» »

Nakup ribiške palice

Nakup ribiške palice

domen1990 ::

Živjo, nisem točno vedel kam bi to vtaknil, pa bom kar sem :)
Sem tik pred tem, da kupim ribiško palico za lov na morju. Predvsem bi šlo za lov s čolna, nekaj pa tudi s same obale in sicer v Slo, morda tudi na hrvaškem.
Res bi bil vesel kakršnegakoli nasveta, saj sam nisem najbolj vešč s palicami.
Budget sem si postavil na okoli 60€, lahko tudi več ali manj v primeru dobrega nakupa.
Malo gledam po netu v trgovinah kaj imajo, ampak je ponudba po eni strani kar velika in se v gori palic dejansko zgubim.
Daljše palice so kolikor gledam dražje, kaj je njihova prednost? Daljši izmet?
In katera vrsta palic je najbolj primerna za sam lov na morju?
Mi lahko kdo priporoči kakšno konkretno palico?
Hvala.

neon21 ::

Najbolj bi ti priporočal, da se prijaviš na kak ribiški forum tam bodo vedeli veliko več o palicah za morje in podobno. Moreš pa tem 60€ kaj imaš za palico zraven prištet še špulo oz kolesce ves pribor ter laks ali silk , ki je namenjen za ribolov na morju.

domen1990 ::

Ja, točno to sem naredil, ker sem mislil, da bom na ribiškem forumu dobil kakšne informacije. Ampak zaenkrat je 60 ogledov in 0 odgovorov, zato sem rekel da probam še drugje. :)
Imam v mislih, da bodo še dodatni stroški, tam cca 100€ bo verjetno takoj naneslo.

Invictus ::

Decathlon ima palice tam od 20 - 30 EUR.

Ravno bankrotiral ne boš. Je pa dobro vedeti kake ribe boš lovil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

domen1990 ::

Tisto sem že videl, samo 20 oz. 30€ se mi zdi malo za palico..raje dam tudi 80€, pa imam potem mir, kot da se mi palica polomi. :D
Pa boljši filing je kupit v ribiški trgovini kot v Decathlonu. No saj bom tako ali tako šel v ribiško trgovino še,
ampak sem želel prej dobiti kako informacijo.
Ja, to z ribam je problem, odkrito povedano ne vem kaj plava tam kjer bom lovil, kar se pač najde v našem morju, orada, brancin,...v glavnem klasika.

Amdforce ::

Vzames teleskop karbonski 25-40 eur pa eno rolo baitrunner ki je tudi 30-50 eur pa laks pa mas univerzal opremo za obalo in ccoln. Bos pa palco za obalo ki je ponavadi dolga okoli 3.6m tezje drzal cel popoldan v colnu.
Jaz kupujem vse online blinkersport in kostevc....ok cene

domen1990 ::

Tudi to spletno trgovino sem malo gledal. Ampak za teleskopske sem slišal, da naj ne bi bile najbolj kvalitetne. Dolžina bi bila pa verjetno okoli 2m bolj primerna. Recimo gledal sem te dve palici:

http://www.blinkersport.si/index.php?st...

in

http://www.blinkersport.si/index.php?st...

Prva je sicer dolga 2,7m, druga palica pa ima dve možni dolžini, obe krajši. Je sicer to dosti pod tem kar sem mislil dati za palico, zato me zanima, če je to prepoceni za palico, npr. slab material ali kaj vem kaj,...
Ne pomeni to zdaj, da imam miljone na računu, ampak kakor sem rekel, raje dam malo več pa da sem zadovoljen, kot malo pa da je palica en šrot. :)

Amdforce ::

Imam ene 20 palic za ribolov pa krape ki tehtajo tudi okoli 20kg se kar ven vlecem s teleskopi. Fora je v drilu ampak zato ne mislm 2 meterskih prekel okol vlacit. Dober teleskop bo vec kot dovolj. Tudi ce ti zobatec zapne.

domen1990 ::

Ok, hvala ti za info iz prve roke. Kakršnakoli mnenja pa so seveda še vedno dobrodošla oz. konkretni predlogi. Potem pa v nakup.

Sopomenka ::

Obujam starejšo temo, kakorkoli, upam da dobim ustrezen odgovor.

Je kdo kupoval ribiško opremo z AliExpress? Načeloma bomo lovili v sladki vodi (večji ribniki), pa bi rad naročil nekaj srednjega kakovostnega razreda. Najprej me zanima, če je kdo že naročal z AliExpress, in kakšne izkušnja imate oz. kaj priporočate?

Hvala :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A ste kej ribiči tuki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
708402 (5010) Meizu
»

A se splača kupit tole ribiško palico?

Oddelek: Loža
5952 (851) mihec87
»

Ribolov z obale - HR

Oddelek: Loža
84047 (3920) edge540
»

Biljard???

Oddelek: Loža
2811710 (9864) _lesy
»

[Fizika] Nihanje

Oddelek: Šola
52373 (2214) NeOman

Več podobnih tem