» »

Zdravilo za staranje

Zdravilo za staranje

1
...
3 4
5
»

Mato989 ::

Tip med drugim govori o lepotilni kuri... a res kdo misli da bo lepši če 6 ur pred spanjem 1x tedensko ne bo jedel? :)

Ni kaj, svaka jim čast pol.

Sicer pa a se ne postijo oni naši novi soon to be državljani kar cel mesec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kingsix ::

Postim se vsak dan 16h+ že ene 7 let. Tu pa tam par dni skupaj. Tu ni absolutno nobenega "trpljenja", če veš kaj delaš. Tudi 2 dni posta treniram normalno, ne vem kaj jamrate in bluzite kako ne morš med postom nič delat. Kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

DarwiN ::

Postim se vsak dan 16h+ že ene 7 let. Tu pa tam par dni skupaj. Tu ni absolutno nobenega "trpljenja", če veš kaj delaš. Tudi 2 dni posta treniram normalno, ne vem kaj jamrate in bluzite kako ne morš med postom nič delat. Kar nekaj.

"Trpljenje" v podobnem smislu kot med telovadbo.. Pri rahli in kratkotrajni telovadbi ni nič trpljenja, pri intenzivni in dolgotrajni telovadbi pa crkneš od "trpljenja", right? To sta ti dva ekstrema.. In podobno je s postenjem. Sporadično postenje 16/8 ni nič posebnega.. Izpustiš zajtrk in je to to.. Peace of cake. Pri večdnevnem postenju pa je mal drugačna zgodba, tko da ta tvoja izjava ni ravno najbolj posrečena. Dlje ko se postiš in več ko trošiš kalorij, manj imaš energije. Logika 1 na 1. Pejt na gradbišče vsak dan za 8 ur, ob prihodu domov pa potem še na njivo garat za 6 ur, pa da te vidimo prakticirat kakršnokoli postenje na dolgi rok. :8)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kingsix ::

Jaz se ravno postim na kakih potovanjih/pohodih v hribe etc. Ni mi problem tudi tretji dan posta in celodnevne nordijske hoje. Navadno še zaključim dan z fitnesom in kakih HIIT treningom.

kingsix ::

Dlje ko se postiš in več ko trošiš kalorij, manj imaš energije. Logika 1 na 1


A mi ne mormo pridobit energije z drugih virov kot hrane? Kje v tej tvoji "logiki" je pa telesna maščoba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Dlje ko se postiš in več ko trošiš kalorij, manj imaš energije. Logika 1 na 1


A mi ne mormo pridobit energije z drugih virov kot hrane? Kje v tej tvoji "logiki" je pa telesna maščoba?


Tako kot so porabljali le to v Dachau taborišču kajne? :) Bravo, če ti je to ideal kar naprej.

Sicer pa prvo telo kuri MIŠICE, in če želim ohranit delež svojih mišic, ne morem pustit da mi jih kuri telo vsak dan!

kingsix ::

Kako pa ti primerjaš Dachau z tem o čemer govorimo tukaj?
Telo kot PRVO ne kuri mišic. Očitno nimaš pojma.

Če hočete uspešno fastat dajte prvo iz glave tale bullshit o katabolizmu mišic.

V ponedeljek zjutraj sem uspel naredit personal best na bench pressu in squatu, kljub temu da nisem jedel cel vikend in sem ga prežival na pohodih (vsak dan cca 6 ur hitrejše nordijske hoje, na nogah pa cca 14 ur). Za ohranjanje mišic med fastom je ključen trening, sploh trening z utežmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

thramos ::

To je bro science, ki ga promovirajo preprodajalci športne prehrane. Zato, da po treningu čim prej zvrneš njihov whey izolat (že med treningom pa goltaš glutamain, BCAAjke ipd).

energetik ::

kingsix je izjavil:

Dlje ko se postiš in več ko trošiš kalorij, manj imaš energije. Logika 1 na 1


A mi ne mormo pridobit energije z drugih virov kot hrane? Kje v tej tvoji "logiki" je pa telesna maščoba?
Iz telesne maščobe se energija sprošča precej počasneje kot iz glikogena. Kakšna hoja ali počasno trimčkanje že gre, hiter tempo na 10km+ pa bi bil verjetno hud problem.

Sicer pa sem tudi sam poskusil tole intermittent fasting, trenutno sem 18h na vodi in čajčkih. Mislim, da bom spustil še malico da pridem do 24h. Ni glih nekega problema, lakota prihaja v valovih, kot so omenili. Funkcioniram normalno, edino malo bolj oblečen moram biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Kako pa ti primerjaš Dachau z tem o čemer govorimo tukaj?
Telo kot PRVO ne kuri mišic. Očitno nimaš pojma.

Če hočete uspešno fastat dajte prvo iz glave tale bullshit o katabolizmu mišic.

