» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
22 / 36
»»

krneki0001 ::

Slovenija od kod lepote tvoje:


Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

solatko je izjavil:

r3dkv1c4 - Ti bom napisal samo dva primera, kjer se mi je splačalo spustit lokalca naprej - Zadar - Rijeka stara jadranska magistrala, najmanj eno uro bi vozil na nepoznanem terenu dlje, kot je bila vožnja za domačinom.
Cres - trajekt - Mali Lošinj, za domačinom, najmanj pol ure. Nikoli na neznanem terenu nebi tako tiščal v neznano. Ja bo kar držalo, domačini so vozila s prednostjo na neznanem terenu!!!!>:D

Tole mi ni najbolj jasno!
Eno uro bi se peljal dlje....za crknit kakšen komentar.

Po drugi strani si pa oh in sploh zagovornik varne vožnje.....muaahahahahahah.

pa ti veš koliko km je zadar-rijeka?

Ne veš...če bi vedel, ne bi klobasal neumnosti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Slovenija od kod lepote tvoje:




Sam še slovensko se morajo naučit, pa boš vsaj malo manj neumen izpadel.

Zdaj pa samo še pojasni v kateri dimenziji, avto te skoke odnese brez posledic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kuvanasarma ::

krneki0001 je izjavil:

solatko je izjavil:

nebivedu - To je pa en največjih idiotizmov, ki sem jih uspel prebrati v tisku. V pravokotnem ovinku zapelješ na njivo, da zjebeš tistega zadaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Koliko takih manevrov si pa že izvedu v življenju?
To lahko izvedeš samo v megli, saj tisti, ki imajo navado vozit na odbijaču, gledajo cesto veliko bolj naprej, kot jo boš ti kadarkoli in se ti bodo smejali, ko boš šel naravnost, oni pa brez ovire pred seboj 90-100 v pravokotni ovinek - varno.



Ne nakladaj. Tisti, ki mislite da ste dobri vozniki, se na cesti nalimate na rit in nič prav dost ne spremljate ceste naprej, ker je sploh ne vidite, če ste meter in pol za ritjo, samo gledate luči tistega spredaj, kako se premikajo. In to vsi počnete, ker mislite da ste nadsposobni.

Ko pa v ovinku naravnost zapeljem, greste pa za mano na sveže zorano njivo, ko mala račka za mamo račko.


Wait what, če se komu zalimam na rit, je to zato ker poznam cesto bolj od njega in ponavadi vozim hitreje in sigurno ne bom šel v njivo, če pa ceste na poznam pa ne vozim niti blizu nekoga kaj šele na odbijaču, zraven pa še spremljam karto na navigaciji da vem kje so nevarni ovinki...

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Utk je izjavil:

No dej povej kolkrat si ta manever uspešno izvedel.


S terencem kadarkoli se mi da, ker sekaš ovinek in se na drugi strani njive "priključiš" nazaj na cesto. S subarujem pa samo kadar zajebavam ljudi, ki mi preblizu riti vozijo.

Ne zanima me kolkrat si ti zapeljal na njivo, ampak kolkrat je kdo zapeljal za tabo nenamenoma.

krneki0001 ::

2x do sedaj. En s swiftom in en s calibro. Za kolegom pa en s hondo. Vsi trije na istem ovinku.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ti mater. En na 10 let, od tega zadnji pred 10 leti, ker za ta dva avta moraš imet danes pa že prekleto srečo, da jih dobiš zadaj. Sploh swifti v letu 2016 so znani po tem da divjajo in se lepijo na rit. Sem mislil da se ti to dnevno dogaja.

krneki0001 ::

Sej je dost. Je pa vseeno manj, kot si jih ti razbil.

kozmy ::

kuvanasarma je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

solatko je izjavil:

nebivedu - To je pa en največjih idiotizmov, ki sem jih uspel prebrati v tisku. V pravokotnem ovinku zapelješ na njivo, da zjebeš tistega zadaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Koliko takih manevrov si pa že izvedu v življenju?
To lahko izvedeš samo v megli, saj tisti, ki imajo navado vozit na odbijaču, gledajo cesto veliko bolj naprej, kot jo boš ti kadarkoli in se ti bodo smejali, ko boš šel naravnost, oni pa brez ovire pred seboj 90-100 v pravokotni ovinek - varno.



Ne nakladaj. Tisti, ki mislite da ste dobri vozniki, se na cesti nalimate na rit in nič prav dost ne spremljate ceste naprej, ker je sploh ne vidite, če ste meter in pol za ritjo, samo gledate luči tistega spredaj, kako se premikajo. In to vsi počnete, ker mislite da ste nadsposobni.

Ko pa v ovinku naravnost zapeljem, greste pa za mano na sveže zorano njivo, ko mala račka za mamo račko.


