» »

pregrevanje procesorja q6600

pregrevanje procesorja q6600

Racing4life ::

Pozdravljeni.
Včeraj sem od uporabnika na tem forumu kupil rabljen računalnik. Danes sem naložil program aida64 in naredil system stability test. Zazna mi CPU throttling overheating že po 20s testa. Kaj bi lahko bilo narobe in kako težavo rešiti? Tudi ko sem nalagal programe in brskal po internetu je prišlo do 46%.
Osnovna plošča je: Gigabyte GA-G33_DS3R
Procesor: intel core 2 quad q6600 (nikoli navit)
Hladilnik: scythe infinity
8gb ram ddr2
napajalnik 550w
ohišje antec P182
Prilagam sliko
 slika aida64

slika aida64



Hvala za odgovore

tripsy ::

Če si kupil računalnik od 3je osebe potem nemoreš rečit nikoli navit. Moja prva poteza bi bla iti v Bios uporabit: Optimize for system defaults al pa hard reset. Potem zadevo rastaviti, spucati zamenjat termalno pasto in seveda na koncu frišna inštalacija windowsov za se znebis vsega bloatweare.

Tu je lahk kopica razlogov zakaj se ti pregreva lahko, da imas bloatware na računalniku in ti hlajenje ne zadošča, lahko, da je hlajenje slabo, ker ni bilo očiščeno. Ka se zna naredit je če računalnik ni redno čiščen se zna prah nabrati na podnožju ventilatorja/haldilnika to pol postane lepljivo in upočasni sam ventilator in samo haljenje.

To bi bli moji prvi koraki po nakupu računalnika:
- Reset BIOS
- Razstavit in spucat
- Frisna instalacija novega OS

Nikol neveš, ka je prejšnji uporabnik delal na računalniku in kako je ravnal z njim tko, da najbolje čisti refresh nardit : P

Racing4life ::

Oglaševal ga je kot nikoli navitega. Pa trenutno res ni navit ker je na 2.4 GHZ. V računalniku ni nič praha je vse očiščeno. Windowse sem naložil na novo windows 7 pret pa so bili linuxi. Kako se naredito to v biosu ? Programska oprema mi po tem ostane ali bom moral ponovno nalagat ?
Hvala za odgovor

zuz3k ::

vrni računalnik
Life is a psychological game.

s1m0n ::

Kakšne pa so kaj temperature v mirovanju?

Racing4life ::

 slika v mirovanju

slika v mirovanju



V mirovanju se mi zdi da je koliko toliko vredu...

s1m0n ::

Preveri s kakšnimi obrati (ali pravilno) deluje ventilator na CPU hladilniku.
To bi moralo bit nižje v mirovanju, jaz sem imel v mirovanju na Scythe Mugen z enim 12cm med 30-40 °C odvisno od sobne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

hojnikb ::

spihaj hladilnik, namaži nanovo termalno pasto in zmontiraj nazaj hladilnik, tako kot je treba.
Pa bi mogl bit ok.
#brezpodpisa

Racing4life ::

Obrati ventilatorja so konstantno 1262 tudi ob stability testu. Lahko kaj narobe naredim, ker še nikoli nisem mazal s termalno pasto? ali je boljše da odpeljem na servis ?

 obrati

obrati

hojnikb ::

poglej si na yt, kako se pravilno namaže termalno pa si golden :)
#brezpodpisa

c00L3r ::

hojnikb je izjavil:

poglej si na yt, kako se pravilno namaže termalno pa si golden :)

Točno to sem ti hotel jaz napisat :) Na youtube si poglej kak video ali 2, pa veselo na delo.

Racing4life ::

tako da kaj večjega ne more biti narobe? če je samo termalna pasta še ni takšen strošek ker bom imel večji strošek če bom peljal računalnik iz mb nazaj v lj... pa še pogajanja s prodajalcem itd...

