko so počasni vozniki v povprečju, posredno povzročili več hudih in najhujših prometnih nesreč, kot tisti, ki tam, kjer je varno, vozijo malo hitreje.

Marsikatera situacija v SLO bi bila boljša, če bi se odstranjevalo vzroke in ne lajšalo posledice.
Ko bo nad vozniki bedel lečeči zdravnik in bo imel pristojnost, bolanemu, kroniku, začasno neprištevnemu, prepovedati vožnjo vseh vozil v prometu, bo kretenov, ki prehitevajo kolone, veliko manj, do takrat pa apeliram, ne ogrožajte moje življenje, z vlačenjem kolon za seboj, saj sem morda ravno jaz tisti, ko se bo po srečanju z vami, čelno zaletel v bedaka, ki vašega početja ni vzel kot šalo.
Delo krepa človeka

St235 ::

Za neuke branja - ste vzrok za ustvarjanje kolone, ki vozi pod omejitvijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Posledica tega pa je, da se je nekemu osebku, zaradi vašega pišmevuhovstva, odtrgal in je začel s prehitevanjem.
Za neuke branja - to je posledica vašega ravnanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Samo v deželi butalcev. V realnem svetu je to posledica njegove nespametne odločitve s katero ogroža sebe in druge in ga treba nemudoma umaknit iz prometa.

Ker se debilov, ki se jim v takih razmerah odtrga, ne da odstranit, bodite toliko dobri vozniki, da boste spoštovali zakon in nič drugega, saj sankcionirani ne boste, razen če se bo v koloni vozilo policijsko vozilo (enkrat sem na naših cestah videl tak primer).

seveda se da, bistveno lažje kot prepočasne.

St235 ::

Dejansko so počasni vozniki v povprečju, posredno povzročili več hudih in najhujših prometnih nesreč, kot tisti, ki tam, kjer je varno, vozijo malo hitreje.

Podprto z statističnimi podatki, ki jih je solatko pridobil med vdihavanjem plina.

Mehmed ::

Solatko mislim da cpp ne prepozna utrgalo se mi je zaradi obrambe.
Verjetno si jo v kazenskem zakoniku kdaj ujel, ampak spet, tle ti ne pomaga ker je tudi tam misljena, ko se zneses nad tistim, ki te sprovocira, ne nad tretjo osebo. In tudi tam te to ne odresi krivde.

solatko ::

Lakotnik29 - Kdo drug, če ne najbolj bukov? Ti kot pametna oseba, bi se moral zavzemat za odpravljanje vzrokov, saj debili so in bodo na cesti, dokler lahko izpit za človeško najbolj kompleksno opravilo, naredi vsak.

Zato tisti, ki se imate za oh in sploh voznike, upoštevajte to simpl določilo, spizdite s ceste na prvem primernem mestu, da se imbecil, ki ga vlečete v koloni, ne bo zaletel ravno vame.

Bolj simpl ne gre.

Mehmed - In kaj bi bo to v bolnici, na vozičku ali na Žalah pomagalo?
Bom pa živ, če ti ne boš vlekel imbecilov za seboj s počasno vožnjo. Morda zahtevam preveč, ampak mnogo duhov, nedolžnih žrtev, mi ravno ta moment prikimava, morda celo ploskajo.

Bolj enostavno ne gre VZROK - POSLEDICA (se ne derem, temveč povdarjam).
Delo krepa človeka

St235 ::

Lakotnik29 - Kdo drug, če ne najbolj bukov? Ti kot pametna oseba, bi se moral zavzemat za odpravljanje vzrokov, saj debili so in bodo na cesti, dokler lahko izpit za človeško najbolj kompleksno opravilo, naredi vsak.

Saj se. definitivno se je treba znebit poasmeznikov, ki se za volanom niso sposobni kontrolirat, ker je samo vprašanje časa kaj bodo imeli za triger in bodo naredili neumnost.

Bolj enostavno ne gre VZROK - POSLEDICA (se ne derem, temveč povdarjam).