Wait what, če se komu zalimam na rit, je to zato ker poznam cesto bolj od njega in ponavadi vozim hitreje in sigurno ne bom šel v njivo, če pa ceste na poznam pa ne vozim niti blizu nekoga kaj šele na odbijaču, zraven pa še spremljam karto na navigaciji da vem kje so nevarni ovinki...


In kaj boš naredil, če bo avto pred tabo moral nenadoma zavirat? Mislim, da ti poznavanje ceste, ne bo kaj dosti pomagalo. Ali pač? ;((

krneki0001 ::

Tisti, ki vozijo 2m za ritjo o tem ne razmišljajo. Šele potem ko se nasadijo, začnejo razmišljat, da to ni bilo pametno početje.

Bilo jer pa na cesti od rondoja tomačevo proti trzinu in tip je s hondo zapeljal čez 2 pasova, da je zavil desno. Iz prehitevalnega direktno na desno, na brnčičevo. Ker sem moral na hitro bremzat do konca, da sem se mu lahko izognil, tisti za mano pa ni imel dovolj varnostne razdalje, pa niti ni opazil, da bremzam, se je zaletel vame s polno hitrostjo (med 80 in 90km/h). Škodo oktavijo je spredaj odprlo do srede sprednjih blatnikov, ker se je nabil v skoraj stoječ 2 toni težak avto. Na srečo si je žena zapisala registersko številko honde. Voznik s premjahno razdajo pa je danes na vozičku. Je preživel, vendar ne bo nikoli več hodil.

Spajky ::

krneki0001 je izjavil:

Tisti, ki vozijo 2m za ritjo o tem ne razmišljajo.
Taki, ki meni to naredijo, naredijo zato, hočejo videt odzadaj kaj zaen stroj (okrašena hitra peglica) je moj Puntić (ne piše nič) in namesto odpadlega Fiat znaka je zelena nalepka s črko S kot Spajky in slikco spajkalnika doli, v sredini pa nalepka iz enega laptopa ... Piše TOSHIBA (To-Šiba) :)) :)) :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Utk ::

krneki0001 je izjavil:

Sej je dost. Je pa vseeno manj, kot si jih ti razbil.

S tabo, ki si razbil dva avta in pohabil človeka, se res ne morem primerjat. Jaz sem samo eno mačko zgazil. Ta štorija, da si se ti pri vožnji z 80 ustavil skoraj do konca medtem ko je nekdo švignil čez 2 vozna pasa pač ne pije vode. Tu nekaj manjka, ali je pa nekaj dodano. Morda si pač sred hitre ceste stal še pol minute ko je bilo vsega konec, da si je gospa uspela zapisat registrsko, ali kaj podobnega. Čist nedolžen mi tu ne zgledaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jalovec09 ::

Vozim kr vzorno po cesti in za tiste zadaj mi je vseeno, takrat sredinski špegu skrijem, da ga ne gledam, ker je precej moteče.
Drugač imam Hondo in gre ko raketa, kukr sm že probal jo nekajkrat stisnt.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Utk je izjavil:

Ta štorija, da si se ti pri vožnji z 80 ustavil skoraj do konca medtem ko je nekdo švignil čez 2 vozna pasa pač ne pije vode. Tu nekaj manjka, ali je pa nekaj dodano. Morda si pač sred hitre ceste stal še pol minute ko je bilo vsega konec, da si je gospa uspela zapisat registrsko, ali kaj podobnega. Čist nedolžen mi tu ne zgledaš.


Si že kdaj videl idiota, ki iz prehitevalnega pasu proba zavit na desno na izvoz? Kaj boš naredil, ko se pred tebe zapelje, te izsili? Zaletel se mu v bok?

Utk ::

Jaz dvomim, da se bi v času ko gre on čez moj pas, in še enega sosednjega, uspel ustavit iz 80 do nule. Ampak nekateri ste itak supermeni...

Buggy ::

...dej nebivedu nehaj ze enkrat nakladat, ker mi je ze slabo od teh tvojih bedarij, ki jih pises. Povej, ce ti slucajno po voznem hitreje vozis kot ostali na prehitevalnem, al kako ga bos ti v bok nasadu? Ce ze glumis, dej vsaj mal resnice zavij v nakladanje bo bolj pristno.

Tista klobasa s skokom na njivo je pa bolj kot ne prenesenka s tem kar ponavadi naredis s temo na ST, derailas jo z oslarijami, ostali pa na to reagirajo in ti sledijo...adijo tema. Predbozicni trol, verjetno ze mal pod vplivom kaksnih sluzbenih fest :))

Sicer pa vidim, da se stvari jemlje iz konteksta, ekstreme potencira na njih zgradi splosno teorijo, oznaci ljudi za zivcne in morilce in to taki, ki se oznacujejo za najbolj tolerantne na cestah >:D

Tema je ze zdavnaj za zaklenit IMO

Heavy ::

So tudi idjoti, ki zapeljejo iz pospeševalnega na prehitevalni pas z brzino pod 50 - je pa ta zgodba malo čudna.