Zgodovina sprememb…

Brias ::

a ti to od njega kupil?

za 130 eur?

samo ram in HDD se da prodati za toliko :) v treh dneh ...

ce si obesil kaksno hudo grafo gor, ali pa tudi ne .... zna biti ta PSU problem :(

rokp :: 13. dec 2013, 09:09
Ohišje Antec P182 EU
Napajalnik LC 550W LC6550GP
Osnovna plošča GigaByte GA-G33-DS3R
Procesor CORE 2 QUAD Q6600, 2.400 GHz 8MB, 1066MHz, LGA775
Hladilnik Scythe INFINITY
Trdi disk WD 500G
Pomnilnik DDR2 8G
Dodatna gigabitna mrežna kartica Intel PRO/1000

Nameščen Free VMware vSphere Hypervisor 4.0 Update 1.

Cena za vse skupaj 130 EUR.

Po želji dodam še CRT monitor Eizo 21" (če kdo želi, lahko to podarim tudi posebej).

Kontakt preko zasebnega sporočila (PM).
spremenil: rokp (13. dec 2013 ob 09:09)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Dober dan ::

Ja kakšne brezvezne se pa pogovarjate tule? Računalnik je rabljen. Fact! Dela? Kolikor vidimo, dela. Vračali bi ga zaradi tega, ker je pasta pač stara in jo je potrebno zamenjat? Pa mogoče prah spucat, če je prejšnji lastnik šlampast in ne ve, da je treba zadevo od časa do časa spucat? To je norost. Pri teh pastah in pri navijanjih je tako, kot pri servisih in realnih kilometrih pri avtomobilu. Nikoli navit star PC == star avto, po možnosti dizel in ima "realnih" 180k prevoženih s tem, da je servisna knjiga izgubljena. Pasta je pa enako kot servis. A je opravljen servis? Ja, seveda pred 1000 km je bil narejen. Potem pa se pripelješ do doma in utrga jermen, pa gre čao motor. Tukaj pač zadeva ne gre takoj čao, ampak počasi kuha. Pojdi v računalniško trgovino, kupi pasto, doma to lepo razdri, spucaj, namaži sestavi in uporabljaj dokler vse skupaj ne bo crknilo. Nato odpelji na dinos.

Racing4life ::

@brias
Kupil sem od tega uporabnika za 180€ sledeč sistem
Ohišje Antec P182, napajalnik 550W
Osnovna plopšča Gigabyte GA-G33-DS3R
CPU Intel Core 2 Quad Q6600 (nikoli overclockan)
Hladilnik Scythe INFINITY
8 GB RAM DDR2
90 GB SSD (Kingston)
500 GB HDD (WD)
DVDRW (Optiarc)
Monitor Samsung SyncMaster 204B
Tipkovnica
+ priložena radeon 5450

Nameravam pa dokupiti grafično gtx 660 oz. nekaj v tem rangu. Računalnik bo bolj al manj namenjen igranju igre Assetto Corsa in običajnim stvarem.


@dober dan
Finta je v tem ker se ne spoznam kaj je lahko narobe zato sem pa tukaj vprašal. Saj zato pa je namenjena tema pomoč in nasveti ali? Saj pravim če je pasta potem to ni problem bom že zamenjal. Zaskrbelo me je, da ne bi bilo kaj drugo narobe in bi imel nepotrebne stroške ker je lastnik trdil da PC dela normalno. Jaz pa se na žalost ne spoznam kaj je vzrok za pregrevanje edino kaj vem je ugotoviti če deluje normalno ali ne.

rokp ::

