» »

Carina za stvari iz ZDA

Carina za stvari iz ZDA

hlodek ::

Zanima me do katere vrednosti so stvari, uvožene iz ZDA, necarinjene, in če so carinjene, koliko procentna je le-ta carina.

Najlepša hvala že vnaprej za vaše odgovore. Mogoče se zdi tema malce nepomembna, ampak sem iskal po celem netu in nisem našel tega podatka.
  • spremenilo: hlodek ()

Intl ::

Primer:

Preko Amazona sem narocil par knjig. Ko le te pridejo na carino, se znesku katerega si placal preko kreditne kartice pristeje se davek (8.5%) + neke takse + se nekaj, sam se trenutno ne morem spomnit kaj.
Ta znesek pa moras placati na licu mesta.
Aja cena knjig pa je bila 9000 sit, ki pa je bila pokrita z kreditno k.

flajer ::

sem delal na UPS-u (United Parcel Service) na brniku in je blo pri hitri posti tko, da so fizicne osebe lahko uvozile do vrednosti blaga cc. 8000 SIT, ce je bilo za lastno uporabo. placas samo DDV. ampak se je zmerej dalo se kej zrihtat, razen ce ni slo za ksne mal bol zakomplicirane stvari, nevemkasne racunalnsike dele alpa kej tazga (npr. medicinski pripomocki, zdravila etc.). ce pa je uvazalo podjetje potem je blo pa carino (ce je blo kej carine (odvisno od izdelka)) pa ddv potrebno placat ze, ce je blo blago vredno vec kot 1USD, oz. ce ni slo samo za dokumente. ce bos ze uvazou ksne mal drazje stvari, uporabi navadno posto (ne hitre), ker bos meu bistveno manj problemou s carino. na brniku so pac najbol zoprni in zahtevni. (sploh k mors pisat izjave pa nevem kaj se use!)... glede carniskih stopenj pa lahko pogledas edino v nevem katerem uradnem listu RS, alpa na ksno spedicijo poklices, pa poves konkretno za katero stvar te zanima, pa iz katere drzave. (za drzave EU ni carine, ce je na racunu preferencialno poreklo). to je v kratkem to :)

Brane2 ::

Mislim, da za knjige ni carine. Za vso robo nad neko vrednostjo je IIRC tko da plačaš carino (če ta je na konkretno robo) na celotno vrednost robe, vštevši vse usluge, ki so bile potrebne, da je roba prišla na carinarnico (poštnina itd.)

Sem ravno par tednov nazaj napeto pregledoval zakone na vladnih straneh.

Pokliči carinsko pošto ali še bolje pišči webpage carinske službe...


To, da plačaš DDV, je pa normalno. Tega itak moraš plačat vedno. Prodajalec ti ga ne zaračuna (ker robo izvaža), zato ga pa plačaš tukaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

slawc ::

kukr kol je, sam ne pustit da stvari lezijo par dni na carin, ke bodo stroski lezanja presegali vse ostalo. ;(
LP, Slawc

wind ::

Mene tudi zanima nekaj v zvezi z carinami...
Na Irsko sem poslal Maxtor disk na popravilo.
Sedaj so mi ga poslali nazaj in je v Brniku.
Klicali so me da naj napisel izjavo, da je disk za mojo osebno uporabo. Potem pa se enkrat, da jim naj napisem, da sem disk poslal tja na popravilo..fora je v tem da se to sedaj vlece ze 2 tedna...in ne vem kaj sploh cakajo sedaj.

napisali so pa da je vrednost 100USD

mi lahko kdo kaj napise o tem.


btw. disk sem kupil v tujini :)

blue96 ::

ja kaksen mas pa disk, da ga v sloveniji ne znajo popravit?
.

wind ::

MULC: fora je v tem, da sem disk kupil v tujini. In na garanciji pise, da ce se disk pokvari, ga moram poslat k njim na Irsko.


Jure2k ::

Samo en stavek: Za darila ni carine (je pa DDV;(( ).:))

Brane2 ::


Samo en stavek: Za darila ni carine (je pa DDV ).


Samo do določene vrednosti in IIRC samo za fizične osebe.

