» »

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Temo vidijo: vsi
««
30 / 38
»»

c3fizl ::

oo7 je izjavil:

Že v poglavju dva sem v kampu kupil mapo za hitro potovanje. Pa mi ni uspelo ugotovit kako. Zdaj sem prišel v tretje poglavje tam kjer rešiti tistega očeta od Nemške družine.


Na tvojem vozu, na nasprotni strani ko je postelja je mapa nalepljena.

oo7 ::

c3fizl je izjavil:

oo7 je izjavil:

Že v poglavju dva sem v kampu kupil mapo za hitro potovanje. Pa mi ni uspelo ugotovit kako. Zdaj sem prišel v tretje poglavje tam kjer rešiti tistega očeta od Nemške družine.


Na tvojem vozu, na nasprotni strani ko je postelja je mapa nalepljena.


Kaj pa za nazaj v kamp ?

c3fizl ::

Nazaj pa negre fast travel, samo iz kampa lahko.

Izi ::

Ah, fantje, bo treba kakšen priročnik vzeti v roke :P Tudi nazaj v kamp je možen Fast Travel.

Fast Travel je na voljo iz našega kampa v katerokoli mesto, ki si ga že obiskal in tudi za nazaj imaš Fast Travel iz svojega prenosnega kampa, ki ga lahko postaviš kjerkoli.
Iz prenosnega kampa imaš na voljo "Fast Travel" kamorkoli kjer si že bil, tudi nazaj v svoj glavni kamp. Moraš pa prej pogledati kje sploh imaš svoj glavni kamp. Na primer v 3. poglavju je le ta na Clemens Point.
Praktično lahko iz kjerkoli na hitro odpotuješ v katerokoli mesto.

______________

Zanimivosti

V velikem mestu Saint Denis bodite pazljivi, ker so v njem tudi žeparji :))
Nekdo se je zadel vame in sploh ne bi opazil, da mi je izginil zajeten kupček dolarjev, če ne bi na desni strani ekrana opazil rdeči napis -$250.00.
Pogledam nazaj in vidim nekoga na vso moč teči stran. Sem že mislil pograbiti moj zvesti Kolt, ampak sem se spomnil, da streljanje sredi mesta nikoli ne prinese nič dobrega in sem raje zašprintal za nepridipravom. Ko sem ga ujel sem dobil nazaj mojih $250 potem pa sem mu v glavo za dobro mero pripeljal še dve vzgojni batini, da je nezavesten obležal in potem sem ga še pretipal. Znotraj suknjiča sem našel še dodatnih $450, ki so hitro postali moja last >:D
Sedaj upam, da me čim prej poskuša okrasti še kakšen zmikavt. Hudo donosna reč za minuto teka po ulicah ;)

_________________

Če kdo še ni opazil, naše sedlo na konju močno vpliva na sposobnosti konja in tudi najboljše in najdražje sedlo, ki ga prodajajo v konjušnicah se lahko skrije pred tistim, ki ga scrafta katerikoli izmed Trapperjev. Samo material mu moraš prinesti.
Najlažje je ubiti enega krokodila, ki jih v močvirju kar mrgoli, pa večinoma počivajo nepremično. Samo pogledaš kateri ima za 3 zvezdice kvalitetno kožo in mu spustiš en šus v glavo in že imaš super kožo za izdelavo super sedla iz krokodilje kože, ki ti za dobro četrtino poviša vse sposobnosti konja.
Najprej kožo odneseš k traperju, da izdela sedlo, potem pa moraš v eno izmed konjušnic, da ti sedlo namontirajo na konja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

c3fizl ::

Izi legenda! Tega fast travela iz prenosnega kampa nisem zasledil v nobenem tutorialu. Očitno so to dodali v PC verziji.

oo7 ::

Ja hvala Izi za razlago :)

Izi ::

c3fizl je izjavil:

Izi legenda! Tega fast travela iz prenosnega kampa nisem zasledil v nobenem tutorialu. Očitno so to dodali v PC verziji.