Vzrok - duševno moten posameznik ki se ni sposoben kontrolirat in se loti prehitevati na neprimernem mestu.
Posledica - težka prometna nesreča

Počasen voznik je prbiližnio toliko odgovoren kot prodajalec, ki je duševno motenemu norcu prodal avto.

Mehmed ::

Ce smo posteni, imbecil bo ostal imbecil tudi ce pocasnez pospesi, se izloci ali pa ostane doma tisti dan.
Ce bi solatko iskreno hotel izboljsati stanje bi usmeril energijo proti tistim, ki imbecile spustijo na cesto.
Tako jim pa raje hinavsko daje potuho.

solatko ::

Oba - v nekaj temah sem napisal, da bi se moralo opravljanje vozniškkega izpita v temeljih spremeniti, tako pogoji, kot način.
Na kratko -
Za vožnjo avtomobila do pozne starosti, rabiš en pregled pri zdravniku medicine dela, športa in prometa, potem pa naše organe ne zanima več tvoje zdravstveno stanje -
moj predlog - psihofizično stanje voznikov, bi moral nadzirati lečeči zdravnik - enkrat letno obvezni splošni pregled.
V njegovi pristojnosti bi morala bit začasna prepoved vožnje vseh vozil, v času zdravstvenih težav, ki vplivajo na sposonost upravljanja in obnašanja v prometu.

Sama izpitna vožnja bi morala potekat v 3-eh fazah - 1 ura mestne vožnje (obvezno samo v večjih mestih, kakšne Ribnice odpadejo - CE, MB, KP, NM, KR in LJ).
1 ura lokalne ceste
1 ura AC.
Kandidat bi izpit opravil, ko bi na vseh treh delih, dosegel zadovoljiv rezultat.

Dve leti po opravljenem izpitu, bi moral voznik imeti na vozilu tablico začetnik L - zato, da bi ostali udeleženci v prometu opazili, da gre za začetnika in bi bolj pazili na njega.

Vsekih 10 let, bi vsak voznik moral opraviti kondicijsko vožnjo pred izpitno komisijo, katere bi bile obvezne in zastonj, saj bi stroške nosili deljeno - zavarovalnice in proračun, na račun veliko manjšega števila prometnih nesreč.

Skrb za tehnično vozil, bi morali prevzeti avtomehaniki in seveda tudi odgovarjati za vozila, ki grejo iz njihovih rok na cesto. S tem bi odpadla razna šraufanja pod kozolci, saj bi moral biti v prometnem dovoljenju vsako leto štempelj pooblaščenega mehanika ali servisa.

Dejstvo namreč je, da te imbecili, ki znorijo v počasnih kolonah, do takrat čisto lepo vozijo, ko je prometni tok normalen, saj se to dogaja voznikom, ki imajo kar nekaj km za seboj, začetniki, razne kakšnih prepotentnih mulčkov, se niti ne spravljajo prehitevat.

In Lakotnik, če se še tako sprenevedamo ima vsaka posledica tudi svoj vzrok - počasna kolona je stisnjena, med vozili ni dovolj prostora, da bi lahko prehiteval vsako vozilo posebej, zato tisti, ki se enkrat odloči za prehitevanje, zelo težko pride nazaj na desni pas - to je dejstvo, kar v koloni, ki vozi na zgornji meji omejitve, izgleda popolnoma drugače. Vsa vozila vozijo v varnostni razdalji, so lepo na sredi voznega pasu in večina voznikov niti ne razmišlja o prehitevanju, torej se ne, ko pričakujejo ravnino, približajo vozilu pred seboj in vozijo ob sredinski črti.
To so dejstva in vzroki ni pri tistem, ki se mu je vtrgal, temveč počasna, stisnjena kolona, vse ostalo so posledice.