Če je res imel takšno malo varnostno razdaljo, bi ga dobil v rit že ko bi zmanjšal hitrost za iz 80 na 60, da je avto spredaj tako odprlo, bi moral biti skoraj stacionaren, med tem ko se on zabije z polno hitrostjo v tebe (razen če ni imel že prej razbitega avtomobila z švasano šasijo). Se zapomnit tablico v taki situaciji je pa nasploh zlata :))
#TeamFelix

Utk ::

Najbrž je samo tipičen voznik subaruja kot jih vidimo po cesti...refleksi crknjenih konj, vožnja 70-80, da lahko trosiš okoli da 2,0 mašina žere 7 litrov in da lahko rečeš, da je avto tih in udoben (no, to še zmeraj ni, je pa res enako "udoben" po njivi in po cesti), ko se kaj zgodi, treba bremzat pol kilometra prej, potem še pol minute čakat, da se mašina ogreje, in potem počasi speljat...ja, na obvoznici ga znaš v tem primeru fasat v rit, jasno čisto po nedolžnem.

krneki0001 ::

Buggy je izjavil:


Tista klobasa s skokom na njivo...


Kje sem pa napisal, da jaz skačem z avtom?

Samo pokazal sem kaj ljudje vse delajo s temi avti, pa jajca še kr sku stojijo, da pa s ceste na eno njivo nebi mogel s takim avtom zapeljat pa...

krneki0001 ::

Heavy je izjavil:

So tudi idjoti, ki zapeljejo iz pospeševalnega na prehitevalni pas z brzino pod 50 - je pa ta zgodba malo čudna.

Če je res imel takšno malo varnostno razdaljo, bi ga dobil v rit že ko bi zmanjšal hitrost za iz 80 na 60, da je avto spredaj tako odprlo, bi moral biti skoraj stacionaren, med tem ko se on zabije z polno hitrostjo v tebe (razen če ni imel že prej razbitega avtomobila z švasano šasijo). Se zapomnit tablico v taki situaciji je pa nasploh zlata :))


Moja vožnja je bila čisto po omejitvi, prej še malo pod, ker s terencem nisem vozil hitro, prej 10 do 20 pod omejitvijo. Tip je pa vozil po prehitevalnem pasu in očitno prepozno ugotovil da mora zavit desno, pa je to naredil tako da je mene izsilil. Jaz sem se že skoraj ustavil, ko je tip vame priletel.

69charger ::

Bi rad videl vse glavne udeležence te teme v kakšni gostilni na debati haha :)

How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Aston_11 ::

69charger je izjavil:

udeležence te teme v kakšni gostilni
Ni dobra lokacija. Nebivedu je 1x prodajal chickine na forumu po 5 EUR kg in bi lahko sponzoriral en piknik. Sicer nisem pretiran fan ckickenov, vendar perutke na roštilju so fantastika. Alkota ne pijem, da ne bi vozil po pločnikih, trave ne kadim, ker bi se bal starih om, bi pa prinesel na piknik izvirsko vodo ali pa čaj, v znak solidarnosti pa bi prišel z bicklom.

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Buggy je izjavil:


Tista klobasa s skokom na njivo...


Kje sem pa napisal, da jaz skačem z avtom?

Samo pokazal sem kaj ljudje vse delajo s temi avti, pa jajca še kr sku stojijo, da pa s ceste na eno njivo nebi mogel s takim avtom zapeljat pa...


Kaj misliš, da bi se v tvoji pravljici zgodilo, če bi v ovinku peljal naravnost z 90 km/h, tako kot nakladaš v tej temi?

Heavy ::

Pot bi normalno nadaljeval - govorimo o subaruju :D


PS: če posnameš ta podvig, ko ti nekdo sledi z audijem na polje, ti častim par kant motornega olja :D
#TeamFelix

negotiator ::

@aston11

Napiši prav: motene osebe so osebe, ki obračajo po pločnikih.


