» »

Dji mini 3 pro vs Dji mavic air 2

Dji mini 3 pro vs Dji mavic air 2

jusicstipe ::

Ojla,
Zanimam se za nakup teh zgoraj omenjenih dronov, vendar me nekaj zanima...mini je pod 250 g to pomeni da ga rabim samo registrirati, medtem ko je drugi cca. 580 g kar potrebuje poleg osnovnega izpita še A2 izpit...zanima me kaj vec lahko delaš z dronom pod 250 g, kar z večjim ne moraš?...sepravi če staneta priblizno enako, zakaj je mini boljši glede teže...ali lahko letiš na večih lokacijah...če ima kdo osebne izkušnje, morda glede tega da je kateri izrazito boljši pa naj tudi napiše.
Lp Jan N.

Mare2 ::

Ni problem A2 izpit. Pol urce, pa si fertik. Pa za en drobiž stroškov. :)

Mini 3 pro je lažji, očitno manj nevaren za ljudi, zato lahko z njim predvsem v odprti kategoriji letiš tudi nad ljudmi, s težjimi dronom pa je še celo od stanovanjskih hiš potreben nek odmik.

Če ti to dvoje kaj pomeni, je seveda Mini 3 pro opremljen tudi s kar dobro kamero, senzorji...

Aja, sem imel Air 2. Seveda je dober dron. Prodal sem ga en dan prej, predno je izšel Mini 2. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

Z Minijem lahko letiš v podkategorijah A1, A2 in A3, medtem ko z Air 2 (ima več kot 500 g) lahko le v A3 oz. v A2, če imaš izpit za A2.

To pa pomeni, da z Minijem lahko letiš nad ljudmi (ne nad zbori) in lahko letiš povsem do roba pozidanih območji. Z dovoljenjem lastnika in najavo leta agenciji, pa lahko tudi preko njih.

Z Air 2 pa moraš leteti na minimalni oddaljenosti 50 m od oseb in če nimaš A2 izpita še 150 m od pozidanih območji.

Če imaš A2 izpit, se lahko približaš pozidaim območjem, ne smeš pa preko njih brez dovoljenja lastnika in najave leta agenciji. Pa še vedno moraš biti 50 m stran od ljudi.

Na kratko: Tudi z Air 2 lahko letiš samo z A1/A3 izpitom, ki ga rešiš prek spleta in brez A2 izpita, vendar si zelo omejen (50 m od oseb in 150 m od pozidanih območji). Z A2 izpitom pa omejitev 150 m od pozidanih območji ne velja več, še vedno pa velja 50 m od oseb.

GupeM ::

Malo sem zajebal. Z Air 2 nikoli ne smeš preko pozidanih območji. Niti z dovoljenjem lastnika in najavo agenciji.

Kako izgleda opravljanje izpita A2, ne vem. Mogoče Mare2 kaj več pove? Kaj pomeni pogoj "Končano samostojno praktično usposabljanje za A2 v skladu z AMC1 in AMC2 UAS.OPEN.030(2)(b)?"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mare2 ::

GupeM je izjavil:

Malo sem zajebal.

Priporočam, da, ko komu odgovarjaš, navedeš le tisto, za kar zagotovo veš, da drži. Če ne, narediš zmedo, novinec oz. začetnik, ki sprašuje, pa je napačno informiran. Hvala.

Sicer pa ja, ravno zaradi teže ima Mini 3 pro pri meni + (plus).
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

Mare2 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Malo sem zajebal.

Priporočam, da, ko komu odgovarjaš, navedeš le tisto, za kar zagotovo veš, da drži. Če ne, narediš zmedo, novinec oz. začetnik, ki sprašuje, pa je napačno informiran. Hvala.

Sicer pa ja, ravno zaradi teže ima Mini 3 pro pri meni + (plus).

A res? Veš kaj je problem? Ker sem bil prepričan, da sem prav napisal. Včasih je človek prepričan v napačno, pa nenamerno narobe piše.

Pametnjakovič.

gansta ::

Glede na to kar si napisal nimas kaj dosti razmisljati MINI3 Pro

Mare2 ::

gansta je izjavil:

Glede na to kar si napisal nimas kaj dosti razmisljati MINI3 Pro


Sm včeraj svoj Mini 3 pro nekako spraviti v veje, pa mi ni uspelo.

Ima zares odlične senzorje, razen ob straneh. Kamera je tudi solidna. Tudi funkcije letov in snemanja ima zares odlične. :)





GupeM, enkrat si že zavajal ljudstvo na tem forumu, isto na temo dronov, pa ne zamerit, ne da se mi s tabo ukvarjat tule. :) Najdi si kako drugo žrtev. Če me bos sedaj besedno napadal, tvoja trditev zgoraj ne bo nič bolj resnična.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

GupeM ::

Mare2 je izjavil:


GupeM, enkrat si že zavajal ljudstvo na tem forumu, isto na temo dronov, pa ne zamerit, ne da se mi s tabo ukvarjat tule. :) Najdi si kako drugo žrtev. Če me bos sedaj besedno napadal, tvoja trditev zgoraj ne bo nič bolj resnična.