Zato še enkrat apel, voznikom, dokler veljajo ta pravila, ki so - držite se večine predpisov, predvsem pa tega, da opazujete promet tudi zadaj in se pravočasno umikate hitrejšim, zaradi tistih, ki prihajajo nasproti, saj niso nič krivi ne za tistega, ki se mu vtrga, niti za vašo željo po počasnem kruzanju.
Saj je tako enostavno, samo ego, da smo itak plačali cestnino, mora biti malo manjši.

Vse ostalo lahko razpravljamo še leta, ne bo zaradi tega na cestah nič bolje, dokler se nam ne razčistijo, določena prapričanja v glavah.

Debilov pa ne bomo spravili s cest, se pač sami, samo problem je, da velikokrat odnesejo še koga drugega s seboj, zato pazite na svoje ravnanje in ne igrajte policajev na cesti.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

>Za neuke branja - ste vzrok za ustvarjanje kolone, ki vozi pod omejitvijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da je človek idiot, je kriva izključno mati narava, par genov, morda okolje, v katerem so ga vzgajali in ostale psihoze, s katerimi ga fotrate na tem forumu. Da bi si čisto enostavno priznali, da je duševni bolnik in da kot tak na cesto ne sodi, vam na misel ne pride. Raje ga bo Solatko zagovarjal, pustil, da svoje psihoze izživlja na cesti in pobija ljudi. Bravo Solatko. Če odstranimo vzrok, torej psihote s ceste, kar seveda ni mogoče, bo zelenjava et co hodila peš.

>Dejansko so počasni vozniki v povprečju, posredno povzročili več hudih in najhujših prometnih nesreč, kot tisti, ki tam, kjer je varno, vozijo malo hitreje.

Samo v blodnjah Solatkota. Solatko pa je kriv, da morajo počasni vozniki voziti počasi, ker se morajo paziti zelenjave et co po cestah, saj so dolžni pričakovati, da bodo fermentirana zelenjava in co - pridivjali iz kakšnega ovinka, - se jim nalimali v rit, - naredili kolono, do katere ne bi prišlo, če bi vozili po predpisih, saj počasneža praktično nikoli ne bi dohiteli, torej je zelenjava et co kriva, da vozijo počasi in je zelenjava et co ne samo neposredno, temveč tudi posredno povzročila več hudih in najhujših prometnih prometnih nesreč kot vsak počasnež, ki vozi 10 km/h manj od dovoljene hitrosti oziroma 50 km/h od po fermentirani zelenjavi et co zapovedani hitrosti.

solatko je izjavil:

Dejstvo namreč je, da te imbecili, ki znorijo v počasnih kolonah, do takrat čisto lepo vozijo, ko je prometni tok normalen, saj se to dogaja voznikom, ki imajo kar nekaj km za seboj, začetniki, razne kakšnih prepotentnih mulčkov, se niti ne spravljajo prehitevat.

Ne pozabi povedat na medicini dela, da se pustiš provocirati počasnih voznikam in da zaradi tega doživljaš blodnje in da se raje vpičiš v nasproti vozeči avtomobil, kot da bi gospod 2 minuti počakal. K svojim predlogom dodaj obveznega psihiatra, ker očitno ni dovolj, da je star človek po svojem mnenju fizično sposoben vožnje. Pa obvezno vprašanje mora biti, kako te nervirajo počasni vozniki in ali so vozniki, ki provocirajo stare ljudi, krivi prometnih nesreč, ki jih stari ljudje posledično povzročijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

solatko ::

Aston_11 - Najprej preberi post višje, potem pa boš dal konstruktiven predlog, kako boš izmed miljon voznikov, potegnil iz prometa, tistih nekaj, ki v počasni koloni ne zdržijo?

Dokler je tako, spoštuj člen o oviranju prometnega toka, norce pa pusti, ker nimaš načina, da jih spraviš s ceste.
Samo s tem, boš za varnost tistih, ki jih na cesti srečuješ, naredil največ, kar je v tvoji moči.
Čisto simpl, pogledaš vzratno ogledalo, vidiš zadaj dva avtomobila, ki sta ti preblizu, najdeš ustrezno mesto, za 10 sekund ustaviš in morda si s tem preprečil čelno trčenje.