Mislim, da so to novost dodali šele en teden nazaj v zadnjem velikanskem updatu, ki je prinesel kar precej novosti. Ta update je bil tako za PC kot za konzole. Tako da bi moral ta Fast Travel iz prenosnega campa delovati tudi na konzolah.

__Devil__ ::

Če bi kdo rad kupil igro za -50% je tukaj kar solidna cena: https://www.cdkeys.com/pc/games/red-dea...

Skyman ::

Pri meni je vceraj bozicek nosil RDR2 po tej ceni... vceraj dop bila se cena malo cez 43 sedaj pa lepa cena 35EUR se splaca vzeti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

V hotelu sem najel sobo ampak nikakor nisem mogel prespati samo ponujalo mi je možnost za zamenjati obleko ?

Furbo ::

Morda si bil sredi misije, kjer ne moreš shranjevati položaja? To se pri spanju zgleda zgodi avtomagično, zato ti ga tedaj ne privoščijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kitl76 ::

Res je med misijo se ne da spati.

oo7 ::

Hmm nisem čisto prepričam, da sem bil med misijo :|

A110 ::

na cpy&skidrow je ze carck. ali je to legit stran ali je vse skupaj fejk?

PARTyZAN ::

Piši na Rockstar Support, če so že stestiral pa če je legit.

oo7 ::

S konjem čez ograjo je pa kar loterija :)) sem se že večkrat razkopal z konjem vred.

Izi ::

oo7 je izjavil:

S konjem čez ograjo je pa kar loterija :)) sem se že večkrat razkopal z konjem vred.

Jaz mislim, da če pritisneš skok (Space tipka) malo pred ograjo jo bo konj vedno preskočil, če pa pustiš skakanje konju je pa loterija kaj bo naredil, včasih bo preskočil, včasih bo podrl ograjo, včasih se boš pa sesul po tleh skupaj s konjem.

oo7 ::

Sem prišel v četrto poglavje. Zaenkrat je igra res dobra.
Edino kar me moti, ko igra včasih ustavi Arturja in hodi čisto počasi kje v kakšni hiši ali v kampu.

Upam, da bo v nadaljevanju še kaj zimskega dela kot je bilo prvo poglavje :)



Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

S konjem čez ograjo je pa kar loterija :)) sem se že večkrat razkopal z konjem vred.

Jaz mislim, da če pritisneš skok (Space tipka) malo pred ograjo jo bo konj vedno preskočil, če pa pustiš skakanje konju je pa loterija kaj bo naredil, včasih bo preskočil, včasih bo podrl ograjo, včasih se boš pa sesul po tleh skupaj s konjem.


Ja nisem pritisnil tipke za skok.

kitl76 ::

Zima pride čisto na koncu. Lahko greš pa sam v gore po legendary horse-a. Tam je zelo lepo priporočam.

mr_chai ::

A je na PC-ju že kaj manj buggy ta špil ?

kitl76 ::

Meni dela BP niti enega crash-a še nisem imel.

Furbo ::

Jaz tudi ne, v 53 urah igranja, tudi nobenega buga nisem opazil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

mr_chai je izjavil:

A je na PC-ju že kaj manj buggy ta špil ?

Čisto na začetku so bili hudi problemi na Intelovih procesorjih v kombinaciji z Nvidia grafični, kar so hitro popravili in sedaj že dolgo vse deluje brez problemov. Seveda je pa to strojno trenutno najzahtevnejša igra in če je na PC-ju kje kakršnakoli pomanjkljivost se bo pri tej igri pokazala, čeprav druge manj zahtevne igre delujejo brez problemov. Skratka za to igro rabiš spedenan PC, ki deluje 100% zanesljivo brez napak in pregrevanja.
Kar se tiče pa samih bugov pa jih praktično ni, ker je igra bila zunaj že eno leto na konzolah preden je prišla na PC in so konzolaši že vse stestirali in popravili, kar se tiče questov in zgodbe.

