» »

Cene rabljenih avtomobilov pri nas in v tujini

Cene rabljenih avtomobilov pri nas in v tujini

1
2
3

Aston_11 ::

To so cene z italijanskega trga. Ni primerjave z načimi in drugimi. So zgolj za referenco, koliko je lahko najmanj, vendar na poti do najmanj ni potrebe, da se mudi. Pretiravati navzgor pa vseeno ni treba, cene tako ali tako določa naš in ne italijanski trg.

Passati l. 2007 npr. na stran .it v povprečju od 4,5 do 7,8 jurjevtam kjer pri nas....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

DeeJay ::

-valvoline- je izjavil:

http://www.subito.it/auto/renault-lagun...
Evo zadnji oddan oglas laguna subito. Sicer je karavan ampak vseeno za primerjavo bo kar zadoscalo.
Evo ene limuzine:
http://www.subito.it/auto/renault-lagun...
3k je absolutni max za takle avto. Sam nek butl lahko da vec.


Kaj pa DMV in ostali stroški uvoza?

scipascapa ::

no umirite se z 3k€ forami. sem šel gledat nemški moto.de pa je cena tam tam....moja je dynamique oprema, tempomat in usnjeni sedeži itd.

Utk ::

In zakaj prodavaš?
Ljudjem, ki kupujejo avto za 6 jurjev, pač ni na prvem mestu usnje in ostala oprema. Če pa že so neumni in kupujejo nekaj, kar si itak ne morejo privoščit, kupijo passata, kjer spet ni važna oprema, ampak da ima čim večji VW na maski.
Tako da take avte se vozi 4-5 let, ko so vseeno še nekaj vredni, ali pa zvozi do konca potem pa proda za drobiž.

scipascapa ::

Ker trenutno nimam potrebe po avtu.

jalovec09 ::

4500 evrov je najcenejša laguna l.2008, troej lahko komot daš 4400 evrov.

Invictus ::

scipascapa je izjavil:

no umirite se z 3k€ forami. sem šel gledat nemški moto.de pa je cena tam tam....moja je dynamique oprema, tempomat in usnjeni sedeži itd.

Pri stari kripi je oprema nepomembna. Bolj bogata oprema, večji stroški crkovanja zaradi le te... Je skoraj minus.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Formula 1 ::

scipascapa je izjavil:

aston_11 in ostali, je letnik 2008.

5500.

A ni to že nov model, pač Laguna 3 ? Ker ta pa ni imela 1.9 dci motorja.

jalovec09 ::

scipascapa je izjavil:

Ker trenutno nimam potrebe po avtu.


nastavi ceno na 4900 evrov in vsake 2-3 tedne spusti za 100 evrov.

scipascapa ::

jalovec: tisto so grandtour modeli. ja 2.0 dci je, moja napakica.

tole:
Renault Laguna Dynamique 2.0 dCi

Gregor P ::

Tudi INFO 2. lastnik še dodatno zniža ceno najbrž?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

scipascapa ::

najbolje, da se kupcu plača? 8-O

hojnikb ::

napopaj oglas še na kake renault forume :)
#brezpodpisa

scipascapa ::

misliš, da jih vem? :P

hojnikb ::

kot renojevc bi mogu vse poznat 8-)
#brezpodpisa

jalovec09 ::

scipascapa je izjavil:

najbolje, da se kupcu plača? 8-O


se ne zavedaš, da je kupec glavni, pol pa obdrži avto in ga pospravi za 5 let v garažo, takrat niti 500 evrov ne boš dobil.

LeQuack ::

Kupec, ki kupuje avto za 3k pa res ni glavni.
Quack !

Invictus ::

Še manj pa tisti, ki prodaja staro kripo za 3k...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jalovec09 ::

LeQuack je izjavil:

Kupec, ki kupuje avto za 3k pa res ni glavni.


take si ignorira, ker neke okvirne cene so na spletu.

Formula 1 ::

scipascapa je izjavil:

jalovec: tisto so grandtour modeli. ja 2.0 dci je, moja napakica.

tole:
Renault Laguna Dynamique 2.0 dCi

Sem gledal tele oglase pred par dnevi ( imamo tako samo da ima 120 k km, 2007 pa nima alkantare). Pomoje je največji problem to, da si drugi lastnik predvsem pa to da ni slovenska :) . Če bi bila Slovenska bi jo za ta denar že prodal :)

scipascapa ::

jao, kot, da so prvi lastniki vsi carji? bolj ohranjene lagune ne vem če boš dobil + vsi računi od remonta kranj.

