» »

Nakup Štedilnika iz Italije , kako ga dobiti v Slovenijo ??

Nakup Štedilnika iz Italije , kako ga dobiti v Slovenijo ??

«
1
2

sočan ::

Pozdravljeni,

nekako sem zapel oko za tale štedilnik :

http://www.trovaprezzi.it/prezzo_cucine...

Sedaj me pa zanima kakšna konkretna ideja kako to spraviti v Slovenijo / žalec ?

Nikjer ne vidim možnosti dostave v Slovenijo

Na tejle spletni strani sicer nudijo možnost dostave v Slovenijo , a ravno tega modela štedilnika nimajo....
Imajo isti model ampak s plinsko pečico kar me pa ne zanima ker nimam izkušenj z njo.

" http://www.electronic-bazar.com/it/cuci... "

Pozna kdo kakšno trgovino kjer bi se to dalo naročiti (PB965MW) , ali pa da bi bilo možno prevzeti vsaj nekje v Trstu ??

Hvala...
  • zaklenil: bluefish ()

darkolord ::

Kolega naroča tako, da naroči na svoje ime, za naslov pa navede distribucijski center od pošte, BRT, GLS, ... v Trstu in gre tja zadevo prevzet.

Go-ahead ::

Kdo še kupuje plinske štedilnike?

Saj se prodajajo samo indukcijski.

krneki0001 ::

Eni imamo tudi plinskega. Če zmanjka elektrike lahko za otroka vsaj mleko pogreješ.

Machete ::

Ogromno ljudi še vedno prisega na plin čez vse ostalo, ne bluzi, če ne veš. Tudi sam in večina, ki jih poznam. Poglej si npr. profesionalne kuhinje.

OP. najbolje bi to šlo čez, če se zmeniš z nekim kamionarjem.
Sam včasih uporabim tole, če ne gre z lokalci: http://www.najdiprevoz.si/si/
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Če ti sede kaj od tu, ti jaz lahko zrihtam.. ZS. Lp

http://www.smeg.com
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sočan ::

Hvala vsem za dosedanja mnenja/pomoč...Še iščem,brskam,premišljujem...

Sicer bo sprememba modela ,ker so me šefice napadle da naj ima električne plošče na sredi...
http://www.trovaprezzi.it/prezzo_cucine...


A mogoče zna kdo dobro italijansko da bi mi točno prevedel en tehnični podatek ?? (Accensione
Istantanea sottomanopola ) To je v povezavi ,ali ima električni vžig plina ali nima ??


Pa še ena podrobnost !! Plin uporabljajo v Italiji isti kot pri nas ?? Ker vidim da je možnost /standardno nastavljeno po večini na LPG plin in pa opcijsko dodane dize za zemeljski plin .. Se pravi ,plinske bombe imamo polnjene z istim plinom ??



lp

mancini ::

Verjetno vsi ki so priklopljeni na mestni plinovod, kuhajo na plin

vsaj meni se to zdi logično

cekr ::

Hm?
Take šporgete so delali še v časih josipa broza.
Takšne je delal Gorenje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sočan ::

cekr je izjavil:

Hm?
Take šporgete so delali še v časih josipa broza.
Takšne je delal Gorenje.



Se mi smiliš , če resnično misliš da je avtomatsko kar je novejše tudi boljše...

shadeX ::

Mogoče mal bedno vprašanje.. ampak a v Sloveniji ne prodajajo štedilnikov? :)

konspirator ::

Sedaj me pa zanima kakšna konkretna ideja kako to spraviti v Slovenijo / žalec ?

Odpelji se v IT in ga prevzemi na licu mesta.

Kaj mora imeti štedilnik ?

Miha 333 ::

mancini je izjavil:

Verjetno vsi ki so priklopljeni na mestni plinovod, kuhajo na plin

vsaj meni se to zdi logično

Mi na primer ne. Ampak na indukcijo. In sicer iz preprostega razloga, ker je gladko steklokeramično površino stokrat lažje očistiti kot tiste plinske rešetke. Cena porabljene energije pa je približno enaka, kljub temu, da je elektrika v osnovi dražja (pri plinu gre veliko toplote v zrak, pri indukciji pa je tovrstni izkoristek boljši, saj greješ samo posodo).

konspirator ::

mancini je izjavil:

Verjetno vsi ki so priklopljeni na mestni plinovod, kuhajo na plin

vsaj meni se to zdi logično

Ali jeklenka.


Miha 333
Če imaš indukcijo so rostfrei lonci neuporabni.
Vsi kuharji še vedno kuhajo na plin.

ker je gladko steklokeramično površino stokrat lažje očistiti kot tiste plinske rešetke

What ?

