» »

Arrival

Arrival

vostok_1 ::

Jype my friend.

Če je ta intervju zate merilo kaj constitutes a deep, intelligent and cultured perception of the world...sem globoko razočaran nad tvojim dometom.
Sicer pa hipsterji ste si itak podobni...i really shouldn't be that surprised.

Malo folje, malo kravjega gnoja...look, art!
No my firend...it's just cowshit with a pretentious hipster behind it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Če je ta intervju zate merilo kaj constitutes a deep, intelligent and cultured perception of the world...sem globoko razočaran nad tvojim dometom.

Pojma nimam, od kod ti ideje, kaj je zame merilo za karkoli, ampak o filmih se človek, ki je tako zelo nerazgledan, da mora vse kulturne reference vleči iz treh računalniških iger, zelo težko vsebinsko pogovarja.

vostok_1> Malo folje, malo kravjega gnoja...look, art!

Komot lahko gre za umetnost. Da bi ti lahko razložil, bi pa moral dosegati minimalni nivo usposobljenosti in vsebinsko razumeti vsaj pomen besede "alegorija", verjetno pa tudi kakšne druge.

vostok_1> No my firend...it's just cowshit with a pretentious hipster behind it.

And Van Gogh was just this crazy kid who never grew up and didn't even know how to draw a cow.

vostok_1 ::

Arrival moraš gledat kot nerazgledan človek, drugače te prime obup.


Seveda je alegorija...alegorija o shitty hipsters.


Van Gogh would beat the living shit out of almost any modern hipster.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Van Gogh would beat the living shit out of almost any modern hipster.

No, he wouldn't. Razumel bi "folijo in kravji gnoj", za razliko od tebe.

vostok_1> Arrival moraš gledat kot nerazgledan človek, drugače te prime obup.

Ne, v resnici je Arrival kvaliteten film z zgodbo, ki ne razočara in kvalitetno igro.

vostok_1> Seveda je alegorija...alegorija o shitty hipsters.

Že s prvim prispevkom si povedal, da ne le, da ne razumeš - nočeš razumeti, ker bi se moral odpovedat svojim infantilnim prepričanjem.

vostok_1 ::

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Njegovo žaljenje je umetnost, tvoje pa žal ne dosega tega nivoja.

vostok_1 ::

Seveda ne, otherwise bi jz bil svetovno priznan satirik.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

Še Hudson v Aliens (1986) je bolje igral.



Game over man.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

Bistveno bolje je predstavil paničnega, ex-tough guya, z črnim humorjem.
Kot ženska v Arrivalu je predstavila mater.
Vsaj upam, da ni veliko takih mater, če že.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Bistveno bolje je predstavil paničnega, ex-tough guya, z črnim humorjem.

Ne, ni.

vostok_1> Kot ženska v Arrivalu je predstavila mater.

A si ti sploh že videl kakšno mamo od blizu?

vostok_1> Vsaj upam, da ni veliko takih mater, če že.

Takih, ki so vrhunski znanstveniki? Ne, ni jih veliko.

IL_DIAVOLO ::

Sami pametnjakovici v tej temi, ki mislijo da so pojedli vso pamet s tega planeta, ker so razumeli film.

D3m ::

Enlighten us.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrihajaNodi ::

Zanimivo se vedno se nikomur ne sanja o cem je bilo bistvo filma.
Sprva smo mislili da gre za tematiko feminizma nato smo ugotivili da je bistvo razkritje pisave, kjer glavna akterka kar sama napise kamen iz rosete in nazadnje...materinstvo. Jaz pa si zelim samo cas nazaj, ki sem ga izgubil za enega izmed najbolj debilnih filmov.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Bistvo filma je razredčena juha vseh okusev.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

WarpedGone ::

Jaz pa si zelim samo cas nazaj, ki sem ga izgubil za enega izmed najbolj debilnih filmov.

