» »

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo

«
1
2

kulikuli ::

Pozdravljeni!
V kratkem imam razgovor z zaposlitveno agencijo Manpower, kjer me seznanijo z sankcijami ker 2 dni nisem šel v službo zaradi izrednih razmer, katere sem jim pojasnil, niso pa dokazljive oziroma jih ne morejo preverit (ni bolniška, dopust,...) Zanima me če ima kdo izkušnje z tem in kaj lahko pričakujem?
Hvala, LP

Epialt ::

Zakaj si nisi raje vzel dopusta?
- Dobiš lahko izredno odpoved in si, če se grejo preseravat, lahko odgovoren za izpad dohodka v podjetju,
( ne vem na katerem delovnem mestu si ) kar je lahko super jeba.
- Dobiš lahko udarec po zapestju.
- Lahko ti trgajo od plače ( beri prvo alinejo ) in ti pustijo delati dalje.

111111111111 ::

Poklicat bi moral v službo in pojasnit razloge za odsotnost. Zdej imajo zakonsko podlago. Zmažeš se če so bile izredne razmere čustveno pretresljive. Smrt v družini, hujša prometna nesreča, skratka da si bil opravilno nesposoben.

Ne razumem kaj ima Manpower zraven? To je stvar tebe in delodajalca? Ali si zaposlen preko Manpowerja?

Epialt ::

ZDR 176. člen

Delavec ima pravico do plačane odsotnosti z dela do skupaj največ sedem delovnih dni v posameznem koledarskem letu zaradi osebnih okoliščin. Za vsak posamezni primer:
- lastne poroke,
- smrti zakonca oziroma osebe, ki je zadnji dve leti živela z delavcem v življenjski skupnosti, ki je po predpisih o zakonski zvezi in družinskih razmerjih v pravnih posledicah izenačena z zakonsko zvezo ali smrti otroka, posvojenca ali pastorka,
- smrti staršev - oče, mati, očim, mačeha, posvojitelj,
- hujše nesreče, ki zadane delavca,
ima delavec pravico do plačane odsotnosti z dela najmanj en delovni dan.

PO KOLEKTIVNI POGODBI - random
( še 1x, ne vem kaj delaš )

Izredni neplačani dopust

23. člen

Delavec in podjetje se lahko dogovorita tudi o odobritvi in trajanju odsotnosti z dela brez pravice do nadomestila osebnega dohodka, to je za brezplačni dopust (npr. v primeru težke bolezni v družini, nujnega zasebnega opravka, vezanega na določen rok, ipd.). Takšna odsotnost lahko traja 30 dni v posameznem koledarskem letu.

kulikuli ::

Šele začel sem in nisem imel prave telefonske št. Zaposlen sem preko Manpowerja, se opravičujem za nejasnost.
V pogodbi piše:"Delavec mora mora za vsak dan neupravičenega izostanka z dela povrniti družbi pavšalno škodo v višini enodnevnega zaslužka."

Delam pa v skladišču (pripravljam "pakete" po naročilu).
Hvala

Unknown_001 ::

Te zaposlitvene agencije so kurac. Dobesedno delaš namesto njih. Jst bi to steral s stolčkov pa prepovedal, če bi lahk. Delovno razmerje delavec-firma konc debate in nobenih posrednih pijavk vmes.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Epialt ::

Pol ubistvu veš kaj te čaka. Cca 100,00 eur plače manj naslednji mesec.
EDIT: Če so pa tapravi peki, pa še -2dni dopusta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

MTB ::

Unknown_001 je izjavil:

Te zaposlitvene agencije so kurac. Dobesedno delaš namesto njih. Jst bi to steral s stolčkov pa prepovedal, če bi lahk. Delovno razmerje delavec-firma konc debate in nobenih posrednih pijavk vmes.

Imaš prav. Pa več možnosti delodajalcu, da nekoga, ki se enostavno dva dni ne prikaže pri delodajalcu, brcne v rit.

