» »

molex + ATX na pcie

molex + ATX na pcie

Smrkc ::

napajalnik (lc6550) ponuja en PCIE konektor, 2 molex konektorja, 24 pinski ATX konektor in 4+4 ATX napajanje. Od slednjega za mojo matično (p5g41t mlx) uporabljam le en 4 pinski konektor. Zanima me, če so tokovi na ATX napajanju in molex konektorjih primerljivi/kompatibilni s PCIE napajanjem. Plan je, da bi iz dveh molex in 4 pinskega ATX napajanja sestavil PCIE konektor. S tem bi dobil enako porazdelitev toka na žico kot pri PCIE-ju, ob predpostavki da ATX in molex lahko zagotavljajo enak tok. Za informacijo, priklopil bi grafično HD 7870, ki ob največji obremenitvi vleče okrog 18A, torej 9A na posamezen PCIE priključek (ne vem koliko dejansko pomaga pri napajanju matična), PSU pa je deklariran za cca 37A kombinirane porabe na 12V railu.

Zanima me tudi, kje v sloveniji bi lahko na hitro dobil ustrezne konektorje za sestavo takega adapterja (2×molex ženski del in PCIE moški del)? Mlacom ponuja neke adapterje, ki mi ne delujejo preveč varno, saj uporablja samo 1 žico za 12V in 2 žici za GND. Poleg tega se mi zdi 8€ veliko za 50 centov vredne konektorje...

DarwiN ::

Štima ja. Takšen adapter in bo delovalo, ampak vprašanje kako dolgo. Ta usrani LC napajalnik namreč ni primeren za takšne obremenitve na dolgi rok, še posebej če ga že uporabljaš nekaj let.

Osebno bi raje kupil nov pošten napajalnik, ki ga kasneje preneseš v nov računalnik.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Smrkc ::

nimam sicer pravega občutka, ampak meni se zdi 37A dovolj za računalnik, ki ni izključno namenjen igricam. če upoštevamo še malo degradacije napajalnika, smo še vedno nekje nad 30A kombinirane porabe.

v temi me je sicer zanimalo če lahko zraven pritaknem tudi 4 pinsko ATX napajanje, ki ima še dve dodatni 12 voltni žici. potemtakem bi imel 4 žice po katerih bi se pretakalo max 9A (dve po 3A in dve po 1,5A). pri normalni rabi pa bi na podlagi testov pričakoval tokove do 7A. hja, najbolj varno v vsakem primeru tole ni.

MacGyver141 ::

Se kar strinjam z @DarwiN. Men je tale napajalc zgubil moč po 5 letih uporabe. Lufal je pa phenoma 955 @3.7ghz + največ 120W grafično (poraba sistema je bila okoli 300W).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajanje r9 280x - napetosti

Oddelek: Strojna oprema
474118 (3066) Jst
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486873 (4922) Win8NonGrata
»

napajalnik se užge, matična plošča se odziva neprimerno

Oddelek: Strojna oprema
393738 (3442) Pyr0Beast
»

Zagnati Napajalnik brez matične??

Oddelek: Strojna oprema
101497 (1239) jureus
»

ASUS M2N-SLI DELUXE

Oddelek: Strojna oprema
121168 (962) OChack

Več podobnih tem