Tako močno si želiš ta čas nazaj, da ga še dodatno izgubljaš v tej temi.
Cry me a river.
Zbogom in hvala za vse ribe

globoko grlo ::

Jah Nodi, čas ni linearen, tko da nisi nič zgubil, ane. So alieni lepo povedal, da je to tako.

Osebno pa samo še čakam, da grem izpolnit lotkota in bom zvedu kombinacijo (from the future-past) glih tistih par s preden bom začel pisat :)

Aja, bom naredu fešto za slotek in bomo vrtek Arrival pa se kregal celo noč.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Tr0n ::

jype je izjavil:

sheeshkar> In kaj je po tvoje torej odgovor na takšna vprašanja? Če determinizem ne obstaja in je svobodna volja samo iluzija, kaj torej ostane?

Sporocilo filma je po mojem bolj enostavno.

Dokler bomo ljudje med sabo sodelovali, se pogovarjali, poskusali razumeti drug drugega, bomo imeli prihodnost. Ta prihodnost ne bo vedno roznata, bo pa nasa in mi bomo del nje. Ko bodo nezaupanje, nerazumevanje, zanicevanje, generalizacija, poenostavljenje, etiketiranje, konflikt ipd. zaceli vladati, pa bomo v resnih tezavah.

To nas ze zgodovina uci. Ce cesar ne razumemo, se tega bojimo, in ce se necesa bojis, tega ne zelis, kar privede do konfliktov.

Komunikacija oz. jezik je kljuc do prihodnosti clovestva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

vostok_1 ::

Umm.

Dovolj bi bilo, da pristanejo alieni in izjavijo "sodelujte...or else" nato pa oddidejo.

Kmalu po tem bi najbrž obrnli kaseto.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Tr0n ::

Glede "izbire" in prihodnosti, ce bi jo poznali; gre za osebno vprasanje, vsak verjetno razmislja drugace, pa tudi ne vedno isto skozi vso zivljenje. Starejsi "ti" bi se verjetno drugace odlocil, kot mlajsi "ti", ki ima pred sabo se celo zivljenje.

Louise se je pac odlocila, da so ji dragoceni trenutki z mozem in otrokom, pa ceprav se bodo predcasno koncali, vredni vec, kot da teh trenutkov sploh ne bi dozivela, ne bi obstajali.

Pravilna odlocitev? Moralna odlocitev? Egoisticna odlocitev? Bi se vi tudi tako odlocili ali bi takoj povedali resnico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

vostok_1 ::

Totalno egoistična.

Where in real life have i already seen that...hmm...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PrihajaNodi ::

Louise se je pac odlocila, da so ji dragoceni trenutki z mozem in otrokom, pa ceprav se bodo predcasno koncali, vredni vec, kot da teh trenutkov sploh ne bi dozivela, ne bi obstajali.


Samo a ni butasto da greš dvakrat po isti poti. Vse kar je videla je na nek način že doživela, zakaj hudiča bi šel nekdo po isti poti. Ne samo da veš, kaj se bo zgodilo, ampak je hkrati to tudi dolgočasno.

Nikec3 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Louise se je pac odlocila, da so ji dragoceni trenutki z mozem in otrokom, pa ceprav se bodo predcasno koncali, vredni vec, kot da teh trenutkov sploh ne bi dozivela, ne bi obstajali.


Samo a ni butasto da greš dvakrat po isti poti. Vse kar je videla je na nek način že doživela, zakaj hudiča bi šel nekdo po isti poti. Ne samo da veš, kaj se bo zgodilo, ampak je hkrati to tudi dolgočasno.

Determinizem. Ni imela izbire, samo misli da jo je imela.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

PrihajaNodi ::

Determinizem. Ni imela izbire, samo misli da jo je imela.


Zakaj si potem v filmu szastavlja neka "filozofksa vprašanja". Lahko bi se enostavno vprašala: "why do I need to go through this all over again...

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Determinizem. Ni imela izbire, samo misli da jo je imela.


