» »

Sava vs Nexen vs Kumho

Sava vs Nexen vs Kumho

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Kot že ime teme pove se odločam med zgoraj omenjenimi znamkami gum. Katero se po vašem mnenju najbolj splača vzeti in zakaj? Evo še link do gum, med katerimi se odločam:

https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...
https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...
https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...


Vem, da nobena od teh gum ni lih kak presežek ampak se ne vozim kaj preveč tako, da mislim da bodo za moje potrebe več kot dovolj. Katero od teh 3 mi priporočate? Hvala Lp

zk_eu ::

Neposredno primerjavo ti bo težko kdo povedal, ker dvomim, da je kdo preizkusil vse tri pnevmatike, načeloma pa jo boš lahko videl po nalepki, ki je pri vsaki pnevmatiki.

Če jih povzamem:

Sava Intensa HP:
- izkoristek goriva (razred): F,
- oprijem na mokri podlagi (razred): C.

Nexen N'blue eco:
- izkoristek goriva (razred): C,
- oprijem na mokri podlagi (razred): C.

Kumho Ecowing KH27:
- izkoristek goriva (razred): E,
- oprijem na mokri podlagi (razred): B.

V tem primeru bi se jaz odločil za Nexen (odtehta porabo goriva).

Osebno ti lahko povem le za Savo Intensa HP. Na avtu jih imam že tretjo sezono in na mesec naredim okoli 1200 km (včasih več, včasih malo manj), pa imam še 6-7 mm profila na pnevmatikah, s tem, da vozim na avtocesti nekje do 110 km/h (kjer je poraba goriva in obraba pnevmatik manjša). Kar se tiče oprijema pa, če nisi ravno eden izmed tistih, ki prileti s hitrostjo v ovinek ali vozi zelo hitro po avtocesti, dvomim, da boš opazil bistveno razliko (v mokrem, v suhem na splošno ni velike razlike med pnevmatikami, razen, če kupiš kakšen hudič iz Kitajske). Sem pa tudi imel že kar nekaj nenadnih zaviranj v mokrem (v mestu) in so vedno odigrale svojo vlogo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zk_eu ::

Glej seveda tudi test letnih pnevmatik (spodaj s pripombami), pa boš videl kaj ustreza tvojemu načinu vožnje (kot pravim, meni je Sava zadostna, komu drugemu verjetno ne bi bila):

Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Domobrancek ::

zk_eu je izjavil:

Neposredno primerjavo ti bo težko kdo povedal, ker dvomim, da je kdo preizkusil vse tri pnevmatike, načeloma pa jo boš lahko videl po nalepki, ki je pri vsaki pnevmatiki.

Če jih povzamem:

Sava Intensa HP:
- izkoristek goriva (razred): F,
- oprijem na mokri podlagi (razred): C.

Nexen N'blue eco:
- izkoristek goriva (razred): C,
- oprijem na mokri podlagi (razred): C.

Kumho Ecowing KH27:
- izkoristek goriva (razred): E,
- oprijem na mokri podlagi (razred): B.

V tem primeru bi se jaz odločil za Nexen (odtehta porabo goriva).

Osebno ti lahko povem le za Savo Intensa HP. Na avtu jih imam že tretjo sezono in na mesec naredim okoli 1200 km (včasih več, včasih malo manj), pa imam še 6-7 mm profila na pnevmatikah, s tem, da vozim na avtocesti nekje do 110 km/h (kjer je poraba goriva in obraba pnevmatik manjša). Kar se tiče oprijema pa, če nisi ravno eden izmed tistih, ki prileti s hitrostjo v ovinek ali vozi zelo hitro po avtocesti, dvomim, da boš opazil bistveno razliko (v mokrem, v suhem na splošno ni velike razlike med pnevmatikami, razen, če kupiš kakšen hudič iz Kitajske). Sem pa tudi imel že kar nekaj nenadnih zaviranj v mokrem (v mestu) in so vedno odigrale svojo vlogo.


