» »

Stroški vzdrževanja avtov

Stroški vzdrževanja avtov

1 2
3
»

Andre_Moreau ::

glede na to da stroški rastejo in obnove materiala z leti, pod kakšno ceno se ne gre?

1500 naprej?
2500 naprej..

govorim pavšalno...

Sigurno noben ne razmišlja da bo kupil na avto,net za 500€, razen če si res broke...

zk_eu ::

Andre_Moreau je izjavil:

glede na to da stroški rastejo in obnove materiala z leti, pod kakšno ceno se ne gre?

1500 naprej?
2500 naprej..

govorim pavšalno...

Sigurno noben ne razmišlja da bo kupil na avto,net za 500EUR, razen če si res broke...


To je po mojem tako težko odgovoriti, ker je preveč odvisno od človeka. Odvisno je kaj ti pomeni na avtu (oblika, zanesljivost, starost). Zanesljiv avto boš lahko dobil tudi za 700EUR (čist resno), ne pa zdaj pričakovati, da bo avto ne vem kaj :). Veliko je odvisno od koga ga kupiš (ravnanje te osebe z vozilom, kakšen material je uporabljal pri servisu i. t. d., da ni varčeval na bedarijah).

Mene je recimo zadnjič zamikal tale oglas: http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=.... Avto je enak kot moj, samo, da 5 let novejši in ima 100.000 km manj prevoženih. Zakaj? Zato, ker vidim kako zanesljiva je moja in kako nizki so stroški vzdrževanja, avto pa ima praktično tisto kar potrebujem (servo volan, airbage, klimo, ABS, električne šipe :P). Ravno zaključujem študij in se postavljam na svoje noge, pa mi to trenutno pomeni največ, saj je notri enak motor, registracijo in zavarovanje vozila pa bom imel isto kot sedaj, za menjavo pa ne bi rabil skrbeti še en lep čas (seveda pa vedno lahko pridejo izredni stroški, bistveno je vedno kako je posameznik v preteklosti ravnal z avtom - moje osebno mnenje). Ampak potem sem malce partnerki omenil, pa saj veste kako je nato :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Spajky ::

Achtung : tel.št. kao zasebna : PREPRODAJALEC !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

marjan_h ::

Jaz imam vprašanje za poznavalca avtomobilov glede stroškov.

Zanima me katera znamka avtomobila ima v povprečju najcenejše dele? Ampak res, najcenejše od najcenejših.

krneki0001 ::

Verjetno renault in pa vag.

Čeprav kopije so povsod poceni. Recmo 2 diska za moj avto sta 54 evrov, 27 evrov komad, kar se meni ne zdi drago.

iKst ::

Težko gledaš pavšalno, glede na znamko, sploh pri znamkah, ki imajo širok razpon modelov. Za audi a3 so deli relativno poceni. Za R8 V10 niti ne toliko.

KraitPay ::

Renault ima poceni dele, ker jih je na cestah ogromno in so zato tudi rezervni deli najcenejši.
Nekdo, ki se ukvarja z avtovleko mi je prejšnji teden povedal, da ima v povprečju največ dela z Renaulti, ti namreč največkrat obstanejo na cesti. No ko sem povedal zakaj, je omenil, da nima tukaj znamka nič, ampak da jih je na cesti pač največ.

Tako da ene izmed najcenejši delov ima Renault. Glej za znamkami, ki jih je na cesti največ in boš posledično dobil avtomobil, ki ga je poceni vzdrževat. Seveda pa potem nimaš več eksotičnega avtomobila.

bambam20 ::

marjan_h je izjavil:

Jaz imam vprašanje za poznavalca avtomobilov glede stroškov.

Zanima me katera znamka avtomobila ima v povprečju najcenejše dele? Ampak res, najcenejše od najcenejših.



Renault ma pocen določene dele. Samo ti ne priporočam Renaulta sploh.

Poceni rezervni deli tudi pomenijo v večini, da je slabša kvaliteta oz. obstojnost in boš kaj kmalu znova zamenjal.

Ni naključje, da so deli za toyote in subaruje dražji ampak potem zadeva tud drži naslednjih 50.000 ali 80.000 km...

za renaulta to ne morem trdit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

marjan_h ::

Hmm, jaz sem pa mislil da imajo najcenejši avtomobili (Kia, Hyundai) tudi najcenejše dele.

iKst ::

Saj Kia in Hyundai nista ravno najcenejša.

krneki0001 ::

Ja, če gledaš še dacio, potem res nista.

