» »

Servis prenosnika

Servis prenosnika

nyler ::

Živjo. Zanima me kje je v Ljubljani dober servis za prenosnike, pa da tut ni predrag?

Na prenosniku bi blo potrebno zamenjati termalno pasto pa spihat prah.

Sicer bi se sam tega lotil ampak sem nazalost prevec zaseden z studijem :P

Lp

sajmon ::

Sam sem imel v redu izkušnje z servisom na Rudniku .

Če se prav spomnim, naj bi bila menjava paste in spihanje 40EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sajmon ()

direstrait ::

Jaz sem bil zadovoljen s http://www.piara.si/ v Murgle centru. Super korekten odnos, fantje tam obvladajo.

D3m ::

Čiščenje prenosnika bi kje v LJ bil med cenejšimi?

Anyone?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

pejt_u_kujac ::

Kaj pa Tech Trade Center. Ne vem, če je med cenejšimi, ampak mislim da ti bodo za čiščenje prenosnika in menjavo termalne paste na procu zaračunali eno servisno uro, kar nanese na 35 €.

zero_max ::

Imam cca. 5 let star prenosnik znamke Lenovo in bi ga rad nesel na čiščenje (prah) in manjše popravilo 'pantov' (če 'krilo z displayem' nagnem več kot 90 stopinj, se začne tam kjer so 'panti' odpirati drugo krilo (in sicer tam kjer kje je vhod za nek kabel se polovici ločita). Žal zdaj nimam pri roki tega laptopa, da bi stvar fotografiral). V stiski sem s časom in bi tole rad čimprej uredil.

Zanima me, kje v Ljubljani imajo zanesljiv in hiter servis za zgoraj opisano?

Hvala za pomoč!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

mlamat ::

Let me guess, Ideapad?

Jaz sem imel isti problem in sem ga sam pošraufal, dele pa naročil iz Kitajske.

Dele imajo verjetno na:

servis@its-it.si
ITS Intertrade d.o.o.
Litostrojska c. 56
1000 Ljubljana, Slovenija

samo te bo stalo "eno roko in nogo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

D3m ::

Vzpon.com
|HP EliteBook|R5 6650U|

Andrejpan ::

Jaz nosim vsak let izpihovat Lenovo laptop na Marand. Pokličem in rezerviram termin, zadevo očiščijo v eni uri ter računajo okoli 60E.

@zero_max Običajno povedo vnaprej kaj je treba zamenjat, koliko časa čakajo na del, če ga nimajo in koliko bo cena. Če nimajo dela, vzameš laptop domov in ga prineš nazaj par dni kasneje, ko del prispe.

BorutK-73 ::

Andrejpan je izjavil:

Jaz nosim vsak let izpihovat Lenovo laptop na Marand. Pokličem in rezerviram termin, zadevo očiščijo v eni uri ter računajo okoli 60E.

;((
V 2 letih bi že imel svoj kompresor in bi sam izpihal.

solatko ::

Nekaterim ni jasno, da je potrebno za kvalitetno čiščenje, vsaj 70%-ov prenosnikov razkopat v prafaktorje in potem seveda sestavit nazaj.
S popravilom pantov je pa tako, največkrat se potrgajo plastični nosilci matic za pritrditev pantov, na spodnjem delu ohišja in je potrebno to zamenjat. Za različne znamke prenosnikov, so cene precej različne, odvisno, koliko je prenosnik star. Za novješe, zna biti spodnji del ohišja, krepko čez 50€, za starejše pa je na voljo precej dobro ohranjenih iz nedelujočih prenosnikov in jih servisi s celega sveta, ponujajo na eBay, vendar je pri večini poštnina za Slovenijo od 40$ naprej.
Delo krepa človeka

jero_no1 ::

solatko je izjavil:

Nekaterim ni jasno, da je potrebno za kvalitetno čiščenje, vsaj 70%-ov prenosnikov razkopat v prafaktorje in potem seveda sestavit nazaj.


In za 70% teh prenosnikov imaš na youtubu polno videov, kako se to naredi. Je pa seveda pri tem treba imet kaj več kot 2 levi roki (v primerjavi s klasično kišto, kjer ni teh težav).

