» »

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

;-) ::

Imam službo, kjer sem zaposlen za določen čas, pogodba mi traja do konec meseca marca, podaljšal sem jo v petek, ker se firma kamor sem poslal prošnjo in že bil na razgovoru ni prej razjasnila ali me vzame ali ne. Sedaj pa nastopi težava, danes dobim klic, da sem dobil, ker drug kandidat nemora prej pustiti službe kot v roku meseca dni-odpovedni rok, in če pridem jaz prej dobim jaz, pogodba pa me čaka na mizi.

Zanima me če se odpovednega roka moram držati ali kako naj dosežem da me odpustijo v dnevu ali dveh. Zaposlen sem preko zaposlovalne agencije Addeco.

Kaj priporočate?

Sem v veliki dilemi kaj storiti na eni strani pogodba takoj za nedoločen čas, tukaj odpovedni rok 30 dni...najraje bi se probal pogovorit z podjetjem da nimam resnih načrtov z njimi in če se da dogovorit za takojšnjo odpustitev, če pa negre pa pač delati škrt robo ?

SeMiNeSanja ::

Se probaš sporazumno dogovoriti za takojšno prekinitev delovnega razmerja.

Če sporazumno ne gre, pa se verjetno še vedno bolj splača 'požreti' pogodbeno kazen in ujeti zaposlitev za nedoločen čas (če se gre za solidno priliko).

msjr ::

Priporočam, da se pogovoriš, če so normalni ljudje se da zmenit. Sicer mi tile tvoji odpovedni roki nekam smrdijo, običajno naj bi bil 15 dni za določen čas (do 1 leta). Pa tudi tale podaljševanja, teoretično bi te morali vzeti za nedoločen čas tudi v tej službi. Ampak pustimo teoretiziranje, kako bi moralo biti in kako se v resnici dela. Torej, pogovori se z odgovornim in se probaj zmenit za sporazumno prekinitev delovnega razmerja.

Blinder ::

pri nas je odpovedni rok 1 mesec na pogodbi za 3 mesce :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

;-) ::

Zakaj bi me teoretično morali vzeti za nedoločen čas tudi v tej službi ? Praksa je da to naredijo šele po dveh letih ali ti po dveh letih za dva, tri dni prekinejo pogodbo in si spet na zaposlitveni agenciji.

3. novembra sem začel in dobil pogodbo za 1 mesec, pa spet za mesec (december) potem za dva meseca(januar, februar)in sedaj spet za mesec dni do konec meseca marca...

Odpovedni rok je naveden takole:

dice7 ::

Če jaz to prav razumem (94. člen) imaš odpovedni rok 15 dni, ker še nisi eno leto zaposlen pri delodajalcu
http://www.mddsz.gov.si/si/zakonodaja_i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

;-) ::

Izgleda da je res tako, samo kaj potem to pišejo na pogodbe.

Se bom probal dogovorit po mirni poti pa razložil zadevo, drugače pa mi nič nemorejo če sem že psihično uničen in ne zmorem več narediti izdelka kot bi moral biti...nisem jaz kriv za mojo nesposobnost, pa me bojo pustili....upam

NonPlusUltra ::

Pogodba o delu je sklenjena za d.č. 1 meseca, odpovedni rok je pa 30 dni?

Skušaj se pogovoriti, povej, da imaš že drugo službo in da bi rad čimprej prekinil tu. Ni pa potrebno povedati, da imaš rok, do katerega moraš v novi firmi sporočiti ali sprejmeš delo. Povej samo, da boš šel prej ali slej, bolje za firmo, če prej.
Nihče si v svoji firmi ne želi "prisilno" zaposlenega človeka, takšni znajo biti nagnjeni k delanju škode na račun podjetja.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Isotropic ::

ah kje, to s skodo se ze uredi na druge načine.
probaj se z delodajalcem zmenit za predčasno odpoved in mu ne meči xy členov naprej, ker boš mel sam probleme.
kaj pa delaš sicer na trenutni firmi?

Zgodovina sprememb…

;-) ::

profesionalne bruse iz bakelita

Invictus ::

;-) je izjavil:


3. novembra sem začel in dobil pogodbo za 1 mesec, pa spet za mesec (december) potem za dva meseca(januar, februar)in sedaj spet za mesec dni do konec meseca marca...

Če vmes nisi imel kakega dneva pavze, bi moral že biti zaposlen za nedoločen čas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GTX970 ::

Swatycomet torej.