Imaš kakšen vir za tole (če izvzamemo tvojo genialno glavico)?
All easy problems have already been solved.

boolsheat ::

negotiator je izjavil:

zenith1 je izjavil:

Nagradno vprašanje za "brihte", ki tolerirajo 90kmh all the way: Kaj ti bo rekel policaj, ko boš zletel s ceste, ker si jo poznal kot svoj žep???
Nasvet, ki ga dam zastonj: Tudi tvoj kasko ti takrat ne bo pomagal. (kazen 400EUR ker nisi prilagodil hitrosti)


In še eden od mnogih, ki ga niso naučili brati. 90 se vozi, če razmere in predpisi to dopuščajo. Če ni spluženo, osebno ne grem čez 50 izven naselja, raje manj - imaš pa dejansko počasnele, ki ob normalnem vremenu vozijo 70, v nespluženem pa tudi in te gredo prehitevat, potem pa na cesti vidiš polno sledi, ki vodijo na polje (občasno tudi kak avto na strehi) :)) Ampak taki se imajo še vedno za varne, ker vozijo 70 in ne 90, kljub temu, da cesta niti splužena ni.


Če ni poškodb se policajev ne kliče.

Kar se tiče počasnih voznikov - policisti bodo morali začeti bolj dosledno kaznovati tiste, ki ovirajo promet in ne spuščajo kolon za sabo naprej - se umaknejo na prvem primernem mestu.

Če imaš izven naselja za sabo kolono 3+ vozil in se ne umakneš bi moral dobiti vsaj kakšnih 500EUR kazni.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Japajade, kaznuje se prehitre voznike, tapočasne se nikoli ne bo, ker zaradi počasne vožnje je varnost bistveno boljša kot dirkanje.
A če čez naselje pelješ 55km/h in se ti nabere 10 avtov si pa kr ovira na cesti, ahahahaha:P

49106 ::

Če ni poškodb se policajev ne kliče.


Ne drži.

St235 ::

Če ni poškodb ni nujno klicat policije bo bolj pravilno.

krneki0001 ::

Za vsako nesrečo kličeš policijo. Naj oni naredijo zapisnik in določijo krivca, da se tebi ni treba preveč z zavarovalnico ukvarjat in da ti ni treba dokazovat da nisi ti kriv, ko nasprotna stran spodbija zahtevek.

hojnikb ::

#brezpodpisa

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

Za vsako nesrečo kličeš policijo. Naj oni naredijo zapisnik in določijo krivca, da se tebi ni treba preveč z zavarovalnico ukvarjat in da ti ni treba dokazovat da nisi ti kriv, ko nasprotna stran spodbija zahtevek.


Pol jih kar pogosto kličeš, ko plužiš po njivi? Mater spet nakladaš v tri dni.

krneki0001 ::

hojnikb preberi na kakem avtomobilističnem forumu, koliko imajo ljudje problemov. Krivec izpolni evropsko sporočilo, se z vsem strinja na mestu nesreče, potem pa vse to spodbija. In potem se ti vleče vse skupaj par let.

Najlažje je poklicat policijo, oni naredijo zapisnik in to je potem tudi uradno na zavarovalnici in nasprotna stran nima kaj za ispodbijat.

Evo en zelo butast primer:
Torej v četrtek sem se peljal proti tomačevem, ter pred semaforjem pred tomočevem kjer je semafor. Smo stali na rdeci luci. In starejsa gospa (naknadno ugotovljeno,da je 80let stara), je rinila iz desnega pasa čez polno črto na moj pas ter avto "ruknila" iz tako da imam popraskan lev odbijac ter vdrti lev blatnik. Ker je to starejsa gospa zato je normalno da taka gospa ne opazi da je zadela nekam z avtom :). Se je mirno odpeljala naprej, nato pa sem vozil za njo 1,5km ter ji trobil in jo poskual ustaviti kar mi je naposled uspelo. Gospa se je opravicila ter povedala da slabo slisi ter da ni videla oz. Slisla trka. Ko je pogledala avto se je strinjala da bo trcila ter je povedala da se ji zelo mudi ter da bo krila stroske. Ker nisem hotel je zadzevati sem poslikal njeno osebno ter vzel njeno telefonsko stevilko. Prav tako pa sem ji dal mojo telefonsko.

V petek sva se slisala ter mi je povedala da naj grem oceniti skodo ter jo bo krila. Po tem ko sem sel na servis oceniti, so mi naracunali 450€, kar se mi je sicer zdelo veliko. Po tem ko sem izvedel strosek sem gospo poklical ter ji prijazno razlozil da je cena popravila 450€, ter da glede na to da ima zavarovan avto bi bilo bolje zanjo kot tudi zame da se izpolni evropski zapisnik preko katerega bi lahko popravil avto(glede na starost se ne cudim ce ne ve kaj pomeni evropski zapisnik) Gospa je odgovorila da se bo pozanimala ter me v ponedeljek kontaktira.

In sedaj šok!!!! Danes me kliče gospodična iz policijske postaje, nekako v zvezi, da naj neham gospo izsiljevati za 450€ v nasprotnem primeru bo podana kazenska ovadba zoper izsiljevanja starejse osebe. Med pogovorm me je tudi "obtozila" da sem jo ustavil ne da bi trcila ter da sem med tem ko je ona lezla iz avta pobarval njen odbijac. Tako da je zgledalo kot da je ruknjen, sedaj ko je pa spral dež pa je njen avto nedotaknjen.