V ponedeljek zjutraj sem uspel naredit personal best na bench pressu in squatu, kljub temu da nisem jedel cel vikend in sem ga prežival na pohodih (vsak dan cca 6 ur hitrejše nordijske hoje, na nogah pa cca 14 ur). Za ohranjanje mišic med fastom je ključen trening, sploh trening z utežmi.


Špeh se kuri zadnji, kot dokaz je tole, da se je okrog trebuha NAJTEŽJE znebit maščobe, prej zgubim vse na rokah (vključno z mišicami) pa mišice na nogah od kolesarjenja, kot pa pivski lamp oz. obstranske obloge.

Špeh je nalaganje za prihodnost in kuri se zadnji, če to ne bi blo res, ne bi noben skoraj bil debel oz. mel neizoblikovane postave, maščoba so pač zaloge za hude čase :)

Mato989 ::

thramos je izjavil:

To je bro science, ki ga promovirajo preprodajalci športne prehrane. Zato, da po treningu čim prej zvrneš njihov whey izolat (že med treningom pa goltaš glutamain, BCAAjke ipd).


Ne goltam nič od tega, vse kar občasno 1-2x tedensko pojem so pač beljakovinske tablice, da ne rabim goltat tono kurjega mesa in skute dnevno...

Tisti pripravki mene ne zanimajo, kot tudi ne hodim na fitnes, ampak dejstvo je da vem kako se kurijo maščobe iz lastnega primera, nenazadnje sem imel 140kg nekoč, pa sem v enem letu shujšal 50kg... in to v 90% le z manjšanjem kalorijskega vnosa....

Rezultat je bil tak, da sem pri 185cm imel po 1 letu tega kalorijskega "posta" in deficita, NIČ mišic, nič energije, in še vedno vsaj ene 5-7kg odvečnih oblog okrog trebuha.... Po 1 letu sklecev, kolesarjenja raznoraznih plank drž itd... sem komaj zmanjšal ta obseg za nekaj cm... in še mam nekaj cm poti, da bo okish... je pa evidentna izboljšava v mišicah na tricepcih, bicepsih, nogah, in moj videz je danes bolj suh, kot pred 1 letom, čeprav imam 4 kile več.... ker mišice imajo manj prostornine kot špeh :)

Pa tudi energije imam danes več kot sem jo imel po 1 letni "dieti" :)

DarwiN ::

kingsix je izjavil:

Dlje ko se postiš in več ko trošiš kalorij, manj imaš energije. Logika 1 na 1


A mi ne mormo pridobit energije z drugih virov kot hrane? Kje v tej tvoji "logiki" je pa telesna maščoba?


1. Med postenjem ne moreš pridobit telesne maščobe, torej ne moreš povečat zalog energije.
2. Če kuriš telesno maščobo, kuriš zaloge energije in imaš potemtakem iz minute v minuto manj energije.
3. Hrana je vseeno hrana. Če ima nekdo 50kg shranjenega špeha in mesec dni ne bo nič jedel, bo sicer še vedno "poln energije", ampak dvomim, da bo lahko opravljal težka fizična opravila.

V ponedeljek zjutraj sem uspel naredit personal best na bench pressu in squatu, kljub temu da nisem jedel cel vikend in sem ga prežival na pohodih (vsak dan cca 6 ur hitrejše nordijske hoje, na nogah pa cca 14 ur). Za ohranjanje mišic med fastom je ključen trening, sploh trening z utežmi.

Pohvalno. Ampak verjetno se strinjaš, da ni vsak človek tak stroj kot ti? Faktorjev je ogromno. Od življenjskega sloga, službe, zdravja, starosti, volje, nivoja tolerance bolečine/lakote, itd.

Špeh se kuri zadnji, kot dokaz je tole, da se je okrog trebuha NAJTEŽJE znebit maščobe,

Ne ga srat, Mato.. Najprej pade špeh, šele nato mišice.

edit: BTW, špeh v predelu trebuha je najbolj nevaren. Izmeri si Waist To Hip Ratio.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kingsix ::

Mato989....
Kje in zakaj se tebi nabira maščoba je predvsem odvisno od tvoje genetike, hormonskega ravnovesja in inzulinske odzivnosti.
Glede katabolizma mišic pa je že bilo kup študij, ki dokazujejo, da ni tako hudo kot to predstavljajo v raznih trač revijah :).
Glede nič energije, nič mišic pa je bila kriva, seveda zraven dejavnikov naštetih zgoraj, predvsem tvoja dolgotrajna in nepravilna nizkokalorična dieta oz. dolgotrajno stradanje.