;-) ::

Swaty ja. Kako misliš na kaki podlagi delodajalec ti lahko podaljšuje dve leti kako hoce

solatko ::

Greš lepo v kadrovsko in jim razložiš, da te čaka pogodba za n.č. v drugi firmi, če lahko pričneš z delom takoj. Če so kolikor toliko človeški ne bo problema. Veš nikoli si ni dobro čisto zapreti vrat v firmi, ki jo zapuščaš, če prav sem se sam držal načela, da nikoli ne delam v isti firmi 2x, saj je za odhod vedno potreben razlog.
Delo krepa človeka

otago ::

Swaty tudi ni na dobrem glasu, isto kot cimos, livarna etc...

Sodelavka je tudi imela pogodbo za 1 mesec(in podaljševanje le tega), v klasični pogodbi po SKEI tudi ni bilo opredeljenega odpovednega roka. Dala je odpoved, oddelala se 2 delovna dni in izkoristila dopust; tako da je naneslo 1 teden+ roka odpovedi.

Go-ahead ::

Če ti podaljšujejo za vsak mesec posebej, so totalno neresni delodajalci. To jim povej, se lepo poslovi in adijo.

AndrejS ::

Videl sem tudi že pogodbo za 1 mesec z odpovednim rokom 3 mesce.

St235 ::

dice7 je izjavil:

Če jaz to prav razumem (94. člen) imaš odpovedni rok 15 dni, ker še nisi eno leto zaposlen pri delodajalcu
http://www.mddsz.gov.si/si/zakonodaja_i...


Mislim, da razumeš narovbe:

(3) V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delodajalca iz poslovnega razloga ali iz razloga nesposobnosti je odpovedni rok:
do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,
od enega do dveh let zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.

V bistvu je najboljše v taki situaciji, da se pogovoriš z šefom. Glede na to, da zaposlujejo po en mesec je nerealno, da pričakujejo ne vem kakšno lojalnost s tvoje strani. Edino če prav razumem si ti pravzaprv zaposlen na Adecco? Tako, da boš v bistvu moral z njimi reševat.

MuadDib ::

Jaz bi enostavno povedal, da se en teden delam in da je moja dobra volja, da sploh povem toliko naprej. Ce delas preko suzenjske firme, pa tako ali tako ni problema in bodo razumeli! :D

Smurf ::

MuadDib je izjavil:

Jaz bi enostavno povedal, da se en teden delam in da je moja dobra volja, da sploh povem toliko naprej. Ce delas preko suzenjske firme, pa tako ali tako ni problema in bodo razumeli! :D

To ni stvar tvoje dobre volje.

WaterBoy ::

ČE bodo za to te zagotovo ne bodo odpustili ampak boš moral dati odpoved

Mufasa ::

Povej kdaj greš in da do takrat lahko predaš posle. Če kaj klobasajo, pjt na bolniško in prijavi mobbing. No mercy, sploh do takih ciganov...kakšne pogodbene kazni za sweatshop agencijsko delo lepovasprosim...to je ko jeti, vsi pravijo da obstaja, v resnici pa še noben ni videl

Aja pa jasno prikaži se v novi službi jasno...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Vanich ::

Kaj pa, če si recimo zadel na lotu? Jackpot, 30 mil. €. A se ti sploh splača ubadat z nekimi odpovedmi ali pa celo, da bi moral hodit še v službo še 3 mesece?

Bellzmet ::

Ja ni te v službo in predaš zadevo odvetniku (če bi se odločil, da ne boš več delal).

Vanich ::

Bellzmet je izjavil:

Ja ni te v službo in predaš zadevo odvetniku (če bi se odločil, da ne boš več delal).


Zakaj pa odvetniku? Enostavno te ni v službo, tam ti pa dajo odpoved-prekinitev delovnega razmerja zaradi tvoje neprisotnosti, neizpolnjevanja delovnih nalog, itd...

Bellzmet ::

Če imaš 30 mil EUR 100% rabiš odvetnika za takšne in drugačne stvari. Ker se pač z njimi ne ukvarjaš sam ampak raje surfaš na Karibih :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Vanich ::

Bellzmet je izjavil:

Če imaš 30 mil EUR 100% rabiš odvetnika.

...ja, ampak bolj zaradi drugih stvari.

MadMicka ::

Če poda delavec redno odpoved pogodbe, znaša v tem primeru odpovedni rok 30 dni, kot to določa pogodba o zaposlitvi in 2. stavek 2. odstavka 94. člena ZDR-1.

