» »

Render node Xeon sestava

Render node Xeon sestava

Zion10 ::

Pozdrav,

sem v situaciji ko potrebujem render node, mašino za render (kot server) odločal sem se med 4790k in 6700k, zdaj pa se po info glede poplave ugodnih xeon procesorov (nekaj se omenja facebook) odločam za Xeon E5-2670 dual proc mašino.

Sestava je okrog 2x Intel Xeon Processor E5-2670
Matična ASUS Z9PA-D8/iKVM
Ram Kingston ValueRAM 16GB DDR3 ECC
Hladilnik CPU Arctic Freezer i30
Ohišje BitFenix Neos
Napajalnik be quiet! Pure Power L8 600 Watt
Dodatno imam grafično GTX 570, ki jo bi umestil po potrebi zaslona ali v bodoče, da imam dodatni workstation po potrebi.

Matična zahteva dvakrat 8-pin (ne 6+2), tako zdaj nisem prepričan ali je dovolj za 570 če jo zraven priključim s tem napajalnikom.
Prosim za komentar ali kakšen boljši predlog, potrebujem se odločiti dokaj na hitro, v nasprotnem primeru grem na preverjeno zadevo z i7.

Predvsem me zanimajo možnosti glede matične plošče, je poleg CPU-ja največji strošek in je zame ne preveč poznano področje, predvsem z dvema procesorjema. Porti mi niti niso pomembni, potreboval bom Lan in največ dva Sata priključka.

zee ::

Morda razmislis o Amazon EC2, ki bi znal biti na dolgi rok cenejsi od fizicne masine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zion10 ::

Res je, Amazon je dobra opcija vendar, mi je dokaj pomembno da imam dodatno mašino, ki poleg render noda opravlja funkcijo workstationa.

Rendering pa potrebujem večkrat pred finalnim renderjem max resolucije za testiranje in je prioriteta odzivnost. Poleg tega trenutno ni panike štrom. :)

MacGyver141 ::

Tale napajalnik ne bo vredu, če bosta gor 2 processorja (ima samo 1x 8pin za processor).

Nekaj takega bi rabil:

Zgodovina sprememb…

Zion10 ::

Ok, me je zavedel opis 4x 8pin PCIe.

Na sliki je verjetno evga supernova.

MacGyver141 ::

Zion10 je izjavil:

Ok, me je zavedel opis 4x 8pin PCIe.

Na sliki je verjetno evga supernova.


Ja si prov našel. Slika je pa od 650W verzije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411279 (8320) Gapi
»

Render workstation konfiguracija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12417562 (12102) Machete
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141598 (77257) Riff
»

Xeon ali?... Cene?...

Oddelek: Kaj kupiti
252919 (2150) krneki0001
»

converter 8 v 4 pin.. a bo delal?

Oddelek: Strojna oprema
201912 (1741) mihco

Več podobnih tem