DarwiN....(glede tega bom zdaj na hitro iz spomina)
- 1kg telesne maščobe ima tam 7700 kcal. Tako da zaloge energije imamo brez skrbi. Polek tega pa niti ni zdravo imet pod tam 15% maščobe, nekje tukaj je najbolj optimalno za zdravje.
- Imamo cca 100g glikogena v jetrih in cca 400g v mišicah. Da porabimo te zaloge traja cca 2 dni.
- Če npr pojemo kot zadnji obrok 100g kvalitetnih beljakovin (zrezek itd.), se bodo od tega sproščale aminsokisline v kri nekje 16-24 ur.
- Če si na ketogeni dieti možgani vedno uproabljajo manj glukoze (le nekje 20g dnevno), polek tega pa je takšna dieta protektivna do mišic in ti pripravi organizem, da zna optmialno uporabljat telesno maščobo. Je kar nekaj študij, ki dokazujejo, da imajo t.i. "keto adaptirani" atleti 2x-3x večje nivoje oksidacije maščob od tistih, ki se prehranjujejo normalno.

To je zdaj bilo laično in na kratko :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

thramos ::

DarwiN je izjavil:


Špeh se kuri zadnji, kot dokaz je tole, da se je okrog trebuha NAJTEŽJE znebit maščobe,

Ne ga srat, Mato.. Najprej pade špeh, šele nato mišice.


Zadnjega, najbolj trdovratnega špeha se je težko znebit. Pri moških ponavadi na trebuhu, pri ženskah na nogah/riti - in pri teh, zadnjih odstotkih maščobe, se zaradi visokih oz. dolgotrajnih kaloričnih deficitov zmanjša tudi mišična masa. Če ni ustreznega treninga mišic se bo zmanjševala tako ali tako.

Zato je mišljenje, da se najprej kuri mišice, precej pogosta zabloda.

DarwiN ::

- 1kg telesne maščobe ima tam 7700 kcal. Tako da zaloge energije imamo brez skrbi. Polek tega pa niti ni zdravo imet pod tam 15% maščobe, nekje tukaj je najbolj optimalno za zdravje.
- Imamo cca 100g glikogena v jetrih in cca 400g v mišicah. Da porabimo te zaloge traja cca 2 dni.
- Če npr pojemo kot zadnji obrok 100g kvalitetnih beljakovin (zrezek itd.), se bodo od tega sproščale aminsokisline v kri nekje 16-24 ur.
- Če si na ketogeni dieti možgani vedno uproabljajo manj glukoze (le nekje 20g dnevno), polek tega pa je takšna dieta protektivna do mišic in ti pripravi organizem, da zna optmialno uporabljat telesno maščobo. Je kar nekaj študij, ki dokazujejo, da imajo t.i. "keto adaptirani" atleti 2x-3x večje nivoje oksidacije maščob od tistih, ki se prehranjujejo normalno.

Lepo si povzel, tako da tu nimam kaj kontrirat. Zdaj še moraš samo dojet, da nismo vsi ljudje enaki, da je lakota neke vrste trpljenje, in da si malokdo lahko privošči tvoj življenjski slog. Čeprav, kot rečeno, ko postenje prakticiraš dlje časa, postane lažje.

Jaz sem imel na vrhuncu svojih moči 73kg, danes ~66kg, pri tem pa nisem izgubil nič mišic. Nimam pa niti š od špeha. Ampak dolgotrajno postenje zame odpade. Men se gre samo za zdravje in rahlo upočasnitev staranja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kingsix ::

Zdaj še moraš samo dojet, da nismo vsi ljudje enaki, da je lakota neke vrste trpljenje, in da si malokdo lahko privošči tvoj življenjski slog. Čeprav, kot rečeno, ko postenje prakticiraš dlje časa, postane lažje.


Seveda nismo vsi enaki, ampak glavni razlog, zakaj ljudje niso psosobni postit niti 16ur, je v glavi. Vsi (mediji in babice =)) nam govorijo kako je treba imet 5 obrokov dnevno, kako je zajtrk najpomembnejši obrok, kako bomo izgubili mišice, če takoj po vadbi ne zaužijemo beljakovin etc.
Treba je le preit iz tega omejenega (in bullshit) okvira razmišljanja in bo tudi postenje etc. takoj lažje.

Sam sem na ketogeni dieti sedaj 7+ let in post pride naravno, saj preprosto zjutraj nisem lačen, tako, da o tem niti ne razmišljam. Pri namenskem večdnevnem postu mi nastopi lakota le enkrat in to prvi dan. Najbolj pomaga stalna aktivnost, zato tudi postim dneve, ko sem zdoma, saj tako tudi možgane malo zamotiš in lakote ne občutiš. Če bi sedel doma pred PC/TV bi mi kljub vsemu zagotovo bilo težje.

Sicer pa postenje pomaga, ker je nivo inzulina stalen/nizek. To dosežeš tudi, če ne ješ OH in beljakovin - torej le čiste maščobe (kokosovo maslo, MCT olje itd.). Torej sploh ne rabiš postit, da dosežeš podoben efekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

DarwiN ::

Ehe kingsix, vidim da si prebiral iste članke in YT govore kot jaz. :D

Sicer pa postenje pomaga, ker je nivo inzulina stalen/nizek. To dosežeš tudi, če ne ješ OH in beljakovin - torej le čiste maščobe (kokosovo maslo, MCT olje itd.). Torej sploh ne rabiš postit, da dosežeš podoben efekt.

