» »

Kateri dron

Kateri dron

«
1
2 3

fopi ::

Ima kdo izkušnje z JXD 509W ali Syma X5HW in bi lahko predlagal enega ali drugega?
Kako se obnese slika preko WiFi na telefon to dejansko dela ali je bolj brezveze? Govorim o 2,4GHz ne o 5GHz.

Hvala.
  • spremenilo: fopi ()

SlyCrespo ::

Po moje se najbolj splača DJI Phantom3 Standard. Ima že vgrajeno kamero, ki je odlična. Mislim, da bom si ga bom tudi sam nabavil.

noob96 ::

Drži se DJI, drugo ti bo hitro padlo z neba

Riff ::

noob96 je izjavil:

Drži se DJI, drugo ti bo hitro padlo z neba


dokler ne pade v vodo je še dobr

peko_deko ::

kolega ma enga najcenejšega z amazona, preživel je kup padcev, ima kamero, zadeva leti kot hudič, za 30 eur pomoje kj več težko zahtevaš


škoda edino da nima več račualniških pomagal, recimo, če ga daš v hover nad neko točko, da ti ga drži tam, čeprav piha veter, in podobne... al pa celo gps(in kloni(/inercialna navigacija/navigacija glede na prepoznavanje terena in zvezd + sw, da dejansko leti sam, posname kar hočeš (seveda z boljšimi senzorji (orenk kamera + teleobjektiv, night vision, snemanje raznih radijskih signalov (+lahko se obnaša kot wlan router in sam naredi man in the middle attack, toplotna kamera, ... in par tb prostora), večja nosilna kapaciteta (par kg recimo) in vsaj kaka ura v zraku, + slabo viden na radarju, hitrejši, višje letenje.. samo za kaj takega dam mirno še kar nekaj nul k ceni

koyotee ::

peko_deko je izjavil:

kolega ma enga najcenejšega z amazona, preživel je kup padcev, ima kamero, zadeva leti kot hudič, za 30 eur pomoje kj več težko zahtevaš


škoda edino da nima več račualniških pomagal, recimo, če ga daš v hover nad neko točko, da ti ga drži tam, čeprav piha veter, in podobne... al pa celo gps(in kloni(/inercialna navigacija/navigacija glede na prepoznavanje terena in zvezd + sw, da dejansko leti sam, posname kar hočeš (seveda z boljšimi senzorji (orenk kamera + teleobjektiv, night vision, snemanje raznih radijskih signalov (+lahko se obnaša kot wlan router in sam naredi man in the middle attack, toplotna kamera, ... in par tb prostora), večja nosilna kapaciteta (par kg recimo) in vsaj kaka ura v zraku, + slabo viden na radarju, hitrejši, višje letenje.. samo za kaj takega dam mirno še kar nekaj nul k ceni


Vsaj kaka ura v zraku? Dej nehaj sanjat, ti drona še videl nisi od blizu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

samotest ::

Ve kdo kje kupit JXD 509W ali Syma X5HW v EU warehouse z dostavo v Slovenijo in za zmerno ceno, do 60 Eur?
Koliko so te zadeve slabše od ar.drone2?

srakic123 ::

http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/...
Jaz sem ga tu naročil in pred tednom dni dobil, sicer sem še mogo plačat 17eur carinski postopek in ddv ampak za ta denar je res zanimiva zadeva za začetek :)

Mare2 ::

srakic, a ni bilo mogoče izbrati Warehouse Options: EU? Sedaj je, kolikor vidim.

Koliko časa zdrži v zraku, ali je stabilen če piha? Kaka je kamera?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

c3p0 ::

Uro v zraku se da doseči kar poceni v samogradnji, za nekje 400€. A to so večji droni, z 18"+ propi in low kV motorji.