Izi ::

Najboljši Konji v igri se ne razlikujejo samo pasmah ampak ima tudi vsaka barva znotraj ista pasme drugačne statistike.
Kdor torej hoče vedno samo najboljše mora paziti tudi na barvo konja.

Najboljša pasma konj v RDR2 je Arabska (Arabian), ki pa ima 3 različne barve in s tem statistike. Je pa zgodba tako narejena, da najboljšega konja ne moreš dobiti že na začetku ampak vse tri dobivaš počasi skozi zgodbo. Vse 3 so ženskega spola.
Hitrost in pospeške imajo enake, ker to sodi med pasmo, količina zdravja in vzdržljivost se pa razlikujejo saj te sodijo med barve.

3. najboljši konj: White Arabian - Health: 5, Stamina: 5, Speed: 6, Acceleration: 6
Bela Arabka je edini Elitni konj v igri, ki se ga da najti v naravi in udomačiti. Se pravi zastonj.
Na voljo je čisto od začetka igre in se nahaja na fiksni lokaciji v zasneženih planinah na severno zahodnem delu zemljevida. Tam blizu kjer začnemo igro.

2. najboljši konj: Black Arabian - Health: 6, Stamina: 6, Speed: 6, Acceleration: 6
Črna Arabka je na voljo od 4. poglavja naprej in jo lahko kupiš v konjušnici v mesti Saint Denis, tam blizu kjer imaš svoj Kamp v tem poglavju. Cena je nekaj čez tisočaka, ampak to lahko znižaš za četrtino, če imaš visok Honour level.

1. absolutno najboljši konj: Rose Grey Black Arabian - Health: 7, Stamina: 7, Speed: 6, Acceleration: 6
To Rožnato-sivo-črno Arabko pa lahko kupiš šele proti koncu igre v 1. Epilogu in sicer v konjušnici v mestu Blackwater.

Edini problem Arabske pasme je, da so to po velikosti najmanjši konji izmed vseh pasem. Ker nekateri menijo, da je velikost pomembna ;) imajo na voljo še pasmi Turkoman in Thoroughbred. Vse ostalo ni omembe vredno.
Turkoman - Health: 7, Stamina: 5, Speed: 6, Acceleration: 5 _ (od 4. poglavja naprej)
Brindle Thoroughbred - Health: 3, Stamina: 3, Speed: 7, Acceleration: 5 _ (od 3. poglavja naprej)


Ker sedlo vpliva skoraj na polovico zmogljivosti konja je zelo važno tudi najboljše sedlo za konja.

2. najboljše sedlo Alligator Ranch Cutter Saddle
je na tem mestu zato, ker ga je zelo lahko scraftati, saj aligatorjev kar mrgoli v močvirju

1. najboljše sedlo Panther Trail Saddle
Najboljše statistike in super videz, ampak na žalost je Panter ena najredkejših živali v igri. Samo na dveh majhnih lokacijah, pa še tam se pojavi približno enkrat na teden. Za povrh rabiš še enega za svojo super prostorno Torbico.
 Panther Trail Saddle

Panther Trail Saddle



Jaz sem trenutno v 4. poglavju. Jaham Črno Arabko s Panterjevim sedlom in imam tudi že skraftano super torbico katera je verjetno najbolj uporabna stvar v igri. Prav vsako stvar lahko stlačiš vanjo in to vsako po 99 kosov.
V žepu pa imam trenutno okoli 15.000 dolarjev :D

kitl76 ::

Pravi miljonar :)

oo7 ::

mr_chai je izjavil:

A je na PC-ju že kaj manj buggy ta špil ?


Men je v 20 urah + krešal samo enkrat drugače pa nobenih težav.

Izi ::

Znanstvenik Marko Dragić je Rockstarjeva kopija Nikole Tesle, ki je bil v tistem času tudi v resnici v Ameriki.
Sem končal njegovo quest linijo in moj Arthur je sedaj, leta 1899, edini kavboj, ki si ponoči sveti z električno svetilko :))
Pa en pobegli Robot oziroma Automaton se sedaj klati po deželi.

oo7 ::

Moj Artur je pa že kot kakšen dedek Mraz :)) se ni še nikoli obril :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

yayo ::

Izi je izjavil:


Pa en pobegli Robot oziroma Automaton se sedaj klati po deželi.