Ja, temu se reče "fast mimicking diet" (intervju na prejšnji strani), ampak vprašanje kako je potem z autofagijo in tudi nasploh.

Ampak ti si najbrž neke vrste bodybuilder oziroma ciljaš na izklesano telo s ketogeno dieto, medtem pa jaz na to gledam zgolj kot na investicijo za prihodnost. Več ko "trpiš" danes (telovadba, postenje, rahel CR, odrekanje bifteku), dlje boš živel in manj boš trpel na stara leta, oziroma vsaj tako lahko pričakuješ. Nagrada pa je potencialno še mnooooooogo večja. Kot sem že blebetal, bo po mojem prepričanju človeštvo doseglo LEV nekje med letom 2050 in 2200 oz. če bi moral stavit, bi rekel da še pred 2100. Morda mi to moje ravnanje dvigne možnosti, da dočakam LEV, iz 0% na 1%, iz 10% na 20% ali iz 50% na 70%. Nemogoče vedet, ampak je pa dejstvo, da prva generacija, ki bo dosegla LEV, se tega niti ne bo zavedala. Preprosto bodo začeli jemati kakšne tablete in opravili prve terapije za odpravljanje nakopičene škode in to bo to, dokler ...

Evo en svež in optimističen članek za tiste, ki rabite mal sci-fi motivacije. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kingsix ::

Ja verjetno res... te zadeve me zanimajo že od malega =).

Z dieto ciljam predvsem na zdravje in dobro počutje, brez nekih odrekanj in "trpljenja". Z njo avtomatično dosežeš postenje, CR, znižan inzulin/krvni sladkor ter zagotoviš stalno in optimalno energijo za možgane. Ketoni tudi regulirajo skupino genov, ki varujejo celice pred oksidativnim stresom... prav tako veljajo za neuroprotective. Je npr. tudi najefektivnejša metoda za "upravljanje" epilepcije in drugih stanj povezanih z možgani.
Nekaj virov na hitro:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/147...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/174...
http://drmyhill.co.uk/wiki/Ketogenic_di...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/253...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

imagodei ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Groza me je časa ko bo lahko bogataš kupil nesmrtnost, in da bi si kdorkoli želel živet večno in se razmnoževat, to je katastrofa :) Ampak k sreči bo prej 3. svetovna :)

to je res groza.
najbolje da vse bogataše, uspešne in pametne kar ubijemo. da se bo zabita brezciljna raja po svetu v miru razplojevala in uveljavljala svoje bebarije!

Kar se ultra svinjsko bogatih tiče, ki se na vse mogoče legalne in nelegalne načine izogibajo plačevanju davkov... I'm tempted. Seveda pa jaz med "ultra svinjsko bogate" ne štejem tistih, ki imajo miljonček pod palcem. Ali pa 10 milijončkov. Prej tiste, ki svoje premoženje merijo v milijardah.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Seveda pa jaz med "ultra svinjsko bogate" ne štejem tistih, ki imajo miljonček pod palcem. Ali pa 10 milijončkov. Prej tiste, ki svoje premoženje merijo v milijardah.


Ja, ki jih imajo povečini v obliki delnic v kakšni svoji ali pa drugi firmi, ki zagotavljajo delo mnogim malo manj podjetnim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

Mato989....
Kje in zakaj se tebi nabira maščoba je predvsem odvisno od tvoje genetike, hormonskega ravnovesja in inzulinske odzivnosti.
Glede katabolizma mišic pa je že bilo kup študij, ki dokazujejo, da ni tako hudo kot to predstavljajo v raznih trač revijah :).
Glede nič energije, nič mišic pa je bila kriva, seveda zraven dejavnikov naštetih zgoraj, predvsem tvoja dolgotrajna in nepravilna nizkokalorična dieta oz. dolgotrajno stradanje.


Odkrito povedano trač revij ne berem, vidim pa spremembe na sebi, ko se prehranjujem večinsko beljakovinsko (belo kurje meso, skuta, beljakovinske tablice, piščančja prsa ipd...) in da zraven aktivno športam oz. pumpam sklece itd. se moja mišična masa VIŠA, kot tudi izgled izklesanosti rok... pa tudi moč se mi veča, če preneham jest beljakovine (v takih količinah) in enako športam, se mi manjša moč v rokah...pridem do neke meje, ko dalje več ne morem, ker mišica ne zmore (no pod nabito pištolo bi verjetno še zmogel)

Kako stradanje, jaz sem samo imel kalorijski deficit, tam od oka ene 500 kilokalorij dnevno.... cilj je bil da nisem pojedel čez 1.600 kilokalorij, in nič sladkih pijač, majonez ketchapov ipd... rezultat kot pravim je bilo 49kg v 12,5 mesecih. Ampak po tistih 12,5 mesecih nisem mogo nardit 10 sklec v eno :)

imagodei ::

nevone je izjavil:

Seveda pa jaz med "ultra svinjsko bogate" ne štejem tistih, ki imajo miljonček pod palcem. Ali pa 10 milijončkov. Prej tiste, ki svoje premoženje merijo v milijardah.