Tilen ::





Tale NIMBUS se mi zdi zakon.

https://www.indiegogo.com/projects/nimb...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zrataj4201 ::

Ali ima kdo XK x260 quadrocopter. Sem ga dobil, pa se noče povezati z odajnikom. Rad bi preveril kje je problem, ali v dronu, ali pa v odajniku. Hvala.

Dzombic ::

Bi lahko kdo napisal ene tri najboljse modele v rangu 500-700€ ? Se ze vnaprej zahvaljujem

koyotee ::

Dzombic je izjavil:

Bi lahko kdo napisal ene tri najboljse modele v rangu 500-700€ ? Se ze vnaprej zahvaljujem


Da boš gor navezal C4 in razfukal nekaj?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dzombic ::

Kaj res nebi znal kdo svetovati?

pegasus ::

Najboljši po katerih kriterijih? Brez da poveš kaj potrebuješ ti lahko svetujemo enako dobro kot ciganka s kristalno kroglo.

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

v kratkem nameravam kupiti prvi dron sicer imam nekaj izkušenj z RC helikopterji trenutno imam ogledana dva drona:

-DJI Mavic AIR 850€
-DJI Mavic PRO 1200€

kerega bi vi izbrali?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hili ::

Rabim dron za fotke in video iz višine do 25 metrov, bolj ali manj na istem mestu in za kategorijo A in B. Katerega je najbolj smotrno kupiti, da ni predober, vendar je zanesljiv in čist OK. Ali velja razmisliti tudi o rabljeni varianti, ima kdo izkušnje?
thx

xda develope ::

Zdravo!
Zanima me ali ima kdo mogoče 5045 ccw propeler za prodati. Rabim za dron eachine racer 250.

Edit. Rabim 5030 cww propeler

Edit2. Ccw

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Lastniki dronov tipa DJI Mavic AIR ali DJI Mavic PRO rabim malo razlage. Namreč malo firbcam za kakšen nakup a me prvo zanima nekaj stvari. Kako je z letenjem teh dronov v mestu (za fotografijo)? Potrebuješ kakšen certifikat ali kaj? Imaš lahko kakšne probleme če dron poženeš v mestu da narediš par slik za hobi? V naravi mislim da ni problemov s tem. Je potreno še kaj vedet predno se nabavi takšen dron? Uporaba večinoma za fotografijo in snemanje kakšnega videa za hobi.

Mare2 ::

ziga1990 ::

Jerry000 je izjavil:

Lastniki dronov tipa DJI Mavic AIR ali DJI Mavic PRO rabim malo razlage. Namreč malo firbcam za kakšen nakup a me prvo zanima nekaj stvari. Kako je z letenjem teh dronov v mestu (za fotografijo)? Potrebuješ kakšen certifikat ali kaj? Imaš lahko kakšne probleme če dron poženeš v mestu da narediš par slik za hobi? V naravi mislim da ni problemov s tem. Je potreno še kaj vedet predno se nabavi takšen dron? Uporaba večinoma za fotografijo in snemanje kakšnega videa za hobi.



tako je rabiš na dron dati nalepko kjer so gor tvoji podatki ampak ne smeš letat po mestu in tudi dron mora biti v tvojem vidnem polju. Glej lahko ga v zrak spustiš v mestu in dokler ti nebo kdo težil,poklical policijo ali pa te policija videla nebo težav pa ne potem takega posnetka dat na internet.

Jaz živim na vasi tako, da moj mavic PRO leti nad polji in se probam držat pravil kolikor se da
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Jerry000 ::

Torej tiste slike ko vidim po internetu, kjer slikajo mesto (aeral shoot) je predvsem riziko

ziga1990 ::

Jerry000 je izjavil:

Torej tiste slike ko vidim po internetu, kjer slikajo mesto (aeral shoot) je predvsem riziko


Če je dobil posebno dovoljenje ni, drugače če je visoko ga težko kdo vidi sliši tudi težje,kot zanimivost mojga mavica slišis prej kot ga pa vidiš