Epialt ::

Ne potrebuješ zaposlitvene agencije, da nekomu, ki ne pride na delovno mesto 2 dni pokažeš vrata.

solatko ::

Bi moral nek pravnik, ki pozna delovno zakonodajo, posredovat mnenje, koliko neupravičenih izostankov je potrebno za takojšnjo odpoved DR. Ko sem se še sam ukvarjal s tem, je bilo 3 dni ali 7 dni v enem mesecu.

Lahko pa zainteresirani poiščete zakon o delovnih razmerjih, pod hujše kršitve delovnih obveznosti in postopek, ki je potreben za izrek sankcije.
Vse ostalo je lahko neupravičena prekinitev DR in se lahko delavec v doglednem času, s sklepom delovnega in socialnega sodišča vrne v organizacijo, s pripadajočimi osebnimi dohodki in obrestmi.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

MTB je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Te zaposlitvene agencije so kurac. Dobesedno delaš namesto njih. Jst bi to steral s stolčkov pa prepovedal, če bi lahk. Delovno razmerje delavec-firma konc debate in nobenih posrednih pijavk vmes.

Imaš prav. Pa več možnosti delodajalcu, da nekoga, ki se enostavno dva dni ne prikaže pri delodajalcu, brcne v rit.


Vkolikor neupravičeno manjka ker se gospodu ne da, se strinjam ali pa da namerno vleče bolniško četudi je že vse v redu z njim, kot se to dogaja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

grobijan ::

Če bi vsaj malo pojasnil te "izredne razmere".. Tko se te pa drugač kot lenuha ne more jemat.

Kurzweil ::

Kaj so izredne razmere? Kakšne težave si imel? Če tega ne poveš, res ne razumem kako lahko pričakuješ nek konstruktiven odgovor?!

telexdell ::

Unknown_001 je izjavil:

Te zaposlitvene agencije so kurac. Dobesedno delaš namesto njih. Jst bi to steral s stolčkov pa prepovedal, če bi lahk. Delovno razmerje delavec-firma konc debate in nobenih posrednih pijavk vmes.

Na vsakem delovnem mestu delaš namesto nekoga (lastnika podjetja).
V zaposlitveni agenciji si zaposlen povsem enako kot v kateri koli drugem podjetju. Po napotitvi delodajalca delaš v nekem drugem podjetju povsem enako kot te lahko vsak delodajalec napoti na delo na teren ali v drug obrat...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

kulikuli ::

Bližnji so imeli nesrečo v tujini, pa sem šel po njih, drug dan pa še po avto in prtljago. Na srečo ni bilo nič hujšega, niti obiska v bolnišnici, niti policije na kraju dogodka zato sem napisal, da razloga moje odsotnosti ne morem dokazat.

Kurzweil ::

Če je avto razbit, lahko gotovo dobiš potrdilo o tem od zavarovalnice, kar je že nekaj. Če pa greš na to agencijo ali kadrovsko službo tega podjetja in jim stvar razložiš in/ali imaš poleg po možnosti še koga od udeleženih, pa mislim da bo vsak razumel. Sicer pa ne razumem, kako lahko po hujši nesreči greš brez policijskega zapisnika, že to je kaznivo dejanje, poleg vsega če niste krivi, se lahko sedaj ubrišete pod nosom za odškodnino od zavarovalnice. Še eden od tisih primerov, ko folk raje sprašuje na ST, namesto da bi stvar reševal pri pristojnih ljudeh na štiri oči, večina ljudi bo razumela že iz prve.

Unknown_001 ::

kulikuli je izjavil:

Bližnji so imeli nesrečo v tujini, pa sem šel po njih, drug dan pa še po avto in prtljago. Na srečo ni bilo nič hujšega, niti obiska v bolnišnici, niti policije na kraju dogodka zato sem napisal, da razloga moje odsotnosti ne morem dokazat.


Pričanje, pisna izjava?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

neon21 ::

Kulikuli. Če imaš še namen delati to delo, ki ga pač delaš, greš lepo do svoje agentke ali kogarkoli, ki vodi tvojo zaposlitev in pojasniš zadevo še enkrat in pač rečeš, da boš v roku nevem 2 tednov ali meseca dni delal dodatne ure , da spraviš noter ta 2 dni ko te ni bilo. Je pa fajn, da če pride do kakšne situacije le pokličeš na firmo in pojasniš zadevo, tudi če nisi imel tel. številke se da dobit vse na internetu.