Zanima me kaj lahko naredim? Ista policijka mi je tudi razložila da nemorem podati ovadbe zaradi prometne nesrece saj je minilo ze vec kot 24ur. Torej kaj lahko naredim, glede na to da sem gosodicni kateri se je mudilo ter je vsekakor butnila moj avto (potrdita lahko dva ki sta bila z mano v avtu). Gospa pa kakor mnogi vemo s svojimi 40 leti ni zmozna varno voziti.


vir:https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

jalovec09 je izjavil:

Japajade, kaznuje se prehitre voznike, tapočasne se nikoli ne bo, ker zaradi počasne vožnje je varnost bistveno boljša kot dirkanje.
A če čez naselje pelješ 55km/h in se ti nabere 10 avtov si pa kr ovira na cesti, ahahahaha:P


Napisal sem, da bi kazni morale biti izven naselij. In oviranje prometa ni za varnost nič boljše (sploh pa ne bistveno boljše) kot vožnja po omejitvah (dirkanje nima tu nobene povezave). Sicer pa "tapočasne" se že tudi sedaj kaznuje... Le mnogo, mnogo preredko.

49106 je izjavil:

Če ni poškodb se policajev ne kliče.


Ne drži.


Drži. Niti sami tega ne zahtevajo, niti zavarovalnice ne, niti zakon. Razen, če si res močno zaželiš denarno kazen + kazenske točke, potem pa jih le pokliči. To predvsem velja, če sam zletiš s ceste. Če so vpleteni drugi udeleženci je pa odvisno, če nisi kriv in drugi udeleženec ne priznava krivde, potem se jasno pokliče policijo. Drugače pa se izpolni euro obrazen in vzame kupon. Če pa veš, da si sam kriv, priznaj, pa spet nikar ne kliči policije, izpolni obrazec in daj kupon...

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

krneki0001 je izjavil:

hojnikb preberi na kakem avtomobilističnem forumu, koliko imajo ljudje problemov. Krivec izpolni evropsko sporočilo, se z vsem strinja na mestu nesreče, potem pa vse to spodbija. In potem se ti vleče vse skupaj par let.

Najlažje je poklicat policijo, oni naredijo zapisnik in to je potem tudi uradno na zavarovalnici in nasprotna stran nima kaj za ispodbijat.

Evo en zelo butast primer:
Torej v četrtek sem se peljal proti tomačevem, ter pred semaforjem pred tomočevem kjer je semafor. Smo stali na rdeci luci. In starejsa gospa (naknadno ugotovljeno,da je 80let stara), je rinila iz desnega pasa čez polno črto na moj pas ter avto "ruknila" iz tako da imam popraskan lev odbijac ter vdrti lev blatnik. Ker je to starejsa gospa zato je normalno da taka gospa ne opazi da je zadela nekam z avtom :). Se je mirno odpeljala naprej, nato pa sem vozil za njo 1,5km ter ji trobil in jo poskual ustaviti kar mi je naposled uspelo. Gospa se je opravicila ter povedala da slabo slisi ter da ni videla oz. Slisla trka. Ko je pogledala avto se je strinjala da bo trcila ter je povedala da se ji zelo mudi ter da bo krila stroske. Ker nisem hotel je zadzevati sem poslikal njeno osebno ter vzel njeno telefonsko stevilko. Prav tako pa sem ji dal mojo telefonsko.

V petek sva se slisala ter mi je povedala da naj grem oceniti skodo ter jo bo krila. Po tem ko sem sel na servis oceniti, so mi naracunali 450€, kar se mi je sicer zdelo veliko. Po tem ko sem izvedel strosek sem gospo poklical ter ji prijazno razlozil da je cena popravila 450€, ter da glede na to da ima zavarovan avto bi bilo bolje zanjo kot tudi zame da se izpolni evropski zapisnik preko katerega bi lahko popravil avto(glede na starost se ne cudim ce ne ve kaj pomeni evropski zapisnik) Gospa je odgovorila da se bo pozanimala ter me v ponedeljek kontaktira.

In sedaj šok!!!! Danes me kliče gospodična iz policijske postaje, nekako v zvezi, da naj neham gospo izsiljevati za 450€ v nasprotnem primeru bo podana kazenska ovadba zoper izsiljevanja starejse osebe. Med pogovorm me je tudi "obtozila" da sem jo ustavil ne da bi trcila ter da sem med tem ko je ona lezla iz avta pobarval njen odbijac. Tako da je zgledalo kot da je ruknjen, sedaj ko je pa spral dež pa je njen avto nedotaknjen.