Zakaj si potem v filmu szastavlja neka "filozofksa vprašanja". Lahko bi se enostavno vprašala: "why do I need to go through this all over again...

Determinizem ne pomeni, da jo je kdo silil v dejanja. Ona je sama tako želela a hkrati ni imela druge izbire. ;)
Pač razumeš lahko kakorkoli želiš.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

scipascapa ::

Pogledal, meni je bil zanimiv.

WarpedGone ::

Determinizem je definiran le v linearnem času.
V 'vsečasju', determinizem nima smisla - vse enostavno je, "hkrati".
Zbogom in hvala za vse ribe

Jst ::

Neverjetno. Že tako pogledam malo filmov in ko naletim na enega boljšega sci-fi, je 3/4 komentarjev kako je film zanič.

Alienov sploh ne bi rabili prikazati, pa bi mi bil film enako dober.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

globoko grlo ::

Že tako pogledam malo filmov


Mislim, da to pove vse >:D
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Smurf ::

Jst je izjavil:

Neverjetno. Že tako pogledam malo filmov in ko naletim na enega boljšega sci-fi, je 3/4 komentarjev kako je film zanič.

Alienov sploh ne bi rabili prikazati, pa bi mi bil film enako dober.

Sej to je logicno. Ta film ni bil za sirso publiko, kot so recimo Star Warsi. Sej se sploh streljali niso ;)! Meni je bil eden izmed boljsih sci-fijev v zadnjih letih. Oceno bi dal tam okoli 8-9/10.

Invictus ::

Invictus je izjavil:

Sem ga hotel iti gledat v kino.

Zdaj se bom raje napasel na travniku ;).

Zamešal Arrival s Passengerjem...

Arrival je kul, ni pa niti za vse ZF fane. Za večino bi bil predolgočasen. Meni je bil eden boljših zadnje čase.

Passenger je tudi kul, čeprav je malo taka vesoljska "love story". Ampak ideja je pa kul, pa tudi efekti dovolj dobri. Je nekaj novega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nikec3 ::

Passenger je tudi kul, čeprav je malo taka vesoljska "love story". Ampak ideja je pa kul, pa tudi efekti dovolj dobri. Je nekaj novega...

Ufff, ko smo že ravno pri Passengers, to je pa najbolj debilen film zadnjih nekaj let. Totano sranje in sploh ne v pozitivnem smislu. Na srečo smo bili s kolegi sami v kinu in smo lahko umirali od smeha, brez da bi pri tem koga motili. Chris Pratt igra slabše kot one mame pri "Kanadskih življenjskih zgodbah", ki jih lahko zaslediš v četrtek na poptvju. Še glasba je bila totalno zanič.

Po drugi strani pa sem gledal tudi za XXX, ki je zdaj v kinu. Neumen film, da bolj skoraj ne more biti, ampak vseeno zabaven, če greš gledat s pravilno nizkimi pričakovanji.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

globoko grlo ::

no super, zdej grem še pass gledat
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Tr0n ::

Heh ja, Passengers je cista izguba casa in mece zelo slabo luc na sci-fi zaner.

Cruz ::

Samo na imdb-ju Passengers nimajo Sci-Fi-ja pri žanru. Adventure, Drama, Romance.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

globoko grlo ::

Evo, pogledal pass in proti temu šrotu je pa arrival za ene 9/10 :)

Pardon, bejba mi je všeč (VIZUALNO), pa tak bazen bi mel (na taki al pa podobni ladijci)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Louise se je pac odlocila, da so ji dragoceni trenutki z mozem in otrokom, pa ceprav se bodo predcasno koncali, vredni vec, kot da teh trenutkov sploh ne bi dozivela, ne bi obstajali.


Samo a ni butasto da greš dvakrat po isti poti. Vse kar je videla je na nek način že doživela, zakaj hudiča bi šel nekdo po isti poti. Ne samo da veš, kaj se bo zgodilo, ampak je hkrati to tudi dolgočasno.