Če bi blo kako drugače, bi bili vsi oproščeni carine. Ti bi prodajalcu poraril $$$, on pa tebi robo :D

Jure2k ::

Hja, jaz sem fizična oseba, pa sem dobil darilo vredno ene 400$ (označena vrednost 200$) in je bilo oproščeno carine.

Primer #2: Vrednost paketa 100$, Carine nič spljoh.

v prvem primeru mi je FedEX prinesel paket, v drugem pa poštarji.

Brane2 ::

Kaj pa je bilo v darilu ?
Mogoče knjige ?

Jure2k ::

TADAA, ne, notri so bili 1× AMD CPU, 2× DDR RAM, 1× Powerleap adapter + 1400MHz Tualatin Celeron, ki sedaj lepo deluje na 1630MHz in BE6-II plati. JUHUHU:D

Brane2 ::

Na računalniške komponente itak ni carine.

Probi dobit kaj druzga za darilo-recimo gajbo kake drage žgane pijače >:D

hlodek ::

Me veseli, da na računalniške komponente ni carine:) Ravno te mislim uvažat.

wind ::

jaz moram placal 7.500 dajatev + 3000 skladiščenje :(

Brane2 ::

Verjetno nisi mel racuna za pokazat, a ?

Se mi je zdelo, da si ti nekam pogumno kar poslal, sploh glede na to, kako si ga nabavil...:\

hlodek ::

brane2:
Nikjer nisem našel podatka, ki bi potrdil tvojo izjavo, da na računalniške komponente ni carine. Lahko daš kakšen link?

Brane2 ::

Poklliči carinsko pošto.

Kar se linka tiče, poglej site carinske službe.

wind ::

racuna?

vprasali so me ce imam izvozne dokumente pa sem rekel, da sem poslal preko navadne poste.

no in placal sem 7.500 ECL + 3000 skladiscenje..

SkIDiver ::

Jz sem razmišljal, da si si dlančnik lepo iz ZDA naroču. Glede na to, da so pocen pride strošek dostave iz ZDA v Slovenijo reci in beri 27 tisoč sit pa še neki drobiža čez. Vse skup pride dlančnik okol 70 tisoč sit.
Koliko me torej stane carina oz DDV če nanese roba + dostava nekje 110 tisoč sit? Kako se, da najceneja pridt čez?

hlodek ::

Na netu nisem nič našel. Možno da tudi zaradi moje nesposobnosti iskanja stvari po netu. Našel sem homesite od carinske službe, ampak konkretno nisem nikjer videl, da za računalniške ali druge tehnične komponente ni carine.
Ne trdim da se motiš Brane, samo ne razumem zakaj potem ljudje vedno švercajo prek meje vse računalniške stvari. Pa tudi v vseh Essedi temah na tem forumu je bilo vedno govora o tem kako je najboljše, če imaš carinsko prepustnico in lahko neseš do 50k SIT preko meje.
Res nihče razen Braneta ne more potrdit tega?

Jure2k ::

Ne boste verjel, dva paketa sem dobil iz ZDA, eden je mel vrednost 200$ in je bil poslan prek navadne pošte (USPS), drugi pa preko FedEXa (100$). Za tega sem moral plačat DDV in še nekaj za stroške, skupaj 14 jurjev.
Prvi paket pa je prihajal nekaj dni več v Slovenijo, ampak ga niso ne carunili, niti DDV niso zaračunali. Temu se reče sreča, hehe sreča na^3. Ker je bila poštnina plačana v Ameriki mi niti te ni bilo treba plačat, paket so samo pripeljal, sem podpisal in je poštar šel...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218775 (5505) St235
»

Ebay nakup iz ZDA

Oddelek: Loža
212527 (1738) bastadu
»

Posiljanje paketa iz ZDA v SLO

Oddelek: Loža
94462 (4186) Jan987
»

Carina in usa

Oddelek: Kaj kupiti
174783 (4438) morphling1
»

Naročanje iz ZDA po netu (1700+ T-bred)

Oddelek: Kaj kupiti
293917 (3452) Tarzan

Več podobnih tem