Zanima me kaj lahko naredim? Ista policijka mi je tudi razložila da nemorem podati ovadbe zaradi prometne nesrece saj je minilo ze vec kot 24ur. Torej kaj lahko naredim, glede na to da sem gosodicni kateri se je mudilo ter je vsekakor butnila moj avto (potrdita lahko dva ki sta bila z mano v avtu). Gospa pa kakor mnogi vemo s svojimi 40 leti ni zmozna varno voziti.


vir:https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...


Je, res butast primer. Obrazec se izpolni na kraju nesreče - če se vpleteni ne strinjajo, potem se pokliče policijo. V glavnem avtor zgornjega teksta si je pač sam kriv...

krneki0001 ::

Ja, se strinjam da je sam kriv. V takem primeru bi jaz poklical policijo takoj, ko se je ženska odpeljala, pa naj plača še za pobeg z mesta nesreče.

jalovec09 ::

Da bi se počasne voznike kaznoval izven naselja, dajte se mal zresnit no.
Tud če bo tak zakon bodo vozniki po svoje odreagiral.

krneki0001 ::

Ne počasne, samo tiste, ki so počasni in delajo kolono za seboj in se ne umaknejo, čeprav bi se morali.

69charger ::

Podobno kot "Social Justice Warriors", samo da so tukaj "Road Justice Warriors", delajo se pametne v ekstreme, obnašanja pa tudi sami nimajo. Sploh ni debate, kdor ni uvideven do drugih je na cesti ovira- TO POMENI če imaš za seboj nekoga, ki bi se rad peljal hitreje kot ti PO OMEJITVI in ne 30 manj mu pustiš, KONEC DEBATE.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

krneki0001 ::

69charger je izjavil:

Podobno kot "Social Justice Warriors", samo da so tukaj "Road Justice Warriors", delajo se pametne v ekstreme, obnašanja pa tudi sami nimajo. Sploh ni debate, kdor ni uvideven do drugih je na cesti ovira- TO POMENI če imaš za seboj nekoga, ki bi se rad peljal hitreje kot ti PO OMEJITVI in ne 30 manj mu pustiš, KONEC DEBATE.


Ta koncept na slo-techu pade, ker tukaj si divjak, če hočeš prehiteti tistega, ki 30km/h pod omejitvijo vozi.

LeQuack ::

Zakaj se sploh še vozite vsak dan, če vas vožnja tako živcira, res ne razumem? Imate še alternativne načine prevoza. Lahko se tudi preselite bližje službi ali podobno. Ampak kljub temu greste vsak dan na cesto in čeprav veste kaj je pričakovati se vsak dan znova jezite zaradi istih stvari, ki jih ne morete spremeniti.
Quack !

krneki0001 ::

No, kaj sem rekel. Če se hočeš normalno vozit, si divjak. Kaj sploh rinem na cesto, po kateri se ne morem normalno vozit.

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

69charger je izjavil:

Podobno kot "Social Justice Warriors", samo da so tukaj "Road Justice Warriors", delajo se pametne v ekstreme, obnašanja pa tudi sami nimajo. Sploh ni debate, kdor ni uvideven do drugih je na cesti ovira- TO POMENI če imaš za seboj nekoga, ki bi se rad peljal hitreje kot ti PO OMEJITVI in ne 30 manj mu pustiš, KONEC DEBATE.


Ta koncept na slo-techu pade, ker tukaj si divjak, če hočeš prehiteti tistega, ki 30km/h pod omejitvijo vozi.


Nope, tukaj samo ne odobravamo kretenov, ki vozijo po pločnikih, ker niso sposobni peljat za počasnejšim voznikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jalovec09 ::

Razmišljam, da bi si dal v avtu avtokamera in paciente iz cest javno objavljal na youtubu.

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

hojnikb preberi na kakem avtomobilističnem forumu, koliko imajo ljudje problemov. Krivec izpolni evropsko sporočilo, se z vsem strinja na mestu nesreče, potem pa vse to spodbija. In potem se ti vleče vse skupaj par let.

Najlažje je poklicat policijo, oni naredijo zapisnik in to je potem tudi uradno na zavarovalnici in nasprotna stran nima kaj za ispodbijat.