Čakaj, jaz sem film razumel tako, da ona otroka sploh še ni imela in da vidi kako ga bo imela šele v prihodnosti s tem znanstvenikom. Kot da to zgodbo govori otroku, ki se je šele rodil, vendar ona že ve, da bo dekletce umrlo zaradi redke bolezni in to je potem kasneje tudi povedala očetu, ki pa se zaradi tega odloči ne živeti več z njo.

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

krneki0001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Louise se je pac odlocila, da so ji dragoceni trenutki z mozem in otrokom, pa ceprav se bodo predcasno koncali, vredni vec, kot da teh trenutkov sploh ne bi dozivela, ne bi obstajali.


Samo a ni butasto da greš dvakrat po isti poti. Vse kar je videla je na nek način že doživela, zakaj hudiča bi šel nekdo po isti poti. Ne samo da veš, kaj se bo zgodilo, ampak je hkrati to tudi dolgočasno.



Čakaj, jaz sem film razumel tako, da ona otroka sploh še ni imela in da vidi kako ga bo imela šele v prihodnosti s tem znanstvenikom. Kot da to zgodbo govori otroku, ki se je šele rodil, vendar ona že ve, da bo dekletce umrlo zaradi redke bolezni in to je potem kasneje tudi povedala očetu, ki pa se zaradi tega odloči ne živeti več z njo.

Pravilno si razumel.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Tr0n ::

vostok_1 ::

krneki0001 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Louise se je pac odlocila, da so ji dragoceni trenutki z mozem in otrokom, pa ceprav se bodo predcasno koncali, vredni vec, kot da teh trenutkov sploh ne bi dozivela, ne bi obstajali.


Samo a ni butasto da greš dvakrat po isti poti. Vse kar je videla je na nek način že doživela, zakaj hudiča bi šel nekdo po isti poti. Ne samo da veš, kaj se bo zgodilo, ampak je hkrati to tudi dolgočasno.



Čakaj, jaz sem film razumel tako, da ona otroka sploh še ni imela in da vidi kako ga bo imela šele v prihodnosti s tem znanstvenikom. Kot da to zgodbo govori otroku, ki se je šele rodil, vendar ona že ve, da bo dekletce umrlo zaradi redke bolezni in to je potem kasneje tudi povedala očetu, ki pa se zaradi tega odloči ne živeti več z njo.


Nauk zgodbe...don't marry crazy.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BlackHole ::

V bistvu bi se lahko razumelo, da ona po drugi pot sploh ni imela izbire iti in ne, da se je "neumno" odločila iti po poti, kjer ji otrok umre oziroma kjer bi vse "še enkrat" doživela.
Saj če bi se imela možnost odločiti iti po drugi poti, potem bi njena prihodnost postlala drugačna in s tem neznanka. Kar pa ni mogoče, saj ima sposobnost videnja vanjo. :)
LP Marko

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Še ena razlaga, ki mi je popolnoma všeč in še bolje razloži poanto, kot jo vidim sam.

I guess the concept is that you can SEE the future but you cannot change it. Which makes sense, because if you could change it, it wouldn't be your future anymore....

She just learns to perceive time in a non-linear way, which means that she can see the future the same way we can remember our past. What she sees in the future influences her decision in the present time just like, for everybody else, past events influence present events. But just because you know your past and that past influences your decisions in the present, it doesn't mean that you can change your past right? The same is with the future. The future influences her actions (like the phone call to the Chinese army leader) but it does so in a way, as if it already happened and was a part of the past. It makes full circle.
LP Marko

Jst ::

>It makes full circle.

Jaz delim filme v dve kategorije. Eni so zabavni filmi, drugi so pa "resni" filmi (for a lack of better word). To ne pomeni, da so zabavni filmi kaj slabši. Zabavni filmi morajo biti self consistent, igralci ne smejo delati logičnih neumnosti (primer Prometheus, kjer tisto kačo vidijo in prvo, kar jih pade na pamet, je to, da se jo dotaknejo), in tudi sama zgodba se mora odvijati brez neumnosti. In tako zabaven film postane dober film.