Sej je riziko vedno naprimer mojga obletavajo ptiči če ga vidijo samo molim da se ga kaki ne loti, ker potem bo dron v tleh.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Torej tiste slike ko vidim po internetu, kjer slikajo mesto (aeral shoot) je predvsem riziko


Če je dobil posebno dovoljenje ni, drugače če je visoko ga težko kdo vidi sliši tudi težje,kot zanimivost mojga mavica slišis prej kot ga pa vidiš

Sej je riziko vedno naprimer mojga obletavajo ptiči če ga vidijo samo molim da se ga kaki ne loti, ker potem bo dron v tleh.


A je kak dron, ki leti "bolj potiho"?

A se Mavic ne izogiba oviram?

ziga1990 ::

Vsi droni so glasni, odvisno ker Mavic moj se samo ustavi ko zazna oviro med tem ko pa Mavic AIR in Mavic 2 se avtomatsko izogneta
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

scenic16 ::

bastadu ::

scenic16 je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/brezpil...

Uredbo so napisali tako, da morajo dovoljenje pridobiti samo uporabniki, ki z dronom izvajajo letalsko dejavnost. Jasno je da večina teh "nekaj tisoč" uporabnikov letalske dejavnosti ne upravlja, zatorej je tudi logično, da večina uporabnikov nima posebnega dovoljenja, kljub temu pa so vsi dolžni upoštevati vsa postavljena pravila ... žal se bo zaradi parih izjem, ki grobo kršijo pravila, s časom zgodilo tudi to, da bodo morali dovoljenje pridobiti vsi ...

Mare2 ::

Razumem pilota reševalnega helikopterja, da je zelo nevarno, ko veš, da je nekje blizu dron, a ga ne vidiš. Niti nimajo tako občutljivih radarjev, da bi dron zaznal.

Seveda droni predstavljajo določeno nevarnost za njih. In kaj naj sedaj? Še jaz nabavim enega? :)

zagarb ::

Zdravo,
razmišljam o nakupu drona in zanimiv se mi zdi novi model DJI Mavic Mini. Gledam ponudbo za komplet Fly More Combo in najceneje sem našel kar na mimovrste (gledal sem tudi ebay.de, amazon.de in uradno DJI spletno stran) za 499 EUR.
Zanima me ali je to dobra cena za ta dron oz komplet?

c3p0 ::

Še je zelo nov in ni akcij, niti na black friday ni bilo.

Kleemen ::

Jaz imam že nekaj časa DJI Spark in glede na ceno in kvaliteto pomoje en boljših nakupov. Rabljenega dobiš že za 300-350eur. Če rabiš zase in ne profesionalno odličen nakup.

zagarb ::

Sparka sem tudi gledal, pa me malo moti krajši čas letenja ter slabša kamera oz manj zmogljiv gimbal.

Kleemen ::

Jaz sem ga rabim na par potovanjih za fotke je odličen, za video tudi dokaj, vsaj kar sem ga rabil zase. Pa fajn ker je majhen in ga ne ovira tako veter kot večje drone. Ga nisem pa že od poletja rabil, tako da bom verjetno prodal ker mu samo pada cena.

zagarb ::

Predvidevam da snemanje in fotke gredo direkt v telefon oz napravo, ki jo imaš namenjeno za kontrolo (ker dron nima SD kartice). A sliko lahko v živo vidiš samo na tisti napravi, ali jo je možno tudi streamat na drugo (večjo, npr tablico) ? Verjetno je to stvar aplikacije za kontrolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zagarb ()

Jerry000 ::

V dron daš SD in slike gredo na SD, ne direktno na telefon. Ima pa Mini vgrajeni spomin baje (vsaj tako je nekdo v enem review povedal). Govorim iz predvidevanj, ne iz izkušenj

Kleemen ::

Ja ja dron ima sd kartico tako da se shranijo na kartico + ko imaš povezan dron s telefonom jih lahko vidiš tudi na telefonu in takrat tudi zloudaš preko povezanega telefona iz drona na telefon. Na sd kartici pa so cel čas. Vsaj pri Sparku je tako, mislim da pri vseh ostalih DJI tudi.

mateii ::

Pozdravljeni,

Sinu kupujem dron za rojstni dan in nevem kaj bi vzel...razne te 50-100€ variante smo vmes že meli in je blo vse totalna bedarija, stabilnost, baterija za 5 minut ali pa plastik fantanstik, signal za en k.... in podobno.

