» »

DVD -> SSD za MacBook Pro

DVD -> SSD za MacBook Pro

mojca ::

V starem 13" MacBook Pro-ju bi rada DVD enoto zamenjala za nosilec za SSD.

Če ima kdo izkušnje / priporočilo, bom hvaležna. Nekaj naključnih najdenih možnosti:


So te opcije za 30-60 EUR dejansko kaj kvalitetnejše od kitajcev po desetkrat nižji ceni ali je to samo premium?

In če slučajno kdo ve, ali je razlika v hitrosti glede na to, kam priklopim SSD in kam stari HDD. Stari disk deluje na treh gigabitih. Nekdo mi je predlagal HDD zavoljo tresljajev pustiti na starem mestu.

Zheegec ::

SSD daš namesto HDD, HDD pa namesto DVD.

Rabiš samo pravi nosilec, ki gre notri v DVD enoto. Najcenejši, ki paše za Macbook Pro bo čisto OK. Za menjavo termalne paste in čiščenje prahu rabiš pa novo termalno pasto in pa dosti previdnosti in natančnosti :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mojca ::

Poleg nove termalne paste potrebujem tudi nove šraufencigerje (in morda koga iz izkušnjami; sama malo cvikam pred posegom). Brez posebnih izvijačev ne morem priti do procesorja, ampak to je že druga zgodba.

Zheegec ::

Kolikor vem ima zadeva torx, ki jih dobiš skoraj kjer koli. Disk lahko zamenjaš sama res brez težav. Za termalno pasto pa ne priporočam, če to delaš prvič.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mojca ::

Torxe imam. Disk sem že večkrat zamenjala. Za menjavo termalne paste pa je potrebno odviti tudi tiste trikotne šraufe (in ja, itak malo cvikam, da ne bi poškodovala procesorja ali dala predebele plasti). Prenosnik bo kmalu dobil torto za 7. rojstni dan, pa mu paste še nisem menjala in je tudi sorazmerno vroč.

Ampak zaenkrat me zanima, ali kupiti najcenejši bay ali obstaja dober razlog, da bi plačala kakšen evro več (kot recimo boljša zaščita novega diska ipd, boljša elektronika, ...).

radmannsdorf ::

Pomoč za disk.
Pomoč za pasto oz. heatsink.
Bay bo verjetno dober kar vsak, tisti za $60 s poštnino je res drag.. vzemi cenejšega :)

Invictus ::

Če boš menjala pasto, spucaj še hladilna rebra in ventilator ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

modelno1 ::

Jaz sem dal v MacBooka late 2010 najcenejši 9 mm caddy, ki sem ga našel na ebayu. Delal brez problema.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
404914 (1398) MIHAc27
»

"Urgentno" Nakup novega PC (500€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556158 (5166) loveJDM
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518476 (14051) Zheegec
»

pregrevanje procesorja q6600

Oddelek: Pomoč in nasveti
232128 (1615) rokp
»

odstranjevanje paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
424475 (3156) Jigssaw

Več podobnih tem