Ja, ki jih imajo povečini v obliki delnic v kakšni svoji ali pa drugi firmi, ki zagotavljajo delo mnogim malo manj podjetnim.

o+ nevone

Mhm, najraje tako delo, za pest riža, brez bolnišk in ostalih socialnih pravic. Če so mlajši od 14 let, še toliko boljše, ker manj pojejo in niti cele pesti riža ni treba.

Resno, no - trickle down economy smo že debunkali. Poleg tega pa tisti res svinjsko bogati praviloma niso svinjsko bogati zato, ker zagotavljajo delo (deset)tisočim po svetu. Lastniki kapitala bi brez pomisleka odpustili tisoče v imenu reorganizacije, prihrankov in - avtomatizacije. Česar jim, iz emocionalne distance, niti ne moreš očitat, si je pa treba priznat, da niso nikakršni dobrodelneži. Svinjsko bogati so svinjsko bogati praviloma na račun samega lastništva kapitala in moči, ki jih le-ta prinaša: lobiranje in ostali pritiski na lawmakerje, bizarne davčne olajšave v zadnjih desetletjih, ipd. Lastništvo kapitala seveda pomeni tudi investiranje v vrednostne papirje in izvedene finančne inštrumente, kar je čisto obrobno, ko želimo te "svinjsko bogate" predstavit kot prijazne strice, ki zagotavljajo delo.

Vsekakor nimam problema s svinjsko bogatimi. Samo s tistimi, ki se izogibajo in celo utajujejo plačilo davkov, ter uspešno širijo neoliberalne pravljice o "trickle down economy" in še bolj uspešno lobirajo za nizke davke na kapital. Z vsem spoštovanjem do redkih izjem, stojim na stališču, da od svinjsko bogatih, ki utajujejo davke, ni nobene koristi.

In še, da ne bom popolnoma offtopic: takšni tudi ne bodo kaj dosti prispevali k pocenitvi in razvoju zdravil za staranje. Kot pove Nick Hanauer v zgoraj linkanem Youtube videu, ima ena bogata familija 3 avte (pustimo zbiratelje), kupi nekaj kosov obleke na družinskega člana na leto, zunaj jedo nekajkrat letno. Tudi rejuvenation service bodo potrebovali 1x na X let. To pa ne poganja ekonomije, razvoja, napredka. Mase to poganjajo. Mase ljudi. In pa bazične raziskave, ki jih v začetku praviloma financirajo javni inštituti, univerze - ki se napajajo iz davkov. Točno tistih, ki jih nekateri škodljvci svinjsko bogati nočejo plačevat.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Mogoče ti ločiš med svinjsko bogatimi pozitivci in negativci, ampak za mnoge so vsi po vrsti sodrga.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

Saj jaz nisem govoril v imenu mnogih drugih ampak v svojem imenu.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Hardcore commie debate so offtopic. Ni treba v vsako temo vlačit svojega skrajnega levičarskega agitatorstva.

DarwiN je izjavil:

Ampak ti si najbrž neke vrste bodybuilder oziroma ciljaš na izklesano telo s ketogeno dieto, medtem pa jaz na to gledam zgolj kot na investicijo za prihodnost. Več ko "trpiš" danes (telovadba, postenje, rahel CR, odrekanje bifteku), dlje boš živel in manj boš trpel na stara leta, oziroma vsaj tako lahko pričakuješ.


Kakšen pa misliš, da je dejanski učinek takšnega asketskega življenja? Podaljšanje življenje za koliko let? Možnost za nevarne bolezni se zmanjša za koliko procentov? Meni se čez palec zdi, da dieta (dokler govorimo o zdravi telesni teži) nima tako zelo odločujočega vpliva na te zadeve.

SambaShare ::

Ja precej dobro ste zasmetili temo s tem postenjem. Ni pa še trdnih dokazov da na primatih sploh deluje. Še Aubrey iz videa par stran nazaj v Q&A pove da ne verjame da ima velik vpliv.

energetik ::

thramos je izjavil:

Kakšen pa misliš, da je dejanski učinek takšnega asketskega življenja? Podaljšanje življenje za koliko let? Možnost za nevarne bolezni se zmanjša za koliko procentov? Meni se čez palec zdi, da dieta (dokler govorimo o zdravi telesni teži) nima tako zelo odločujočega vpliva na te zadeve.
Takoj viden učinek takšnih diet (npr. ketonske) je, da nimaš divjih nihanj krvnega cukra in posledično napadov poželenja po "cukru". To dokazano vpliva na možnost razvoja diabetesa tip 2.

kingsix ::

SambaShare je izjavil:

Ja precej dobro ste zasmetili temo s tem postenjem. Ni pa še trdnih dokazov da na primatih sploh deluje. Še Aubrey iz videa par stran nazaj v Q&A pove da ne verjame da ima velik vpliv.