Po drugi strani pa "resni" filmi spodbujajo debato, kot je zgoraj in drugje po spletu. In to mi je všeč, ker si lahko Arrival razlagaš na več načinov. Zgoraj citirani del lepo razloži ta vidik odločitve Louise. In še lepa simbolika je. Tako kot je njihov jezik "full circle", je lahko tudi percepcija časa "full circle". Kar to za sabo potegne, si pa lahko razlagamo vsak po svoje. Kako bi sprejemal odločitve, če bi vedel svojo prihodnost? Ali bi lahko bile odločitve drugačne? To film pusti odprto gledalcu.

Moram še poudariti odlično igro Amy Adams. Všeč mi je bilo, da ni predstavljena kot kamen brez čustev ali pa kot so velikokrat stereotipne vloge žensk, kadar so v glavni ali pol-glavni vlogi.

Zame odličen film, ki ga bom v prihodnosti sigurno še enkrat pogledal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dronyx ::

Mislim da je nekdo na Imdb lepo napisal...tako bi izgledl sci-fi če bi ga posnel Terrence Malick. Tole bo všeč le redkim. Sam nisem med njimi.

jype ::

Tale precej dobro razloži, zakaj je Arrival odličen film:

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Tr0n ::

Je ze zgoraj linkan ja. :)

PrihajaNodi ::

BlackHole je izjavil:

Še ena razlaga, ki mi je popolnoma všeč in še bolje razloži poanto, kot jo vidim sam.

I guess the concept is that you can SEE the future but you cannot change it. Which makes sense, because if you could change it, it wouldn't be your future anymore....

She just learns to perceive time in a non-linear way, which means that she can see the future the same way we can remember our past. What she sees in the future influences her decision in the present time just like, for everybody else, past events influence present events. But just because you know your past and that past influences your decisions in the present, it doesn't mean that you can change your past right? The same is with the future. The future influences her actions (like the phone call to the Chinese army leader) but it does so in a way, as if it already happened and was a part of the past. It makes full circle.



The future influences her actions (like the phone call to the Chinese army leader) but it does so in a way, as if it already happened and was a part of the past. It makes full circle.


Pravzaprav je to bolj izgledal kot ukaz, ki ga mora izpolniti in to naredi, ker pač mora. Order from the above...V končni fazi, zakaj pa ni videla nekega super duper zdravnika h kateremu bi peljala otroka?

jype ::

Tr0n> Je ze zgoraj linkan ja. :)

A, sploh nisem opazil, sem nehal brat temo zaradi mizoginije.

tikitoki ::

Zacnes se uciti tujega jezika in cudezno dobis moznost videnja v prihodnost. To pa utemeljist s tem, da jezik vpliva na dojemanje.
Slisi se kot popoln bullshit.

PrihajaNodi ::

tikitoki je izjavil:

Zacnes se uciti tujega jezika in cudezno dobis moznost videnja v prihodnost. To pa utemeljist s tem, da jezik vpliva na dojemanje.
Slisi se kot popoln bullshit.



Po tem pa v 3 mesecih napišeš kamen iz rosete.

Nikec3 ::

tikitoki je izjavil:

Zacnes se uciti tujega jezika in cudezno dobis moznost videnja v prihodnost. To pa utemeljist s tem, da jezik vpliva na dojemanje.
Slisi se kot popoln bullshit.

V prihodnost je videla že preden se je začela učiti jezika (prva scena filma).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek 4 (2019) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6718311 (547) oo7
»

Annihilation (2018) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11012730 (4227) yayo
»

Interstellar (film) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Sedem umetnosti
705124515 (47257) Horas
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688105653 (70000) nurse013
»

Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
496977 (5518) BigWhale

Več podobnih tem