» »

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Temo vidijo: vsi
««
31 / 38
»»

kitl76 ::

Ko sem prvič preigraval nisem nikoli uporabil dead eye zdaj v tretje pa ga je pa res prelahko.

Furbo ::

Jaz sem razočaran nad tole igro, taka fama, v bistvu je pa dolgčas.

Zaradi multiplayerja z nečakom sem kupil FarCry 4 in je bistveno bolj zabavno od tega dolgčasa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dronyx ::

Nekatere igralne mehanike v RDR2 so po moje slabo izkoriščene ali pa povsem nepotrebne. Recimo orožje se umaže in kvari, samo tega jaz sploh nisem opazil, ker ima očitno zanemarljiv vpliv. RDR2 se da po moje končati z istim orožjem in konjem, kot si začel. To potem izniči potrebo po nadgrajevanju ali kupovanju. Igra te zasipa z raznimi predmeti (hrana, cigareti...), ki imajo različen vpliv na tri lastnosti, ampak vse skupaj brez veze, ker lahko kupiš neke tonike, ki izboljšajo vse tri. Lahko kupiš različno vrsto municije, ampak nima smisla, saj ni nikakršne potrebe po tem.

Primer igre, ki je imela vsaj zame to super rešeno je Stalker. Tam se je orožje lahko pokvarilo in je imelo za posledico nepredvidene situacije. Predmeti v nahrbtniku so imeli smisel in preden si se nekam odpravil si moral preveriti, če imaš vse potrebno za preživetje. Tudi nisi mogel kar vsega pobirat, saj si postal pretežak in se nisi mogel več premikat. Različne vrste orožja in municije so imele smisel, saj so bili nasprotniki različni in ne samo "shooting gallery".

RDR2 se sicer ne sme kritizirat, ker čudovito izgleda.

Machete ::

Res je precej zadev v igri samo zato da so. No v bistvu kar večina. Jaz se tudi še kar dolgočasi in že mesec dni raje nabijam BFV. Na živce mi gre, da nekoga potamanim, in je vedno skriptana priča par sekund po dogodku, pa ni važno kje bogu za nogo si. Niti toliko ti igra ne da časa, da truplo naložiš in skriješ. Če pa ti ratap a je vseno kar murder witness.. Kako, če ni nikogar zraven truplo pa sem že odnesel? Kar nekaj. Pa to, da so vsi čisto trigger happy je mal pretirano. Malo se zaletiš ponesreči ali kaj zatipkaš pa se kar začne strelski obračun, ko se dejansko sploh ne misliš petljat.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Ja, igra res ni buggy, vse dela, ampak vsebina je pa bolj kot ne zeh. Tudi orožij ni kaj dosti. Delati tiste vrečke zanje je tudi po nepotrebnem zakomplicirano do amena.

Pol pa znosim v kamp na stotine dolarjev vrednih dragocenosti (ne da se mi jih prodajati) in me šefe pokliče na zagovor, kako ne prispevam nič keša.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Orožje se ne pokvari do konca ampak samo izgubi nekje do četrtino statistik, če ga popolnoma zanemariš. Tistih tubic z oljem je povsod dovolj zastonj, lahko pa jih kupiš tudi čisti poceni in brez problem očistiš orožje. Četrtina damagea se še kako pozna ko moraš za perfektno kožo vedno ubiti zverino samo z enim strelom.
Questi so res lahki, če se zadovoljiš z bronom, za zlato se je pa treba kar hudo potruditi.
Pravi izziv so Challengi, z njimi Arturjeve statistike spraviš iz 8 na 10.
Najbolj zanimivo je pa iskanje zakladov. Večino sem že našel in imam trenutno že okoli 22.000 dolarjev s katerimi pa v Solo delu pravzaprav nimam kaj početi :D
Solo del igre vodi dve količini končanja. Story procenti in Total Completion procenti. Celotna zgodba te pripelje nekje do 65% končanja, ampak pravi borci gremo do 100% Total Completion 8-)

Jaz gledam Solo del igre s to Arturjevo zgodbico samo kot lahkotni tutorial v Online, kjer pa se začne pravi boj za preživetje.

