» »

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje

1
2
3 4

alese ::

nekikr je izjavil:

Nehaj no. Ena soseda je medicinska sestra in prizna, da z dodatki (za dežurstvo predvsem, ki ga opravlja od doma in zaradi katerega ji še ni bilo treba v bolnišnico), dobi še eno plačo zraven. Druga uči v šoli razredni pouk in je doma ob 13. Nikjer ni plača idealna, karkoli naj bi že to pomenilo v evrih, povsod so pa taki in drugačni primeri.
Njbrž ne dobi 100 evrov na uro, ali pač.

Machete ::

Daj ne razburjaj se. Jaz se ne razburjam. Ker ne znam sam, moram plačat. Prav mi je.
Frizersko moško striženje 5-10min - 12 eur? Za znoret preveč, ampak ker se mi ne da / ne znam doma, se ne razburjam.

Gospod policist gre lahko v elektro šolo, nabavi material, kombi, najde posel in dela za 100EUR na uro. Nikoli v zgodovini ljudje niso bili bolj svobodni glede svoje kariere.
Res se ne razburjat nad cenami. Če ti je predrago, potem moraš zamenjati hišo za stanovanje, EU za Azijo in v tem vrstnem redu.. Skratka iskat alternative primerne tvoji denarnici, ni druge. Kaj se tebi zdi primerna cena je žal pomembno samo zate in nikogar, ki storitve ponuja. Če bi bili tako predragi, da bi zaradi tega morali sedeti doma, bi se že prilagodili, tako pa očitno trg prebavi vse možne cene, tudi frizerje ;)

To da folk vidi samo avto, pa je otročje in pomeni, da posel in vzporedna odrekanja in živciranja poznajo samo iz telenovel.
od 7ih do 15ih je zelo elegantna rešitev, če bi bilo tako enostavno navijat svoje roke za 100EUR/h potem bi se vsi vozili z poršeji, pa se ne ane.. Niso vsi za vse.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

nekikr ::

alese: Saj tudi električar ali vodovodar ne. Morda dvakrat na leto, če jima sekira pade v med. Ne nasedaj tem zgodbam, da ima vsak BMW 7. Če bi bilo res tako, zakaj jih je tako prekleto malo, da jih iščeš povsod, ko jih rabiš? Tri leta rabiš, pa si električar in imaš 100€/h. Zakaj tega forumaši ne naredijo, če je res tako enostavno? Ker morda ni?

noraguta ::

alese je izjavil:

Kar dobro ste se razpisali. Ne rabite nobenega zmerjat. Vsak pove svoje mnenje. Zame je to, da ti električar zahteva 100 in več evrov za uro dela višek in če bi bil jaz država bi take vse kaznoval z zaprtjo firme.Ampak to je kapitalizem in delajo kar hočejo. Pomočnica v vrtcu ima 600 evrov plače na mesec to je okoli 3.5 evra na uro, povprečen delavec v javnem sketorju ima 5 evrov na uro, natakarica 5 evrov, trgovka 3.5 evra, višja medicinska sestra v ukc, ki rešuje življenja ima 5, 6 evrov na uro na vodstvenem položaju, električar pa ni zadovoljen s 50 ali 100 evri na uro,nekateri jih hočejo 1000 za 5 ur dela. In nekateri od vas to zagovarjate. Očitno se nekaterim v GOSPODARSTVU, cedita med in mleko, hkrati pa vidimo gospodarstvenike kako jamrajo, da je gospodarstvo preobremenjeno.Ja, jaz tudi, ko me hočejo tako na..........Če bi bil jaz oblast, obdavčim take s 1000 procenti.Dokler se bo k meni električar pripeljal z avtom za 50 k, ne mi jamrat , kako slabo jim gre in kako morajo delati.Seveda ne govorim za vse. Da ne govorim, da iz predračuna sploh ni razvidno, koliko stane material in koliko delo, ali je to sploh lahko tako. Ko grem v trgovino točno piše , liter vina 2 evra, tako hočem videti na računu, en trofazni odklopnik 10 evrov. Delo za montažio tega odklopnika 5 evrov, ali urna postavka 20 evrov.lp

Odkrilsi očitno tržno nišo. Odpri biznis.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Machete ::

Treba s cliotom prid k aleseju kaj naredit, drugače te ne sprejme za mojstra :]
Trdo delat 24/7 in potem furat yugota, da ja ne bi kdo mislu da si baraba :D Samo v Sloveniji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

alese ::

Unknown_001 je izjavil:

Ma jebite se. Vsi bi imel vse sam plačal ne bi noben. In zaradi take jebene logike pride do dampinga kjer razni fušarčki ponudijo pol manj pa še brez računa bi delal stranka si pa misli kako je dobr skozi prišla. Na koncu pa ni dobr nsrejeno, so pa vsi ostali krivi. Zaradi tega se trg uničuje in standard niža. Ker je težko nekomu pošteno plačat delo IN znanje.
Jaz plačam pošteno, za pošteno delo.Plačam 50 evrov na uro, ali to ni dovolj, sploh za slovenske razmere.Če bi bil jaz medicinski brat, bi tebi, ko bi ležal na travmi v ukc rekel, da ti obrišem ritko za 50 evrov, pa bi pol videl kapitalizem. In kar se mene tiče ne najemam fušarjev, stroko delo uradno na račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

bluefish ::

Ni problema, Raptor bi se pa odločil za cenejšega z enako kvaliteto dela, ki bi stal poleg tebe. Enako kot lahko narediš ti, če ti prvotna ponudba ne odgovarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Unknown_001 ::

Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

avtek ::

Komaj čakam tiste predračune in račune OP, ker tudi mene zanimajo (uradni) računi.

negotiator ::

Unknown_001 je izjavil:

Ma jebite se. Vsi bi imel vse sam plačal ne bi noben. In zaradi take jebene logike pride do dampinga kjer razni fušarčki ponudijo pol manj pa še brez računa bi delal stranka si pa misli kako je dobr skozi prišla. Na koncu pa ni dobr nsrejeno, so pa vsi ostali krivi. Zaradi tega se trg uničuje in standard niža. Ker je težko nekomu pošteno plačat delo IN znanje.


Brez zamere ampak nima vsak 10000€ plače mesečno. Poglej kakšne so danes razmere s plačami v sloveniji, človek naj bi dal pa preko 1000€ za vezavo omarice - kje so pa še vse druge stvari, ki jih je treba kupit in plačat, v istem mesecu. Strinjam se, da se delo in znanje plačata ampak ne pa PREplačata. Tist štromar bi prišel enkrat ali pa dvakrat in zvezal tisto omarico in računal 1000eur+, zdaj pa preračunaj, koliko je to pribl. na uro. In lahko ti zagotovim, da material ne stane niti približno toliko, glede dela pa je več, kot očitno prenapihnjena cena in to precej. Če bi sam delal kot električar, bi to naredil za, kaj pa vem, recimo 150-200eur + material (omarica in ostalo).
All easy problems have already been solved.

avtek ::

avtek je izjavil:

Komaj čakam tiste predračune in račune OP, ker tudi mene zanimajo (uradni) računi.



Zajebal sem. Namesto OP -> M-XXXX

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

zdaj pa preračunaj, koliko je to pribl. na uro.
Je popolnoma vseeno statistiko furat, če ne znaš, daš toliko, kot si pripravljen dat in on naredit za toliko.

Unknown_001 ::

Nisem sploh govoril o aktualnem ptimeru. Sam opozoril sem da se ne bi začelo nabijanje v smeri kako je VSE predrago.

Zgolj opozatjam na damping zaradi katerega res postaja plača 1000EUR na pol znanstvena fantastika.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hockey ::

Koliko stane demontaža in montaža stropne svetilke? Nisem električar, tudi orodja nimam, bi pa imel novo luč.