Drugič ko pa pride kaj izrednega pa najboljše da greš k zdravniku in na bolniško vendar vsekakor v roku 24 ur javit na firmo, da si pač v bolniški. Če ti pa ni za delat pa najbolje da kar prekineš delo in se ne mantraš ne ti ne firma ne agencija.

tikitoki ::

kulikuli je izjavil:

Bližnji so imeli nesrečo v tujini, pa sem šel po njih, drug dan pa še po avto in prtljago. Na srečo ni bilo nič hujšega, niti obiska v bolnišnici, niti policije na kraju dogodka zato sem napisal, da razloga moje odsotnosti ne morem dokazat.


Mislim, da ni najbol resno, da gres v tujino pa avtomobil in prtljago, ne vzames pa si casa, da o tem obvestis delodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Stipex ::

Torej začel si delati v nekem skladišču? Verjetno to skladišče pripada nekemu podjetju, ki ima vsaj 1 telefonsko številko? Tvoja dolžnost je bila da na hitro najdeš kontakt in nekoga tam obvestiš da te ne bo v službo zaradi izrednega dogodka.
Totalno neodgovorno, ne glede za kakšno delovno mesto gre.

Kako popravljati posledice pa žal nimam predloga. Ustna izjava verjetno ne bo dovolj.

mancini ::

Kako ne moreš dokazati!!!

dva krat si šel na mesto nesreče, nimaš ti ali tvoji slik v telefonu, potrdila od avto službe ali kako boste spravili avto domov, ... ...

a ste res sami šalabajzeri

če se jim je res pripetila nezgoda, ti dam prav da si šel po njih. Ampak tudi iz tujine bi lahko obvestil agencijo ali skladišče da te ne bo

mislim da nimaš prav velikih možnosti za podaljšanje delovnega razmerja



Sploh pa ne razumem ljudi, ki se na novo zaposlijo. Vsakemu se lahko zgodi nekaj izrednega ali pa bolezen, ki ti prepreči že drugi dan da greš v službo. Kako si ne vzamejo tel številk od vodij, smenskih, pisarn, ...

ali res mislijo da jih bo nekdo prosil na tukaj imaš telefonsko, ...

Winfast ::

Čist pošteno povedano je to zelo šalabajzersko od tebe in se nimaš kaj pritoževati, če dobiš brco v rit.
Zakaj ?
Se zavedaš, da je to posel od nekoga, nekomu kruh ? In to je čisto tvoja lenoba, ker bi imel 3 min dela. Si grem pa stavit, da če vpišeš ime podjetja, dobiš v prvih parih zadetkih telefonsko številko, kamor bi poklical. Če ne druga bi poklical na agencijo, preko katere si zaposlen.
Jaz osebno te ne bi vzel nazaj.
Vsakemu se lahko zgodi kaj hudega. Ampak moraš biti tako odgovoren do nekoga, ki ti daje kruh, da mu sporočiš, da te ne bo in kdaj te lahko pričakuje.

technolog ::

kulikuli je izjavil:


V pogodbi piše:"Delavec mora mora za vsak dan neupravičenega izostanka z dela povrniti družbi pavšalno škodo v višini enodnevnega zaslužka."


Se ne reče temu kar "neplačan dopust"? V čem je sploh problem?

111111111111 ::

Da delo ni bilo opravljeno.

MadMicka ::

Najhuje, kar se ti lahko zgodi je, da te pač vržejo na cesto, tj. izredno odpovejo pogodbo o zaposlitvi. Ampak itak ni problema, ker greš lahko kadarkoli drugam v službo za minimalca.

buttplugs ::

Winfast je izjavil:

Čist pošteno povedano je to zelo šalabajzersko od tebe in se nimaš kaj pritoževati, če dobiš brco v rit.
Zakaj ?
Se zavedaš, da je to posel od nekoga, nekomu kruh ? In to je čisto tvoja lenoba, ker bi imel 3 min dela. Si grem pa stavit, da če vpišeš ime podjetja, dobiš v prvih parih zadetkih telefonsko številko, kamor bi poklical. Če ne druga bi poklical na agencijo, preko katere si zaposlen.
Jaz osebno te ne bi vzel nazaj.
Vsakemu se lahko zgodi kaj hudega. Ampak moraš biti tako odgovoren do nekoga, ki ti daje kruh, da mu sporočiš, da te ne bo in kdaj te lahko pričakuje.