Vazelin ::

Ok, tisti ki ste odigrali obe. Je RDR1 boljša od dvojke?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

dronyx ::

Izi je izjavil:

Questi so res lahki, če se zadovoljiš z bronom, za zlato se je pa treba kar hudo potruditi.

Jaz več kot do srebra še nisem prišel, večinoma pa je bron. Si pa ne predstavljam, da bi poleg desetine ur, ki jih porabiš v tej igri (večinoma za jahanje in opazovanje čudovite pokrajine), potem še v nedogled ponavljal misije. To verjetno potem pomeni spet ponavljanje recepta 70% jahanje, 20% gledanja cutscen in nekaj streljanja...;)

kitl76 ::

Vazelin je izjavil:

Ok, tisti ki ste odigrali obe. Je RDR1 boljša od dvojke?



Da v bistvu je nadaljevanje dvojke. Smešno samo tako je.

springfield ::

Vazelin je izjavil:

Ok, tisti ki ste odigrali obe. Je RDR1 boljša od dvojke?

Meni je ostala v boljsem spominu enka. Dvojko sem koncal kakega pol leta nazaj pa se mi ni nic vtisnilo v spomin. En kup genericnih misij, ki so v taksni ali drugacni obliki vse od GTA3 dalje. Vse ostale stvari, kot so ze ostali omenli, nimajo nekega vpliva na igro in se mi ni dalo izgubljat prevec casa z njimi (pa imam kar nekaj platin na PS racunu). Mogoce sem pa samo prestar :D

oo7 ::

kitl76 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ok, tisti ki ste odigrali obe. Je RDR1 boljša od dvojke?



Da v bistvu je nadaljevanje dvojke. Smešno samo tako je.


Mogoče se bo tretji del dogajal pred drugim in bo tam Artur imel stransko vlogo kot jo ima v drugem delu John Marston, ki je v enki glavni lik.

kitl76 ::

Artur težko :(

oo7 ::

kitl76 je izjavil:

Artur težko :(


Če se bo tretji del dogajal pred drugim kot se drugi pred prvim ? :P


Jaz sem zdaj prišel v 5 poglavje :)

Mato989 ::

Osebno mi je sicer to zelo glupo ko je drugi del postavljen pred prvega... Potem je bolje da ne oznacujejo s stevilkami ampak oznacijo nekak drugace...

Sicer pa sam se zneraj uzivam v 2. Chapterju
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kitl76 ::

Dokler nisem igral prvega dela tega sploh nisem vedel. Bilo je tako, da sem si zaradi te igre kupil xbox in RDR2 v kompletu. Ko sem RDR2 dokončal sem preko ebay-a nabavil še RDR1 in šele takrat sem dojel zakaj vse skupaj gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

oo7 ::

Jaz pa sem RDR 1 igral na PS3.

dronyx ::

Prva žrtev RDR2 ventilator na CPU. :)

oo7 ::

dronyx je izjavil:

Prva žrtev RDR2 ventilator na CPU. :)


Kater CPU pa imaš ?

dronyx ::

oo7 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Prva žrtev RDR2 ventilator na CPU. :)


Kater CPU pa imaš ?

i5 3570K. Sicer tudi brez delujočega ventilatorja temperatura CPU ne gre čez 65.

T-h-o-r ::

Lie more lol
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dronyx ::

T-h-o-r je izjavil:

Lie more lol

To leti name? Procesor ima hladilnik Scythe Ninja 3 SCNJ-3000 in očitno je ostala ventilacija v ohišju dovolj dobra, da se ne segreva. Igral eno uro RDR2 in max temp CPU ni šla čez 65.

Dobra stranska misija v RDR2 je Aberdeen pig farm. Wrong turn vibe...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

oo7 ::

Jaz imam trenutno 40 ur in začel sem 5 poglavje.

oo7 ::

Crash of Worlds

Izi ::

oo7 je izjavil:

Jaz imam trenutno 40 ur in začel sem 5 poglavje.