Zgodovina sprememb…

sočan ::

shadeX je izjavil:

Mogoče mal bedno vprašanje.. ampak a v Sloveniji ne prodajajo štedilnikov? :)



Prodajajo...samo takšne kombinirane 90cm širine sem našel samo dva ! Izbire nikakršne.

Plus , sicer ni ravno da mora biti 100 procentno a pečica je zaželjeno da ima ventilacijo.
In tale http://www.tecnogas.it/d923ws-bianco-lu... ima vse kar si nekako želimo.

Mi smo skromni.
lp

mared ::

ne bom trdil za ta linkani model, a mi smo kupili gorenje 4x plin. zraven dobiš dize za vse vrsta plina.


aja, in naslednji bo zopet 4x plin.

cekr ::

sočan je izjavil:

cekr je izjavil:

Hm?
Take šporgete so delali še v časih josipa broza.
Takšne je delal Gorenje.



Se mi smiliš , če resnično misliš da je avtomatsko kar je novejše tudi boljše...


Tega nisem rekel, da je najnovejše vedno boljše.
Je pa dejstvo, da je ta oblika najslabši primerek šporgeta, ki ga hočeš dobit.
Električne grelce ima še iz časov avstro-ogrske. Plin s takšnimi rešetkami je pa itak že mimo.

Ko prideš na steklokeramiko se prav oddahneš, da o indukciji sploh ne govorim.
Plin je največja svinjarija v kuhinji.
Umazane rešetke, umazani lonci, zažgani ročaji..., da o stenah okoli in nad sploh ne govorim. Imam prakso s tem in vem, kako je.

Sicer pa: tvoja odločitev. Jest bi takšen šporget samo čez okno vrgel.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

connel ::

Ne vem kaj si počel na plinskem kuhalniku, karkoli si, si počel zelo narobe,... You know nothing.

cekr ::

Počelo se je isto kot kasneje na indukciji.
In rezultat je bil očiten. Manj umazane stene, omare, ročaji na kastrolah niso več zažgani, manj časa za čiščenje...
Potrebno je poskusit, potem pa vidiš rezultat.
Zraven pa še ni skrbi, da bi uhajal plin, ni potrebne menjave jeklenk, okolica je hladnejša, ker greješ samo kastrolo.
V skupnem je verjetno tudi ceneje.

Če so pa zraven neke sanje o sevanju indukcije pa ne morem pomagat.
Prej te bo pobralo od spuščanja plina ali pa če ti pade na nogo plinska jeklenka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Utk ::

Vsi kuharji še vedno kuhajo na plin.

Ja če misliš doma žgat indkucijo 16 ur dnevno, potem se strinjam, kupi plin. Če ne, pa ne vem kaj imajo kuharji z domačimi uporabniki.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Ja če misliš doma žgat indkucijo 16 ur dnevno, potem se strinjam, kupi plin. Če ne, pa ne vem kaj imajo kuharji z domačimi uporabniki.

Tko nekako.

Čeprav meni osebno tak 'šporget' (stilsko) pa električna plata na vrhu (steklokeramika ali indukcija) deluje prekleto smešno... Po drugi strani, mi smo imeli eno tako stvar... sam na drva. Super stvar. Se jih dobi na pelete. Sam za poleti pa res niso ravno praktični :P
Life is as complicated as we make it...

radmannsdorf ::

Rent-a-kombi in gasa?

Magic1 ::

Ja izgleda da babi želi imeti nekaj na kar je navajena.
Profi kuharji uporabljajo plin z razlogom. Podobno kot nas večino uporablja avtomobile na fosilna goriva. Visoka energijska vrednost energenta. Predstavljaj si kašen električen priklop bi rabila imet malo večja gostilna... In če se iz službe navajen na plinu kuhat 8 ur na dan, ne boš doma kuhal na indukcijo.
Magic

tikitoki ::

Go-ahead je izjavil:

Kdo še kupuje plinske štedilnike?

Saj se prodajajo samo indukcijski.


Super, ce nimas elektrike al pa je nezanesljiva. Torej, vecina cloveske populacije.

Blazz ::

mancini je izjavil:

Verjetno vsi ki so priklopljeni na mestni plinovod, kuhajo na plin

vsaj meni se to zdi logično


no mi tega nimamo, pa smo na mestnem plinu. Pa mestni plin je za kuharijo veliko slabši od jeklenke, tako da če že greš all in s plinom, potem nima veze mestni plinovod.

sočan ::

Vsa mnenja dobrodošla...

A vseeno tisti ki se ne morete zmeniti kaj je bolje,plin,elektrika,indukcija.... imate pa odprto že eno drugo temo.

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,...

lp

mancini ::

Seveda obstajajo tudi kombinirani štedilniki indukcija + plin

radmannsdorf ::

sočan sprašuje kako štedilnik iz italije spravt do doma. štedilnik ima ŽE ogledan.