Aston_11 ::

kilometrina, da ti pride
+
da ti sname luč,
zveže novo luč.
obesi nov luč.
Po idejah na tem forumu 10 EUR.

Hockey ::

10 EUR? Kje naročim?

detroit ::

kms*0,18 (ali whatever že je postavka za kilometrino, itak gre pod stroške če se ne motim, torej čemu bi več plačeval)
+
urna postavka*št. ur dela (za menjavo luči močno upam da ne čez 50eur)
+
strošek materiala

Ni tukaj višje matematike
Skero

nekikr ::

Postavka za kilometrino je za pokritje stroška bencina in avtomobila, ne časa, ki ga potrebuješ, da prideš nekam.

next3steps ::

darkolord je izjavil:

Višja cena še zdaleč ne pomeni, da bo stvar zaradi tega narejena bolje.

Pri nas je en "profi" na enem štekerju zvezal fazo na ozemljitev. Bi naredil sam, pa sem rekel, eh ne, to mora bit, kot je treba. Popravil sem seveda sam - mož bi mi verjetno še fejst zaračunal pa kakšne 2 tedna bi ga čakal (seveda se ne bi prej najavil).

Imaš račun, greš z reklamacijo ali stvarno napako naprej.
Če ti bo pa kak fušar delal in nekdo umre, lah' rečeš samo jebat ga in živiš naprej.

Hockey ::

Plačam 20 EUR, če pride kdo zrihtat. Sem 5 minut iz centra MB. Pošlji zasebno sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

next3steps ::

M-XXXX je izjavil:



Lani maja sem iskal nekoga za košnjo cca dobrih 10 000m2 trave v Ljubljani.
Ponudbe po 2500-3500€. Nakoncu narejeno za 300€ + gorivo (cca 20€), dela je bilo za slab dan (rečmo za 8h). 3000€/8h= 375€/h!!!!!!!!!! Z investicijo v stroje cca 1500€. Ljudje so milo rečeno pri*uknjeni, ker če dajejo tako ponudbo naprej, pomeni, da jih stranke niso takoj v ku*ac poslale, ko so prejšnje ponudbe dali.


Stroški strojne ure so kolike? Od 20 do 80 evrov. Prevoz je dokaj počasen in denarno potraten,
okvara na stroju pa hitro pride na 5-15 kratnik ene strojne ure. Stroj pride od 200 kratnikga do 500 kratnika ene strojne ure (če je == 20 eur).
Tole je bilo za đabe narejeno in bolj izjema kot pa pravilo. Si pač našel nekoga, ki se ne preživlja s košnjo, ampak s subvencijami.

alese je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ma jebite se. Vsi bi imel vse sam plačal ne bi noben. In zaradi take jebene logike pride do dampinga kjer razni fušarčki ponudijo pol manj pa še brez računa bi delal stranka si pa misli kako je dobr skozi prišla. Na koncu pa ni dobr nsrejeno, so pa vsi ostali krivi. Zaradi tega se trg uničuje in standard niža. Ker je težko nekomu pošteno plačat delo IN znanje.
Jaz plačam pošteno, za pošteno delo.Plačam 50 evrov na uro, ali to ni dovolj, sploh za slovenske razmere.Če bi bil jaz medicinski brat, bi tebi, ko bi ležal na travmi v ukc rekel, da ti obrišem ritko za 50 evrov, pa bi pol videl kapitalizem. In kar se mene tiče ne najemam fušarjev, stroko delo uradno na račun.

Veliki del teh 50 evrov bi padlo za plačilo materiala. Stroški materiala so zaradi politike v bolnišnica,UKCjih in nasploh v vseh zdravstvenih ustanovah previsoki.

nekikr je izjavil:

Postavka za kilometrino je za pokritje stroška bencina in avtomobila, ne časa, ki ga potrebuješ, da prideš nekam.

Odvisno od dogovora. Če moram 3 ure potovati v eno smer, bom kasiral tudi čas potovanja.

Zgodovina sprememb…

Hockey ::

Hockey je izjavil:

Plačam 20 EUR, če pride kdo zrihtat. Sem 5 minut iz centra MB. Pošlji zasebno sporočilo.


Sem že dobil ponudbo za 15 EUR, prosim ne pošiljajte več. Hvala.

noraguta ::

next3steps je izjavil:

M-XXXX je izjavil:



Lani maja sem iskal nekoga za košnjo cca dobrih 10 000m2 trave v Ljubljani.
Ponudbe po 2500-3500EUR. Nakoncu narejeno za 300EUR + gorivo (cca 20EUR), dela je bilo za slab dan (rečmo za 8h). 3000EUR/8h= 375EUR/h!!!!!!!!!! Z investicijo v stroje cca 1500EUR. Ljudje so milo rečeno pri*uknjeni, ker če dajejo tako ponudbo naprej, pomeni, da jih stranke niso takoj v ku*ac poslale, ko so prejšnje ponudbe dali.


Stroški strojne ure so kolike? Od 20 do 80 evrov. Prevoz je dokaj počasen in denarno potraten,
okvara na stroju pa hitro pride na 5-15 kratnik ene strojne ure. Stroj pride od 200 kratnikga do 500 kratnika ene strojne ure (če je == 20 eur).
Tole je bilo za đabe narejeno in bolj izjema kot pa pravilo. Si pač našel nekoga, ki se ne preživlja s košnjo, ampak s subvencijami.

alese je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Ma jebite se. Vsi bi imel vse sam plačal ne bi noben. In zaradi take jebene logike pride do dampinga kjer razni fušarčki ponudijo pol manj pa še brez računa bi delal stranka si pa misli kako je dobr skozi prišla. Na koncu pa ni dobr nsrejeno, so pa vsi ostali krivi. Zaradi tega se trg uničuje in standard niža. Ker je težko nekomu pošteno plačat delo IN znanje.
Jaz plačam pošteno, za pošteno delo.Plačam 50 evrov na uro, ali to ni dovolj, sploh za slovenske razmere.Če bi bil jaz medicinski brat, bi tebi, ko bi ležal na travmi v ukc rekel, da ti obrišem ritko za 50 evrov, pa bi pol videl kapitalizem. In kar se mene tiče ne najemam fušarjev, stroko delo uradno na račun.

Veliki del teh 50 evrov bi padlo za plačilo materiala. Stroški materiala so zaradi politike v bolnišnica,UKCjih in nasploh v vseh zdravstvenih ustanovah previsoki.

nekikr je izjavil:

Postavka za kilometrino je za pokritje stroška bencina in avtomobila, ne časa, ki ga potrebuješ, da prideš nekam.

Odvisno od dogovora. Če moram 3 ure potovati v eno smer, bom kasiral tudi čas potovanja.

Stroški strojne ure odvisno za kaj za žetev koruze 150e+ pa je bližje 200e.

Pri 50e za delavca pa najprej pobere država ddv. Potem prispevki za delavca. Kombi da pride tja , orodje, računovodja, ... če nekdo spravi vse v 10e ... pa na koncu je treba dat delavcu plačo tud če ni dela.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

digitalcek ::

Ker ste že nekateri že komentirali precej off topic, si bom to dovolil tudi sam.

Sem starejši, sem v pokoju (prosim brez zajedljivih komentarjev?), imam dosti prostega časa, ki ga pretežno preživim na spletu, brskajoč po forumih, kjer ljudje komentirajo zadeve, ki se jim dogajajo, brskajoč pa tudi po oglasih.

Poskušam primerjati zadnjih 10 ali 15 let in videti spremembe v razmišljanju, pa tudi v reagiranju ljudi. Moje mnenje je, da so OGROMNE.

Ljudje so ozavestili, da se da marsikaj dobiti skoraj zastonj.
Na oglase na Bolhi ti ponujajo le polovico, tudi tretjino, ali celo četrtino sicer REALNO postavljene cene.