Trenutno postenje in omejevanje kalorij še najbolj obetavno glede dane tematike.... in ja so uspeli tole tudi (delno) preneset na ljudi oz. primate.
Vir: http://news.ufl.edu/archive/2015/02/fea...
http://www.nature.com/articles/ncomms45...

Seveda pa trdnih dokazov glede taknpih raziskav nikoli ni oz. ni za pričakovat da bodo.
Tudi za kakšne druge stvari jih ni a vendar se jih ljudje držijo kot, da velja za zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

thramos ::

energetik je izjavil:

Takoj viden učinek takšnih diet (npr. ketonske) je, da nimaš divjih nihanj krvnega cukra in posledično napadov poželenja po "cukru". To dokazano vpliva na možnost razvoja diabetesa tip 2.


Vsekakor so vplivi, ampak kolikšni?

Debelost ima pri sladkorni precej dobro dokazan vpliv, sama izbira diete pa, dokler je v okviru kalorične porabe, manjšega. Pa še tam so vplivi, za katere so bolj resni dokazi, omejeni na recimo pijače z dodanim sladkorjem. In to pri sladkorni, ki je dokaj specifična bolezen z res velikim deležem "livestyle" vzrokov in malo genetskih.

Sprašujem iz preprostega razloga smiselnosti - če so vplivi res minimalni, je vprašljiva smiselnost stradanja, drastičnih diet z izločanjem cele skupine makrohranil ipd. Itak se odloči vsak sam, ampak me zanima, v kolikšen vpliv verjamete in na podlagi česa.

DarwiN ::

Kakšen pa misliš, da je dejanski učinek takšnega asketskega življenja? Podaljšanje življenje za koliko let? Možnost za nevarne bolezni se zmanjša za koliko procentov?

Ko bi to vedel.. A žal so znanstveni izsledki pomanjkljivi. Tudi tisti dve CR študiji na opicah sta bili pomanjkljivo zastavljeni in so rezultati mešani. Z gotovostjo lahko rečemo samo to, da CR in postenje izboljšata več indikatorjev za zdravje v telesu, saj se da to potrdit v krajšem obdobju in tudi na ljudeh. Potem pa imaš še mehanizme kot so omenjena autofagija; neke dokaze, da suhi ljudje živijo dlje; prebivalci Okinave, ki so vse življenje na blagem CR programu, živijo dlje; Namige, da se ljudje staramo z različno hitrostjo in da tu ne gre samo za genetiko, itd.

Skratka, dokler ne bo terapij za odpravljanje škode v telesu, je to naša najboljša opcija. In če k temu dodaš še nekaj telovadbe, malo več zelenjave, oreščke in jagodičevje, si s tem naredil še korak več.
Zdaj, v primerjavi z debelim alkoholikom in kadilcem najbrž pridobiš ~20 let, ampak večje vprašanje je seveda, koliko pridobiš napram človeku z zdravim življenjskim slogom. Nobody knows. 2 leti? 5 let? 10 let?

Ampak teh 5 let je lahko odločilnih oziroma se lahko kasneje sprevrže v 20 let ali več, ker morda ravno še ujameš prave pomlajevalne terapije. Poleg tega se lahko ta efekt zdravega življenja še poveča, ker če bomo med leti 2040-2070 prav zares spravili pod kontrolo večino največjih človekovih bolezni, v kar sem jaz osebno prepričan, potem nas lahko večina živi 100+ let, ampak na tem osebnem projektu je potem treba začet delat že danes, a ne. Bolezni srca in ožilja denimo pokončajo največ ljudi, poleg raka, in menda je že danes moč preprečiti ~80% vseh teh srčnožilnih smrti. Kaj ti to pove?
In ko enkrat dočakamo to sodobno dobo, ko bosta tudi rak in demenca pod kontrolo, kaj te bo potem sploh ubilo pred 100-im letom starosti? Sploh ko dodaš še matične celice za regeneracijo organov, mišičevja, sklepov in kosti; izdelava novih organov, kjer se napredek tudi odvija pospešeno.

Skratka, 100+ let starost, da si maksimiziraš možnosti za pomlajevalne terapije in LEV, or die trying. That's the plan. V vsakem primeru IMO profitiraš vsaj na trpljenju in bolečini. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

imagodei ::

thramos je izjavil:

Hardcore commie debate so offtopic. Ni treba v vsako temo vlačit svojega skrajnega levičarskega agitatorstva.

Če sem jaz hardcore commie, si ti verjetno fašist? IOW, med obema skrajnostima je precej sivine.