če ga še nisi našel ga še boš.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Znanstvenik Marko Dragić je Rockstarjeva kopija Nikole Tesle, ki je bil v tistem času tudi v resnici v Ameriki.
Sem končal njegovo quest linijo in moj Arthur je sedaj, leta 1899, edini kavboj, ki si ponoči sveti z električno svetilko :))
Pa en pobegli Robot oziroma Automaton se sedaj klati po deželi.


Izi v katerem poglavju si ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Izi v katerem poglavju si ?

Še vedno na začetku 4. poglavja.
Igram tako kot ponavadi, se pravi vse stranske stvari, šele ko ni nič več na voljo grem naprej z zgodbo. In tukaj ves čas toliko stvari, da mi zgodba stoji tudi po več tednov predem grem spet naprej na naslednji rumeni quest.
Že vidim, da bo to podobno kot Assassins Creed Odissey, ki sem ga igral 1 celo leto, da sem končal vse kar se je dalo. V RDR2 sem po dveh mesecih še vedno precej na začetku. Me čaka še kar nekaj mesecev v Story delu igre potem pa pride na vrsto še Online.

kitl76 ::

Saj prav počasi pa z užitkom tako imaš saj nekaj od igre.

oo7 ::

Jaz imam zdaj preigranih 29 ur in sem v 4 poglavju.

mr_chai ::

Grafika pa vidim, da je na nivoju Far Cry 5. Vsaj po slikah sodeč.

Upam, da so konji bolj ubogljivi kakor v asasinovi kredi odesejada. Tam sem izgubljal živce. Še nbenga špila nisem obračal v taki jezi. Obupen špil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

kitl76 ::

Tudi malo ne.

oo7 ::

Jaz imam skoraj od začetka še vedno istega konja :))

kitl76 ::

Jaz imam tistega, ki ga kupiš na začetku preden greš s tastarim medveda lovit.

dronyx ::

Začetek te igre je upam samo velik test potrpežljivosti. Po 3 urah "igranja" nisem prišel praktično nikamor. Eno uro sem se ukvarjal samo s posodabljanjem gonilnikov in ugotavljanjem nastavitev, da to sploh deluje. ALT+TAB sicer še vedno ne dela pravilno, saj proces RDR2 ostane aktiven, okna pa ni nikjer, tako da mi ostane samo "kill RDR2". Če je resolucija igre višja od resolucije namizja igra preprosto odreže del zaslona, tako da ne vidiš več niti menijev za izhod...

Sem pa trenutno na lvl2 z mojim konjem, karkoli že to pomeni.

kitl76 ::

Očitno zelo slab računalnik.

dronyx ::

kitl76 je izjavil:

Očitno zelo slab računalnik.

Procesor je sicer starejši i5-3570K, grafična pa GTX 1060 6GB. Za vse ostale igre niti ni tako slab.

c3fizl ::

Glede na to, da tvoj procesor ne dosega niti minimuma za špil (i5 4570), bo problem pri tebi ne v špilu.

dronyx ::

c3fizl je izjavil:

Glede na to, da tvoj procesor ne dosega niti minimuma za špil (i5 4570), bo problem pri tebi ne v špilu.

Na Steam piše, da je minimum Processor: Intel Core™ i5-2500K / AMD FX-6300. Očitno imajo tudi drugi z ALT TAB veliko težav.

kitl76 ::

Pusti ti steam. Špil je zelo zahteven in slabši mlinčki ga enostavno ne prebavijo.

