» »

Prekinitev permanentne avto zavarovalne police

Prekinitev permanentne avto zavarovalne police

sočan ::

Pozdrav,

Ob poteku trenutne police pri triglavu, ki je seveda permanentna, bom sklenil zavarovanje pri drugi zavarovalnici.

Ali moram kam javiti ali kaj podobnega, ker ne bom trenutne police pri triglavu podaljšal? Kot datum poteka je namreč zapisano permanentno?

Da se nebi potem kdo spomnil in mi pošiljal kakšnih računov, opominov, s strani triglava?

Lp
  • polepsal: Mavrik ()

koyotee ::

Ja bolje, da jim sporocis pred potekom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

St235 ::

Kdaj točno po tvoje poteče pertmanetna pogodba?

Absolutno moraš v skladu s pogodbo le to najprej opovedat. Poglej kakšni so pogoji odpovedi, roki, morebitni penali...

kixs ::

Permanentno zavarovanje lahko prekinete s pisno izjavo vsaj 3 mesece pred koncem tekočega zavarovalnega leta. Posamezno zavarovalno leto se ponavadi izteče na datum, na katerega je bilo zavarovanje sklenjeno. Zavarovalnica vam ob prekinitvi ne obračuna nobenih stroškov.



Svetujemo vam, da pokličete in preverite, če je zavarovalnica res prejela vašo izjavo za prekinitev zavarovanja in jo bo upoštevala. Izjavo lahko izročite tudi zavarovalnemu zastopniku.



http://vsebovredu.triglav.si/dom-in-dru...

sočan ::

Hvala...:)

Mare2 ::

sočan je izjavil:

Pozdrav,

Ob poteku trenutne police pri triglavu, ki je seveda permanentna, bom sklenil zavarovanje pri drugi zavarovalnici.

Ali moram kam javiti ali kaj podobnega, ker ne bom trenutne police pri triglavu podaljšal? Kot datum poteka je namreč zapisano permanentno?

Da se nebi potem kdo spomnil in mi pošiljal kakšnih računov, opominov, s strani triglava?

Lp


Pri avtomobilskih zavarovanjih običajno ob skadenci ni ovir za sklenitev nove police pri katerikoli zavarovalnici. Pri Triglavovih policah itak na vseh piše permanentno. Če se nisi kaj posebej vezal na določeno število let, kot npr. imajo to sedaj pri Genereli, ko dobiš vinjeto, ni ovir za prehod k drugi zavarovalnici. Seveda jih obvestiš o spremembi. Morda je edino pri zavarovanju hiš, stanovanj treba pogledati, če je bil dan kak popust na trajanje zavarovanje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sočan ::

Ne,ne ..nič se nisem vezal, oz dobil kakšno posebno ugodnost. Ne da bi vedel. Zavarovanje je bilo sklenjeno kar na tehničnih ob prepisu nakupu avta julija.

Sem zasledil kar nekaj člankov ,da je ravno triglav v podobnih situacijah ko je stranka sklenila zavarovanje drugje ,pošiljal opomine za plačilo zavarovalnine ,čeprav stranka ni podaljšala pri triglavu. Ravno zaradi veljavnosti permanentno.
To je malo barabinsko , ker po tej logiki bi moral ostati za vedno pri triglavu.

Pa sploh lahko zahtevaš ,ob sklenitvi police da določijo točen datum poteka in ne permanentno ?

lp

Mare2 ::

sočan je izjavil:

Ne,ne ..nič se nisem vezal, oz dobil kakšno posebno ugodnost. Ne da bi vedel. Zavarovanje je bilo sklenjeno kar na tehničnih ob prepisu nakupu avta julija.

Sem zasledil kar nekaj člankov ,da je ravno triglav v podobnih situacijah ko je stranka sklenila zavarovanje drugje ,pošiljal opomine za plačilo zavarovalnine ,čeprav stranka ni podaljšala pri triglavu. Ravno zaradi veljavnosti permanentno.
To je malo barabinsko , ker po tej logiki bi moral ostati za vedno pri triglavu.

Pa sploh lahko zahtevaš ,ob sklenitvi police da določijo točen datum poteka in ne permanentno ?

lp


Jaz sem zastopnik ZM, Tilia, Generali. Številne Triglavove police sem podaljšal (sklenil novo) pri navedenih, pač ob skadenci. Nimaš se kaj bat. Stvar terminologije. Res je malce zmede.

Velja prosta izbira zavarovalnice.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sočan ::

Mare2 je izjavil:

sočan je izjavil:

Ne,ne ..nič se nisem vezal, oz dobil kakšno posebno ugodnost. Ne da bi vedel. Zavarovanje je bilo sklenjeno kar na tehničnih ob prepisu nakupu avta julija.

Sem zasledil kar nekaj člankov ,da je ravno triglav v podobnih situacijah ko je stranka sklenila zavarovanje drugje ,pošiljal opomine za plačilo zavarovalnine ,čeprav stranka ni podaljšala pri triglavu. Ravno zaradi veljavnosti permanentno.
To je malo barabinsko , ker po tej logiki bi moral ostati za vedno pri triglavu.

Pa sploh lahko zahtevaš ,ob sklenitvi police da določijo točen datum poteka in ne permanentno ?

lp


Jaz sem zastopnik ZM, Tilia, Generali. Številne Triglavove police sem podaljšal (sklenil novo) pri navedenih, pač ob skadenci. Nimaš se kaj bat. Stvar terminologije. Res je malce zmede.

Velja prosta izbira zavarovalnice.



Saj tu ne gre ,da ti ne verjamem ...Samo prepričati se je pa dobro prej.

http://www.zurnal24.si/triglav-posilja-...

En avto s 37kw ,kupljen kot tretji avto ,normalno brez bonifikacije ni računa zavarovat pri triglavu. Trenutno se nagibam k hi3 ,kjer zaradi malo kilowatov,plus avto pisan name,vozila bosta pa otroka ,poseka konkurenco.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212542 (1576) kixs
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841553 (7619) Mateja88
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012553 (7729) BCSman
»

Popusti pri nakupu vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6212601 (9371) Mare2
»

Avtomobilsko zavarovanje- par idej in vprašanj (kje je najceneje, ga je možno opravit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13520745 (16174) ivanuscha

Več podobnih tem