Miha 333 ::

Rent-a-kombi dobiš že od 35 € na dan.

sočan ::

Miha 333 je izjavil:

Rent-a-kombi dobiš že od 35 € na dan.


+ gorivo ....... pa kakšna kava ,malca.... pa si brez problema dosti čez 100 evrov.


lp

Unknown_001 ::

Go-ahead je izjavil:

Kdo še kupuje plinske štedilnike?

Saj se prodajajo samo indukcijski.


Plin je zakon, energijski izkoristek je pa... ne boš verjel, večji kot pri indukcijskem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miha 333 ::

Unknown_001 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Kdo še kupuje plinske štedilnike?

Saj se prodajajo samo indukcijski.


Plin je zakon, energijski izkoristek je pa... ne boš verjel, večji kot pri indukcijskem.

Tukaj se ne strinjajo: http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Clanki...

Poleg tega ti pri plinu v prostor gre CO2 in para.

Unknown_001 ::

Miha 333 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Kdo še kupuje plinske štedilnike?

Saj se prodajajo samo indukcijski.


Plin je zakon, energijski izkoristek je pa... ne boš verjel, večji kot pri indukcijskem.

Tukaj se ne strinjajo: http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Clanki...

Poleg tega ti pri plinu v prostor gre CO2 in para.


Sem čakal da se kdo spotakne.

Elektrika pa kar brez izgub pride do šporheta?

Nop, pomnoži izkoristke pretvorb pa boš videl pravo sliko. Iz tega razloga je ogrevanje na elektriko največji greh okoljevarstva oz. razmetavanje z energijo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Spajky ::

Miha 333 je izjavil:

... pri plinu v prostor gre CO2 in para.
ja, če je kdo tako tumbast, da si ne montira nape z ventom in izhodom v zračnik že ... pa tudi ljudje baje dihajo in sproščajo CO2 in vodne hlape, pa nekaj vode tudi izhlapi med kuhanjem, no ja, vsaj zdi se mi ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Go-ahead ::

Še enkrat

plinski štedilniki so preteklost!
Kupite indukcijo ker boljše varante ni.

Enostavno očistiš, hitreje skuhaš, če ti juha zavre na stedilnik se sam ugasne, ne rabiš vlačit jeklenk, če imaš mestni plin plačuješ omrežnino,....

Obstaja inox posoda za indukcijo. Glede izpada elektrike verjemi,da boš večkrat sredi kuharije ostal brez plina,če imaš jeklenko, kot brez elektrike.

Za kavo na plinu porabim 5x več časa kot na indukciji.

Kdaj ste zadnjič čistili plinske gorilnike?

Če pa nabavljaš za gostilno, potem pa kar po plinu.

737 ::

Kolikor spremljam forume elektronikov, imajo indukcijski štedilniki povprečno življensko dobo pet let. Elektronika je projektirana, da se pregreva in preživi le garancijsko obdobje. Plinski štedilnik ima po drugi strani življensko dobo vsaj 20 let. Le termočlen je treba menjati na 10 let, da ne rabimo predolgo držati gumba.

Invictus ::

Go-ahead je izjavil:


plinski štedilniki so preteklost!
Kupite indukcijo ker boljše varante ni.

Zato vsi profesionalci nabavljajo indukcijo.

Steklokeramika je tudi pri plinu, še boljši je pa dober rostfrei. Kar je precej težko dobiti...

Plin je še vedno zakon.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

737 je izjavil:

Kolikor spremljam forume elektronikov, imajo indukcijski štedilniki povprečno življensko dobo pet let. Elektronika je projektirana, da se pregreva in preživi le garancijsko obdobje. Plinski štedilnik ima po drugi strani življensko dobo vsaj 20 let. Le termočlen je treba menjati na 10 let, da ne rabimo predolgo držati gumba.


Normalno, kokr vsaka stvar. Isto kot se poznavanje trajne dinamične trdnosti (Wöhler Kurve)uporablja v strojništvu kjer ti garantirajo da bo tok in tok ciklov zdržalo in jih res, čez čas pa nekaj poči/se zlomi in ne dela več.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Looooooka ::

Indukcija je cool...ampač če pride do izpada elektrike si gotov. Zato imam v kleti plinsko bombo in en gorilnik za wok. Zihr je zihr.

Go-ahead ::

Prepričanih ne bom prepričeval!

Polirajte si plinske štedilnike, vlačite jeklenke v 10 štuk, pa še kakšen špargert na drva si kupite. Ni ga čez drva : )

Invictus ::

Go-ahead je izjavil:


Polirajte si plinske štedilnike, vlačite jeklenke v 10 štuk, pa še kakšen špargert na drva si kupite. Ni ga čez drva : )

Danes ti prinesejo plinsko jeklenko zastonj na dom, pa še zamenjajo jo.