Poleg tega pa, se strinjam, nobenemu ni več jasno, kaj je realno, kaj je pretirano.
Vsekakor pa je za večino Slovencev VSE predrago, še posebej, če to prodaja fizična oseba.

Neumno bi bilo, da za to veliko spremembo krivim le splet, ker gre vsekakor tudi za zelo znižano kupno moč velikega dela Slovencev.

Pikana na "i" so bili, poleg stalnih znižanj naših trgovcev -40, -50, -70%, tudi ali predvsem razni "kuponkoti", kjer dobiš pico, tridnevni aranžma, ali karkoli drugega, za -50 pa vse do
-90% cene.

Pustimo sedaj, da je bila cena pred "znižanjem" zagotovo nerealna, imam pa občutek, da gredo nekateri dejansko v minus, samo da si zagotovijo 100 ali 200 prodanih kosov, produktov...
Ter da si na ta način (kuponkoti) zagotovijo prepoznavnost, poceni reklamo. Da jih sploh kdo povoha v tej nori ponudbi čisto vsega...

Sicer pa ste tudi sami v tej temi, nekateri napisali oz. izračunali, kaj ostane s.p.-jevcu, ali d.o.o.-jevcu, če dela za 8 ali 10 evrov na uro.

Kot dokaz te norosti bom napisal, da sem v zadnjem koledarskem letu kupil na Bolhi dve tehnični napravi, obe za 8 (osem) odstotokov cene nove. Obe NOVI!

In da sem kupil na Aliexpressu kitajske slušalke, po soundu popolnoma primerljive s kakšnimi Bose, ali Sennheiser slušalkami, ki so bile znižane z 32 dolarjev (za kitajske razmere precej drago) na 6 dolarjev (v Ljubljani vrednost dveh kav s smetano). Imel jih bom za rezervo, ker je kabel mojih Bose slušalk že malce utrujen...

Kaj hočem povedati v tem, sicer predolgem postu?

Da so uspeli pri ljudeh "zmešati", celo pokvariti kriterije, kaj je drago in kaj je poceni, da je tudi "poceni" za nekatere še vedno vse, iz različnih vzrokov, tudi psiholoških - "predrago"...

In da celo tisti z petimi miljoni vrednosti premoženja - "glihajo" po oglasih.
Sicer najbrž ne iz potrebe, ampak kar tako, za vajo. Da ne pridejo iz vaje.

Kajti ko recimo prodajaš 5 let star Yamaha zunanji motor za čoln, ki je bil vožen 25 ur, kar se vidi tudi po ohranjenosti, ki je sicer stal 1100 evrov, pa pride kupec z svojim mehanikom-poznavalcem, ki pri tebi skoraj razdre motor in res ugotovi, daje praktično nov, brezhiben in tra-la-la, kakršen stane na nemškem e-bayu 500-650 evrov + DHL, ta z mehanikom pa ponudi 200 evrov, rekoč ima že dva, tega pa bo imel za rezervne dele - potem ti pa res ni nič več jasno.

Ali pa vse...

P.S. Kupim meščansko stanovanje v centru Ljubljane po ceni max. 500 evrov za kvadratni meter. Izjavljam, da ga bom imel le za rezervo... :) Za hude čase. Zato taka ponudba...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

nekikr je izjavil:

Postavka za kilometrino je za pokritje stroška bencina in avtomobila, ne časa, ki ga potrebuješ, da prideš nekam.


Serviserji, ki jih sem pa tja rabimo na firmi si poleg kilometrine seveda posebaj spišejo še urno postavko vožnje. Je pa ponavadi polovico tiste, ko dejansko dela na stroju. Samo za info :P

PS: digitalček dobro opazuje. Res imamo slabo kupno moč in se to odraža na trgu. Potem pa nimamo privzgojeno ceniti kvaliteto in stroškov z legalnimi posli. Žal smo narod mešetarjev in kontrabantarjev. Kdor nima lastne firme in vsaj nekaj ali nekaj 10 zaposlenih, nepremičnine, vozila, stroje itd.. si tudi v sanjah ne more misliti, kaj vse mora tista številka na računu, ki jo obrtnik pomoli šokiranemu naročniku, pokriti. Dejansko si sam vseh zadev ne moreš zamisliti niti v domišljiji, če jih ne pokasiraš sam.
Ima pa tudi OP prav, ker opozarja napogoltnost. Te nikakor ne podpiram, a zavedanje zakaj je najeti soseda, ki šušmari toliko ceneje in da je to direktna škoda vsem, se ne priuči čez noč. (Mogoče s tem zakolješ drugega 'soseda', ki bo zaradi parih takih na koncu ob službo, ker nekdo, ki izdaja račune ne bo dobil dovolj naročil).
Smo premlada 'država' vodena s strani totalnih šarlatanov viljenih od še večjih šarlatanov, da smo pripravljeni plačat pošteno in računati pošteno (ne premastno, in ne za ubogo nulo ali celo izgubo).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbbbbb2015 ::

alese je izjavil:

Iščemo električarja, da bi nam zrihtal to zunanjo omarico in opravil prevezave varovalk, dobili smo preračun od nekega grosupeljskega sp., da padeš dol , skoraj 1200 evrov brez omarice, skupaj z omarico bi bilo najbrž 1400 evrov. O tem kakšne težave imam z električarji bi lahko naredil roman, bistvo pa je, da imajo navite cene in nekako področno sodelujejo z elektrom, pa tudi, če si mu všeč ti naredi, drugače pa ne.Kakšne so vaše izkušnje, ali mi lahko kdo priporoči kakega električarja.Okolica lj.lp


Če iščeš električarja na forumu si se zafrknil že na začetku. Da bi pisal romane... Potem je mogoče kaj s tabo narobe, ne z njimi.
Kot so ti že povedali, če ti kaj ne paše, si pa sam delaj.

Normalna cena elektro del, koliko Nemci plačujejo - je 22 eur na uro. Pri nas je za mala dela cena tudi 30 eur / uro.
Material pa je tako...
Ko dobiš predračun, pojdi z njim v Merkur in preveri cene.

Moraš tudi vedeti, da včasih monterji goljufajo na metrih žice, ne samo navijajo ceno.
Če se seveda spoznaš na to. Ker včasih je na predračunu en material, v realnosti pa drug.

Še najboljše boš naredil, če imaš koga, ki ima ravno tako hišo, pa ga vprašaš za elektrikarja, da ti ga priporoča.

In par klicev naokrog - pa boš že dobil pravega.

Samo recimo moj nesojeni tast - dela na banki, on serje po čisto vsakem delavcu. Njemu je vse preveč. In vsakega zafrkava do daske, noče plačati, pa take.

Tako da.... Eno je najti dobrega mojstra, moraš pa razmisliti, če si ti korekten do njega.

mancini ::

To da boš plačal mojstra za streho 200€ je bosa, tudi če ima ves les že na mere razrezan, označen, z načrtom ... tako kot se to danes že dela, to ne gre skozi

takšnega pač ne najdeš v Sloveniji

če pa kdo plača jurja za vezavo el. omarice pa pač naj plača

alese ::

bbbbbb2015 je izjavil:

alese je izjavil:

Iščemo električarja, da bi nam zrihtal to zunanjo omarico in opravil prevezave varovalk, dobili smo preračun od nekega grosupeljskega sp., da padeš dol , skoraj 1200 evrov brez omarice, skupaj z omarico bi bilo najbrž 1400 evrov. O tem kakšne težave imam z električarji bi lahko naredil roman, bistvo pa je, da imajo navite cene in nekako področno sodelujejo z elektrom, pa tudi, če si mu všeč ti naredi, drugače pa ne.Kakšne so vaše izkušnje, ali mi lahko kdo priporoči kakega električarja.Okolica lj.lp


Če iščeš električarja na forumu si se zafrknil že na začetku. Da bi pisal romane... Potem je mogoče kaj s tabo narobe, ne z njimi.
Kot so ti že povedali, če ti kaj ne paše, si pa sam delaj.