Tako da včasih je morda res bolš dat teh 50€ in bo prenosnik zagotovo prišel nazaj v boljšem stanju :)

anketar ::

+1

če maš vsaj mal handymana v seb, sam spuci in zamenji pasto, ni noben bav bav

solatko ::

Velikokrat sem dobil v roke prenosnik, ki je bil razdrt, spucan, zamenjana pasta, ko pa je bil dan nazaj, ni delal. Največkrat je bil problem, uničen flat kabel za napajanje ali touchpad, ali gumb za vklop ali usb,..... tutoriali so super, za tistega, ki se s tem ukvarja, da mu ni potrebno študirat, kakšen je najhitrejši postopek in na kaj mora pazit.
Za laike je to približno tako, kot navodila za popravilo avta.

Bolje je dati nakaj 10€ za kvalitetno popravilo, kot pa pozneje 100€+ za popravilo na servisu ali nekaj 100€ za nov računalnik.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Seveda bo solatko zagovarjal servise, če mu je pa to služba.:P

solatko ::

BorutK-73 - Solatko ne zagovarja servisov, ker je v penzionu, govori iz dolgoletnega ukvarjanja s problemi uporabnikov HW in SW. Veliko dražje namreč pride popravljanje napak uporabnika, kadar misli, saj lahko poizkusim, nimam kaj zajebat, pa še na filmčku tako lahko izgleda. Saj ne rečem, so uporabniki, ki znajo tudi razkopat zadeve, ki jih uporabljajo, samo taki ne sprašujejo na S-T, kako in kaj, vsi ostali, ki niso vešči razdiranja in potem sestavljanja nazaj, pa bolje, da uporabijo servis ali kolega, ki se s takimi stvarmi ukvarjajo vsaj iz hobija, če jim to že ni zaposlitev.

Servisov tudi ne zagovarjam, ker ni vsak servis v redu, je veliko šalabajzerjev in to na žalost tudi na servisih, ki naj bi bili pooblaščeni za posamezne znamke tehničnega blaga (ni problem samo računalniška roba).

Je pa res, da ko nekdo sprašuje za posamezen problem, mu, če je možno svetujem postopek popravila, če pa je vprašanje o stvareh, pri katerih je potrebno stvar razstaviti in potem tudi sestaviti nazaj, pa tega še ni delal, raje svetujem kolega, ki to zna ali servis.

Se ti ne zdi, da je to bolj pošteno do tistih, ki iščejo pomoč, kot da mu daš link do tutoriala, pa človek niti še ni držal orodja za to, nikoli v roki.
Delo krepa človeka

hogorq ::

obujam. imam precej star laptop

zanima me, koliko storagea (menjava sata in dvd enete ter vtik v že odrejen prazen slot, torej trije komadi ssd) in rama bi se dalo vanj stlačit in koliko bi okvirno stalo. plus menjava paste in čistka ali menjava ventilatorja.

hvala za mnenja

solatko ::

3xSSD
1XCADDY
Čiščenje, menjava paste, instalacija sistema - računaj, brez materiala cca 100€. Čemu bi sploh dajal not 3 SSD-je, daš enega 500GB, ostalo pa pustiš tako kot je, takoj 50€ manj.
Delo krepa človeka

hogorq ::

solatko je izjavil:

3xSSD
1XCADDY
Čiščenje, menjava paste, instalacija sistema - računaj, brez materiala cca 100€. Čemu bi sploh dajal not 3 SSD-je, daš enega 500GB, ostalo pa pustiš tako kot je, takoj 50€ manj.


za hw sem bolj aberveznik. če te prav razumem, 3xssd je terabajt in pol (rabim, ker je edina mašina). caddy pa je kaj in koliko lahko stlačim v staro mašino rama? raje vprašam tebe kot gugl.

darkolord ::

Če rabiš več, potem vzameš en SSD velikosti 1 TB ali 2 TB.

hogorq ::

darkolord je izjavil:

Če rabiš več, potem vzameš en SSD velikosti 1 TB ali 2 TB.


koliko rama lahko stlačim not? to me tudi zanima.

darkolord ::

2x8 GB

Kvinta ::

Jaz mam recimo 2 levi roki pa sem vse to sam naredo v parih urah čeprav majster to nardi v 20min :))
A.C.A.B

dild0idis ::

Kdo priporoča kak dober servis za HP v Ljubljani (pod garancijo prenosnik)?

solatko ::

dio1ds - Pokliči na HP.si, saj nekaterih HP prenosnikov ne popravljajo v SLO. Zahtevali bodo s/n številko in servis tag, potem pa ti bodo povedal ali ti pošljejo dostavo ali na kateri servis pošlji.