Če rabiš krajši odpovedni rok, pač greš do delodajalca in poveš, do tega in tega datuma lahko delam, potem grem drugam. Daš jim
pisno odpoved pogodbe in notri navedeš zadnji dan zaposlitve. Shraniš potrdilo o oddaji, bodisi pošlješ po pošti priporočeno s povratnico, bodisi
neseš dva izvoda v kadrovsko službo in ti na izvod, ki ostane tebi, potrdijo prejem.

krneki0001 ::

Sporazumno prenehanje dela. Greš v kadrovsko in se zmeniš, da te z jutrišnjim dnem ni več. Kadrovska pa to potem pove tvojemu šefu in konec.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kixs ::

Clovek pa dela preko agencije...

Sicer pa, ce se ne da zmenit. Te enostavno ni vec. Cisto nic ti ne morejo.

lp

krneki0001 ::

kixs je izjavil:

Clovek pa dela preko agencije...

Sicer pa, ce se ne da zmenit. Te enostavno ni vec. Cisto nic ti ne morejo.

lp


A agencija pa nima kadrovske?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Glede na to da fant najbrž niti nima pojma kaj je podpisal z Addecom, so skoraj vsi odgovori tukaj ugibanja ...

Bo moral več povedat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

MadMicka je izjavil:

Če poda delavec redno odpoved pogodbe, znaša v tem primeru odpovedni rok 30 dni, kot to določa pogodba o zaposlitvi in 2. stavek 2. odstavka 94. člena ZDR-1.

Če rabiš krajši odpovedni rok, pač greš do delodajalca in poveš, do tega in tega datuma lahko delam, potem grem drugam. Daš jim
pisno odpoved pogodbe in notri navedeš zadnji dan zaposlitve. Shraniš potrdilo o oddaji, bodisi pošlješ po pošti priporočeno s povratnico, bodisi
neseš dva izvoda v kadrovsko službo in ti na izvod, ki ostane tebi, potrdijo prejem.

Kaj pa, ce imas v pogodbi daljse casovno obdobje, velja le to, ali vseeno velja teh 30 dni?

Isotropic ::

Vanich je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ja ni te v službo in predaš zadevo odvetniku (če bi se odločil, da ne boš več delal).


Zakaj pa odvetniku? Enostavno te ni v službo, tam ti pa dajo odpoved-prekinitev delovnega razmerja zaradi tvoje neprisotnosti, neizpolnjevanja delovnih nalog, itd...

nakar te tožijo zaradi izpada dohodka. in gladko zmagajo.

St235 ::

Smurf je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Če poda delavec redno odpoved pogodbe, znaša v tem primeru odpovedni rok 30 dni, kot to določa pogodba o zaposlitvi in 2. stavek 2. odstavka 94. člena ZDR-1.

Če rabiš krajši odpovedni rok, pač greš do delodajalca in poveš, do tega in tega datuma lahko delam, potem grem drugam. Daš jim
pisno odpoved pogodbe in notri navedeš zadnji dan zaposlitve. Shraniš potrdilo o oddaji, bodisi pošlješ po pošti priporočeno s povratnico, bodisi
neseš dva izvoda v kadrovsko službo in ti na izvod, ki ostane tebi, potrdijo prejem.

Kaj pa, ce imas v pogodbi daljse casovno obdobje, velja le to, ali vseeno velja teh 30 dni?


Ja, vendar ta rok ne sme bit daljši od max predpisanega. Poglej is 94. člen ZDR, dafinira tako minimalne kot max odpovedne roke. Seveda pa je sporazumno dovoljen tudi drugačen dogovor.

;-) ::

Smo rešili zagato, postopek je tak, najprej moraš v kadrovsko v tvojem podjetju, saj so oni povezani z agencijo, potem moraš na agencijo povedat da se v kadrovski strinjajo z tvojim takojšnjim odhodom, oni to preverijo in podpišeš sporazum. Do četrtka moram delat, drugače so omenili zagato okoli izgube dohodka, ampak ok, smo se dogovorili in še dopust dobim plačan kar mi ostane sorazmerno.

Zanima me če mi pripada regres za te mesece v sorazmernem deležu ali ne ? Decembra sem dobil sorazmerni delež regresa, za prvi mesec pa nisem dobil ker sem kao začel 3. novembra in ni bil cel mesec...ni mi pa jasno kako naj bi hudiča začel 1. novembra ko je državni praznik in za to nisem jaz kriv.

Go-ahead ::

;-) je izjavil:

Smo rešili zagato, postopek je tak, najprej moraš v kadrovsko v tvojem podjetju, saj so oni povezani z agencijo, potem moraš na agencijo povedat da se v kadrovski strinjajo z tvojim takojšnjim odhodom, oni to preverijo in podpišeš sporazum. Do četrtka moram delat, drugače so omenili zagato okoli izgube dohodka, ampak ok, smo se dogovorili in še dopust dobim plačan kar mi ostane sorazmerno.