Šalabajzersko od posrednika, da mu niso dostavili kontakt za tiste procente, ki mu jih vsaki mesec odžirajo.
Takorekoč 3 minute dela za njih.

technolog je izjavil:

kulikuli je izjavil:


V pogodbi piše:"Delavec mora mora za vsak dan neupravičenega izostanka z dela povrniti družbi pavšalno škodo v višini enodnevnega zaslužka."


Se ne reče temu kar "neplačan dopust"? V čem je sploh problem?

Temu se reče, da sodišče odloča in ne en odstavek v pogodbi.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Kolikor je meni znano, firma ne sme posegat v osebne dohodke, brez predhodnega disciplinskega postopka, kjer se ugotovi krivda delavca in določi sankcija.
Potem mora bit pa še možnost ugovora - pritožbe, na višjo instanco.
Delo krepa človeka

AndrejS ::

Malo odgovornosti pa treba nosit... Lahko bi obvestil agencijo... ne pa sedaj neki brezvezni izgovori.

Ganon ::

Enostavno te ni bilo v službo, obvestil pa tudi nisi nikogar? Čisto vsi izgovori so odveč, odgovarjal boš za nastalo situacijo in tako je tudi prav.

buttplugs je izjavil:

Šalabajzersko od posrednika, da mu niso dostavili kontakt za tiste procente, ki mu jih vsaki mesec odžirajo.
Takorekoč 3 minute dela za njih.


Prosim, reci da se hecaš. In lahko ti iz prve roke povem, ker sem v preteklosti delal preko dveh agencij, da sem pri obeh imel enako plačo, kot tisti, ki so bili direktno zaposleni v podjetju. Za vsakega zaposlenega podjetje dodatno plačuje agenciji in ti ne trga od plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

D3m ::

Winfast je izjavil:

Čist pošteno povedano je to zelo šalabajzersko od tebe in se nimaš kaj pritoževati, če dobiš brco v rit.
Zakaj ?
Se zavedaš, da je to posel od nekoga, nekomu kruh ? In to je čisto tvoja lenoba, ker bi imel 3 min dela. Si grem pa stavit, da če vpišeš ime podjetja, dobiš v prvih parih zadetkih telefonsko številko, kamor bi poklical. Če ne druga bi poklical na agencijo, preko katere si zaposlen.
Jaz osebno te ne bi vzel nazaj.
Vsakemu se lahko zgodi kaj hudega. Ampak moraš biti tako odgovoren do nekoga, ki ti daje kruh, da mu sporočiš, da te ne bo in kdaj te lahko pričakuje.


OP pa živi od zraka A N?

Kakor koli bo že vedel za naslednjič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

buttplugs ::

Ganon je izjavil:

Enostavno te ni bilo v službo, obvestil pa tudi nisi nikogar? Čisto vsi izgovori so odveč, odgovarjal boš za nastalo situacijo in tako je tudi prav.

buttplugs je izjavil:

Šalabajzersko od posrednika, da mu niso dostavili kontakt za tiste procente, ki mu jih vsaki mesec odžirajo.
Takorekoč 3 minute dela za njih.


Prosim, reci da se hecaš. In lahko ti iz prve roke povem, ker sem v preteklosti delal preko dveh agencij, da sem pri obeh imel enako plačo, kot tisti, ki so bili direktno zaposleni v podjetju. Za vsakega zaposlenega podjetje dodatno plačuje agenciji in ti ne trga od plače.

Ne glede na to, za koliko si delal, je med tabo in delodajalcem bil posrednik, ki je izvajal neke storitve in je požiral neke procente nekomu. Bodisi je delodajalec za delavca preko posrednika dal več in je delavec prejel isto, kot tisti mimo posrednika, bodisi je delodajalec ta delavca preko posrednika dal enako in je delavec prejel manj, kot tisti mimo posrednika.

