» »

Mavic mini za fotkanje?

Mavic mini za fotkanje?

Jerry000 ::

Že nekaj časa me žuli nabava drona. Imel sem nagledanega Mavic Air vendar potem je prišel Mini in me malo spravil v dilemo. Všeč mi je njegova kompaktnost in prenosljivost. Me pa malo muči ker nima RAW podpore. Zato me zanima, lastniki Minija, kako ste kaj zadovoljni z Minijem za fotkanje? Seveda rad urejam potem slike v Lightroomu, RAW je dobrodošel, ampak urejam slike v Lightroomu tudi na telefonu kjer pa RAW nimam (mam izklopljen). Ste zadovoljni s slikam Minija? Verjetno v večernih urah ne pride v vpoštev tak ko Mavic Air?

Stikalo ::

Jerry000 je izjavil:

Že nekaj časa me žuli nabava drona. Imel sem nagledanega Mavic Air vendar potem je prišel Mini in me malo spravil v dilemo. Všeč mi je njegova kompaktnost in prenosljivost. Me pa malo muči ker nima RAW podpore. Zato me zanima, lastniki Minija, kako ste kaj zadovoljni z Minijem za fotkanje? Seveda rad urejam potem slike v Lightroomu, RAW je dobrodošel, ampak urejam slike v Lightroomu tudi na telefonu kjer pa RAW nimam (mam izklopljen). Ste zadovoljni s slikam Minija? Verjetno v večernih urah ne pride v vpoštev tak ko Mavic Air?

Mavic mini ima še eno posebnost. Tehta namreč magičnih 249 g, kar pomeni, da je letenje z njim praktično neregulirano. Resno razmišljam, da bi prodal svojega DJI phantom 4 in kupil tega malčka :)

Nemmo ::

Ne prodajati bučk. Letenje je (zaenkrat še) regulirano, saj ima na sebi napravo za snemanje oz. slikanje. Tako da pri nas tehnično gledano razlike med Airom in Minijem v dovoljenjih ni.

Bwaze6 ::

Kljub "nereguliranosti" je seveda še kup omejitev, kot so najvišja dovoljena višina leta, oddaljenost od posameznikov ali skupin ljudi, letenje nad zasebnimi zemljišči...

Ljudje so pogosto presenečeni, ko izvejo, da ne morejo obletavati Blejskega gradu. Nad grajskim poslopjem ali nad dvoriščem zaradi gostov seveda letenje ni dovoljeno, na zakonski oddaljenosti pa je letalnik zaradi pečine kar naenkrat višje, kot je to dovoljeno...

Stikalo ::

Nemmo je izjavil:

Ne prodajati bučk. Letenje je (zaenkrat še) regulirano, saj ima na sebi napravo za snemanje oz. slikanje. Tako da pri nas tehnično gledano razlike med Airom in Minijem v dovoljenjih ni.

Pravzaprav imaš prav. Če letiš kot hobby, lahko letiš po območjih I in II kategorije, tudi če je dron težji kot 250 g, če pa opravljaš letalsko dejavnost je pa enako.

(4) Za izvajanje letalske dejavnosti se ne šteje, če se dejavnost opravlja za lastne nekomercialne namene z letalskim modelom operativne mase do 25 kilogramov po omejitvah, ki veljajo za letalske modele.

UUu kaj sem našel???

(6) Ne glede na drugi odstavek tega člena se omogoči prosta uporaba brezpilotnih zrakoplovov z vzletno operativno maso 500 gramov ali manj, če se z njimi ne izvajajo letalske dejavnosti.

http://www.dronbonton.si/assets/Uploads...

Hm, če prav razumem lahko frčiš z < 500 g letalnikom, kjer koli (razen, če nisi pravna oseba oz materiala ne uporabljaš za komercialne namene).

Vedno, vedno, pa upoštevaje zdravo pamet in neka pravila, drugače se bo zakonodaja še zaostrila. Sam letim samo med neposeljenimi območji za svoj hobby. Vznemirjanje ljudi in letanje nad glavami pa ni prijetno in se tega izogibajte.

http://www.dronbonton.si/o-uredbi/#klju...

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Stikalo ()

s1m0n ::

Glede na to, da ima Mini celo manj funkcij kar se fotografije tiče kot Spark bi sam gledal en rang višje (Air)... Pri Sparku imaš vsaj bracketing.
|4770K/H100i|ASUS Z87 Deluxe|16GB Vengeance Pro|
|840EVO 250GB|ASUS 1070 STRIX|Seasonic X|FD Define XL R2|

Jerry000 ::

Malo ste krenili iz teme. Hvala za te dodatne informacije ampak sem temo odpru ker me resno zanima kar sem spraševal...prosim

Stikalo je izjavil:

Nemmo je izjavil:

Pravzaprav imaš prav. Če letiš kot hobby, lahko letiš po območjih I in II kategorije, tudi če je dron težji kot 250 g, če pa opravljaš letalsko dejavnost je pa enako.

(4) Za izvajanje letalske dejavnosti se ne šteje, če se dejavnost opravlja za lastne nekomercialne namene z letalskim modelom operativne mase do 25 kilogramov po omejitvah, ki veljajo za letalske modele.

UUu kaj sem našel???

(6) Ne glede na drugi odstavek tega člena se omogoči prosta uporaba brezpilotnih zrakoplovov z vzletno operativno maso 500 gramov ali manj, če se z njimi ne izvajajo letalske dejavnosti.

http://www.dronbonton.si/assets/Uploads...

Hm, če prav razumem lahko frčiš z < 500 g letalnikom, kjer koli (razen, če nisi pravna oseba oz materiala ne uporabljaš za komercialne namene).

Vedno, vedno, pa upoštevaje zdravo pamet in neka pravila, drugače se bo zakonodaja še zaostrila. Sam letim samo med neposeljenimi območji za svoj hobby. Vznemirjanje ljudi in letanje nad glavami pa ni prijetno in se tega izogibajte.

http://www.dronbonton.si/o-uredbi/#klju...

Post na instagramu je komercialen namen...ali?

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Jerry000 ()

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dron in zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
687418 (288) Blond
»

Kateri dron

Oddelek: Kaj kupiti
364677 (253) Kleemen
»

Droni

22722 (130) dottor
»

Stroga regulacija letalnikov v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23136668 (8147) JeBelaCesta
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

11415883 (9818) vostok_1

Več podobnih tem