Evo en zelo butast primer:
Torej v četrtek sem se peljal proti tomačevem, ter pred semaforjem pred tomočevem kjer je semafor. Smo stali na rdeci luci. In starejsa gospa (naknadno ugotovljeno,da je 80let stara), je rinila iz desnega pasa čez polno črto na moj pas ter avto "ruknila" iz tako da imam popraskan lev odbijac ter vdrti lev blatnik. Ker je to starejsa gospa zato je normalno da taka gospa ne opazi da je zadela nekam z avtom :). Se je mirno odpeljala naprej, nato pa sem vozil za njo 1,5km ter ji trobil in jo poskual ustaviti kar mi je naposled uspelo. Gospa se je opravicila ter povedala da slabo slisi ter da ni videla oz. Slisla trka. Ko je pogledala avto se je strinjala da bo trcila ter je povedala da se ji zelo mudi ter da bo krila stroske. Ker nisem hotel je zadzevati sem poslikal njeno osebno ter vzel njeno telefonsko stevilko. Prav tako pa sem ji dal mojo telefonsko.

V petek sva se slisala ter mi je povedala da naj grem oceniti skodo ter jo bo krila. Po tem ko sem sel na servis oceniti, so mi naracunali 450€, kar se mi je sicer zdelo veliko. Po tem ko sem izvedel strosek sem gospo poklical ter ji prijazno razlozil da je cena popravila 450€, ter da glede na to da ima zavarovan avto bi bilo bolje zanjo kot tudi zame da se izpolni evropski zapisnik preko katerega bi lahko popravil avto(glede na starost se ne cudim ce ne ve kaj pomeni evropski zapisnik) Gospa je odgovorila da se bo pozanimala ter me v ponedeljek kontaktira.

In sedaj šok!!!! Danes me kliče gospodična iz policijske postaje, nekako v zvezi, da naj neham gospo izsiljevati za 450€ v nasprotnem primeru bo podana kazenska ovadba zoper izsiljevanja starejse osebe. Med pogovorm me je tudi "obtozila" da sem jo ustavil ne da bi trcila ter da sem med tem ko je ona lezla iz avta pobarval njen odbijac. Tako da je zgledalo kot da je ruknjen, sedaj ko je pa spral dež pa je njen avto nedotaknjen.


Zanima me kaj lahko naredim? Ista policijka mi je tudi razložila da nemorem podati ovadbe zaradi prometne nesrece saj je minilo ze vec kot 24ur. Torej kaj lahko naredim, glede na to da sem gosodicni kateri se je mudilo ter je vsekakor butnila moj avto (potrdita lahko dva ki sta bila z mano v avtu). Gospa pa kakor mnogi vemo s svojimi 40 leti ni zmozna varno voziti.


vir:https://www.avtomobilizem.com/forum/vie...


A ta pravljica je tvoje avtorsko delo? Ker je skoraj tako neumna, kot tvoje vožnje po njivi. Kazenska ovadba zaradi izsiljevanja starejše osebe, ROFL. A to si si izmislil sam al ti je mami pomagala?

Drugače pa omenjeni primer nima popolnoma nič s tem, da pri nesrečah kjer nastane materialna škoda ni potrebno klicat policije in za zavarovalnico povsem zadostuje izpolnjen evropski obrazec. Kako si iz tega prišel na citirano pravljico, si pa lahko pojasnim samo s tem, da si med zadnjim izletom na njivo z glavo precej močno udaril v strop.

krneki0001 ::

jalovec09 je izjavil:

Razmišljam, da bi si dal v avtu avtokamera in paciente iz cest javno objavljal na youtubu.

Tako kot rusi misliš?

boolsheat ::

jalovec09 je izjavil:

Da bi se počasne voznike kaznoval izven naselja, dajte se mal zresnit no.
Tud če bo tak zakon bodo vozniki po svoje odreagiral.


Takšni zakoni že obstajajo, le policija ne opravlja svoje dolžnosti dosledno pri pisanju glob:
http://www.zurnal24.si/pocasna-voznja-p...


Je pa na vseh nas, ki želimi varne ceste, da registrske vozil, ki ogrožajo varnost z oviranjem prometa posredujemo policiji. Kdor ni sposoben v pogledati v vzratno ogledalo in se ob morebitni koloni zadaj varno umakniti in sprostiti promet pač nima kaj početi z izpitom.

RedDrake ::

A tudi, ko se v naselju pri 55 km/h zadaj nabira kolona?
I don't think so ...
Na AC se divjakom umaknem, takoj ko je to varno (čeprav so nekateri izjemno neučakani in jim je varnostna razdalja zadnja briga), na regionalkah tudi, če sem prvi v koloni, oz. že če je samo en za menoj in se mi ne da vozit hitro (pač odvisno od dneva), v naseljih pa lahko vsi odhebejo kamor hočejo, I ain't movin'.
Še najbolj pa uživam v dosledni vožnji po conah 30 (s pacienti zadaj), ker tudi sam živim v njej in sem že nudil prvo pomoč (sicer potnikom v vozilu), ko je avto spravil otroka skozi betonski zid (rezultat po nekem čudežu ni bila smrt, ampak samo pol leta bolnice).