Ampak resnično raje vzamem dacio kot kio. Na žalost je kia res še par razredov pod dacio kar se kvalitete tiče. Kolega, ki je delal na kia servisu jih je popljuval do konca.

marjan_h ::

@nebivedu

torej je stvar podobna pri hyundai in daewoo, saj je to sedaj vse ena in ista korporacija.

Mogoče je tvoj kolega mislil še starejše kie, ki so bile res kvalitetno najslabše. Glede na to, da sedaj dobiš 7 let garancije na avto je možno da so se kvalitetno izboljšali.

Heavy ::

7 let oziroma do max 150k km. Toliko zdrži vsak avto, razen če nimaš sreče dobit fuč avta že iz tovarne.


Raznorazni nemški vozi lahko v 7 letih nabijejo 400.000+ km, to se mi vseeno zdi višji nivo kvalitete.

Če bi že sam kupoval, za rang 14k€ raje kupim novo Škodo, Seat, Opel, Suzuki, VW ali Toyoto.
#TeamFelix

iKst ::

krneki0001 je izjavil:

Ja, če gledaš še dacio, potem res nista.

Ampak resnično raje vzamem dacio kot kio. Na žalost je kia res še par razredov pod dacio kar se kvalitete tiče. Kolega, ki je delal na kia servisu jih je popljuval do konca.


Za tebe je že dolgo jasno, da te ni jemati resno, kaj osebno bi ti kupil, pa tudi ni merilo.

No, kar se cen tiče. Ceed in i30 sta na nivoju Renaulta, Forda, Opla, Škode itd. Megana recimo dobiš ceneje, tudi Opel Astro.

ProGo ::

Meglenka pri Renaultu je 2x dražja kot meglenka pri Citroenu, tako da ne vem od kod vam to da ima poceni dele?
Mogoče ponaredki ja, original pa zelo drag.

krneki0001 ::

marjan_h je izjavil:

@nebivedu

torej je stvar podobna pri hyundai in daewoo, saj je to sedaj vse ena in ista korporacija.

Mogoče je tvoj kolega mislil še starejše kie, ki so bile res kvalitetno najslabše. Glede na to, da sedaj dobiš 7 let garancije na avto je možno da so se kvalitetno izboljšali.


Imel je novo kio sportage. Pa ni niti poceni - 22k.

iKst ::

Ja in? Pač mu ni bila všeč, al kaj. Kje pa piše, da morajo biti Kie vsem všeč?

krneki0001 ::

Ne da mu nebi bila všeč, avto je bil fenomenalen in mu je bil zelo všeč, zato si ga je tudi kupil. Po treh letih pa jo je prodal "samo da gre od bajte".

Problemi so bili s servisi, ker ni bil noben cenejši od 370 evrov, potem pa še izredna crkovanja avta. Pri 40.000km odpoved turbine pri speljevanju iz križišča (samo pokadilo se je), vsak pol leta mazanje vodil do menjalnika, ker drugače se ni dalo šaltat, stalno neki problemi z zavorami, amortizerji,...

Avto mu je še vedno vizualno všeč, ampak ima problemov preveč, da bi si jo še kdaj privoščil.

In ko potem slišiš kaj vse morajo servisirat na kia servisu, te mine vse skupaj.


Začuda pa hyundai tuscon, ki je ekvivalent kie sportage nime nobenega od teh problemov in še serivisi so cenejši. (ali pa imajo boljše serviserje v sloveniji).

iKst ::

Začuda ti vlečeš zaključke iz enega primera. Mislim, da je to večji problem.

bambam20 ::

ProGo je izjavil:

Meglenka pri Renaultu je 2x dražja kot meglenka pri Citroenu, tako da ne vem od kod vam to da ima poceni dele?
Mogoče ponaredki ja, original pa zelo drag.



Saj vsi vlečejo ponaredke na avto, če se da. Zato pa tud vse crkuje.

krneki0001 ::

ikst
Ne, vlečem zaključke iz več primerov in iz tega, kar mi je povedal kolega (serviser na kmag-u). Ampak ta primer je dovolj zgovoren. In če ti seriser pove da zamenjajo na kmagu v mesecu dni preko 50 turbin na novejših kiah, to verjetno ni dobro. Zakaj bi hotel imeti tak avto?

Po drugi strani pa ima hyundai "kao" enake mašine, pa trikrat manj problemov. Zakaj?

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ne bi se cudil ce bi imel kmag kaj s tem, ce smo ze pri tem. Vseeno govorimo o firmi iz katere ljudje so pisali komentarje pod avtomobilske teste, pa ne samo pri kijah, ampak predvsem pri drugih. Povsod komentar v istem stilu. No, dve al pa tri razlicice so imeli.