Gregor P ::

Dva lastnika pomeni tudi, dva popolnoma različna načina uporabe vozila oz. več možnosti, da je/bo kaj narobe = "2x rabljen avto". Vsekakor je logična izbira najprej med vozili s prvim lastnikom (razen če poznaš vse lastnike; kar bi morda znali še najbolje vedeti mehaniki na originalnem servisu - sedaj je vprašanje, kako iskreni so oz. želijo biti).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

No, cena je nizka, težko kdo reče da ni, in tudi če je avto top šit, smo pač prišli do tega, kar paranoiki že 10 let govorijo...da čez par let nihče več ne bo hotel kupit starega avta z DPF, dvomasnimi vztrajniki, turbinami, milijonom senzorjev in gadgetov, velikimi gumami, veliko konjev in kubikov, itd. Ljudji srečuje pamet. Kdor si to lahko privošči, si pa privošči za malo več kot 5 jurjev.

Formula 1 ::

scipascapa je izjavil:

jao, kot, da so prvi lastniki vsi carji? bolj ohranjene lagune ne vem če boš dobil + vsi računi od remonta kranj.

Ja samo vse je strah ker je drugi lastnik, uvožen(IT?) pa še malo kilometrov za tako star avto sploh ker veliko teh avtov pride do 130k km v dveh letih in je zato ljudi strah da so kilometri prevrteni.

-valvoline- ::

scipascapa je izjavil:

no umirite se z 3kEUR forami. sem šel gledat nemški moto.de pa je cena tam tam....moja je dynamique oprema, tempomat in usnjeni sedeži itd.

Koga zanima kolk so cene v DE. Evo jaz sem ti prlimal link laguna podobna tvoji za 3k, pa se srebrne barve je (crn avto tko k tvoj se najtezje proda).
Vrjetno je da lahko zbijes tudi na 2.5k ceno tej laguni, pa da mas pokrito se del stroskov za prevoz in dmv tak pa prides na 3k(al pa vse).
DMV za tak avto je max 300e plus homologacija 100e. Najvecji problem v IT je to da ne izdajajo col tablic za izvoz, pa mors fehtat lastnika da ti da pooblastilo da si lahko avto prpeljes pa mu vrnes tablice, tko sem jaz naredo. Je pa jeba se mors se 1x vozit da zrihtas prepis in odjavo. Ampak da se vse z malo organizacije.
Ne vem zakaj bi teb placal 5.5k za avto, ce lahko pridem skoz za boljsega od prvega lastnika (srebrne barve) za 3.5k v najslabsem primeru, lahko je samo ceneje.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Utk je izjavil:

No, cena je nizka, težko kdo reče da ni, in tudi če je avto top šit, smo pač prišli do tega, kar paranoiki že 10 let govorijo...da čez par let nihče več ne bo hotel kupit starega avta z DPF, dvomasnimi vztrajniki, turbinami, milijonom senzorjev in gadgetov, velikimi gumami, veliko konjev in kubikov, itd. Ljudji srečuje pamet. Kdor si to lahko privošči, si pa privošči za malo več kot 5 jurjev.

Ze enkrat povedal, 3k je realna cena, pac laguna je.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Naj bo laguna, malo več vredna kot 5 let starejši golf pa vseeno je.

-valvoline- ::

K smo pri golfih:
http://www.subito.it/auto/volkswagen-go...
http://www.subito.it/auto/volkswagen-go...
So pa tudi tam zelo iskani in se hitro prodajajo. Prav sramotno je ce pogledas kasne so cene pr nas, za 100% prenapihnjene.

Aston_11 ::

-valvoline- je izjavil:

za 100% prenapihnjene.
Trg.

krneki0001 ::

Nope, ovce, ki mislijo, da če je nemški avto, je pa dober.

Aston_11 ::

Ponavadi so.

Heavy ::

krneki0001 je izjavil:

Nope, ovce, ki mislijo, da če je nemški avto, je pa dober.



Ker ti voziš Fiata in ga predlagaš vsakemu, ki sprašuje kateri avto kupit :))


Ravno Subaru, okoli leta 2002, 2003. So še dražji kot nemški avti istega letnika. 6k za 13, 14 let starega Foresterja?
#TeamFelix

jalovec09 ::

Sososed je 1 leto nazaj kupoval golfa 5, je reku katastrofa, od 10 ogledanih je bil sam 1 dober in tega je tudi vzel.

