» »

Kje in kako kupit prave zavorne ploščice za kolo ?

Kje in kako kupit prave zavorne ploščice za kolo ?

#000000 ::

Mam gorsko kolo in bremze za k primejo, spredaj in zadaj disk in oba slabo primeta, a pojma nimam katere naj kupim oz sploh ne vem dimenzije, razdiral še ne bom dokler ne dobim pravih

na čeljustih piše zoom oznak pa kr nekaj ampak pomojem bo ta relevantna DB280N nisem pa 100% tudi menjal jih še nisem nikol.

#000000 ::

evo razdru, so ble umazane in zgleda mastne, ne vem ker idiot oz. vem, vendar nism bil jest, zglede je nekdo malo napipsal z nečim mastnim. Uglavnem pošmirglal zamenjal pozicije in se mi zdi da je malo boljš ni pa to to, ko je blo novo se je ukopal na mestu ko si stisnu obe bremzi, sem gledal in imajo neko blesavo dimenzijo, 19,5mm sem našel za zoom DB280 pri nas, še dokaj poceni pomojem ampak so premajhne, samo 17,5mm premera

Blue3D ::

Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

#000000 ::

Ne ne najdem, hvala vseeno, zgleda je ta bolj redka sorta čeljusti, DB280 in DB280N je razlika, ne velika ampak verjetno glih tolk da bi ploščica poplesavala ?!? sicer 2mm ni velik ampak ne vem kaj se bi zgodl, bi mogu probat. No če ne bo drugač tud bom, še najrajš bi kr naroču komplet nove zavore in zmontiram pa mam naslednjih nekaj let spet mir. Še prej bom pa poklical k Sinterju in vprašu če mi lahko oni lahko nalimajo gor novo oblogo, itak jih imajo v prodajnem programu upam da bo šlo.

TehDucky ::

Živjo, jaz kupujem večino kar SwissStop zavornih ploščic, imam njihov plakat, ki je tak kot na njihovi strani http://www.swissstop.ch/discbrakes/ in ko menjam samo preverim katero cifro rabim in kupim. Načeloma je tako, da če če swissstop nima tvojih ploščic pol so zelo stare, slabe ali pa unique zavore. Recimo pri njih zgleda Disc 2 zelo podobna tvojim, če pa je pa dvomim. Piše pa itak tudi za katere so namenjene.

Drugače ti pa definitivno priporočam menjat na Shimano zavore. Nobenih problemov z dobavo ploščic, luftanje olja lahko naredi vsak k je imel že brizgo v roki pa porine mehurčke ven. Pa še samo olje je mineralno in ne zašteka na rotor ob višjih temperaturah, kjer ti razni Dot 4.0 ali podobna olja stisnejo čeljusti, ker se olje razteza. Ne vem sicer kakšno kolo imaš, ampak nekako SLX je tisto kar se splača gor dat.

Je pa to malo dražji špas in si na okoli 200€ z menjavo ročk, čeljusti in rotorjev.

P.s.: Ja, načeloma so ploščice adijo, ko pride gor neki mastnega, ni važno kolko stran daš s šmir papirjem. Pa bog ne dej furat po novem asfaltu, bojo pa začele cvilit pa nič prjet.

#000000 ::

evo sintar jih ima v programu so povedal, res da niso 19.5 premera ampak 18.5 ampak pravi da ni to avto al formula in da ne bo problema delal ta mm. cena sitnica 15 eur po disku :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavorne ploščice za kolo z diskom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915179 (1033) Scorpy84
»

Pregrete zavore (dim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6014666 (12718) zk_eu
»

Pomoč pri izbiri zavornih diskov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7829582 (27316) b3D_950
»

Zavorne ploščice za kolo

Oddelek: Na cesti
424653 (4037) jype
»

O pnevmatikah, zavorni razdalji in oprijemu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17629525 (27631) energetik

Več podobnih tem