So pa nehali predlani ko jim je prodaja padla za polovico. Komentar da ni cudno da ljudje vse bolj kupujejo kie pac resno ni vec pil vode. Tist, ko ko kritizirali design hyundaja je bil pa direkt smesen. So pac hoteli prepricat ljudi, ki so se ze odlocili za enega od teh dveh.

V glavnem, pri taki firmi je vse mozno.

iKst ::

Po drugi strani pa ima hyundai "kao" enake mašine, pa trikrat manj problemov. Zakaj?


Imaš kakšen link za tole?

marjan_h ::

Iz kje pa vi naročate te ponarejene avtodele?

Ker če je ebay (Kitajska) vam lahko uničijo na carini. Jaz sem sicer naročeval iz Kitajske vendar ni bilo nič ponarejenega.

bambam20 ::

marjan_h je izjavil:

Iz kje pa vi naročate te ponarejene avtodele?

Ker če je ebay (Kitajska) vam lahko uničijo na carini. Jaz sem sicer naročeval iz Kitajske vendar ni bilo nič ponarejenega.



Sej se ne gre za ponaredke pač pa za proizvajalce , ki delajo dele za avtomobile a niso pri prvogradnji na vozilu. Ti so po večini slabši.

69charger ::

marjan_h je izjavil:

Iz kje pa vi naročate te ponarejene avtodele?

Ker če je ebay (Kitajska) vam lahko uničijo na carini. Jaz sem sicer naročeval iz Kitajske vendar ni bilo nič ponarejenega.

Zakaj bi nabavljal iz Kitajske če naročiš iz mnogih Slovenskih štacun npr. Silux maš neoriginal robe dovolj pa tudi ni ravno "pofl".
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bambam20 ::

69charger je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Iz kje pa vi naročate te ponarejene avtodele?

Ker če je ebay (Kitajska) vam lahko uničijo na carini. Jaz sem sicer naročeval iz Kitajske vendar ni bilo nič ponarejenega.

Zakaj bi nabavljal iz Kitajske če naročiš iz mnogih Slovenskih štacun npr. Silux maš neoriginal robe dovolj pa tudi ni ravno "pofl".


Itak, da je pofl. In to velik.

Siluxu prištej še Bartok. Pofl.

Aston_11 ::

Od siluxa sem dobil EGR, ki je enak EGR-ki je v avtu. Valeo. Zakaj bi bil pofl?

69charger ::

A ko pelješ 15 let star avto na servis misliš da ti dajo vse original? Haha veš da. Ista reč, samo manj denarja. Motorček prostega teka za Opel Boschev je 300€, kupil sem poljski "pofl" za 40€ pa ima isto funkcijo in isto bo delalo naslednjih 25 let.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bambam20 ::

69charger je izjavil:

Motorček prostega teka za Opel Boschev je 300€, kupil sem poljski "pofl" za 40€ pa ima isto funkcijo in isto bo delalo naslednjih 25 let.


Ne bo. Tist poljski pofl bo mogoče optimalno deloval 2-3 leta.

69charger ::

bambam20 je izjavil:

69charger je izjavil:

Motorček prostega teka za Opel Boschev je 300€, kupil sem poljski "pofl" za 40€ pa ima isto funkcijo in isto bo delalo naslednjih 25 let.


Ne bo. Tist poljski pofl bo mogoče optimalno deloval 2-3 leta.

Zanimivo, ker jih poznam precej kjer jim dela že 7 let + ampak OK, dobro da majo firme take kot si ti da lahko mal dodatnega keša zaslužijo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

marjan_h ::

@69charger

Ta motorček si kupil v Silux?

69charger ::

marjan_h je izjavil:

@69charger

Ta motorček si kupil v Silux?

Da, drugi Slovenski dobavitelji dobijo isto zadevo za 100€+.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

kajetan ::

Da ne bom nove teme odpiral, kakšni so stroški vzdrževanja:

Mazda 6 2.5 benzinar 2016 letnik
Bmw 320i 2.0 benzinar 2016 letnik

? kje bi lahko našel kake informacije?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464308 (3089) bambam20
»

Pomoč pri nakupu avtomobila !!

Oddelek: Na cesti
315794 (4515) nicksonn
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913607 (11269) spirit
»

Golf 5, 1.4 TSI, 103 kW (140 KM)

Oddelek: Na cesti
257433 (6515) Blinder
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827865 (23720) D3m

Več podobnih tem