Že uživaš spokojno življenje na Tahitiju in obiraš mango? ;)

kitl76 ::

Tisto mi je bil pa najslabši del igre. Bolje bi bila Mehika tako kot v enki.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz imam trenutno 40 ur in začel sem 5 poglavje.

Že uživaš spokojno življenje na Tahitiju in obiraš mango? ;)


Sem že nazaj :)
Tisti del na otoku je precej kratek je pa veliko streljanja :)

oo7 ::

Tole mi je bilo smešno :))



Tole zasliševanje še preden bi lahko odgovoril si fasal že nove batine :))

Izi ::

Jaz pa optimistično upal na Happy End, tole 5. poglavje je pa čista tragedija. Vse gre k vragu z Arturjem vred :'(

Pinturicchio ::

Meni je sicer igra dobra, zdi se mi pa da je glavni akter zelo okoren, počasen pri hoji, nasploh je movement zelo počasen.

Pa še to sem opazil kar je eden napisal na enem forumu, citiram: Of the first 5 hours of gameplay, 4 hours 45 minutes riding a horse, 15 minutes everything else

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Izi je izjavil:

Jaz pa optimistično upal na Happy End, tole 5. poglavje je pa čista tragedija. Vse gre k vragu z Arturjem vred :'(



Si že končal ?

kitl76 ::

Ni še bo še kar nekaj časa igral. Sam spojla pa dobro :)) ne vem kje so moderatorji.

Izi ::

Pinturicchio je izjavil:

Meni je sicer igra dobra, zdi se mi pa da je glavni akter zelo okoren, počasen pri hoji, nasploh je movement zelo počasen.

Pa še to sem opazil kar je eden napisal na enem forumu, citiram: Of the first 5 hours of gameplay, 4 hours 45 minutes riding a horse, 15 minutes everything else
Na začetku je precej jahanja potem ko imaš pa Fast travel pa precej manj. Je pa še vedno hitreje prejahati kakšen kilometer kot pa iti skozi celotno fast travel procesuro.
Arthur je res okoren, ja. Hoja je neuporabno počasna, med tekom pa rušiš vse pred seboj in v mestu skoraj ne moreš teči, ker takoj koga podreš.


kitl76 je izjavil:

Ni še bo še kar nekaj časa igral. Sam spojla pa dobro :)) ne vem kje so moderatorji.
Ves čas pazim, da ni spoilerjev. To da se mi dozdeva da ne bo Happy End pa ni nikakršen spoiler.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Jaz pa optimistično upal na Happy End, tole 5. poglavje je pa čista tragedija. Vse gre k vragu z Arturjem vred :'(


Sem v petem poglavju in ja sem tudi jaz ravnokar zvedel za to tragedijo o kateri pišeš.

kitl76 ::

Ni tako črno kot se zdi. Arthur pač ni to kar se zdi na začetku. Zato pravim, da je preigrati prvi del obvezen tam potem šele dojameš point drugega dela čeprav je to prvi del. Rockstar res oblada kapo dol edini, ki se jim približajo so Naughty Dog zato pa je vredno poleg PC-ja imeti PS4.

dronyx ::

Pinturicchio je izjavil:

Pa še to sem opazil kar je eden napisal na enem forumu, citiram: Of the first 5 hours of gameplay, 4 hours 45 minutes riding a horse, 15 minutes everything else

Saj to ni bistveno drugače kot pri GTA, le da tam voziš avte, tu pa jahaš konja. Običajno pri misijah jahaš do začetne pozicije še s kom iz tolpe, tako da Rockstar ta del izkoristi za dialoge in podajanje zgodbe. Tu lahko vklopiš avtopilota ("cinematic mode") in potem lahko v miru poslušaš, kaj imajo za povedat.

yayo ::

važno, da ima Dutch načrt...

oo7 ::

Dutch samo izkorišča in je baraba.

