» »

Kako najbolj "robustno" prenesti veliko podatkov?

Kako najbolj "robustno" prenesti veliko podatkov?

Tero ::

Preko interneta moram prenesti okoli 90GB iz svojega pc-ja na en linux streznik. Ker imam bolj slab upload, bo seveda to kar nekaj časa trajalo. Zdaj me pa zanima kaj predlagate kateri protokol oziroma software za to uporabit? Rad bi nastavil v programu bandwith. Po vsej verjetnosti pa bom tudi izkljapljal kaj moj pc, lahko da zmanjka elektrike, interneta itd... Torej bi moral software sam nekako nadaljevat od kod je končal.
Torej kakšna ideja? Super se mi zdi recimo kar bittorrent samo mi je zdaj malo neumno se zajebvat z instalacijo svojega lastnega trackerja itd, datoteke pa seveda niso za javnost...
Kakšen predlog?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

black ice ::

Rsync z --bwlimit. Za vse ostalo je tu manpage.

Invictus ::

FTP, kjer ima strežnik možnost "resume".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

uTorrent, file -> create new torrent, označiš "private torrent", (trackera ne potrebuješ), create and save as (ko teži za tracker daš ignore) -> potem ta novoustvarjeni preneseš na drug pc, kjer za odpreš v torrent klientu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

blackbfm ::

in drug pc bo kaj brez trackerja? razen če ročno vneseš ip. Sicer pa v utorrentu lahk vklopiš svoj tracker.

Daedalus ::

Dat na SSD in poslat po pošti do nekoga z decent uplinkom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

fosil ::

Jaz bi zadevo zararal (ali pa 7-zip-al) in izbral možnost da ti vse skupaj razbije na manjše kose, recimo 500mb ali 1g.
Tako tudi ne bo težav če bo kakšen kos corruptan, ker lahko samo tega še enkrat preneseš.
Nato pa na drugem koncu spet odpakiraš.
Tako je!

blackbfm ::

raranje/zipanje je potrata časa in prostora

Tako tudi ne bo težav če bo kakšen kos corruptan, ker lahko samo tega še enkrat preneseš.

vsak spodoben protokol/program/whatever za sharanje datotek dela hashe tako da glede tega ni problema

SplitCookie ::

Cobian backup - backup to FTP
Pa vse skupaj še shešaš in tako preveriš
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

popster ::

še en glas za torrent protokol, sploh če ti je jasno kaj je amigo_no1 predlagal.

Lonsarg ::

Vsaj spodoben torrent odjemalec lahko naredi privatni torrent in tudi hkrati deluje kot tracker, vse z par klike. Sem osebno naredil z Azureus par let nazaj za 10GB fotk poslat kolegom.

Ni pa to edina resitev, ampak zna bit najlazja za nastimat.

Spajky ::

Zapect BlueRay disk ali dva in poslat po pošti?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tero ::

Hmja. Probal sem preko torrenta, pa sem dobil email od mojega ponudnika da njihov TOS prepoveduje torrent promet :)
Še kaj pametnega pa da je dober gui client za windows?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Lonsarg ::

Hm, jah pol pa filezilla program za ftp. Na svoj racunalnik das server verzijo na unega pa client. Edin za porte moras poskrbet, da mas odprte.

srus ::

Tero je izjavil:

Hmja. Probal sem preko torrenta, pa sem dobil email od mojega ponudnika da njihov TOS prepoveduje torrent promet :)
Še kaj pametnega pa da je dober gui client za windows?


WTF, kdo pa je tvoj ISP?

Isotropic ::

ponudnika gostovanja, da ne more s torrent protokolom uploadat na server

BlackPanx ::

rsync pozna resume, kar pomeni da lahko poljubnokrat zaženeš komando dokler niso vsi podatki prenešeni... tudi če pride do napake v povezavi vmes. (Rsync je tako za linux kot Windows platformo). Predvsem je namenjen temu. Zelo malo oz. skoraj nič overheada, skratka... it's the best and fastest you can get besides netcat :). Drugače pa če je opcija zazipaj teh 90G z najmanjšo stisljivostjo (zna trajat), potem lahko z wgetom resumas prenos datoteke, ce jih das na web recimo. Zipanje/raranje pride v poštev, ko veš da so take datoteke, ki so dobro stisljive...

b4d ::

Ze prvi odgovor je bil pravilen, zabavno kako bi sli na vrat na nos, samo ne man prebrat :D
b4d.sablun.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896482723 (32859) Rias Gremory
»

Kako poslati/shareati 15Gb file v NEM? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
505273 (4044) Superboyy
»

NAS za torrente

Oddelek: Loža
233132 (1918) merilec
»

Filitriranje prometa pri ISP-jih

Oddelek: Omrežja in internet
423090 (2485) BlazP
»

eXeem - Decentraliziran BitTorrent (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11920323 (11559) OldSkul

Več podobnih tem