Razmišljam da bi mu kupil nekaj boljšega ... budget 400-500€ max. Gledam DJI (kolikor berem je to med boljšimi).

Variant je toliko da me glava boli...DJI mini, mini se, mini 2 in ostalo ... kaj od tega priporočate, cene so nekje tu-tu.
Morda kako drugo verzijo DJI? Drugo znamko?

Hvala že vnaprej ;)

NSA_Agent ::

Kaj pa če bi vzel kakšen kit komplet, recimo Hexsoon Edu450 in se fant še nauči zraven kako droni sploh delujejo? Je pa upravljanje takšnih home build zadev za stopnjo težje kot ostalih igrač.

xda develope ::

mateii je izjavil:

Pozdravljeni,

Sinu kupujem dron za rojstni dan in nevem kaj bi vzel...razne te 50-100€ variante smo vmes že meli in je blo vse totalna bedarija, stabilnost, baterija za 5 minut ali pa plastik fantanstik, signal za en k.... in podobno.

Razmišljam da bi mu kupil nekaj boljšega ... budget 400-500€ max. Gledam DJI (kolikor berem je to med boljšimi).

Variant je toliko da me glava boli...DJI mini, mini se, mini 2 in ostalo ... kaj od tega priporočate, cene so nekje tu-tu.
Morda kako drugo verzijo DJI? Drugo znamko?

Hvala že vnaprej ;)

Žal bi ti minija odsvetoval če misliš kdaj leteti v višjih regijah ali pa v vetrovnih območjih. Air je precej bolj odporen na veter v primerjavi s vetrom tako, da pod airom ti nebi predlagal da gledaš. Si lastim mavic 2 zoom pa sem zelo zadovoljen nad DJIjem. Air 2 bi bil dobra varianta če dobiš dobro ceno.

Mare2 ::

mateii je izjavil:

Pozdravljeni,

Sinu kupujem dron za rojstni dan in nevem kaj bi vzel...razne te 50-100EUR variante smo vmes že meli in je blo vse totalna bedarija, stabilnost, baterija za 5 minut ali pa plastik fantanstik, signal za en k.... in podobno.

Razmišljam da bi mu kupil nekaj boljšega ... budget 400-500EUR max. Gledam DJI (kolikor berem je to med boljšimi).

Variant je toliko da me glava boli...DJI mini, mini se, mini 2 in ostalo ... kaj od tega priporočate, cene so nekje tu-tu.
Morda kako drugo verzijo DJI? Drugo znamko?

Hvala že vnaprej ;)


Trenutno je najoptimalnejši dron DJI Mini 2. Zelo natančen, zanesljiv, živahen, stabilen, kljubuje zelo močnemu vetru. Edino pazi, da ga ne pelješ v drevo ali kako zgradbo.

Priporočam tudi FMC kombinacijo, namreč po 30 minutah pride dron kar sam k tebi, in si zaželi novo baterijo. V tem kompletu dobiš kar tri baterije, polnilec za tri baterije, rezervne propelerčke, priročno original torbo.

Glede teže je tudi pomembno, da zanj ne rabiš izpita, zadostuje zgolj registracija. Prednost pred npr. DJI AIR 2 je tudi, da z Minijem 2 lahko letiš tudi nad ljudmi, vendar ne nad skupino ljudi. Npr. na kakem stadionu, kjer ljudje gledajo tekmo. Tu ne.