Izi ::

Jaz zelo veliko Alt-Tabam, ker RDR2 rabi celo večnost da se zažene in ugasne, in ni nobenih problemov. Sem pa v meniju igre izbral, da ko igra izgubi fokus se samodejno Pavzira, da potem v ozadju ne kuri CPU in GPU po nepotrebnem, tisti čas ko počnem kaj drugega. Tako da mi igra "lavfa" tudi po 6 ur na dan čeprav je pol tega časa v ozadju.
Skratka, ves čas Alt-Tabam in hkrati poganjam še na kupe drugih programov, pa se mi v dveh mesecih RDR2 še ni niti enkrat sesul ali imel kakšne probleme.

Seveda pa je to na 12-nitmen Ryzenu :D in kvalitetni matični plošči. Predvsem večina ne upošteva dejstva, da je matična plošča glavni del računalnika in večinoma tudi glavni krivec za nestabilnosti. Glavno pravilo pri nakupu PC-ja je, roke stran od matičnih plošč, ki so pod 100€. Pa od Intel CPUjev tudi ;)

xxxul ::

jst mam i5-4670 pa čist lepo laufa, večino cajta okol 80%, pa občasno na 100% (da mam zravn odprta 2 browserja, outlook, pa se kej, tud ne pomaga verjetno...) tko da je bl vprasanje optimizacije/čistoče sistema?

oo7 ::

Men dela dobro na Gtx 970 I5 4570. Ampak ja je trajalo nekaj časa preden sem nastavil igro...

dronyx ::

Vsaj začetek igre je zelo počasen. Več gledaš in bereš, kot pa dejansko igraš. Tudi nisem še ugotovil če se kje shranjujejo informacije (razne igralne mehanike itd.), ki ti jih igra stalno prikazuje? Včasih ne moreš vsega prebrat ali pozabiš in bi šel pogledat. V Valentine sem naletel v Saloonu na nekega tipa, ki mi je dal slike revolverašev (neka stranska naloga očitno). Kako do teh slik pridem nimam pojma...

xxxul ::

Če prtisneš L - maš Log kjer ti kaže kak pa kej maš za narest;

Mehanike maš pod Help, precej informativno;

slike revolverašev maš pa v inventoriju, pod dokumenti (so potem še pod-kategorije)

drgač pa v glavnem meniju maš Progress/compendium k je tud nebroj info not;

dr.Akula ::

Izi je izjavil:

1. najboljše sedlo Panther Trail Saddle
Najboljše statistike in super videz, ampak na žalost je Panter ena najredkejših živali v igri. Samo na dveh majhnih lokacijah, pa še tam se pojavi približno enkrat na teden. Za povrh rabiš še enega za svojo super prostorno Torbico.
 Panther Trail Saddle

Panther Trail Saddle



Mogoče sem imel veliko srečo, ampak jaz sem šel na točno to lokacijo kot je v videu in samo da sem zakorakal v gozd, se je panter prikazal. Naredil sem headshot (Springfield rifle, navadni naboji) in je bil k sreči perfect hide.

EDIT: dronyx - Tipka 'B' je privzeta za odpret inventory ki ga iščeš.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

dronyx ::

Meni se zdi, da je Rockstar od prvih GTA-jev, kar se tiče samih misij naredil korak nazaj, saj je sedaj praktično vse do podrobnosti skriptirano in te igra ves čas vodi za roko. Če narediš karkoli drugače, kot je vnaprej predvideno, je pa takoj failed. Same misije do sedaj (3. poglavje) pa so v bistvu samo dveh tipov. Ali čisti QTE, ali pa "shooting gallery", pri čemer je vse skupaj zaradi "dead eye" (preveč) enostavno. Še sredi najhujšega strelskega obračuna lahko mirno pokadiš eno cigaro, da se napolni "dead eye". :)
««
30 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto VI (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
47186830 (234) Gagatronix
»

Red Dead Redemption 3

Oddelek: Igre
423717 (712) DejchSLO
»

Red Dead Redemption (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9820591 (1985) meho7
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211625 (9671) jype
»

Nakup PS4 Pro. Kdaj?

Oddelek: Kaj kupiti
387372 (5528) Bye

Več podobnih tem