Normalna cena elektro del, koliko Nemci plačujejo - je 22 eur na uro. Pri nas je za mala dela cena tudi 30 eur / uro.
Material pa je tako...
Ko dobiš predračun, pojdi z njim v Merkur in preveri cene.

Moraš tudi vedeti, da včasih monterji goljufajo na metrih žice, ne samo navijajo ceno.
Če se seveda spoznaš na to. Ker včasih je na predračunu en material, v realnosti pa drug.

Še najboljše boš naredil, če imaš koga, ki ima ravno tako hišo, pa ga vprašaš za elektrikarja, da ti ga priporoča.

In par klicev naokrog - pa boš že dobil pravega.

Samo recimo moj nesojeni tast - dela na banki, on serje po čisto vsakem delavcu. Njemu je vse preveč. In vsakega zafrkava do daske, noče plačati, pa take.

Tako da.... Eno je najti dobrega mojstra, moraš pa razmisliti, če si ti korekten do njega.
Tole bi lahko razumel kot kritiko name, češ da nisem korekten do mojstra.Zakaj že.Ker zahtevam predračun. Saj ni še nič delal,v čem naj bom sedaj korekten do njega. Ali pa to pomeni, da bi zdaj nekateri že radi ležali doma, jaz pa naj jim prinesem denar na dom , ali kot je rekel moj kolega, se je pritoževal vaščan, češ kako je njemu luštno, ker je kmet, on mu je pa rekel, a zdej ti je že odveč iti na šiht, kaj bi rad doma ležal pa da ti še denar na dom prinesemo

bbbbbb2015 je izjavil:

alese je izjavil:

Iščemo električarja, da bi nam zrihtal to zunanjo omarico in opravil prevezave varovalk, dobili smo preračun od nekega grosupeljskega sp., da padeš dol , skoraj 1200 evrov brez omarice, skupaj z omarico bi bilo najbrž 1400 evrov. O tem kakšne težave imam z električarji bi lahko naredil roman, bistvo pa je, da imajo navite cene in nekako področno sodelujejo z elektrom, pa tudi, če si mu všeč ti naredi, drugače pa ne.Kakšne so vaše izkušnje, ali mi lahko kdo priporoči kakega električarja.Okolica lj.lp


Če iščeš električarja na forumu si se zafrknil že na začetku. Da bi pisal romane... Potem je mogoče kaj s tabo narobe, ne z njimi.
Kot so ti že povedali, če ti kaj ne paše, si pa sam delaj.

Normalna cena elektro del, koliko Nemci plačujejo - je 22 eur na uro. Pri nas je za mala dela cena tudi 30 eur / uro.
Material pa je tako...
Ko dobiš predračun, pojdi z njim v Merkur in preveri cene.

Moraš tudi vedeti, da včasih monterji goljufajo na metrih žice, ne samo navijajo ceno.
Če se seveda spoznaš na to. Ker včasih je na predračunu en material, v realnosti pa drug.

Še najboljše boš naredil, če imaš koga, ki ima ravno tako hišo, pa ga vprašaš za elektrikarja, da ti ga priporoča.


In par klicev naokrog - pa boš že dobil pravega.

Samo recimo moj nesojeni tast - dela na banki, on serje po čisto vsakem delavcu. Njemu je vse preveč. In vsakega zafrkava do daske, noče plačati, pa take.

Tako da.... Eno je najti dobrega mojstra, moraš pa razmisliti, če si ti korekten do njega.
Nič ni narobe z mano, jaz sem zelo normalen, to vem in tega se zavedam, normalni pa niso tisti, ki bi me radi na suho okol prinesli, takim se reče barabe.Samo v tej državi je čedalje več takih in onih, ki to odobravajo, ampak ti isti pa takoj jokajo, ko se njim kaj takega zgodi, beri krivica.Za zamislit se je.Vprašanje je povsem na mestu, ali ima kdo od vas na forumu kakega dobrega in poštenega električarja za priporočit, kaj je narobe s tem vprašanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

alese ::

nekikr je izjavil:

alese: Saj tudi električar ali vodovodar ne. Morda dvakrat na leto, če jima sekira pade v med. Ne nasedaj tem zgodbam, da ima vsak BMW 7. Če bi bilo res tako, zakaj jih je tako prekleto malo, da jih iščeš povsod, ko jih rabiš? Tri leta rabiš, pa si električar in imaš 100EUR/h. Zakaj tega forumaši ne naredijo, če je res tako enostavno? Ker morda ni?
Vsi vi, ki govorite, zakaj nismo električarji, če je tako dobro plačano in zakaj potem sam nisem električar, vam odgovarjam. Ne moremo biti vsi električarji, nekoga to ne zanima, drugi ni imel priložnosti, poklici so različni in vsi so potrebni, če bi bili vsi električarji ne bi bilo medicinskih sester, ki vam brišejo ritke, ko ste nebogljeni na postelji in ste pokakani in polulani, ne bi bilo policistov, ki vam pomagajo,ko ste ogroženi, ne bi bilo zdravnikov, ki vas operirajo ko imate raka na prostati in drugih tisoč primerov bolezni. Zato je zame žaljivo, ko se izražate, češ zakaj pa si policist ali vojak, pa bodi električar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

korenje3 ::

mi smo plačal 4000EUR, da so nam prestavili 2 omarici, ker smo zidali na novo. 1 dan dela. v glavnem nateg od natega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

čuhalev ::

Kolegu sem zakasiral 20 evrov, da sem prestavil 13 žic. Njemu, elektrotehniku. :)) Delal sem 6 ur, no pa za jest sem dobil makaronfajš ter palačinke pa nisem iz elektro področja.

bbbbbb2015 ::

alese je izjavil:

Nič ni narobe z mano, jaz sem zelo normalen, to vem in tega se zavedam, normalni pa niso tisti, ki bi me radi na suho okol prinesli, takim se reče barabe.Samo v tej državi je čedalje več takih in onih, ki to odobravajo, ampak ti isti pa takoj jokajo, ko se njim kaj takega zgodi, beri krivica.Za zamislit se je.Vprašanje je povsem na mestu, ali ima kdo od vas na forumu kakega dobrega in poštenega električarja za priporočit, kaj je narobe s tem vprašanjem.


Narobe s tem vprašanjem je to, da če kdo želi zaslužiti z delom, ga ti imenuješ baraba.
Potem ti nimaš vseh vijakov pritegnjenih točno na predpisan moment.
Temu se reče gospodarska dejavnost in če ti kaj ne paše, si lahko delaš sam. Če znaš.

Mojega mojstra ti pa ne bi priporočil, ker mi ga boš s svojim nerganjem in blatenjem zjebal.
Plačam ga na ure, zaračunava zmerno, stoji za svojim delom in ga poznam 10+ let.
Sam vpraša, če jaz nabavim material ali on. Gre samo za to, kdo lahko tisti hip kje ceneje dobi.

bbbbbb2015 ::

digitalcek je izjavil:


Poskušam primerjati zadnjih 10 ali 15 let in videti spremembe v razmišljanju, pa tudi v reagiranju ljudi. Moje mnenje je, da so OGROMNE.

Ljudje so ozavestili, da se da marsikaj dobiti skoraj zastonj.
Na oglase na Bolhi ti ponujajo le polovico, tudi tretjino, ali celo četrtino sicer REALNO postavljene cene.

Poleg tega pa, se strinjam, nobenemu ni več jasno, kaj je realno, kaj je pretirano.
Vsekakor pa je za večino Slovencev VSE predrago, še posebej, če to prodaja fizična oseba.


