» »

Pomoč pri televizorju

Pomoč pri televizorju

Noobaru ::

Pozdravljeni!

Nisem vedel kam naj pišem, pa bom kar tu vprašal. Namreč crknil mi je televizor. Naj opišem situacijo na kratko. Povezano sem imel TV z laptopom preko hdmi kabla, ki pa je bil že zelo slab ( imel je probleme s kontaktom). Zato sem odstranil pokrovček (nevem kako se tehnično reče) in videl, da dva pina manjkata. Potem pa sem po neumnosti vtaknil kar tisto v laptop, da bi videl, če še kaj zazna p in televizor je počasi pojenjal in ugasnil, tudi zasmrdelo je od vzadaj. Zdaj me pa zanima, je kakorkoli lahko kriv hdmi kabel, ker sem ga v laptop vtikal brez pokrovčka (v kar sicer močno dvomim, ampak nisem elektronik) ali pa je pač prišlo do naključja in je pač TV pregorel...

Odprl sem in pri napajalnem vezju pri kondenzatorjih res smrdi, mogoče po skurjenem. Odločil sem se, da zamenjam vse kondenzatorje (na ta način sem popravil že tri lcd monitorje), potem pa nevem kako naprej. Kaj mi predlagate? Je kriv hdmi kabel? Je skurilo kaj drugega poleg kondenzatorja?

Jure

fpbs ::

Kondenzatorjev zagotovo ni skurilo.

mat xxl ::

Če ne dela je šlo verjetno kaj drugega ..., pač igraj se še naprej ......

Sicer pa veš pregovor, naprave delujejo na dim, ko ta uide iz njih in se pokadi, ne delujejo več ... ;).

eXpertiz ::


Pogosto je med procesorjem in HDMI priključki HDMI stikalo v obliki čipa. Mogoče je šel samo slednji in je popravilo enostavno.
Z multimetrom izmeri, če je katera podatkovna linija v stiku z maso. Izmeri tudi, če je napajanje za čip ali iz HDMI v stiku. Izmeri tudi napajalne linije za procesor.

Če ugotoviš, da je fuč procesor, je naenostavneje zamenjati celotno ploščo. Poglej na Bolho in eBay za rabljeno.


To so mi svetovali na forum elektronik.si, pa zdaj nevem kako pa kaj. Mi lahko kdo kaj več pomaga? :)

goranzaric ::

V google vpises model tvja najdes shemo in vidis kako zadeve potekajo in verjetno je res vmes hdmi switch ki ga lahko z vrocim zrakom odstiranis in potem dalje uporabljas tv vendar brez hdmi portov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija na prenosniku se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
346152 (3813) ziciko
»

Laptop - kratek stik

Oddelek: Pomoč in nasveti
71062 (751) Iztok105
»

Popravilo LCD zaslona (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7214155 (10996) Telbanc
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712280 (9050) Pyr0Beast
»

Merjenje in odkrivanje zanič komponentov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101606 (1421) Capone

Več podobnih tem