V glavnem pa nekako nima veze, posrednik že ne živi od zraka. Za svoje storitve jih plača bodisi delodajalec,bodisi delojemalec, bodisi oba ... Če ne more priskrbeti kontakt na enem A4 papirju, potem res ni vreden "odžiranja" denarja.
"Odžiranja" zato, ker bi kompetentni delavci drugače lahko bili bolje plačani za vse tiste maluse, pa niso, ker se raje preko posrednika zaposlijo za enako ceno kot tisti brez posrednika, uživajo pa seveda vse maluse, ki jih zaposleni mimo posrednika ne.

mancini ::

seveda ne smemo pozabiti da ima OP sigurno tel številko agencije in agenta
saj kako pa se je dogovarjal za službo, prvi razgovor, zdravniški pregled, kdaj prvič nastopiti v službo, ...

to da nima kontakta je izmišljotina

če ni mogel na šiht in ni imel res številke od sodelavcev oz nadrejenih v službi, pa bi poklical svojega agenta na zaposlitveni agenciji, saj tudi njih se mi zdi da morajo obveščati o takšnih zadevah

prav tako mislim da morajo delavci recimo zdravniško potrdilo o staležu predložiti pri delodajalcu (kopijo) in original agenciji

zgleda da je fant mlad in zelen, totalno neizkušen v takšnih situacijah

D3m ::

Seveda, da je zelen. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

mancini je izjavil:


to da nima kontakta je izmišljotina


Lahko je bil ravnotakrat v Nemčiji brez svojega GSM. Telefonsko je imel v imeniku.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Excalibrus ::

Številka firme se še zmerom da dobiti na netu, prav tako se da komot zrihtat javni telefon, nismo več v 1850.

perci ::

Mare2 je izjavil:

mancini je izjavil:


to da nima kontakta je izmišljotina


Lahko je bil ravnotakrat v Nemčiji brez svojega GSM. Telefonsko je imel v imeniku.

A ti greš dostikrat brez GSM-a v Nemčijo? Sploh, ko greš nekoga iskat?

Mare2 ::

perci, samo ugibam razloge, da ni sporočil izostanka. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mancini ::

Saj sploh ni problem da ga ni bilo 2 dni

to se pogosto dogaja, tudi pri malo starejših

ampak jaz pričakujem, da polnoletni človek, ki se je odločil da bo delal, za službo, da če nekaj zaj... da prevzame odgovornost

on krivi vse, neljubi dogodek, nima prave cifre, ... ...

zakaj enostavno ne napiše, ni me bilo 2 dni na šiht, kakšne sankcije lahko pričakujem ( kdo pa mu bo verjel, hodil sem v tujino po svoje, pa nima enega dokaza)

vedno tukaj beremo, kako so vsi drugi krivi za vse, noben pa ni toliko zrela osebnost, da za svoja dejanja tudi odgovarja

sploh pa kaj fantu morejo, dva dni mu trgajo, razen da ne bo dobil podaljšanja

111111111111 ::

Fant bi moral iti v firmo se posuti s pepelom in direktorja vprašati kaj bodo sankcije, ne pa javkat na forumu kaj bodo. Klinc gleda zaposlitveno agencijo, greš do direktorja pojasniš situacijo in se zmeniš.

Isotropic ::

mogoče je pa mogu it poslovno v bosno.

sicer pa, če bi šel do agenta in do kadrovske, bi se najbrž dalo kaj zmeniti.

Mare2 ::

Za taka dela ni problem dobit zaposlitev, kjerkoli drugje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mancini ::

res je Mare

in prav tako so firme, ki jemljejo ljudi preko agencij, navajene da koga ni dan dva
vse to je standard

Ganon ::

mancini je izjavil:

navajene da koga ni dan dva
vse to je standard


mancini je izjavil:

Saj sploh ni problem da ga ni bilo 2 dni

to se pogosto dogaja, tudi pri malo starejših


Dva najbolj neumna komentarja, ki sem jih prebral na tem forumu.