Zanima me če mi pripada regres za te mesece v sorazmernem deležu ali ne ? Decembra sem dobil sorazmerni delež regresa, za prvi mesec pa nisem dobil ker sem kao začel 3. novembra in ni bil cel mesec...ni mi pa jasno kako naj bi hudiča začel 1. novembra ko je državni praznik in za to nisem jaz kriv.



Mislim, ta firma mora res dihat na škrge, da te olupijo še za del regresa (november),,

solatko ::

Glede na to, da si sklenil novo pogodbo, si bil pač dva dni brezposeln. To si firme lahko privoščijo (znani primeri iz šolstva - začnejo s septembrom in jim pogodba poteče konec junija, potem pa nova od septembra.
Tako se delodajalec znebi stroškov za dopust in regres.
Smo pač omogočili tak način izkoriščanja ljudi, pa je to za gospodarsko zbornico še premalo.
Delo krepa človeka

;-) ::

A potem regres za letos moram dobit ali ne

reader ::

solatko je izjavil:

Tako se delodajalec znebi stroškov za dopust in regres.
Smo pač omogočili tak način izkoriščanja ljudi, pa je to za gospodarsko zbornico še premalo.


Ne nakladaj. Delodajalce kake druge bedastoče precej bolj motijo. Za sranje okoli regresov in dopustov se rajši zahvali Semoliču in Štruklju, ki še vedno prodajata delavsko pogodbo iz leta 55 kot edino zveličavno resnico za prav vse redno zaposlene.

St235 ::

solatko je izjavil:

Glede na to, da si sklenil novo pogodbo, si bil pač dva dni brezposeln. To si firme lahko privoščijo (znani primeri iz šolstva - začnejo s septembrom in jim pogodba poteče konec junija, potem pa nova od septembra.
Tako se delodajalec znebi stroškov za dopust in regres.
Smo pač omogočili tak način izkoriščanja ljudi, pa je to za gospodarsko zbornico še premalo.


Kako točno se znebiš stroškov za dopust in regres, če je posameznik zaposlen 10 in ne 12 mesecev v letu? In prosim za kakšen vir tehle znanih primerov iz šolstva. Samo tolk, da ne bomo spet zgodbe tvojih namišljenih prijateljev poslušal.

[D]emon ::

;-) je izjavil:

A potem regres za letos moram dobit ali ne


Na en mesec delovne dobe ? Glih za kofe bo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

krneki0001 ::

[D]emon je izjavil:

;-) je izjavil:

A potem regres za letos moram dobit ali ne


Na en mesec delovne dobe ? Glih za kofe bo.


ena dvanajstina od 789,15 evrov bruto, torej 65,7 evra bruto. Ko odšteješ še dajatve, bo ravno nekje 50 evrov. Nekaterim pa že teh 50 evrov pomeni veliko.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

[D]emon ::

Good luck with that, al neki. :)) Bojo ze nasl miljon in en razlog da ga ne izplacajo. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

;-) ::

Evo sem klical kko je z regresom ni cedela nic povedat razen tega da ga ne dobim. Klice ocetova pravnica povejo da logicno da ga dobim AMPAK takrat ko swaty izplacuje regrese torej nekje junija... za december sem dobil 60eur torej 3x60 eur je okoli 180eur.

demon me zanima kje ti pijes kavo za tak denar ;)

Blinder ::

haha a prvo rečejo da ga ne dobiš. če kliče pravnica pa rečejo da logičnoga boš dobil? :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

msjr ::

;-) veliko uspeha v novi službi ti želim in veliko užitkov ob zapravljanju regresa, ko ga dobiš. Za kufe pa:

Caffe Vaticano
Viale Vaticano 100
Roma, Italia

Glih za 10 kav bo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

;-) ::

Hvala v novi sluzbi nebom nov tako da nebo problemov. Kave pa ne pijem bo pa za eno vecerjo.

Mufasa ::

Čestitke za službo, starega delodajalca pa le stisni za jajca za zaškripa...če ne za 50€, pa zaradi preostalih N kandidatov ki bodo tebi sledili...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517913 (7949) val46
»

Redna odpoved del. razm. s strani delavca

Oddelek: Loža
163492 (2550) sslavc
»

Odpoved pogodbe in vročitev

Oddelek: Loža
233427 (2588) Vetrolov
»

Regres vprašanje

Oddelek: Loža
236181 (3524) Invictus
»

Odpoved - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
2211492 (9739) mojca

Več podobnih tem