Bodi vesel, če ne popravljajo v SLO, boš vsaj dobil dobro popravljeno zadevo.
Pri HP se morajo serviserji šolat za vsak model, ker je pri nas tega premalo, se šolanje ne splača. Po zakonu mora biti servis v EU.
Delo krepa človeka

MIHAc27 ::

Za HP imamo mi dobre izkušnje z Birotehno. Je pa res, ene modele se pošilja nekam na Madžarsko.

solatko ::

MIHAc27 - Za obdobje garancijskih popravil, mora bit servis pooblaščen, to pomeni, da se je vsaj en serviser šolal za tisti tip prenosnika, če ni pooblaščen, ne dobiva niti rezervnih delov, niti ne sme popravljat v garnacijskem obdobju. Informacijo o tem dobiš na tem linku, lahko pa poiščeš tudi tel.št.

https://support.hp.com/si-sl/contact-hp
Delo krepa človeka

LuIK ::

Zdravo,
za HP prenosnik bi rabil servis, ker se ga ne da več prižgat (nekako je mrknil ali pa je gumb fuč). V mojem koncu (Vič) mi HP servis lokator vrže ven:
- ADD d.o.o.
- SRC d.o.o.
- LANCOM d.o.o.

Kam naj nesem, ima kdo s katerim od teh izkušnje?

hvala in lp

MIHAc27 ::

Kateri model pa? Če je šla plošča se ti itak ne bo splačalo.
Drugače pa: -preveri napajalnik, ali da kaj od sebe (če imaš voltmeter ali nekoga, da sprobaš, zamenjaš)
-odstrani baterijo (če lahko) in ga pusti 5 minut preden nadaljuješ pri miru
-z baterijo še vedno izklopljeno pritisni in drži gumb za vklop pritisnjen 1 minuto
-po minuti priklopi samo napajalnik in poskusi normalno vklopit
če štarta... ni zakaj. Če ne štarta... še vedno je lahko napajalnik, bolj verjetno osnovna plošča. Gumb... gre zelo redko.

Drugače jaz sem sodeloval z Lancom, so bili ok leta nazaj. Za sedaj teško rečem. Vem, da so imeli tudi krizna obdobja.

JeBelaCesta ::

RSSM, 041 586381
zrihta/porihta kar se da...v najslabšem primeru se menja plata.
Meni je vse pretekle HP prenosnike porihtal, sedaj imam Fujitsu-Siemens in sem še bolj zadovoljen z njimi...
lep pozdrav iz višav ;-)

LuIK ::

Živjo, hvala za nasvete. Bom probal vse po vrsti. Stvar je malo v uporabi (starši za malo brskanja po netu in plačilo položnic). Gre pa za HP Probook, modela ne vem iz glave, ker nimam pred sabo. Star cca 2 leti, ne več. Od česa gre lahko plata kar k vragu, če se prenosnik praktično nič ne prenaša, pač pa je stalno na mizi? Recimo pri meni na 12 let starem Probooku še vedno dela (ga tudi ne nosim ne vem koliko okrog).

hojnikb ::

Od česa gre lahko plata kar k vragu, če se prenosnik praktično nič ne prenaša, pač pa je stalno na mizi?


HP, that's why. Nimajo brez razloga samo eno leto garancije.
#brezpodpisa

Kekokekič ::

hojnikb je izjavil:

Od česa gre lahko plata kar k vragu, če se prenosnik praktično nič ne prenaša, pač pa je stalno na mizi?


HP, that's why. Nimajo brez razloga samo eno leto garancije.


No nevem, mi mamo vsi HPje na šihtu in imajo vsi tam 6-7 let pa vse dela. Nobenih težav. Razen, če so vmes šli v k..., kar se kvalitete tiče. Pa so bili nošeni tudi po terenu.