Telbanc ::

mancini je izjavil:

res je Mare

in prav tako so firme, ki jemljejo ljudi preko agencij, navajene da koga ni dan dva
vse to je standard


Moje mišljenje je, da bojo s koncem krize tele agencije popušile.

Folku se mal jebe, job bo lah dobu brez agencije.

Tud se bo firmi šlo, da bo mel delavca ki bo firmi pripaden..
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

dripac ::

kulikuli je izjavil:

V kratkem imam razgovor z zaposlitveno agencijo Manpower, kjer me seznanijo z sankcijami ker 2 dni nisem šel v službo zaradi izrednih razmer, katere sem jim pojasnil, niso pa dokazljive oziroma jih ne morejo preverit (ni bolniška, dopust,...)


Verjetno imaš člen ki obravnava sankcije za neupravičen izostanek z dela definiran v pogodbi o zaposlitvi. Vsaj večina ima.

Ti bodo pa dali možnost pojasnila pred "disciplinsko" komisijo, kjer se bodo dokončno odločili o sankcijah. Najmanj kar lahko realno pričakuješ je odvzem dveh dni dopusta in opomin pred izredno odpovedjo (kakor sem videl pri kolegu, podobna situacija).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

Tilen ::

Telbanc je izjavil:


Moje mišljenje je, da bojo s koncem krize tele agencije popušile.

Kakšne krize? Kje vam še vedno lažejo o krizi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Telbanc ::

Tilen je izjavil:

Telbanc je izjavil:



Moje mišljenje je, da bojo s koncem krize tele agencije popušile.


Kakšne krize?


Število brezposelnih se vztrajno zmajnšuje.

Tele agencije so sami sebi namen, bile so ustanovljene z namenom, ki še meni ni popolnoma jasen, razen tega da se molze nemočne delavce.

Mislim da je boljša rešitev prožen trg delovne sile in seveda konec krize bo naredil svoje.

Razcvet so tele agencije doživele pri 130.000 brezposelnih, smetano so pobrali......

Poberejo kr neki procente od plače.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

dripac ::

Telbanc je izjavil:

Število brezposelnih se vztrajno zmajnšuje.


Majhen popravek; število registriranih brezposelnih oseb se zmanjšuje. Kar ni isto kot dejanska brezposelnost.

Glede agencij - se strinjam, niso idealne, so pa že marsikomu omogočile vsaj obstanek na trgu dela, dokler si niso našli kaj boljšega.

Telbanc ::

dripac je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Število brezposelnih se vztrajno zmajnšuje.


Majhen popravek; število registriranih brezposelnih oseb se zmanjšuje. Kar ni isto kot dejanska brezposelnost.

Glede agencij - se strinjam, niso idealne, so pa že marsikomu omogočile vsaj obstanek na trgu dela, dokler si niso našli kaj boljšega.



Tale statistika nek trend le pokaže, da gre zadeva na bolje, ne štejem kolateralo, to je število slovencev, ki se izselijo na tuje.

Tko pač je. ....

Če mal pogledaš, niso omogočile agencije obstanek na trgu dela ampak določeno delovno mesto v nekem podjetju. Agencija je "sam parazit", ki pije kri delavcu. V bistvu posledica zaprtega trga delovne sile, togega...

V bistvu na način nakazujejo rešitve bodoče delovno prave zakonodaje.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Tilen ::

Agencije cvetijo, ker so ljudje nesposobni sami najti delo, ne ker ga ne bi bilo. V bistvu nekdo v zameno za iskanje dela raje nekomu odstopi del plače. Delavec lahko vedno gre drugam, samo ne more, ker je:

- zakreditiran
- ni sposoben najti drugega dela

Za to ne moreš kriviti agencije, ki v bistvu na nek način delavca rešuje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko varnostnik kaznuje ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624722 (21525) St235
»

Neizplačilo plače, kaj storiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134106 (23640) St235
»

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Oddelek: Loža
4812963 (9703) Mufasa
»

Delovne naloge ki niso navedene v pogodbi o delu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917026 (15088) NonPlusUltra
»

odpoved

Oddelek: Loža
369468 (6605) bozicek

Več podobnih tem