Imam jaz enega za prodat, ugodno, pol leta star, še v garanciji. Sem iz Ljubljane in je možno stestirat in uvajanje.

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

mateii ::

Nekako sem se tudi sam navdušil na DJI mini 2.
Gledam še da bi bilo dobro kupit te "zaščite" za rotoje...če se kam zaleti...20€ mimovrste.

Glede AIR 2... je pa predrag. Če bo kdaj se resno spustil v kaj z tem potem v prihodnosti mogoče, zdaj pa nima smisla. To bo bolj ljubilejsko zanj in tudi mene :).

Cupakabra123 ::

mateii je izjavil:

Pozdravljeni,

Sinu kupujem dron za rojstni dan in nevem kaj bi vzel...razne te 50-100EUR variante smo vmes že meli in je blo vse totalna bedarija, stabilnost, baterija za 5 minut ali pa plastik fantanstik, signal za en k.... in podobno.

Razmišljam da bi mu kupil nekaj boljšega ... budget 400-500EUR max. Gledam DJI (kolikor berem je to med boljšimi).

Variant je toliko da me glava boli...DJI mini, mini se, mini 2 in ostalo ... kaj od tega priporočate, cene so nekje tu-tu.
Morda kako drugo verzijo DJI? Drugo znamko?

Hvala že vnaprej ;)

Jaz bi vzel DJI Mini 2 s Fly More Combo, kjer dobis se dve dodatni bateriji in charger. Vse ostale drazje zadeve so za prvi "proper" drone popolnoma nepotrebne.

Pri miniju se moras zavedat, da ti ga bo mocan veter odnesel (noces sprobat, ce ti je mar za drona) tako da glej kaksne so vremenske razmere (UAV Forecast app) Imej ga v vedno v vidnem polju in gasa :)

Zgodovina sprememb…

krempelj ::

Me zanima kdo je drona uporabljal vec kot 2-3 polnjenja baterije :)) Useless junk z zelo ozko uporabno vrednostjo...
Praskam...

SlyCrespo ::

Sam imam drona DJI Mini 2 in sem zelo zadovoljen. Imam ga že skoraj eno leto in sem komaj pred kratkim odkril vse njegove uporabne funkcije. Najbolj mi je fajn recimo tista, ko na ekranu označiš objekt (recimo hišo) in ga dron sam lepo obkroži. Potem zna delat zelo dobre 360 stopinjske panorame. Dron naredi okrog sebe 26 slik in jih potem enostavno združiš v programu PanoramaStudio ali Lightroom. To lahko vidite na eni moji spletni strani. Je prav fajn se obračat v vse smeri... Od teh dveh programov, ki sem ju omenil, priporočam PanoramaStudio, ker Lightroom malo popači slike pa še zahtevnejši je. Če kdo rabi PanoramaStudio, me lahko kontaktira. Drugače pa dron nima senzorjev za umikanje in pa verjetno ni najbolj primeren za vetrovno vreme. Moti me zelo dolgo polnjenje baterij. Sicer nimam tistega DJI polnilca za baterije, ampak jih polnim preko USB - mogoče se zato tako dolgo polnijo. Razmišljam, da bi enkrat v prihodnosti nabavil še DJI Goggles in/ali DJI Smart controller... Goggles je verjetno zelo fajn zadeva, saj omogoča boljši nadzor letenja.. Smart controller pa ti omogoča, da dron upravljaš samo z njim (torej brez gor priklopljenega telefona) in pa baje ima zelo svetel zaslon (kar je pomoje zelo dobrodošlo).. Torej dron DJI Mini 2, priporočam vsem, ki bi radi kvaliteto, nebi pa radi preveč spraznili denarnice.. Pa še njegova teža je pod 250 gramov, kar se mi zdi, da je pogoj za letenje ponekod (nisem točno ziher kje in kako)... LP

Mare2 ::

mateii je izjavil:

Nekako sem se tudi sam navdušil na DJI mini 2.
Gledam še da bi bilo dobro kupit te "zaščite" za rotoje...če se kam zaleti...20€ mimovrste.