Cene so v glavnem realne. 60-70% popusti so v glavnem na robo, na katero je že v osnovi 200% marža.
Po oglasih se sigurno da dobiti poceni stvari.
Ravno dva dni nazaj sem kupil Cisco ethernet stikalo, ki sicer stane 2500 eur za 180 eur.

Tako da to je res.

Samo verjetno veš, da je pri vsaki rabljeni robi možnost, da je škartna. Dober nakup se lahko sprevrže v stran metanje denarja. Kdor ne pozna, kaj kupuje, boljše, da tega ne počne.

Vendar je eno pogajanje za nižjo ceno, drugo pa fehtanje.
Ponudil sem na internetu otroško kolo, 80 eur, za malo rabljeno, ki je sicer stalo 200 eur.

Pridejo fehtarji k meni, češ da bi kupili za 40 eur. Nagnal sem jih kot pse. Kdor nima denarja, naj se ne spravi kupovat.

In prodal resnemu kupcu za 80 eur, kar se mi je zdela korektna cena.

Miha 333 ::

Unknown_001 je izjavil:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Datum prenehanja veljavnosti ali uporabe: 24.10.2015
Namig: rdeča pika pomeni, da zakon ni več v veljavi.

Drugače pa bi dodal še svoj pogled. Sem dolgoletni s.p., s čim se ukvarjam, tukaj niti ni bistveno. Dejstvo je, da če svoje delo delaš uradno, z računi, z izpolnjevanjem vseh uradnih pogojev za dejavnost, ki jo opravljaš, ob višini stroškov in nenazadnje ob precej požrešni državi, ter če bi rad od svojega dela tudi živel, tvoje cene ne morejo biti, kot veliko ljudi pričakuje, napol zastonj. V urni postavki ljudje žal vidijo le tvoj porabljen čas. Ne vidijo pa, da so tu notri všteti vsi stroški dejavnosti, znanje, nabava orodij, režijska dela, tvoj bruto dohodek in še DDV. In tu zelo hodijo v zelje razni fušarji in "študenti", ki spodkopavajo trg.

Večina podjetij, ki jih poznam, računa kilometrino 0,37 EUR / km in to je kar realna cena vožnje (z upoštevanimi vsemi stroški) nekega povprečnega avta vrednosti 10-15k. Poleg tega se računa še urna postavka za porabo časa na poti, ki je v moji branži med 20 in 30 EUR / h brez DDV. Tudi to je seveda upravičen strošek, saj takrat ko si na poti, ne moreš delati svojega pravega dela, za plačo je pa vseeno treba zaslužiti. Voženj je včasih lahko tudi za 3 ali 4 h na dan, to je pa že polovica delovnika. Firma enostavno ne more imeti izpada za tisti čas, ker mora plačo na koncu vseeno izplačati.

Pa še to, ljudje zelo radi primerjajo (tudi v tej temi) ceno, ki jo zaračuna s.p. ali firma z neto urno postavko. V ceni, ki jo zaračuna firma ali obrtnik, je vračunan DDV, vsi stroški podjetja, vsi ostali davki, bruto plačilo tistega ki dela in še prispevki delodajalca na to bruto plačo.

Ob upoštevanju tega je neka realna obrtniška cena, pa tudi frizerjev, itd. (uradna, z računom in DDV) med 30 in 50 EUR / uro. Za zahtevnejša dela tudi več. Ob nižji ceni podjetje ali podjetnik enostavno ne preživi oziroma gre v svoj minus. Takšne cene pa seveda zelo gredo na roko fušarjem, ki ti naredi na črno za pol te cene in v žep še vedno pospravi več kot ima uradni obrtnik neto dohodka od zgornje cene.

Skratka, ljudje nimajo predstave, kako sistem sploh deluje, drži pa tudi, da če vidijo obrtnika, ki se pripelje v avtu, boljšem od "delavskega", je za njih že tajkun in nepošten, kako si vendar drzne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

krneki0001 ::

Cene za štrom so nizke:
podometna omarica 33€
varovalke med 3 in 5 evrov
fid stikalo med 25 in 50€, odvisno od toka
kabel 3x1.5 je 0.46€ na tekoči meter
kabel 3x2.5 je 0.67€ na tekoči meter

Sam sem dal za kompletno omarico, vse varovalke, fid stikalo, kable, vtičnice, doze, oranžno cev za kable, spojke,... nekje 600€ za celo hišo.

Res so imeli v merkurju akcijo vtičnic in stikal, kjer je bila cena okoli 2 evra za komad (normalna cena je bila za vtičnico 5 in za stikalo 8 evrov), ker so opustili program in so dali vse iz prodaje, pa so v šotoru na viču vse skupaj prodajal za res nizke cene (v merkator tehniki in elektronabavi jih še prodajajo, tako da lahko dobim nadomestne, če kaj razpade).

Delal sem vse sam (elektrotehnik elektronik z vegove, pa so me muratagić za štrom, pipan in petrič za prakso vseeno dost naučil, da še danes znam vse brez problemov narest, čeprav sem vegovo končal že 25 let nazaj).
Na koncu sem poklical neko firmo, ki se ukvarja s testiranji in so mi vse preverili, če vse deluje kot mora in napisali poročilo, ki sem ga dodal k zahtevku za priklop na električno omrežje. Elektro je brez problemov prišel priklopit v roku treh tednov, do takrat sem imel pa elektriko po kablu od soseda. Me je pa priključek in priklop prišel več kot sem dal za ves material in testiranje. Nekje 900 evrov za priklop in priključek, 200€ za bagerista, da mi je skopal od ceste do hiše in še nekaj drobnarije, ki je bila zraven za plačat. (pa bagerist mi je še cev za vodo prebil, tako da so bili še dodatni stroški 8čeprav smo mu točno povedal, kje gre cev za vodo.

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Oranžna (oz. kakršne koli barve) cev je za moje pojme (glede na ceno kabla) predraga.

N0t0ri0us ::

En odličen članek, ki nakazuje situacijo fušarjev in poštenih podjetnikov. Članek je sicer originalno madžarski ampak je stanje v sloveniji podobno oz malo boljše glede davkov.

Vir: http://www.finance.si/336413


Zakaj je zame bolje, da vas ne zaposlim
avtor
JAKAB ANDOR
Lahko bi zaposlil 12 ljudi, ki bi imeli 760 evrov plače neto, pa jih ne. Povem vam, zakaj. Lahko bi delali v prijetni pisarni, ki je ponudnik storitev. Ni telemarketing in ni potegavščina. Resno bi delali na delovnem mestu, ki zahteva visoko usposobljenost, osem ur na dan, samo ob delavnikih. Zaposlil bi vas povsem zakonito, plačeval bi vaše davke in prispevke. To službo bi lahko zagotovil ducatu ljudi, pa ne bom. V nadaljevanju bom razložil, zakaj ne.

Ne bi zaposlil ženske

Razlog je preprost: ženske rojevajo otroke. Ni v moji pristojnosti zahtevati, da se temu odpovedo, če si želijo otrok. Četudi bi pravico imel in bi mi zaposlena to zagotovila, bi lahko lagala ali si pozneje premislila.

Da ne bo pomote - nisem proti ženskam, ki se odločijo imeti otroke. Tako sem tudi sam prišel na svet in prav tako moj otrok. Ženske ne bi zaposlil zato, ker ji, ko zanosi, pripadajo tri leta materinskega dopusta in v tem času je nimam pravice odpustiti. Če bi si želela dva otroka, se dopust podaljša na šest let.