Pa še nekaj, v razmislek vsem šoferjem, ki so vsaj za v F1, če ne kar direktno za naslov prvaka tam - Vsak človek ima dneve, ko ni 100% zbran, ko je utrujen, ko je bolan, ko je ... Tudi sam sem včasih "počasen šofer", ko se vračam od tasta in tašče po cesti, ki ima stotine ovinkov in pot traja 2 uri in pol. Pač ne da se mi in pika. Ker pa cesta ne nudi ravno veliko možnost za umikanje, morajo tisti zadaj pač potrpeti do prve prilike - in večina jih, se pa včasih najdejo kakšni, ki so direktno za v umobolnico (prehitevanje v nepregledne ovinke, prehitevanje na delu kjer je cesta preozka za dva tovornjaka recimo, prehitevanje v izjemno slabih razmerah (sneženje, poledica), ipd ... Takšni so na dobri poti, da postanejo del statistike v smislu:
voznik osebnega avtomobila je vozil iz smeri Selnice ob Dravi proti Radljam ob Dravi. Ko je pripeljal v oster desni ovinek, je zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom in zapeljal izven vozišča, kjer se je vozilo prevrnilo na streho.
V prometni nesreči je zaradi hudih telesnih poškodb umrl sopotnik v vozilu.

Kadar je sreča še na strani nedolžnih, nastrada samo divjak (v tem primeru recimo ni bilo tako).

negotiator ::

A tudi, ko se v naselju pri 55 km/h zadaj nabira kolona?
I don't think so ...


Nope. 55km/h je že prekoračitev hitrosti v naselju (razen, če ni hitrost posebej določena) in se ne rabiš nikomur umikat, če ti v rit leze. (razen seveda vozilom s prednostjo) Je pa vseeno dobro, če se, ker če gre za enega idiota, bi znal zaradi tega še nesrečo naredit ampak ti verjetno misliš kolono ovc, ki pač ne znajo držat varnostne.

Pa še nekaj, v razmislek vsem šoferjem, ki so vsaj za v F1, če ne kar direktno za naslov prvaka tam - Vsak človek ima dneve, ko ni 100% zbran, ko je utrujen, ko je bolan, ko je ... Tudi sam sem včasih "počasen šofer", ko se vračam od tasta in tašče po cesti, ki ima stotine ovinkov in pot traja 2 uri in pol. Pač ne da se mi in pika. Ker pa cesta ne nudi ravno veliko možnost za umikanje, morajo tisti zadaj pač potrpeti do prve prilike - in večina jih, se pa včasih najdejo kakšni, ki so direktno za v umobolnico (prehitevanje v nepregledne ovinke, prehitevanje na delu kjer je cesta preozka za dva tovornjaka recimo, prehitevanje v izjemno slabih razmerah (sneženje, poledica), ipd ... Takšni so na dobri poti, da postanejo del statistike v smislu:
voznik osebnega avtomobila je vozil iz smeri Selnice ob Dravi proti Radljam ob Dravi. Ko je pripeljal v oster desni ovinek, je zaradi neprilagojene hitrosti izgubil oblast nad vozilom in zapeljal izven vozišča, kjer se je vozilo prevrnilo na streho.
V prometni nesreči je zaradi hudih telesnih poškodb umrl sopotnik v vozilu.


Če se počutiš nesposobnega za varno vožnjo, nimaš kaj iskat na cesti. Res je, taki pacienti se najdejo - v akcijo gredo pa predvsem takrat, ko se utrujeni in bolni vozniki vozijo krepko pod omejitvijo in jim parajo živce - takrat pa izgubijo razum in naredijo svoje in po možnosti koga ubijejo - tudi sam si odgovoren, če greš nepripravljen na cesto, ker veš, da se lahko to zgodi in veš, da se zgodi ravno zaradi takih, ki se vlačijo po cesti. Pa ne me narobe razumet, nekateri so tako idiotski, da prehitevajo na ta način kljub temu, da ti že voziš na omejitvi ampak, če veš, da se s tem, da greš pripravljen na cesto lahko takim, kot si jih opisal izogneš, potem je najbolje, če tako tudi narediš.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Prejle mi je takoj za ritjo v naselju sledil mini cooper, pa sem peljal dobrih 50, ko smo prišli pa izven naselja je bil pa kar na enkrat daleč za mano, pred mano pa je dobrih 90 vozil nek star citroen c5. Velikokrat že znamka/model avtomobila povesta marsikaj o vozniku. Če imate še vi kaj za povedat, kar se tiče drugih voznikov, bi bilo dobro, če poveste še, za katero znamko/model avtomobila je šlo, saj se dostikrat vozniki v enakih avtomobilih podobno obnašajo.
All easy problems have already been solved.
««
22 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334990 (32742) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121735 (98757) solatko

Več podobnih tem