Seveda, ampak jaz priznam svojo zmoto. Še preden si ti pametnjakovič začel težit, da širim neresnice in da naj drugič pišem samo tisto, kar sem prepričan, sem jaz že popravil napisano (bi popravil post, pa ga nisem več mogel, zato sem popravek napisal v novem postu). Ampak ti, gospod nezmotljivi, pa ne znaš odgovorit niti na vprašanje, ki sem ti ga zastavil, čeprav praviš, da je izpit A2 še najmanjši problem. Ali pa si pač samo preveč prevzeten, kar je za nezmotljive pametnjakoviče pač nekaj običajnega.

Kvinta ::

Izpita ne rabiš moj svak ma Dji Mavic zdaj že skoraj 3 leta pa ga noben nikoli in nikdar ni vprašal za dovoljenje ,ki ga seveda nima niti v tujini v strogih centrih velemest :D
A.C.A.B

fikus_ ::

Dokler ni tožnika, ni sodnika.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

GupeM ::

Moj skoraj sosed je tudi leta in leta vozil avto brez izpita.

Mare2 ::

Kvinta je izjavil:

Izpita ne rabiš moj svak ma Dji Mavic zdaj že skoraj 3 leta pa ga noben nikoli in nikdar ni vprašal za dovoljenje ,ki ga seveda nima niti v tujini v strogih centrih velemest :D


Izpita res ne rabiš za vse DJI Mavice, npr. za DJI Mavic mini je dovolj samo registracija.

Ok, če se osredotočimo na registracijo, in je na današnji dan registriranih operatorjev le malo nad 3.300.

Pa še en podatek o pravnomočno zaključenih 17 prekrškovnih postopkov govori o tem, koliko možnosti je, da te dobijo. :)

"Na podlagi navedenega je bilo v letu 2021 pravnomočno zaključenih 17 prekrškovnih postopkov, v katerih je bilo izdanih 11 odločb o prekršku in en plačilni nalog. V devetih primerih so bile izrečene globe v skupnem znesku 10.900 evrov, v treh opomin, v petih primerih pa opozorilo," so zapisali v sporočilu za javnost.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/kazni... - www.zurnal24.si
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jotunn2 ::

Ce delas neumnosti (beri: letis okoli Brnika) je moznosti da te dobijo kar precej. Sistem za nadzor dronov imajo in naj bi (koliko je to res ne vem) dokaj redno deloval v okolici Brnika. Vecina teh prekrskov je bila zaradi letenja v prepovedanih obmocjih, kar pomeni verjetno ravno okoli Brnika, ker to, da te bodo dobili pri letenju recimo sredi TNP je precej majhna verjetnost, da bi ravno ko bi sel ti letet nekam v TNP nekdo prinesel ta sistem na Pokljuko in delal nadzor. Seveda pa verjetnost za to tudi obstaja.

Mare2 ::

jotunn2 je izjavil:

Ce delas neumnosti (beri: letis okoli Brnika) je moznosti da te dobijo kar precej. Sistem za nadzor dronov imajo in naj bi (koliko je to res ne vem) dokaj redno deloval v okolici Brnika. Vecina teh prekrskov je bila zaradi letenja v prepovedanih obmocjih, kar pomeni verjetno ravno okoli Brnika, ker to, da te bodo dobili pri letenju recimo sredi TNP je precej majhna verjetnost, da bi ravno ko bi sel ti letet nekam v TNP nekdo prinesel ta sistem na Pokljuko in delal nadzor. Seveda pa verjetnost za to tudi obstaja.


Tako je. Seveda, eno je, ali gre za zgolj to, ali te bodo dobili. Drugo pa, ali pomeni letenje v prepovedanem tudi neposredno nevarnost za strmoglavljenje letala, helikopterja.

Evo, enih par takih lepih slikc iz lokacije iz prejšnjega stavka. :)

https://www.facebook.com/groups/1511015...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

Dopolnjujem moj zgornji podatek:

zadnji podatek o registriranih operatorjev na dan 28.09.2022:

Skupno število registriranih operatorjev znaša 4090 od tega fizičnih oseb 3734 ter organizacij 356.
---------------

Moram rečt, kar vspodbuden podatek. :)

23.12.2021 jih je bilo 2830. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dekinio ::

Kako je če vzameš mini 3 pro na letalo? Ima mogoče kdo izkušnje?

Torej za mini 3 pro ne potrebujem izpita, letim lahko na ljudmi in naseljem. Zanima me še koliko stane DJI care refresh zavarovanje in če se splača oziroma kakšni so pogoji?

Hvala za informacije.

GupeM ::

Nad naseljem (nad pozidanim območjem) ne smeš leteti brez dovoljenja lastnika (vseh lastnikov parcel nad katerimi letiš) in prijave leta agenciji.

Na letalo ga lahko vzameš, če ga lahko spraviš v ciljno državo, je pa odvisno od države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

stuhecd ::

sklepam da tega mini 3 pro ima vas kr nekaj
je kdo kupil rezervno baterijo in kje ? pa drzi ta cas kot omenjeno min 47 min letenja in stane 95 usd ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Droni

Oddelek: Loža
303492 (190) Yenk
»

Kateri dron (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13225595 (3230) Nikonja
»

Kateri izpit za dron DJI MAVIC AIR 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
299254 (6870) Clubraider
»

Začela veljati strožja uredba o brezpilotnih zrakoplovih (dronih) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5714290 (10628) Mare2
»

Mavic mini za fotkanje?

Oddelek: Loža
335281 (4006) cordoba

Več podobnih tem