Indukcija je overrated.

Žal za kuhanje na drva nimam časa. Je pa to še vedno najboljše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Go-ahead ::

Accensione Istantanea sotto manopola

"Takojšen vžig pod gumbom"

Verjetno je mišljeno, da ob pritisku na gumb začne vžigalo iskriti in posledično vžge plin. "Ne rabiš šibic", vsaj to.

shotalick ::

Plin in še enkrat plin... ne grem na indukcijo, da mi jo šenkate.

MTB ::

Plin ali indukcija?
A je kdo od tistih, ki zagovarjate indukcijo, skuhal kdaj kaj drugega kot jajce? ;((

cekr ::

MTB je izjavil:

Plin ali indukcija?
A je kdo od tistih, ki zagovarjate indukcijo, skuhal kdaj kaj drugega kot jajce? ;((


Že več kot 10 let se pri meni uporablja indukcijo.
Ne zamenjam za nič drugega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sočan ::

Se moram še malo vključiti... Osebno mi je najbolj primeren model 4+2.Tudi cel štedilnik je malo večji ,tako da se lonci tudi ne rukajo kar v en drugega. Razlika je tudi ali kuhate za dva , ali pa pri nas kar konkretno za šest ljudi.

Mi smo navajeni plina. Še tistih električnih plošč v sredini ne uporabljamo. ampak enostavno služijo kot priročno za kaj odstaviti...

Sama regulacija mi je tudi všeč pri plinu ,ker dejansko lahko v trenutku zvišaš, zmanjšaš temperaturo.. Vsake dve leti menjaš cev in ventil za povezavo bomba štedilnik in si miren.

Bomba pa tam nekje od 25-30 dni drži.


Verjamem da vas velika večina tudi poskusila ni kako izgleda kuha na drva.Temperaturo enostavno reguliraš s kurjavo in premikanjem lonca po štedilniku.

Samo kdor ve ,lahko potrdi da je v tem poseben čar. In tudi hrana imam drugačen okus. Da ne govorim o pečici. Pečenka ,piščanec,kruh ,pečen v štedilniku na drva ali elektriko.

Brezveze da sploh govorim . Ker to dejansko sploh ni primerljivo.

lp

Go-ahead ::

cekr je izjavil:

MTB je izjavil:

Plin ali indukcija?
A je kdo od tistih, ki zagovarjate indukcijo, skuhal kdaj kaj drugega kot jajce? ;((


Že več kot 10 let se pri meni uporablja indukcijo.
Ne zamenjam za nič drugega.




Podpis.



Očitno so dinozavri še živi.

Najbolje da zakurijo ogenj na parkirišču in skuhajo polento. Je ni boljše.

fikus_ ::

Moram pristaviti še svoj piskr!:D

Geeku je najlažje kuhati na indukciji, ker ve, da za kuhano jajce mora nastaviti na 6 in kuhati toliko in toliko minut, podobno za pečeno jajce. Ampak tisto je že problem, ker ga je potrebno najprej razbiti.>:D

Malo za šalo, malo . . .

Lep dan in dober tek.

shadeX ::

Verjamem da vas velika večina tudi poskusila ni kako izgleda kuha na drva.Temperaturo enostavno reguliraš s kurjavo in premikanjem lonca po štedilniku.

Samo kdor ve ,lahko potrdi da je v tem poseben čar. In tudi hrana imam drugačen okus. Da ne govorim o pečici. Pečenka ,piščanec,kruh ,pečen v štedilniku na drva ali elektriko.

Brezveze da sploh govorim . Ker to dejansko sploh ni primerljivo.


Kakor da bi jaz pisal post :) Ni ga čez okus hrane, ki je pečena v štedilniku na drva. Sicer na elektriki, ima že malo drugačen okus :)

Magic1 ::

Sej verjamem, da je indukcija lahko crap. Eni so izgleda imeli opravka le z cenenimi zanič platami, ki imajo regulacijske korake med on/off daljšimi od sekunde(stopenj itak samo pet) in poleg še uporabljali neprimerno tanke posode. Rezultat je seveda očiten. V kolikor pa uporabljaš normalno kvalitetne zadeve pa plin nima šans v vseh pogledih, razen če nimaš dovolj močnega električnega priklopa.
Magic
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30861460 (13241) koyotee
»

Indukcijske kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717523 (4610) kuglvinkl
»

Kuhanje na plin ali elektriko

Oddelek: Loža
397700 (5951) videc
»

kuhinjski aparati

Oddelek: Loža
243300 (2820) heero
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134564 (30042) amigo_no1

Več podobnih tem