Hvala za odgovor :) Nekak se najbolj nagibam k Nexen pnevmatikam, skrbi me samo kako se bodo držalo po sezoni ali dveh. Sem našel še ene, ki so znižane in sicer bridgstone turanza ER300. Ima kdo izkušnje z njimi? Zanima me še kakšna je približna razlika v porabi med radzredom porabe C in F, saj so tudi bridgestonke v razredu F. Hvala Lp

shadeX ::

Sem mel Nexen za cca 3-4 sezone (cca 20k-30k km). Po suhem je oprijem cestišča super, po mokrem pa sem raje vozil kot po jajcih, ker cenejšim gumam ne zaupam preveč. Garantirano pa lahko povem, da so Mišelinke po mokrem dost boljše (jih mam sedaj).

zk_eu ::

Če so res slabše na mokri cesti, kot ti lahko nekdo pove iz izkušenj, potem pa raje vzami Kumho, ki naj bi bile v mokrem (po ADAC testu) boljše kot Savine. Glede Savinih lahko še dodam, da se nikoli nisem počutil nestabilen ali ne varen, prometa tudi nikoli še nisem oviral ob dežju :). Meni ugajajo, ker nisem nek hardcore voznik. Je pa kot rečeno stvar posameznika kaj potrebuješ in stvar računice. Nekdo, ki dela veliko število kilometrov, bi verjetno vzel Michelin Energy Saver+, ki imajo najmanjšo obrabo in porabo goriva.

Pri oznakah ti bo pomagalo še slednje: http://www.blackcircles.com/general/tyr...
Razlika med oznako A in G je nekje 7,5% ali okoli 6 litrov goriva na 1000 km.

Glede Michelina pa seveda ne dvomim :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Domobrancek ::

Tud jst vrjamm da so od Michelina boljše..ampak so tudi precej dražje :) sam delam bolj malo kilometrov tako, da ne potrebujem ravno najdražjih, vseeno pa nimam namena uzet nekega kitajskega sranja. Trenutno se mi še najbolj dopadejo Nexen-ke oz tele Turanza ER300 od bridgestona(upam da pravilno odpre link :) )

http://www.gume.si/si/pneumatiky.php?dr...

ombre ::

Imel Nexen N8000 na avtu. Pnevmatika z odličnim oprijemom na suhem in mokrem, ampak izredno hitra obraba - po dveh sezonah so bile obrabljene. Sedaj imam Savo UHP. Pa je kar solidna. Turanza ER300 pa pazi da ni star letnik, saj ne vem če jih sploh še delajo. Drugače jih ima moja mati na svojem avtu in služijo svojemu namenu.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Domobrancek ::

ombre je izjavil:

Imel Nexen N8000 na avtu. Pnevmatika z odličnim oprijemom na suhem in mokrem, ampak izredno hitra obraba - po dveh sezonah so bile obrabljene. Sedaj imam Savo UHP. Pa je kar solidna. Turanza ER300 pa pazi da ni star letnik, saj ne vem če jih sploh še delajo. Drugače jih ima moja mati na svojem avtu in služijo svojemu namenu.


Sem napisal mail in jih vprašal. Pnevmatika je iz leta 2010 zato ima tud znižano ceno. Imaš pa prav in se ne izdeluje več in gre iz prodaje, kar je tudi razlog, da ima nižjo ceno. Odločam se men nexen in kumho..Sava me nekak ne prepriča. Ima mogoče kdo še kakšno pnevmatiko za predlagat? Dimenzije: 185/55/R15 cena pa do nekje 50€. Hvala LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719228 (4127) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712927 (10577) matobeli
»

Letne gume za VW POLO 1.2. TSI

Oddelek: Na cesti
321971 (1316) Xserces
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28778072 (48854) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298026 (70439) gruntfürmich

Več podobnih tem