Sam zakaj ovce, poglejte Bosno, Makedonijo, 3x dražji so avti kot pri nas pa imajo 3x manjše plače.

Gregor P ::

Sedaj, da bi se trg le še toliko sprostil, da bi lahko kupili novo vozilo v katerikoli državi bi hoteli (in te ne bi vedno načrtno preusmerjali na trgovine v matični državi) ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

krneki0001 ::

Heavy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Nope, ovce, ki mislijo, da če je nemški avto, je pa dober.



Ker ti voziš Fiata in ga predlagaš vsakemu, ki sprašuje kateri avto kupit :))


Ravno Subaru, okoli leta 2002, 2003. So še dražji kot nemški avti istega letnika. 6k za 13, 14 let starega Foresterja?


To pa zato, ker so boljši od nemcev.

Primerljiv subaru outback z vso opremo je nekje 30k evrov cenejši od recimo audija A6 quattro. Čez 10 let sta pa ceni tam-tam. Pa subaru še vedno dela in bo delal naslednjih 10 let brez problemov, A6 je pa že proti generalki.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Subaru Outback pa res ne mores primerjaz z A6...kvecjemu A4 Q...pa glede opreme tudi nista ravno na istem nivoju, kao en full oprema in drufi full oprema.

smacker ::

Bolj zaradi načina vožnje. Z subarujem mi še noben ni blendal na avtocesti pri 150, naj se mu umaknem. Audije pa tišijo do konca. Poleg tega ima 10let star Audi realnih 500kkm, na števcu pa 200kkm. Subaru pa ma realnih in na števcu 200kkm. In tak zgonjen Audi ma tut isto ceno kot ohranjen Subaru. Taki so vsaj na avto.net, kdor avto čuva, ga ne prodaja.
Če kupiš Audija in lepo voziš, bo šel vsaj tolko kot subaru. Pa ne zdaj nekih bregov pa 4x4 ven potegnit, ker je nepošteno terenca z limuzino primerjat v tem segmentu.

-valvoline- ::

Tisti k furajo japonce so itak v veliki meri bolani jap fanatiki. Drugace si ne predstavljam kasen debil mors bit da kupujes tega rabljenega klumpa. 80% japoncev je tako grdih se pogledal jih neb, vse kar je starejse k 15 let pa samo za odpad ker je vse zarjaveto.

krneki0001 je izjavil:

Heavy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Nope, ovce, ki mislijo, da če je nemški avto, je pa dober.



Ker ti voziš Fiata in ga predlagaš vsakemu, ki sprašuje kateri avto kupit :))


Ravno Subaru, okoli leta 2002, 2003. So še dražji kot nemški avti istega letnika. 6k za 13, 14 let starega Foresterja?


To pa zato, ker so boljši od nemcev.

Primerljiv subaru outback z vso opremo je nekje 30k evrov cenejši od recimo audija A6 quattro. Čez 10 let sta pa ceni tam-tam. Pa subaru še vedno dela in bo delal naslednjih 10 let brez problemov, A6 je pa že proti generalki.

Odvisno ksem motor je pod pokrovom a6. Ce je 1.9tdi je prakticno zlata vreden, ne glede letnika. Pri novejsih pa 2.0tdi.

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

Subaru boljši? Malo argumentov okoli tega. Ker kot sem na internetu slišal, naj bi mit o Subarujevi zanesljivosti prihajal zlasti z strani forumašev, kateri branijo znamko. Kar sem pa sam slišal, so težave z rjavenjem karoserije in tesnila glav motorja.

VAG&co je pa znan po odpovedih turbin (katere so mehanično enostavne naprave). Je pa lažje in dražje turbino menjat kot pa delat diagnostiko zakaj motor vbrizgava gorivo v takih količinah kot ga.
#TeamFelix

Isotropic ::

a se splača v nemčiji kupit avto za npr. 6.5k
oz zrihtat, da ti ga kdo pripelje, ker jaz ne znam nemško

koliko taki sploh računajo, kakšnih 1000-1500e?

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

greš na izlet in spotoma še kupiš avto.

LeQuack ::

Isotropic je izjavil:

a se splača v nemčiji kupit avto za npr. 6.5k
oz zrihtat, da ti ga kdo pripelje, ker jaz ne znam nemško

koliko taki sploh računajo, kakšnih 1000-1500e?


Ne splača se.
Quack !