Zgodovina sprememb…

zajtam123 ::

LuIK je izjavil:

Živjo, hvala za nasvete. Bom probal vse po vrsti. Stvar je malo v uporabi (starši za malo brskanja po netu in plačilo položnic). Gre pa za HP Probook, modela ne vem iz glave, ker nimam pred sabo. Star cca 2 leti, ne več. Od česa gre lahko plata kar k vragu, če se prenosnik praktično nič ne prenaša, pač pa je stalno na mizi? Recimo pri meni na 12 let starem Probooku še vedno dela (ga tudi ne nosim ne vem koliko okrog).


Lahko je kakšna komponenta na plati šla.

A ti sveti lučka ko imaš vklopljen napajalnik?
Če ti ne potem je na plati kratek stik. Na pooblaščenem servisu ti bodo želeli menjati plato.

Lahko pa najdeš koga, ki ti bo samo komponento našel in zamenjal.

LuIK ::

Moram pogledat doma, ko pridem do računalnika (ni moj). Kaj pa servis VZPON (Vič) in PIARA (Murgle Center), da ne bi k pooblaščencem nosil?

solatko ::

LuIK - Poglej na youtube, če je kakšna rešitev od indijskih serviserjev, pri nas se servisi ne ukvarjajo z menjavami komponent na plati, razen kak posameznik, ki se bolj kot ne ljubiteljsko ukvaja s tem. Menjava plate 200€+ nova pa še delo zraven, tako, da letiš v trgovino in kupiš nov prenosnik.

Pametni se HP-jev že dolgo izogibamo kot hudič križa (pojdi na njihov servis in boš videl koliko je te škart robe po policah, nobena druga firma jih nima toliko), je pa najbolj prodajana znamka, ker folk ne pozna, trgovci pa v glavnem navijajo za to, da se jih znebijo.
Delo krepa človeka

LuIK ::

@solatko: ja sj razumem pomisleke okrog HP. Jaz mam mojega enega starega HP že ene 14 let, pa smo doma zato še enega vzeli (vse probook). Upam pa na neko popravilo zaradi 17'' ekrana, ker mami prav pride večji ekran. Pa še zelo malo je bil sicer v uporabi. Če ne bo smotrno, bom seveda gledal za čim novim.

MIHAc27 ::

Neuporaba je lahko problem, ja. Pač baterija zatrokira. Kar sem napisal ponavadi pomaga.
Včasih je potrebno tudi BIOS baterijo odklopit in resetirat in pomaga, sam za to je treba razdret prenosnik.
Lahko je še nekaj drugih stvari, sam nekomu ki ni vešč nerad preveč razlagam. Potem bo pa kak stik narobe naredil, pa noben servis ne bo več popravil.

Sej bi priporočil naš servis, ampak delamo bolj z podjetji.

Glede firm...HP je tko tko nekje na sredini od nekdaj. Včasih je bil lenovo top, sedaj tudi ni več kar je bil. Tudi kak dell.. lahko daš 1500-2000EUR za prenosnik pa boš imel težave z njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

zajtam123 ::

LuIK je izjavil:

Moram pogledat doma, ko pridem do računalnika (ni moj). Kaj pa servis VZPON (Vič) in PIARA (Murgle Center), da ne bi k pooblaščencem nosil?


teh ne poznam....bom pa jaz s sredo nazaj v trzinu pa se lahko slišiva če želiš

LuIK ::

še update: sem vzpostavil ponovno zadevo. Moral je biti nekje štos v kombinaciji izpraznjene baterije (na kakih 2-3 %, ko se začne že sam ugašat) in funkcije spanje. Ker ko sem priklopil na elektriko, ni bilo še nič, šele po nekaj časa polnjenja + držanja dumba za priklop, se je zbudil.

Hvala vsem zaenkrat, bomo videli, kako bo v bodoče!

lp

MIHAc27 ::

V windowsih poišči (najdeš pod power settings) kaj se zgodi, ko pritisneš gumb za vklop. Pa nastavi da ugasne računalnik, ne spanje. Je boljš, sploh če so težave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakleniti brskalnik z geslom (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
546393 (4383) yansek
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20652523 (12489) Han
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404606 (3375) solatko
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518717 (14292) Zheegec
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454476 (3744) solatko

Več podobnih tem