LunKi ::

Zaenkrat se igram ampak kar mlacna zadeva vse skupaj. Brez neke duse. Enka mi je dosti bolj dogajala. Lahko recem, da ta open world formula in genericno setanje res ze pocasi najeda. Tehnicno biser, vsebinsko votlo. Prej sem preigral metro exodus in je vrhunski do zadnje minute. Tole setanje in brezvezne mehanike pa...

c3fizl ::

Zanimivo, meni je pa metro exodus dojadil pol treh urah igranja, pa sem ful fan knjige. Rdr2 sem pa po dveh mesecih malo čez pol pa mi je še vedno top. Velikokrat grem igrat samo zato, da se malo šetam okoli pa srečujem random evente. Lahko pa šetanje spraviš na minimum s fast travelom/vlakom/kočijo. Pa da je špil brez duše se tut nebi strinjal, sem že cel dan rahlo slabe volje, ker so v prejšni misiji ubili 2 člana ganga.

dronyx ::

Meni je igra prvič po 40 urah igranja ukradla konja! Pridem v Saint Denis in kupim arabca za zajetnih 700 USD. Ker je konj na začetku lvl0 se sicer v mestu slabo obnese, ker se kar nekaj vrti v krogu in počne neumnosti. Potem pa me iz zasede napade neka tolpa in preden uspem karkoli naredit...dead. Očitno je bil v spopadu ubit tudi konj za 700 USD in potem mi igra namesto njega da v hlevu konja, s katerim igro začneš in je vreden 2 USD ter primeren samo za salame. Zdaj pa ne vem ali je to bug, ali "by design". Ker če ti tako enostavno lahko fentajo konja potem nima smisla investirat toliko denarja v dobrega konja. :'(

Machete ::

dronyx je izjavil:

Meni je igra prvič po 40 urah igranja ukradla konja! Pridem v Saint Denis in kupim arabca za zajetnih 700 USD. Ker je konj na začetku lvl0 se sicer v mestu slabo obnese, ker se kar nekaj vrti v krogu in počne neumnosti. Potem pa me iz zasede napade neka tolpa in preden uspem karkoli naredit...dead. Očitno je bil v spopadu ubit tudi konj za 700 USD in potem mi igra namesto njega da v hlevu konja, s katerim igro začneš in je vreden 2 USD ter primeren samo za salame. Zdaj pa ne vem ali je to bug, ali "by design". Ker če ti tako enostavno lahko fentajo konja potem nima smisla investirat toliko denarja v dobrega konja. :'(


That's life man.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

oo7 ::

Jaz, ko sem prišel nazaj z otoka sem sem takoj začel zvižgati če je kje moj konj pa je igra rekla, da je izgubljen. ukradem drugega konja brez stamine. Druga dan grem igrati je bil tam spet moj stari konj z vso opremo.
No zdaj pa, ko zažvižgam in ne glede kje sem prideta, do mene oba konja :))

xxxul ::

konj ti lahko umre - zato je vedno fajn met horse reviver pr seb (ni da pade in crkne, ampak leži na tleh in jokca - gres do njega in ga revivas - ce ti umres pol pa umre tud konj) - zato se splaca met kak manual save kje.

drgac se pa ta crn arabec obnaša čist drgač k pa bela kobila, jst sm mislu najprej da je bug, pa je ocitno razlika med žrebci in kobilami.

Fyi, ce bi radi odklenl najvisjo hitrost, pol pejte tekmovat z konjem, ce dvakrat isti osebek premagate potem se odklene se tretji sivi kvadratek pr hitrosti.

oo7 ::

včeraj sem prvič uporabil zdravilo za konja pa sem se že večkrat z njim razbil ampak nikoli ni bilo tako hudo.
včeraj, ko je bila že noč v igri sem galopiral čez gozd nato pa sva se zabila v eno skalo in še padla v manjši prepad.

Izi ::

Jaz sem pred kratkim med jahanjem po gozdu z glavo treščil v eno vejo in me je odbilo s konja in sem skoraj umrl, konj pa je šel spodaj normalno skozi. Očitno so v tej igri tudi debelejše stranske veje fizični elementi in ne samo debla, kot je bilo to ponavadi v igrah do sedaj.