Nekdo pa mora delati. Tako bi bil prisiljen zaposliti nekoga, ki bi delal namesto nje, ko bi bila na porodniškem dopustu. Da je zadeva še bolj zapletena, je ne samo ne bi mogel odpustiti, ko je na dopustu, temveč je ne bi smel odpustiti niti, ko bi se vrnila. Tako bi moral odpustiti tisto drugo osebo, ki je ves ta čas delala namesto nje. Ko bi se ženska vrnila s porodniškega dopusta, bi bil zakonsko prisiljen, da ji izplačujem plačo, ki bi ustrezala trenutni plači na njenem položaju, upoštevati pa bi moral tudi število rednih dopustniških dni, ki so se nabrali med porodniškim dopustom. Ko bi se vrnila na delovno mesto, bi torej začela z dvema do štirimi meseci plačanega dopusta.

Zaposlil ne bi niti ljudi, starih več kot 50 let

Seveda nimam nič proti najbolj izkušenim delavcem. Vendar jih ne bi zaposlil, ker bi potem kmalu dosegli starost, ki spada v zaščiteno kategorijo. Tako bi bil obsojen, da jih obdržim za vedno, tako kot ženske. Ljudi, ki sodijo v zaščiteno kategorijo starejših, namreč ni dovoljeno odpuščati. Moral bi jim izplačevati celotno plačo in vse stroške, četudi morda ne bi dobro ali vsaj zadovoljivo opravljali svojega dela. Starejšega delavca ne bi smel odpustiti, a nekdo bi moral opravljati njegovo delo, zato bi moral najeti še nekoga. Ne moti me, da so zaščiteni, le da to pač pomeni, da jih jaz ne bom zaposlil.

Zaposlil bi zgolj moške, stare od 25 do 50 let

Pravzaprav tudi ti pomenijo tveganje. Tudi teh nimam pravice odpustiti, če bi si iz kateregakoli razloga (prenizki dohodki, nezadovoljstvo z njihovim delom) tega želel. Obstaja veliko tveganje, da bi v tem primeru šli na sodišče in precejšna verjetnost je, da bi zmagali. Ampak denimo, da to tveganje sprejemam.

Stali bi me 1.572 evrov vsak.

graf
To so dejanski podatki za leto 2011, ki so na spletni strani [www.nettober.com] , izračun plač. Kot lahko vidite, bi neto plača 760 evrov moje podjetje stala 1.572 evrov. Razmerje med stroškom podjetja in neto plačilom bi se znižalo le, če bi izplačeval nižje plače. Ne bi pa vas zaposlil za manj denarja, saj menim, da z manj kot 760 evri ne bi mogli spodobno živeti. Postali bi depresivni, najprej bi uničili svoje življenje, nato moje podjetje in na koncu mene. Zato nisem pripravljen zaposliti nikogar za manj kot ta znesek.

Madžarska je rekorderka v zavoženosti razmerja med stroškom podjetja in neto plačo.

graf
Razpredelnica je vzeta iz Deloittove raziskave. Kot je razvidno, si država nikjer drugje ne prilasti več kot polovice vaše plače pri tej višini izplačila. Zoprno je, da plačam več kot 1.500 evrov, vi pa prejmete manj kot polovico tega. Še bolj zoprno je, da zaradi tega ne boste deležni nič boljše zdravstvene oskrbe kot nekdo drugi, ki zasluži le minimalno plačo.

Upoštevati moramo še dejstvo, da osebi, stari 35 let, pripada 25 dni letnega dopusta. To pomeni dodaten mesec delovnih dni na leto. Če bi potreboval ekipo 12 ljudi, bi jih moral zaposliti 13, da bi nadomestil tistega, ki je na dopustu.

Vseeno pa bi vas zaposlil kljub vsem naštetim razlogom

Sem namreč pogumen podjetnik. Prodal bi svoje stanovanje in šel v najem. Nato bi držal pesti, da bi 90 tisoč evrov, ki bi jih dobil s prodajo, zadostovalo. Hrabro bi zagnal podjetje in če mi ne bi uspelo (kar je pri začetnikih zelo verjetno), se ne bi metal ob tla.

Moje podjetje bi zagotavljalo izvrstne storitve, kar pa je nemogoče zagotoviti brez primernih delovnih razmer. Zaposlil bi 13 ljudi. Ves čas bi potreboval ekipo 12 ljudi in enega za povrh, da bi opravljal delo tistega, ki je na dopustu. Štirinajst ljudi, vključno z mano, bi delalo na 158 kvadratnih metrih lepo pospravljene, udobne pisarne. To bi stalo 10 evrov na kvadratni meter mesečne najemnine in še 3,5 evra na kvadratni meter stroškov, kar skupaj znaša 2.133 evrov na mesec.

Moji mesečni stroški bi torej bili takšni:

Pisarna: 2.133 evrov

Plače: 13 x 1.572 evrov = 20.436 evrov

Drugi stroški (računovodstvo, trženje ...): 3.058 evrov

Skupaj: 25.627 evrov

Kar strašljiv račun, kajne? To je vsota, ki bi jo moral izplačevati vsak mesec, ne glede na prihodke. Kadar bi se mi nasmihala sreča in tudi takrat, ko bi mi šlo za nohte. Med poletno sezono in tudi pred božičem, ko je veliko manj dela.

Podjetje pod nobenim pogojem ne bi moglo na mesec zaračunati za več kot tisoč ur storitev. Če bi želel doseči točko preobrata, ko bi bilo prihodkov dovolj za pokrivanje stroškov, bi moral prodajati z urno postavko 25.627 evrov/1.000 = 25 evrov na uro. Zgolj točka preobrata pa še zdaleč ne zadostuje, potreboval bi tudi nekaj dobička.

Nisem lakomen in tržne razmere so slabe. Recimo, da bi na stroškovno ceno pribil 20 odstotkov marže. To bi urno postavko zvišalo na 30 evrov, skupaj z DDV torej 37,5 evra. To vsoto bi zaokrožil navzdol, tako da bi naše stranke plačevale 37 evrov na uro.

Od teh 37 evrov bi jih sedem šlo takoj državi, 30 pa bi bil prihodek podjetja. Sem optimistična oseba. Naše trženje bi "trgalo gate", moji načrti bi potekali kot po maslu, vsekakor bi dosegli prodajo v povprečju tisoč ur storitev na mesec. Posel bi cvetel, imel bi srečo z vsemi zaposlenimi, vsi bi delali kot ura.

To bi zagotovilo 1.000 x 30 evrov = 30.000 evrov prihodkov podjetja.

Dobička bi bilo 4.373 evrov. Sebi bi lahko izplačal 2.446 evrov bruto plače, ki bi moje podjetje stala 3.144 evrov. Od tega bi bila moja neto plača 1.521 evrov, skoraj dvakrat toliko, kolikor zaslužijo moji zaposleni. Podjetje bi imelo 948 evrov dobička pred obdavčitvijo. Od tega bi plačal 95 evrov davka na dobiček pravnih oseb in lokalnih davkov za pravne osebe, ki znašajo dva odstotka prihodkov podjetja, 587 evrov. Na koncu bi podjetju ostalo 266 evrov. Za toliko bi se mesečno povečeval kapital podjetja.

Prejemal bi 1.521 evrov mesečnih prihodkov, ne smemo pa pozabiti, da sem za zagon podjetja prodal svoje 90 tisoč evrov vredno stanovanje. Kar pomeni, da bi moral stanovanje najeti, sicer bi bil na ulici. Najem stane vsaj 300 evrov. Živel bi skromno, ne bi veliko zapravljal, tudi moja žena bi kaj zaslužila. Za zapravljanje niti ne bi imel veliko časa, saj bi v nasprotju z zaposlenimi delal po 12 ur na dan in tudi ob koncu tedna.

Tako bi lahko prihranil 900 evrov na mesec in moj vložek 90 tisoč evrov bi se povrnil v sto mesecih. Trajalo bi torej devet let, da bi znova zbral denar, ki sem ga vložil v podjetje in bi si lahko spet kupil stanovanje. Od takrat mi ne bi bilo več treba paziti na vsak evro, ne bi več plačeval najemnine in ne bi bil prisiljen varčevati. Živel bi kot Evropejec.