Ugotovitev, da so nerazumno bogati, ki lobirajo za čim manjše kapitalske obdavčitve in se hkrati na vse mogoče legalne in nelegalne načine izogibajo plačevanju davkov, zgolj zajedalci in škodljivci vzdržnega družbenega sistema, spada v vsako temo, ne samo v to. Tisti redki posamezni ultrabogataši, ki se ne izogibajo plačevanju davkov in razumejo, da ne živijo v vzporedni realnosti, niso problem. Vsi ostali pa aktivno sodelujejo v izgradnji sveta, ki dolgoročno ni vzdržen in bo vsem skupaj prinesel samo težko sranje. Priporočam ogled: Beware, fellow plutocrats, the pitchforks are coming | Nick Hanauer

In kot sem dejal že prejšnjič, ultrabogati, ki svoje premoženje aktivno skrivajo v davčnih oazah in se gredo kompleksne oblike kreativnega računovodstva, ne prispevajo proporcionalno k razvoju, napredku, odkritjem - niti k dešifriranju staranja, upočasnjevanju staranja in morda celo pomlajavanja. Problem pa je, ker bodo prvi pobrali sadove in ker utegne biti začetna terapija še dolgo nedostopna navadnim ljudem. To so pač ti nebrzdani korporativci, neolibsi ... Jahajo na valu, ki sta ga sprožila socialna država in čisto normalen kapitalizem s človeškim obrazom pred desetletji.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Jahajo na valu, ki sta ga sprožila socialna država in čisto normalen kapitalizem s človeškim obrazom pred desetletji.


Ja, ko ga tu še ni bilo, in so se potem, ko bi lahko bil tukaj, izdatno potrudili, da izgleda čim slabše.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Mato989> Špeh se kuri zadnji, kot dokaz je tole, da se je okrog trebuha NAJTEŽJE znebit maščobe, prej zgubim vse na rokah (vključno z mišicami) pa mišice na nogah od kolesarjenja, kot pa pivski lamp oz. obstranske obloge.

Čudno, men pa najprej špeh zgine, če neham žlico pomakat v nutelo. Zgleda maš neko genetsko napako, da ti metabolizem deluje drugače kot vsem ostalim.

PrihajaNodi ::

Mhm, najraje tako delo, za pest riža, brez bolnišk in ostalih socialnih pravic. Če so mlajši od 14 let, še toliko boljše, ker manj pojejo in niti cele pesti riža ni treba.



Največja ironija pa je, da večina nima časa ze telovadbe in neke super duper dietice. Samo poglejmo si koliko nadur napravijo na Japonskem preko 200 na mesec.

America, where 57% of people use all of their vacation days, ranked as the fifth most workaholic. Japan ranked first with only 33%.


Poglejmo si ceno stanovanj, v večini mest komaj hodiš še s povprečno plačo skozi in plačaš stanovanje, Sydney, Vancouver...Berlin - Soba, 600 evrov????

jype ::

PrihajaNodi> Soba, 600 evrov????

To je 10% mesečnih neto prihodkov.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Soba, 600 evrov????

To je 10% mesečnih neto prihodkov.


Odvisno kaj in kje delaš. Če delaš kot trgovka v Lidlu...

imagodei ::

nevone je izjavil:

Jahajo na valu, ki sta ga sprožila socialna država in čisto normalen kapitalizem s človeškim obrazom pred desetletji.


Ja, ko ga tu še ni bilo, in so se potem, ko bi lahko bil tukaj, izdatno potrudili, da izgleda čim slabše.

o+ nevone

Nisem ziher, a bi to moral brat kot kritiko, kot potrditev, kot sarkazem ali kot kaj četrtega...

V mislih sem imel predvsem to, da lastniki kapitala zaposlujejo ljudi, ki so izobrazbo pridobili relativno poceni (sploh v Evropi, pa tudi v ZDA se študij draži), ker je bila v celoti brezplačna ali pa subvencionirana s strani države - skratka, podjetja izrabljajo intelekt ljudi, ki jih je namesto njih izobrazila država. Pa recimo to, da lastniki kapitala prevažajo svoje po cestah in železnicah, ki jih je zgradila država. In da poslujejo v relativno mirnem okolju - mafija ne hodi po podjetjih in ne pobira denarja za "zaščito"; podjetnikom se ni treba bati organiziranega kriminala, ropa tovornjakov sredi belega dne, izsiljevanj in groženj - ker pač država preko policije skrbi za javni red in mir ter za uspešen pregon kriminalcev. Takisto, ko podjetniku zagori v skladišču, se mu ni treba bati, da bo pogorela cela tovarna. Gasilci pridejo, četudi podjetnik ni nikoli dal prostovoljnega prispevka lokalnemu gasilskemu društvu. Ko delavci zbolijo, se ponesrečijo - kdo jih brezplačno pozdravi? Nenazadnje lastnik kapitala profitira tudi preko tega, da mu ni treba računati, da bo vsako leto umrlo nekaj procentov zaposlenih, ki poznajo svoje delo in delovni proces v podjetju in jih bo moral nadomestiti z drugimi, ki ne bodo obvladali svojega dela in bodo delali več napak.

