» »

"Urgentno" Nakup novega PC (500€)

"Urgentno" Nakup novega PC (500€)

1
2
»

mbra17 ::

jebela cesta...no pasto sem nabavil...(Žena) našel vzrok pregrevanja odprem kišto odstranim hladilnik iz procesorja...res da je stara pasta malo trda in sploh ni bila po celoti (kapljica efekt) in opazil tudi zlomljen del plastike ki nosi vijak eden od 4 vijakov ki v bistvu držijo hladilnik in ga pritisnejo na procesor enakomerno...posledica tega odlomljene plastike je da ni hladilnik sedel po celoti na procesorju enakomerno in se je le ta pregreval... hladilnik je fuč ...kje iskat za tako mašino novega sem gledal in nič najdel a je kaj druga ki bi gor pasalo???
Če nimaš hrbtenice je hrastov kol tudi dober.

loveJDM ::

Kaj zgubi če da noter SSD in menja pasto pa bo na 35 stopinj?Na koncu je zgubil 1EUR če crkne matiča,ker pasta pride 2EUR porabil je pa itak samo polovico :),SSD pa potem da v nov komp če bo ta res crknil...Skratka zdaj bi po mnenju nekaterih moral na silo kupit nov PC za bv

Hladilnike(te navadne ki so zraven proc-ev) imaš na bolhi za 5EUR,drugače pa kaj boljšega na mimovrste/funtech/edigital pogledaš...morda še celo paše potem v novi komp ta hladilnik tako da se splača morda kaj boljšega vzet(če paše na skylake proc-e ti bodo drugi potrdili)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

hojnikb ::

stock hladilnike mas na bolhi (isci 775 hladilnik) mogoce pa celo kirmu tule na forumu lezi in ti ga odstopi
#brezpodpisa

Napajalc ::

Bo dovolj da uporabiš samo cela pritdilana mehanizma po diagonali dokler ne dobiš novega.
011011100111010101100010

mbra17 ::

po sreči zlomil še drugo plastiko...ampak nebi bil jaz če ne grem do konca ...zvrtal po dve luknjici v vrh teh Plastik polomljenih...in vstavil vijak ( verjetno je vsem znano da je vijak z vzmet in podložko ki se drži šraufa) med vzmet in podložko Sem skozi majhno luknjo vstavil centimeterski kovinski zatič podobno igli in enako pri rdugem ...vse skupaj privijačil ...pregledal če je vsepovsod enakomerno in priključil ...po prve pol ure dela vse normalno...dodatni Ventilator se ne vkljapla več temperature jeder pa so okoli 54 stopinj.
Če nimaš hrbtenice je hrastov kol tudi dober.

loveJDM ::

še vseeno je preveč...si pasto lepo dol počistil z hladilnika pa procesorja?potem pa tolko paste na sredino za cca grahovo zrno pa skupaj pa je to to....če daš preveč paste je slabše res :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljeni PC

Oddelek: Kaj kupiti
261933 (1429) hojnikb
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575791 (4360) Napajalc
»

Home PC za max 350€?

Oddelek: Kaj kupiti
474630 (3561) innerspace
»

Poceni računalnik.

Oddelek: Pomoč in nasveti
475263 (4127) Han

Več podobnih tem