Glede na navedene okoliščine - upam, da je razumljivo - ne čutim posebne nuje, da bi prodal stanovanje in vložil denar v podjetje. Obstajajo pa štirje dodatni razlogi, zakaj tega zagotovo ne bom storil.

1. Konkurenca prodaja enake storitve, vendar nezakonito, pod resnično nevzdržnimi pogoji, in računa devet evrov na uro. Denar preprosto pospravijo v žep brez računa in brez DDV. Ne prevzemajo nikakršne odgovornosti, ne dajejo nobenih zagotovil, uradno sploh ničesar ne delajo, ni uradne sledi o njihovem obstoju. Ni jim treba najeti pisarne in računovodje. S takim početjem lahko v tempu po pet ur na dan zaslužijo mesečno tisoč evrov brez truda. Pokazali bi sredinec moji ponudbi za delo za 760 evrov, ker jim pri meni ne bi bilo dovoljeno zgolj posedati, ampak bi morali biti tam vsak delavnik ob uri, pri delu bi morali upoštevati zelo visoka strokovna merila, ne bi smeli goljufati strank, in če bi jih, bi bili odpuščeni.

2. Konkurenca bi mi priredila sramotilno kampanjo. Lotili bi se me s protikapitalistično propagando, predstavili bi me kot pohlepnega nebodigatreba, ki računa 37 evrov za nekaj, kar pri njih stane le devet evrov, postal bi sovražnik madžarskega naroda, ki stranke odira, medtem ko drugi pošteno delajo za le delček moje cene ...

3. Velik del zaposlenih bi hodil v službo samo zato, da bi spoznali moje poslovne skrivnosti in da bi mi prevzeli stranke. Zvabili bi jih z lažmi, da bodo pri njih dobili enako vrednost in kakovost storitev za precej nižjo ceno. Ko bi mi odtujili dovolj strank, bi namenoma povzročili zadosti škode podjetju, da bi jih odpustil. Nato bi šli na sodišče, kjer bi trdili, da sem jih odpustil po krivici in nezakonito. Sodišče bi razsodilo njim v prid. Medtem pa bi seveda veselo nadaljevali delo za ukradene stranke, katerih pridobitev me je stala celo bogastvo. Seveda bi bili povrhu še užaljeni. Širili bi vse vrste neumnosti po različnih forumih, češ da so bili zaposleni v mojem podjetju in da že vedo, kaj govorijo - da je drago in da je storitev zanič.

4. Pritoževanje o tem mi ne bi bilo v nikakršno pomoč, vsem bi bilo vseeno.

Zato vam ne dam službe. Mislim, da so razlogi enaki tudi pri drugih podjetnikih, ki imajo prav takšne izkušnje. To pa je tudi razlog, zakaj je vse več ljudi brezposelnih. Zato kupujejo vse manj stvari in plačujejo vse manj DDV. Hkrati je vse manj solidnih podjetij in ta zaposlujejo čedalje manj uslužbencev, ki plačujejo vse manj davkov, kar prinaša čedalje manj državnega denarja za socialno podporo. Zato bo socialna podpora kmalu le še v obliki koncentracijskih taborišč.

Zaposlim vas samo pod naslednjimi pogoji

1. Da vas lahko odpustim, če si tega želim.

2. Da se DDV spusti vsaj na 20 odstotkov, še bolje na 15 odstotkov.

3. Da se država polasti golj 30 odstotkov vašega denarja.

4. Da večji dobiček ni eksponentno kaznovan.

5. Da država začne kaznovati korupcijo namesto solidnega poslovanja.

Dokler pa stvari ostajajo nespremenjene, vam niti po naključju ne dam službe. Dokler država podpira korupcijo v vseh možnih pogledih, ne bom odprl podjetja in ne bom zaposloval.

Preberite nadaljevanje: Ali sem antisocialen, ker vam ne dam službe?.

Avtor je madžarski podjetnik in bloger. Besedilo je prevod izvirne madžarske objave, őlem ezért nem kapsz munkát, ki je bila objavljena 27. junija 2011, pred dnevi pa je avtor objavil še angleški prevod. Čeprav je prvotna objava pretresla madžarske bloge - zaslužila je 90 tisoč klikov všeč mi je na Facebooku -, se ni nič obrnilo na bolje. Kvečjemu nasprotno. Zdaj so zadeve še veliko slabše. V vednost vsem mednarodnim bralcem: 760 evrov neto je na Madžarskem sanjska plača za večino ljudi. Zdravniki na začetku poklicne poti zaslužijo manj kot polovico tega. Cene pa so take kot povsod drugod.

alese ::

bbbbbb2015 je izjavil:

alese je izjavil:

Nič ni narobe z mano, jaz sem zelo normalen, to vem in tega se zavedam, normalni pa niso tisti, ki bi me radi na suho okol prinesli, takim se reče barabe.Samo v tej državi je čedalje več takih in onih, ki to odobravajo, ampak ti isti pa takoj jokajo, ko se njim kaj takega zgodi, beri krivica.Za zamislit se je.Vprašanje je povsem na mestu, ali ima kdo od vas na forumu kakega dobrega in poštenega električarja za priporočit, kaj je narobe s tem vprašanjem.


Narobe s tem vprašanjem je to, da če kdo želi zaslužiti z delom, ga ti imenuješ baraba.
Potem ti nimaš vseh vijakov pritegnjenih točno na predpisan moment.
Temu se reče gospodarska dejavnost in če ti kaj ne paše, si lahko delaš sam. Če znaš.

Mojega mojstra ti pa ne bi priporočil, ker mi ga boš s svojim nerganjem in blatenjem zjebal.
Plačam ga na ure, zaračunava zmerno, stoji za svojim delom in ga poznam 10+ let.
Sam vpraša, če jaz nabavim material ali on. Gre samo za to, kdo lahko tisti hip kje ceneje dobi.
Nikakor, tega nisem nikjer zapisal, da je en baraba, ki hoče zaslužiti z delom, nasprotno, tak je poštenjak, baraba pa je tisti, ki bi rad zaslužil Z NEDELOM. S takim sem imel jaz opravka.

koyotee ::

Meni je stromar brez racuna, racunal 12€/h.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Unknown_001 ::

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Datum prenehanja veljavnosti ali uporabe: 24.10.2015
Namig: rdeča pika pomeni, da zakon ni več v veljavi.

Drugače pa bi dodal še svoj pogled. Sem dolgoletni s.p., s čim se ukvarjam, tukaj niti ni bistveno. Dejstvo je, da če svoje delo delaš uradno, z računi, z izpolnjevanjem vseh uradnih pogojev za dejavnost, ki jo opravljaš, ob višini stroškov in nenazadnje ob precej požrešni državi, ter če bi rad od svojega dela tudi živel, tvoje cene ne morejo biti, kot veliko ljudi pričakuje, napol zastonj. V urni postavki ljudje žal vidijo le tvoj porabljen čas. Ne vidijo pa, da so tu notri všteti vsi stroški dejavnosti, znanje, nabava orodij, režijska dela, tvoj bruto dohodek in še DDV. In tu zelo hodijo v zelje razni fušarji in "študenti", ki spodkopavajo trg.

Večina podjetij, ki jih poznam, računa kilometrino 0,37 EUR / km in to je kar realna cena vožnje (z upoštevanimi vsemi stroški) nekega povprečnega avta vrednosti 10-15k. Poleg tega se računa še urna postavka za porabo časa na poti, ki je v moji branži med 20 in 30 EUR / h brez DDV. Tudi to je seveda upravičen strošek, saj takrat ko si na poti, ne moreš delati svojega pravega dela, za plačo je pa vseeno treba zaslužiti. Voženj je včasih lahko tudi za 3 ali 4 h na dan, to je pa že polovica delovnika. Firma enostavno ne more imeti izpada za tisti čas, ker mora plačo na koncu vseeno izplačati.