DeeJay ::

Isotropic je izjavil:

a se splača v nemčiji kupit avto za npr. 6.5k
oz zrihtat, da ti ga kdo pripelje, ker jaz ne znam nemško

koliko taki sploh računajo, kakšnih 1000-1500e?


zračunej si:
http://www.autobroker.si/prodaja-vozil/...
najd kak avto na mobile.de in link skopiri na to stran, pa ti bo zračunal končni strošek.

krneki0001 ::

Buggy je izjavil:

Subaru Outback pa res ne mores primerjaz z A6...kvecjemu A4 Q...pa glede opreme tudi nista ravno na istem nivoju, kao en full oprema in drufi full oprema.


Poglej kam spada outback in kam A4.

Ja, res je, prav imaš, po opremi nista ravno primerljiva. Ima outback še malo več opreme.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Tisti k furajo japonce so itak v veliki meri bolani jap fanatiki. Drugace si ne predstavljam kasen debil mors bit da kupujes tega rabljenega klumpa. 80% japoncev je tako grdih se pogledal jih neb, vse kar je starejse k 15 let pa samo za odpad ker je vse zarjaveto.


Japonci se ne kupujejo, ker bi bili lepi, ampak zato, ker so boljši od nemcev.

Sami ::

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Tisti k furajo japonce so itak v veliki meri bolani jap fanatiki. Drugace si ne predstavljam kasen debil mors bit da kupujes tega rabljenega klumpa. 80% japoncev je tako grdih se pogledal jih neb, vse kar je starejse k 15 let pa samo za odpad ker je vse zarjaveto.


Japonci se ne kupujejo, ker bi bili lepi, ampak zato, ker so boljši od nemcev.


Oče je leta 1991 kupil Suzuki Swifta GS....avto je bil res bomba, prodal ga je leta 2014, dejansko so bili delani samo redni servisi.....karoserija pa je tema....kot ponavadi pri japoncih.

Moj golf 4 variant 1.9TDI je letnik 2001, prevoženih ima 412.000km, zadnjo havbo malo napada rja...nič strašnega....kolegova Honda Jazz pa je letnik 2005, prevoženih 110.000km, rjavela so mu voznikova vrata, podvozje...neka prema itd....skratka bruh.

Če kupiš nemca moraš prej vedeti kakšen model točno, da ne bo težav...pleh pa je po mojih izkušnjah dosti boljši.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

jalovec09 ::

ahaha sedaj pa si dal primerjavo golf 4 1.9 in Hondo. Veš Honda se pri 300.000km komaj ogreje, sam kaj češ folk zaupa golfu zato se kilometre ne vrti tolk kot pri drugih.

Sami ::

jalovec09 je izjavil:

ahaha sedaj pa si dal primerjavo golf 4 1.9 in Hondo. Veš Honda se pri 300.000km komaj ogreje, sam kaj češ folk zaupa golfu zato se kilometre ne vrti tolk kot pri drugih.


Ah kje....nisem mislil tako, Honda ima odlične motorje 300.000km za hondo ni nič, kot tudi za 1.9TDI ni....mehanik mi pravi, da na servis dobiva 1.9TDI motorje, ki imajo od 700.000+ km (taxiji).

Govorim glede karoserije....japonci imajo pleh v ku***, oče ima novo Toyoto Auris l. 2014....že če potrkaš po plehu vidiš, da je tanjši....tudi zaščiteni verjetno niso dovolj....japonca že zaradi pleha nebi vzel.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

krneki0001 ::

Japonci imajo že dober pleh. Samo ko so avte pripeljali sem, jih nihče ni zaščitil pred soljo.
Nemci naredijo zaščito za soljene ceste (ne vsi, novi mercedesi gnijejo kot japonci iz leta 1990 - domači MB CLA 180, letnik 2015 ima pregnita vrata na spodnjem robu), japonci pa tega niso delali, ker pač niso debili, da bi si solili ceste in na japonskem teh premazov in zaščit ne rabijo.

Sami ::

japonci pa tega niso delali, ker pač niso debili, da bi si solili ceste in na japonskem teh premazov in zaščit ne rabijo.


Avtomobili, ki se prodajajo tu so delani za EU trg, naš bivši Swift je bil Japonske izdelave in tudi pocinkan, pa je vseeno pregnil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15524249 (19752) matobeli
»

Nakup rabljenega avta do 7000EUR (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30658016 (48977) Mato989

AUDI A3 1.9 TDI- nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9624062 (21757) bambam20
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13829417 (25272) D3m

Več podobnih tem