» »

Ribolov

Ribolov

Excavator ::

Ne najdem kakšne teme o tem..pa sem si mislil da naredim eno
Tu pač pišite vse o ribolovu

krneki0001 ::

Športni? Podvodni? Muharjenje?

Sam imam poleti vedno karto kupljeno in kr dost lovim s harpuno. Skoraj vsak dan grem lovit ko sem na dopustu, ponavadi še pred zajtrkom. Največji ulov je bil kilo in pol težka orada in okol 800g hobotnica.

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

Vse vrste..sam sem bolj kot ne krapolovec..zdaj testiram boilije lovim pa vecinoma na Transom Razvanje..


Kje pa lovis? Ce je kdo ze lovil v omisu prosim za info.

krneki0001 ::

Lovim na jadranskih otokih (krk, rab, pag, ugljan, pašman, hvar, korčula,...).

Excavator ::

Kje to lovis? Gres s colnom ali poznas plac? Sem parkrat malo pogledal na morju(Hvar in Pag) in bolj kot ne nic..samo drobiz

krneki0001 ::

Ponavadi iz obale. Prve dni spoznavam, potem pa že kak plac najdem (če sem na novo), če sem pa na "starem" terenu pa poznam place.

r3dkv1c4 ::

Excavator je izjavil:

Kje to lovis? Gres s colnom ali poznas plac? Sem parkrat malo pogledal na morju(Hvar in Pag) in bolj kot ne nic..samo drobiz

Na Hvaru je morje polno, očitno preplašiš vse ribe ali pa nimaš sreče ali pa ne znaš lovit.

Mi vsak dan vlečemo ven hobe od 1-3 kg, ugorje, ....

Je pa res, da gremo s čolnom na morje in tam lovimo.......ne v bližini obale.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Excavator ::

Enkrat smo tudi mi šli s čolnom..par lignjev in ena hobotnica 1 večji ugor, iz obale pa samo drobiž, tisti špari, mačke in to..enkrat smo dobili tudi morskega zmaja, ki je pičil mojega očeta..

          ::

Excavator je izjavil:

enkrat smo dobili tudi morskega zmaja, ki je pičil mojega očeta..


To pa niso heci. Mnogi raje odrežejo laks, ko kaj takega zagledajo na trnku.

Excavator ::

Prvič videli to stvar..nihče ni vedel kaj sploh je..pred okoli tremi leti

          ::

Jaz sem bil enkrat na krovu z nekom, ki si je po piku cvrl roko na avspuhu (strup zmaja je termično razgradljiv), ker naj bi bile posledice opekline manj boleče od pika.

Amdforce ::

Itak, vceraj lovil na rudniskem jezeru, poleti pa harpuna zapoje na j dalmatinskih otokih. Trenutno me kraparija najbolj drzi. Mal testeram boilije za to sezono...

krneki0001 ::

          je izjavil:

Jaz sem bil enkrat na krovu z nekom, ki si je po piku cvrl roko na avspuhu (strup zmaja je termično razgradljiv), ker naj bi bile posledice opekline manj boleče od pika.


Strup razpade nad 70 stopinj celzija. Sem se tudi jaz že drl, ne prijemaj, ko jo je človek dobil na laks, pa je tip vseeno z roko zagrabil. Krik je bil zelo nazoren. Pol smo pa cigarete pržigal eno za drugo pa z žerjavico od cigareta strup uničeval.

Problem je šok, v katerega lahko padeš zaradi strupa.

maco-maco ::

Poleti pajki pridejo tudi do obale, tako da ljudje stopijo na njih. Takrat je najbolje nogo dati v škaf vroče (skoraj vrele) vode.
Nisem ravno nek hud lovec, a rib, rakov in mehkužcev je tudi pri obali kar nekaj.
BTW, smo jedli tudi ježke (samice, tiste, ki imajo na bodicah kamenčke in školjke). Anthony Bourdain pravi, da če ima ženska rada ježke, sigurno pogoltne.
Kaj?

          ::

Na peščenih obalah, kjer so tudi plaže, zvečer vedno pridejo ribe, ker kopalci precej premešajopesek in dvignejo na površje stvari, ki so bile prej skrite. Poizkusi kdaj za hec vreči trnek na kakšni taki plaži, seveda po tem, ko kopalci že izginejo.

Excavator ::

Na kaj pa lovite na morju? Meni prijemajo na vse od sira, masti od pršuta, surovega piščanca vglavnem vse.. in pa kaj lovite? ciplje/orade..?

Amdforce ::

Morje kozice al pa veliki morski crv, je pa dokaj drag. Jaz vzamem malo mrezo in nalovim kozice te pa obozujejo brancini. Vaserkugla pa gasaaaaa

Excavator ::

kaj te je vaserkugla? :))
Kje pa dobiš črva, kako loviš?

krneki0001 ::

Črva ponavadi dobiš v kaki domači ribarnici ob morju. Ampak zadeva zaudarja, resno, orenk zaudarja.

Excavator ::

Bom probal na grunt lovit malo ponoci..kaksne kozice rakci in to..še letim v trofejo v nabavo:))

Obujam temo..je kdo že lovil v ribniku pivola-MB?

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

Obujam temo..je kdo že lovil v Mariboru in sicer ribnik Pivola?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ribiške palice

Oddelek: Loža
91806 (1382) Sopomenka
»

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

Oddelek: Loža
235359 (4443) krneki0001
»

A ste kej ribiči tuki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708366 (4974) Meizu
»

Otok - stran od turizma

Oddelek: Loža
185089 (4721) bosmla
»

Ribolov z obale - HR

Oddelek: Loža
84027 (3900) edge540

Več podobnih tem