Pa še to, ljudje zelo radi primerjajo (tudi v tej temi) ceno, ki jo zaračuna s.p. ali firma z neto urno postavko. V ceni, ki jo zaračuna firma ali obrtnik, je vračunan DDV, vsi stroški podjetja, vsi ostali davki, bruto plačilo tistega ki dela in še prispevki delodajalca na to bruto plačo.

Ob upoštevanju tega je neka realna obrtniška cena, pa tudi frizerjev, itd. (uradna, z računom in DDV) med 30 in 50 EUR / uro. Za zahtevnejša dela tudi več. Ob nižji ceni podjetje ali podjetnik enostavno ne preživi oziroma gre v svoj minus. Takšne cene pa seveda zelo gredo na roko fušarjem, ki ti naredi na črno za pol te cene in v žep še vedno pospravi več kot ima uradni obrtnik neto dohodka od zgornje cene.

Skratka, ljudje nimajo predstave, kako sistem sploh deluje, drži pa tudi, da če vidijo obrtnika, ki se pripelje v avtu, boljšem od "delavskega", je za njih že tajkun in nepošten, kako si vendar drzne.


Podpišem izjavo. Lepo si obrazložil, sploh pa zadnji del pove bistvo. Sloveniji vlada nepreživet socializem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Tear_DR0P ::

alese je izjavil:

električar zahteva 100 in več evrov za uro dela višek in če bi bil jaz država bi take vse kaznoval z zaprtjo firme.Ampak to je kapitalizem in delajo kar hočejo. Pomočnica v vrtcu ima 600 evrov plače na mesec to je okoli 3.5 evra na uro

Sej to da elektricar pokasira 100 EUR na uro, se ne pomeni da ima njegov pomočnik boljso plačo kot pomočnica v vrtcu. Vrtec ti tudi zakasira med 400 in 500 EUR na mesec, da ti otroka pazijo. In ena pomočnica jih lahko kr osem. Pa je to še vseeno ful majhen strošek.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

trenerkar ::

Od daleč se mu vidi, da dela v javnem sektorju. Poglej, nihče ti ne brani da naštudiraš področje kjer so cene visoke in si sam odrežeš kos pogače.

Invictus ::

mat xxl je izjavil:

Za 10 eur na uro, pa kaj ste nori, mu ostane, ko davke plača, pa računovodkinjo, pa prispevke pa članarine obrtni zbornici ene 3 eure največ 182 x 3 = 546 eur ja to še minumum plača ni .... slikajte se in si sami delajte če znate .

Pazi, to so besede mojega kolega, ki je štromar. Ko nima drugega dela, gre tudi menjat žarnice za 10 EUR/uro. Pač stlači vse noter v to postavko.

Jebi ga, bolje delati za 10 EUR kot pa nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Kar ne spremeni dejstva, da je, citiram: "slabih 10€/h čisto realna postavka" navadna norost in izjava bedaka.
Ko smo že pri tem, M-XXX, kje imaš zdaj račune, predračune? Brez osebnih podatkov, da ne boš trepetal pred ne vem kom. Tisti za kritje strehe za 200€ me predvsem zanima, pa predračun za 1500€ električarja, ki si ga z drugim realiziral za 200€. Boš prilimal ali ravno zdaj nimaš časa, ker počneš nekaj drugega, nakladač?

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Sam sem dal za kompletno omarico, vse varovalke, fid stikalo, kable, vtičnice, doze, oranžno cev za kable, spojke,... nekje 600€ za celo hišo.

Mene je prišlo celotna nova elektrika za stanovanje cirka 4k EUR. Pa nisem delal niti sekunde plus notri so vštete vse vtičnice in stikala, ki jih ni malo plus Ethernet po celem stanovanju ter LED razsvetljava za določeno pohištvo...

Z računom...

Se mi pač bolj splača delat svoj posel kot pa štromarija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Invictus je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Za 10 eur na uro, pa kaj ste nori, mu ostane, ko davke plača, pa računovodkinjo, pa prispevke pa članarine obrtni zbornici ene 3 eure največ 182 x 3 = 546 eur ja to še minumum plača ni .... slikajte se in si sami delajte če znate .

Pazi, to so besede mojega kolega, ki je štromar. Ko nima drugega dela, gre tudi menjat žarnice za 10 EUR/uro. Pač stlači vse noter v to postavko.

Jebi ga, bolje delati za 10 EUR kot pa nič...

Ja brez računa... maš tud kelnarce za 3e na uro prek študenta. Ampak to ni point. Point je da z urno postavko 10e na uro ne morš legalno furat firme.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

alese ::

Tudi pri medicisnki sestri so všteti vse znanje, ki ga ima, čas, ki ga porabi za v službo in nazaj, PA JI GA NIHČE NE PLAČA. In ko govoriš o raznih fušarjih in študentih, najbrž jih poznaš, ali si tudi sam kdaj na črno delal, jaz ne poznam privatnika, ki vsaj občasno, kdaj kaj ne naredi na črno in torej krade državo, ne bom pa trdil zate, in KOLIKO SI JIH ŽE PRIJAVIL NA FURS,če veš, da delajo na črno.lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

alese ::

Ponovno, nobene potrebe ni po žalitvah ali grdih izrazih, saj se lahko strpno pogovarjamo, vsak ima pravico do svojega mnenja, dobrodošlo pa je argumentiranje. Malo smo zašli s teme, ampak to se dogaja in je človeško. Zato še enkrat jasno zapišem, iz izkušenj zapišem, da ne odobravam tega, da imajo v večini električarji takšne urne postavke in da mnogi ali nekateri svoje predračune ovijajo v meglo, beri ne definirajo stroškov dela , ne dajejo urnih postavk in ne dajejo stroškov materiala.Pravite, da če ima električar urno postavko 10 evrov, da ne pride skozi in ima čistega 3 evre. Takega električarja jaz ne poznam, niti še nisem slišal za njega, zato izziv za vas, povejte kdo to je, pa ga jaz najamem in mu dam še 50 procent več na uro, torej 15, seveda z računom, je to dovolj korektno od mene. Poleg tega pa, pravite, tak ima 600 evrov na mesec plače, ja in, tudi medicinska sestra mora delati cel mesec, trdo garati, da dobi 600 evrov na mesec, če dela ona, naj še on, ali pa je prevelik gospod, da bi delal za 600 evrov na mesec.Pa tudi to ni vprašanje zame, ampak za cerarja pa janšata in peterleta, ki je po osamosvojitvi nosil Titovo sliko iz parlamenta in govoril, da bomo druga švica. Tudi upokojenec ima manj kot 300 evrov na mesec , pa ga nihče ne vpraša,kako preživi.
Medicinska sestra ima tudi ogromno znanja, negovalnih in drugih izkušenj, rešuje tudi življenja.
Medicinskai sestri nihče ne plača in šteje v urno postavko prihod in odhod z dela, zakaj bi to moral imeti plačano električar.
Medicinska sestra nima plačane kilometrine 37 centov na kilometer, zakaj bi to moral imeti električar.
Vsi tisti, ki se pritožujete nad nelojalno konkurenco, najbrž koga poznate, ki dela na črno,KOLIKO STE JIH ŽE PRIJAVILI. Najlažje je nergati, kajne.lp

bluefish ::

Skratka, uravnilovka. Vsi enaki, vsi enakopravni, vsi enako revni.

alese ::

Bolje to, kot 3 milijarde lačnih, na drugi strani pa trump z 10 milijardami na banki. A ti si za to.In ponavljam, to je vprašanje za politike, ne zame, jaz nisem kriv , da je tako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne dobim vodovodarja (tujina). (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13511663 (6788) Geho
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099016 (21643) NewHope
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911562 (10371) M.B.

Več podobnih tem