V lasti imaš lahko 4 konje. Svoje konjsko sedlo s torbico in vso svojo opremo pa imaš samo eno in ga moraš torej prestaviti na drugega konja, če zamenjaš konja. Sedlo prestavljaš v konjušnici ali pa kar na konjski ograji v svojem kampu.

"Revive" s posebnimi napitki je možen samo ob hudih poškodbah dokler je konj še živ, ampak ne more več vstati. Če pa konj umre pa je to dokončno in ga ne moreš nikakor več oživiti. S trupla lahko pobereš edino svoje sedlo, v katerem je vsa tvoja oprema in orožja, da ga potem prestaviš na drugega konja.

Pazljiv je treba biti pri "parkiranju" svojega konja na železniških postajah. Če ga pustiš na tirih ga bo prej ali slej povozil vlak do smrti. Očitno se konj sam ne zna umakniti. Enkrat sem izgubil celo uro igranja, ko sem konja pustil ob tiru, in po kupu opravkov sem prišel nazaj in je moj konj mrtev ležal ob progi ;((
Tudi zato je priporočljivo ročno shranjevanje pozicije vsaj vsake pol ure.

dronyx ::

Ne vem če je že kdo opazil, samo ena manjša žival se očitno naredi mrtvo, če jo zasleduješ. Potem ko prideš blizu pa kar naenkrat oživi in zbeži stran. Jaz sem mislil, da je umrla od strahu. :))

V tej igri je res čuda nekih podrobnosti. Ni čudno, da Rockstar tera svoje zaposlene da delajo po 80 ur na teden.

Izi ::

Oposum je to.
Ko so ogroženi oponašajo obnašanje in vonj mrtve ali bolne živali

Vse živali imajo točne značilnosti pravih in ravno zato je meni lov en boljših delov igre.
Ujel sem praktično vse v questih zahtevane živali in najtežje so ravno najmanjše živalce. Najtežji so mali ptički pevci. Z vrabcem, taščico in podobnimi sem se kar namučil, da sem ujel perfektne primerke za razstavo v muzeju. Nobenega streljanje, ker jih takoj razcefraš. Samo lok s posebnimi skraftanimi puščicami za male živalce je uporaben. Ptički zletijo že davno preden se jim približaš torej jim moraš z neba sklatiti z lokom.
Se pravi 7 cm veliko živalco moraš v letu zadeti nekje na 100 metrov daleč z lokom 8-)
Mi je uspelo, samo najprej moraš naštudirati za vsako živalco kje živi in kdaj jo loviti. Nekatere so dejavne samo podnevi, nekatere samo ponoči, nekatere živijo samo v jamah, nekatere samo v vodi, nekatere samo v močvirju, ...

Z RDR2 sem postal pravi biolog, pa botanik tudi, ko sem naokoli iskal redke in dragocene orhideje, pa še domine sem se naučil igrati :D

xxxul ::

za une k se jim pa ne da tolk jebat z ciljanjem pticev v zraku - obstaja tipka Q v deadeye-u...

morm pa priznat da tud men lov ful dogaja

Izi ::

Jasno, da sem uporabljal tipko Q saj je tako tudi mišljeno. Brez bi bilo popolnoma nemogoče kaj zadeti z lokom.

xxxul ::

mah ta velke price na blizu se še da, samo teh ta malih v letu pa niti slucajno IMO (sm probaaaaval). je pa zanimiv da lahko z lokom še ribe loviš.

čist tko btw, a je že komu ratal krokodila nafutrat z človekom?
««
31 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto VI (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
47188143 (1547) Gagatronix
»

Red Dead Redemption 3

Oddelek: Igre
423867 (862) DejchSLO
»

Red Dead Redemption (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9820724 (2118) meho7
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211816 (9862) jype
»

Nakup PS4 Pro. Kdaj?

Oddelek: Kaj kupiti
387457 (5613) Bye

Več podobnih tem