In še: ve se, da računalnikov danes ne bi bilo, če ne bi države vlagale v razvoj (kvantne) fizike. Internet je v glavnem otrok ameriške vojske. Satelite v orbito šele zadnjih nekaj let vozijo privat podjetja, ergo GPS navigacije danes brez podjetij kot so NASA, ESA ne bi bilo, če omenim le eno očitno posledico državno sponzoriranih space programov. Pa bazične raziskave v medicini, nuklearni energiji . . .

Ja, definitivno so lastniki kapitala v preteklosti pobrali smetano tega, kar jim je prišlo pod roke na pol zastonj. Ta val, o katerem govorim v prejšnjem postu, še vedno traja, čeprav je že precej oslabel. Slabi pa že od sredine 70. let prejšnjega stoletja, kar krasno sovpada z razmahom neoliberalizma.

V ogled priporočam tudi Neil deGrasse Tyson Testifies Before Senate Science Committee, March 7, 2012. V razmislek, koliko lahko ambiciozno zastavljen, znanstveni, pionirski projekt vpliva na identiteto družbe (worldwide), na miselnost in ambicioznost mlade generacije, na popularizacijo znanosti in na družben napredek nasploh.

Mogoče pa ni tako neumno razmišljat, da odsotnost takih projektov, ki so pod okriljem držav, dejansko vpliva tudi na razmah verskega fundamentalizma, vere v 6000 let staro Zemljo, zavračanje cepljenja . . . Ker mislit, da ima to neposreden vpliv na zmanjšanje blaginje, je pa že skorajda mainstream.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

PrihajaNodi> Če delaš kot trgovka v Lidlu...

Potem pač ne moreš imet sobe v centru Berlina, al pa vile na Beverly Hills.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Če delaš kot trgovka v Lidlu...

Potem pač ne moreš imet sobe v centru Berlina, al pa vile na Beverly Hills.


Vecina populacije nima 50k na leto tako kot ti. V danasnji dobi se je fizicni stres spremenil v psihicnega. Samo poglej japonce,,ti prakticno izumirajo.

jype ::

PrihajaNodi> Vecina populacije nima 50k na leto tako kot ti.

Ja, pa vseeno hočejo imet bistveno dražji življenski slog kot ga imam jaz.

PrihajaNodi> V danasnji dobi se je fizicni stres spremenil v psihicnega. Samo poglej japonce,,ti prakticno izumirajo.

Vsak si sam postelje.

PrihajaNodi ::

Ja, pa vseeno hočejo imet bistveno dražji življenski slog kot ga imam jaz.


Oprost Jure, ampak soba je pac soba! In ti trdis, da so revni sami krivi ker zelijo "luksus"??

Vsak si sam postelje.


Ironija je da je to tema "kako nam gre bolje" v bolnisnicah bomo pa zdaj, zdaj postavili policijske postaje. Zakaj? Obcutek je kot da se vracamo v nek srednji vek.
To kar si napisal pac ne drzi!

jype ::

PrihajaNodi> Oprost Jure, ampak soba je pac soba! In ti trdis, da so revni sami krivi ker zelijo "luksus"??

Bo treba s slikcami, ker besed ne razumeš:





PrihajaNodi> Ironija je da je to tema "kako nam gre bolje" v bolnisnicah bomo pa zdaj, zdaj postavili policijske postaje. Zakaj? Obcutek je kot da se vracamo v nek srednji vek.
PrihajaNodi> To kar si napisal pac ne drzi!

Ja, drži. Vedno bolje nam gre, ampak enih to ne ustavi, da ne bi vedno bolj jamrali, čeprav jim gre vedno bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Tisto s slikcami je šala? Ker govorim o sliki 2.

Ja, drži. Vedno bolje nam gre, ampak enih to ne ustavi, da ne bi vedno bolj jamrali, čeprav jim gre vedno bolje.


Komu pa gre bolje? Ljudem, ki imajo ogromno premozenja da pokupijo nepremicnine in jih dajejo v najem? Doktorjem, ki sprejemajo denar da gredo ljudje preko vrst v bolnisnice?
Sem socialist in si zelim srednjega sloja. In se enkrat, dokler bo imel samo en Rockefeler moznost 6 x presaditve srca, cloveka z rako m bi pa dsli v cakalno vrsto in zdravili po njegovo smrti to ni napredek.

bluefish ::

Toliko o naslovni temi. Zaklepam.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sekvenciranje genomov

Oddelek: Znanost in tehnologija
304258 (3723) PrihajaNodi
»

Čudežno zdravilo, ki obljublja 120 let življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111618 (8164) shadeX
»

A se obolelost z rakom s časom povečuje?

Oddelek: Problemi človeštva
395173 (3923) Map
»

Kako dolgo lahko živimo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013866 (12108) GGGGG
»

Zakaj se celice starajo

Oddelek: Znanost in tehnologija
4311322 (8848) Yosh

Več podobnih tem