Da se oglasim se jaz (prodajalec). Racunalnik sem zadnje case uporabljal zelo obcasno, verjetno v zadnjem letu ni laufal vec kot 20 ur vsega skupaj, zato sem ga tudi prodal. Ker sem bil prvi lastnik, lahko zagotovim, da ni bil nikoli overclockan (pa ce kdo to verjame ali ne). Tudi sam sem po tem, ko sem izvedel za tezave, svetoval menjavo termalne paste (ki ni ravno nek strosek). Ce pa se kupec s tem ne strinja, pa mi ga mirne duse lahko pripelje nazaj, pa bom termalno pasto zamenjal sam in tudi zelo hitro nasel drugega kupca (jih je bilo kar nekaj, ki so se zanimali zanj). Za pogajanja s prodajalcem naj te torej ne skrbi. ;)

Racing4life ::

Saj pravim da če je samo termalna pasta potem ni panike se bo uredilo. Še dobro da obstajajo pošteni prodajalci s katerimi se lahko dogovoriš :). Upam res, da je samo to. Zato sem tudi vprašal kaj vse je lahko narobe ker se ne spoznam kaj bi lahko bilo in sem mislil da je kaj dražjega.

Brias ::

@racing4life

ce je notri ta PSU:



potem bos z ocjanim q6600 ( ce spoloh bo slika :) ) gtx660 gonil bolj malo casa .... ni ta star psu za OCjan sistem z gtx660 ...


@rokp

v primeru, da ga dobis nazaj in ga resis pregrevanja in je smart status diskov ok, ter kondici na plati 100% ...

kontakriraj mene, ljubljana, kupim :)

ce se izpostavi, da je zanic ali plata, ali PSU ... ali karkoli tretjega, se tudi lahko zmeniva za odkup in temu primerno ceno ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

erunno ::

Jest sem imel isti napajalnik in stock q6600 pa zpodobne zadeve pa napajanje ni bilo problem nikol (res pa da sem imel Geforce 8800GT ne Geforce gtx660). Je pa res da utegne bit napajalnik že dost star, da utegne biti tam težava z napetostjo al pa čem (kar je še vedno ralativno pocen zamenjava - LC power so kr solidni).

shadeX ::

Mam Q6600 in lahko povem da je to res odličen procesor. Če RES nikoli ni bil PREVEČ OC-jan potem bo zadeva laufala. Če se pregreva je potem problem najverjetneje termalna pasta (kakor so omenili zgornji komentarji ). Zamenjaj in poročaj.

Han ::

Poleg stare (dotrajane) termalne paste je lahko problematičen tudi sam hladilnik, v kolikor nima dobrega stika s procesorjem.

Racing4life ::

Hvala vsem za nasvete. Problem je odpravljen. Zamenjal sem termalno pasto zraven tega pa je bila še na hladilniku nalepka kjer piše da jo je potrebno odstraniti pred namestitvijo... Verjetno je imela veliki vpliv na pregrevanje nalepka ki ni bila odstranjena. Sedaj deluje super. Če ne delam nič ima normalno temepraturo okrog 30 stopinj, v stability test po 2min pa se temperatura ni dvignila nad 60 stopinj taka da mislim da je zdaj super. Prilagam slike.
 stability test

stability test


 mirovanje

mirovanje

Brias ::

@rokp

e zdaj ti pa verjamem, da nisi OCjal cpuja ... :)


kok sem ze PCov dobil cez roke, ki so se pregrevali, in ta nalepka ni bila odstranjena ...


pri nekaterih se je ta napis REMOVE zapekel na CPU :)

priceless

rokp ::

;) Dobro, da sedaj vem, kateremu prodajalcu ne bom vec zaupal sestavljanja racunalnika. ;) Saj verjetno imajo sedaj ze drugega serviserja/sestavljalca, ampak cisto tako, iz principa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pc zamrzuje

Oddelek: Strojna oprema
481868 (1252) D3m
»

Temparatura procesorja po novi termalni pasti

Oddelek: Pomoč in nasveti
81395 (1098) OZZY
»

Računalnik se vgasne

Oddelek: Strojna oprema
111433 (1297) solatko
»

PC po ciscenju ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
292169 (1662) oemdzi
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997260 (3665) kuglvinkl

Več podobnih tem