Glede te "zaščite" za rotoje. Smiselno jih je nadeti edino, če letiš v zgradbi. Ideja tega drona pa je, da greš ven, na zrak, da posnameš kak posnetek. Zunaj pa ta zaščita ni potrebna. Seveda, pazi na drevesa. Ta zaščita je lahko še slabša, ker se zatakne za vejo. Seveda, če se odločiš, pa kupi, ni drago.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

Mare2 je izjavil:

Prednost pred npr. DJI AIR 2 je tudi, da z Minijem 2 lahko letiš tudi nad ljudmi, vendar ne nad skupino ljudi.

Ni čisto res. Z nobenim dronom ne smeš načrtno leteti nad ljudmi. Razen, če so ti ljudje seznanjeni s tem in ti dajo dovoljenje za to (tako imenovane vpletene osebe). Recimo če snemaš z njim reklamo ali kakšen spot, pa rabiš takšen posnetek. Sicer pa se moraš letenju nad ljudmi izogibati.

Mare2 je izjavil:

Ta zaščita je lahko še slabša, ker se zatakne za vejo.

Se strinjam, da zaščita zunaj ni potrebna. Da se pa dron zatakne, pa včasih ni minus, ampak plus ;). Če pade na tla, se lahko grdo poškoduje. Vem iz lastnih izkušenj. S kakšnih 5 m je padel. Ohišje razpokano, odtrgan gimbal s kamero. Sicer pa je še delal, letel pa nisem več z njim. Je DJI care refresh poskrbel za novega. Mogoče bi ga celo sam popravil, če ne bi imel Care refresh.

Drugače pa tudi jaz priporočam DJI mini 2 (mogoče počakaš, da izide mini 3? Nekaj se govori, da naj bi imel obstacle avoidance. Gre pa za govorice.

Sicer pa mini 2 zna tudi v vetru kar dobro leteti:

MacGyver141 ::

GupeM je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Prednost pred npr. DJI AIR 2 je tudi, da z Minijem 2 lahko letiš tudi nad ljudmi, vendar ne nad skupino ljudi.

Ni čisto res. Z nobenim dronom ne smeš načrtno leteti nad ljudmi. Razen, če so ti ljudje seznanjeni s tem in ti dajo dovoljenje za to (tako imenovane vpletene osebe). Recimo če snemaš z njim reklamo ali kakšen spot, pa rabiš takšen posnetek. Sicer pa se moraš letenju nad ljudmi izogibati.


@Mare2 je čist pravilno napisal. To A1 kategorija pod 250g dovoljuje.

GupeM ::

Čeprav je nad posameznimi neudeleženimi osebami v odprti kategoriji, podkategoriji A1 in v razredu C0 dovoljeno leteti, se moramo temu izogibati, kjer je le možno.

Ne glede na dovoljeno/nedovoljeno, posledice padca brezpilotnega zrakoplova nosi pilot na daljavo.

MacGyver141 ::

Ja no vidiš, je dovljeno tud po tvojmu zapisu ;). Logično pa je, da se treba temu izogibati.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dji mini 3 pro vs Dji mavic air 2

Oddelek: Kaj kupiti
182512 (1014) stuhecd
»

Nakup drona (100€)

Oddelek: Kaj kupiti
253311 (2343) sivistol
»

Kateri izpit za dron DJI MAVIC AIR 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
298846 (6462) Clubraider
»

Začela veljati strožja uredba o brezpilotnih zrakoplovih (dronih) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5713777 (10115) Mare2
»

Mavic mini za fotkanje?

Oddelek: Loža
335140 (3865) cordoba

Več podobnih tem