Lažje, kot iskat idiote, ki tvoje počasnejše vožnje, niso pripravljeni tolerirat.

In mimogrede - lahko brez problemov vozim v koloni tudi od Ribnice do LJ, z varnostno razdaljo in brez želje po prehitevanju, saj v življenju nisem še nikoli prehiteval v škarje.
So pa na cesti taki, ki tega ne zmorejo.
Jih boš lovil ti?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Aston_11 ::

solatko je izjavil:

Dokler je tako, spoštuj člen o oviranju prometnega toka, norce pa pusti, ker nimaš načina, da jih spraviš s ceste.
S tem se strinjam, čudi me le, da jih tako intenzivno zagovarjate in krivite počasne voznike za traparije, ki jih ti naredijo.

zmaugy ::

sheeshkar je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Če nekdo zanalašč, resnično naklepno z namenom zajebavat folk dela kolono, nakar po pol ure nekdo malce bolj tvegano prehiti in se zaleti...
Hmm, skoraj se mi sliši kot da bi nekdo zanalašč nastavil polmetrsko skalo za ovinek na cesti, kjer je označeno, da se krušijo skale...
Obakrat je mogoče napisat Jebiga, zakaj pa nisi bolj pazil.

Sedaj se pa malo ustavimo (no pun intended). Nekateri tukaj trdijo, da so polži na naših cestah tak problem, da moramo o tem imeti nešteto debat. Ok, prav, kljub temu, da ostali teh polžev niti približno ne srečujemo tako pogosto, da bi se nam to zdel nek problem (se zgodi, da na kakšnega kdaj naletiš, ampak to je to). Ko pričnemo secirati tvoje argumente, da so polži delno odgovorni za nesrečo, ki jo povzroči nekdo drug, pričneš v debato mešati nenadno olje in skale. Ok, recimo, da želiš pojasniti svoja mnenja in si se tega lotil kot da si malo omejen, ni problema. Sedaj pa hočeš, da se vrnemo na polže, ampak z novim scenarijem, kjer so ti polži tako ekstremno počasni ter kratkomalo zlobni, da je praktično nemogoče, da je kdorkoli od vas kaj takšnega sploh doživel na cesti, kaj šele, da bi to bil tako reden dogodek na naših cestah, o katerem bi morali tukaj debatirati ter to označiti kot enega izmed večjih problemov. Želiš, da smo kulturni, ampak kako naj to vzamem drugače, kot drkanje v glavo in oprosti, ampak jaz tukaj ne znam reagirati drugače kot, da ti rečem, da si trol (mislim si pa še nekaj mnogo hujšega).

Mislm, ej, sj ne morš verjet! :))


another one.

PS: hoces reci da sem te prisilil v nekulturno obnasanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

another one.

Drugače se tvojega trolanja ne da opisati. Izbral sem najbolj prijazne besede, ki so bile možne. Izredno sem alergičen na to, da nekdo zagovarja ali relativizira nevarno vožnjo, ki mene in ljudi, ki jih imam rad, vsakodnevno neposredno ogroža vsakič, ko stopimo iz stanovanja ter hkrati kot največji problem na cestah izpostavlja počasnejše voznike, ki me s svojo počasnostjo niti približno ne ogrožajo do te mere kot divjaki in tisti, ki jih zagovarjate ter jim s tem dajete potuho (ta forum bere veliko več ljudi, kot jih sodeluje v tej temi in vprašanje je samo, kako velikemu številu absolutnih kretenov ste v takšnih temah "potrdili", da je njihova vožnja čisto OK). Tukaj ne gre za ideološko nestrinjanje, kjer bi te žalil zaradi tvoje podpore Janši oziroma Kučanu, gre za povsem jasne zakone, ki veljajo v naši ter drugih državah, kot tudi v sami fiziki, nekateri tukaj pa odkrito priznavajo, da se na njih požvižgajo ter relativizirajo še hujša kršenja drugih psihopatov, tudi s tem, ko za najhujše nesreče krivijo (tudi, če samo delno) počasnejše voznike.

zmaugy ::

S tem, ko si napisal, da te je moje pisanje "prisililo" k nekulturnim odgovorom, si se glede na lastne argumente pri opravičevanju svojih dejanj izenačil s tistimi, za katere praviš, da neutemeljeno opravičujejo svoje nepremišljene poteze v prometu z ravnanji drugih ljudi v prometu.

