» »

energija v tuljavi

energija v tuljavi

stromkekec ::

pozdrav, imam težavo pri računanju naslednje naloge


pri diferencialni razumem skoraj do konca, lambdo in B znam izračunat vendar ne vem kako dobi iz začetnega pogoja A
 moj postopek

moj postopek


2. Zakaj je pri računanju energije začetni tok ulomljen z korenom iz 2 ? [drug zelen kvadratek]

Za odgovore in pomoč se že v naprej lepo zahvaljujem :)

stapler rump ::

Iz tvojih zapiskov se mi zdi, da ne razumeš kako se rešuje diferencialno enačbo ali pa si zelo površen pri zapisovanju. Npr. to kar imaš napisano niso enačbe. Kje so enačaji in čemu so zapisani izrazi enaki? Sicer prideš do pravega zaključka kar se tiče lambde in B, a tvoja 4. vrstica (-Ug + 2RA + 2RB + LA lambda) nima smisla.

Kako se dobi iz začetnega pogoja A? Veš enačbo za tok v odvisnosti od časa (zgoraj desno v tvojih zapiskih). V njej nastopajo parametri A, B in lambda. Izračunal si že B in lambda. Veš, kakšen je tok i v času t=0. Premisli, kako iz tega izračunaš A.

Od kje koren iz 2? Izračunaj energijo tuljave pri začetnem toku. Izrazi tok v odvisnosti od energije tuljave iz enačbe za magnetno energijo. Vstavi polovico začetne energije v to enačbo in bi ti moralo biti jasno.

stromkekec ::

stapler rump je izjavil:

Iz tvojih zapiskov se mi zdi, da ne razumeš kako se rešuje diferencialno enačbo ali pa si zelo površen pri zapisovanju. Npr. to kar imaš napisano niso enačbe. Kje so enačaji in čemu so zapisani izrazi enaki? Sicer prideš do pravega zaključka kar se tiče lambde in B, a tvoja 4. vrstica (-Ug + 2RA + 2RB + LA lambda) nima smisla.

Kako se dobi iz začetnega pogoja A? Veš enačbo za tok v odvisnosti od časa (zgoraj desno v tvojih zapiskih). V njej nastopajo parametri A, B in lambda. Izračunal si že B in lambda. Veš, kakšen je tok i v času t=0. Premisli, kako iz tega izračunaš A.

Od kje koren iz 2? Izračunaj energijo tuljave pri začetnem toku. Izrazi tok v odvisnosti od energije tuljave iz enačbe za magnetno energijo. Vstavi polovico začetne energije v to enačbo in bi ti moralo biti jasno.


HVALA za iskren kritičen odgovor :D

glede A-ja ...do sem sem prišel



a potem bi iz tega (A + U/2R) lahko kar sklepal da je A = U/2R....moti me predznak :|

glede začetne energije v tuljavi...kako jo izračunati, če ne poznam začetnega toka (nimam napetosti U). Vem da še obstaja kakšna pot, vendar mi ta ni poznana

mirator ::

Določil si lambdo in B. Začetni tok i(t=0) = Ug/R (ker imaš en R premoščen). V času t=0 je tudi eksponent nič in ti ostane enačba:
i(0)=A+B => Ug/R = A + Ug/2R => ven izračunaš A.
Vrednost toka i(0) te ne zanima, ker se ti pokrajša. Ke te zanima čas pri polovični magnetni energiji vstaviš namesto i(t) - i(0)/koren(2). Zakaj koren(2), ti pa je že najbrž jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava ledu (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
507628 (6424) Magic1
»

toplota na uporu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
275160 (3708) A. Smith
»

praznjenje/polnjenje kondenzatorja

Oddelek: Šola
82399 (2165) onCloud9
»

E (matematična konstanta) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15315226 (9690) Jst
»

Fizika, toplotni tok, ohlajanje...

Oddelek: Šola
61589 (1589) Piranha

Več podobnih tem