Moje mnenje ostaja in vsekakor ga imam pravico imeti in tudi izražati.

zmaugy ::

Še nekaj: imeti mnenje, da del odgovornosti za nesreče nosijo tudi prepočasni vozniki, ne pomeni zagovarjati divjake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sheeshkar ::

zmaugy je izjavil:

S tem, ko si napisal, da te je moje pisanje "prisililo" k nekulturnim odgovorom, si se glede na lastne argumente pri opravičevanju svojih dejanj izenačil s tistimi, za katere praviš, da neutemeljeno opravičujejo svoje nepremišljene poteze v prometu z ravnanji drugih ljudi v prometu.

Moje mnenje ostaja in vsekakor ga imam pravico imeti in tudi izražati.

Ravno obratno, nihče me ni prisilil, to je bila moja zavestna odločitev. Swing and a miss, tako kot vedno.

Seveda imaš pravico izražati tudi najbolj zabita mnenja, ampak to še zdaleč ne pomeni da imaš prav. V vsaki debati pa pride čas, ko jih je potrebno podkrepiti še s čim drugim kot z lastno omejenostjo. Predlagam da začneš, ker ti si tisti, ki podaja mnenja katera so povsem v nasprotju s trenutnim stanjem.

zmaugy je izjavil:

Še nekaj: imeti mnenje, da del odgovornosti za nesreče nosijo tudi prepočasni vozniki, ne pomeni zagovarjati divjake.

Pomeni vsaj relativizacijo njihovega divjanja.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

zmaugy je izjavil:

imeti mnenje, da del odgovornosti za nesreče nosijo tudi prepočasni vozniki, ne pomeni zagovarjati divjake.

Seveda pomeni. Pomeni tudi da ne poznaš ne CPP, ne zakonov, ne fizike... *hint* prepočasni vozniki ne obstajajo... razen tam kjer je predpisana najmanjša dovoljena hitrost in se vozijo počasneje - regionalka to ni.
Life is as complicated as we make it...

zmaugy ::

"ampak jaz tukaj ne znam reagirati drugače"

"Nisem več zdržal in sem pritisnil na plin," bi verjetno napisal kakšen divjak.

St235 ::

Pa vendar, ali kje vidiš prelaganje odgovornosti na tvoje idiotske izjave, al ti je mirno povedal, da je bila njegova zavestna odločitev, da ti pove da si idiot?

zmaugy ::

Pithlit je izjavil:

zmaugy je izjavil:

imeti mnenje, da del odgovornosti za nesreče nosijo tudi prepočasni vozniki, ne pomeni zagovarjati divjake.

Seveda pomeni. Pomeni tudi da ne poznaš ne CPP, ne zakonov, ne fizike... *hint* prepočasni vozniki ne obstajajo... razen tam kjer je predpisana najmanjša dovoljena hitrost in se vozijo počasneje - regionalka to ni.


Pa verjetno tudi živali ne maram, nje?

St235 je izjavil:

Pa vendar, ali kje vidiš prelaganje odgovornosti na tvoje idiotske izjave, al ti je mirno povedal, da je bila njegova zavestna odločitev, da ti pove da si idiot?


V bistvu hočeš povedati, da enostavno se obnašaš nekulturno ne da bi te kdo v to prisilil? Sheeskar se je drugače skliceval na moje pisanje in s tem opravičeval svoje nekulturne izpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()
««
13 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334994 (32746) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121755 (98777) solatko

Več podobnih tem