» »

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

roadtrip, kampiranje in šnorklanje hrvaška

krneki0001 ::

Kot družina smo se odločili, da bi šli letos na morje spet kot na roadtrip in ne za 21 dni na eno mesto, kot smo to počeli do sedaj, ko je bila tamala majhna. Recimo prideš, vidiš dober kamp ali pa so ti povedali, da je tam dober kamp, ostaneš dan, dva ali tri in potem naprej.

Enkrat sva že šla na podobno varianto. Po avtocesti do zadra in potem na vir, iz vira nazaj na kopno in preko mostu na pag, iz paga na kopno s trajektom, iz kopnega na rab s trajektom, preko raba potem na krk s trajektom, iz krka na cres, od tam na kopno s trajektom in potem po obali mimo pule, rovinja,... do portoroža in domov. Ampak to je sedaj 10 let nazaj, poleg tega bi potegnili še bolj proti jugu. Torej šli bi nekako po avtocesti do Ploć (torej do konca avtoceste), od tam na pelješac, potem na korčulo, skozi cel otok, potem na hvar in tako naprej skozi večino otokov proti severu.

Zdaj pa mene zanimajo majhni kampi, z lepimi plažami in lepimi razgledi in tudi dobro obalo za šnorklanje (da je kaj za videt, ker bi rad petletnici predstavil šnorkljanje) po vseh jadranskih otokih. Torej kot neka zbirka dobrih majhnih kampov z dobrimi plažami na jadranskih otokih. (zanimivi so tudi kampi, ki so dostopni samo z višjim avtomobilom ali s terencem, tudi če vodi do njih samo makadamska pot,... - ker to ni več ovira).

Pa bi prosil vsakega, da napiše otok, kamp in zakaj je bil zadovoljen s kampom. Pa tudi kamp s katerim ni bil zadovoljen. Da se lahko takim ognemo.

assez ::

Kakšen zemljevid v roke in improviziraš kar na poti. Se pač ustaviš, kjer vam bom všeč, boš definitivno naletel na to, kar si želiš. Če boste šli z Raptorjem vam ne bo hudega.

krneki0001 ::

To je itak razumljivo. Ampak jaz bi rad slišal pohvale in graje kampov (pa ne na strani avtokampi.si, ker tam vsi pretiravajo v eno in drugo smer, potem pa prideš v kamp in vidiš da ni to kar so pisali (ne dobro in ne slabo).

Modri dirkač ::

Druge ni, kot da riskiraš 1-2 ur in obiščeš par kampov v bližini, kjer želiš prespat in si jih malo bolj podrobno ogledaš.
Tako sem sam delal pred dvemi leti od Dubrovnika proti Zadru.

avtokampi.si in tripadvisor ti lahko dajo nek okviren vtis, vse ostalo pa moraš sam preverit na licu mesta.
Everybody lies!

Samael ::

Pa saj, iskreno, a je pomembno, da je kamp res "dober" za tista dva dneva, dokler spet ne spokas drugam? Nekje bo plaza taksna, drugje drugacna. Enako bo z wcji in podobno. Ampak ti bos tako ali tako mobilen.
A ni point v road tripu ravno spontanost, ali pa bos dejansko studiral zemljevide, se vozil gor in dol ter dejansko iskal tocno dolocene kampe?

krneki0001 ::

Ne bom študiral zemljevidov. Ampak če nekdo reče, da mu je bilo všeč v tem kampu to in to, pa če meni tudi to nekaj pomeni, se bom pač tam tudi ustavil, drugače pa se bom mimo peljal.

Nagi Bator ::

Glede kampov ti ne morem pomagati, razen da ti povem da na Šolti in Visu kampa ni, kar si pa verjetno itak preveril. Sta pa oba otoka drugace vredna obiska.
No, na Visu, juzno od Komize sicer je nek divji (nelegalni a placljiv) kamp, o katerem sem sicer slisal bolj slabe stvari - nobene infrastrukture.
Vecji problem (razen, ce denar in cas ni problem) ti bo predstavljala logistika - sredenjedalmatinski otoki niso medsebojno povezani s trajektom,
razen Korcule in Lastova. IMO je boljsi start iz Splita, pa na Hvar, obdelat otok, potem dol na drugi strani v Sucuraju, do Ploc, na Peljesac, potem pa vsaj jaz nikakor ne bi izpustil Mljeta ter sele nato nazaj na Peljesac in Korculo, s katere pa imas trajekt iz VL za Lastovo in potem drago plovbo nazaj v Split. Na Drveniku tudi mislim, da ni kempa, so pa na Ciovu (most), a je precej guzve tudi izven glavne sezone. Ampak, ce si sel celo na Vir...

Invictus ::

Zakaj ne greš raje jadrat?

Aja, dama ni za ;).

Ampak potem ni problem iskat dobrih lokacij :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Ja, jaz pa tamala bi šla, žena pa noče niti stopit na jadrnico. Sej veš, dokler ne probaš ne moreš vedet kako zgleda, pa se brani. Jo bom probal prepričat. Se mormo kje dobit, k boš z jadrnco prišel mimo kampa, kjer bomo mi, pa da pridemo na jadrnico, da vidi da ni bavbav.

Sej pol bomo pa kampirat nehal, ker bo stalno hotla bit na jadrnici.

Nagi Bator je izjavil:

Glede kampov ti ne morem pomagati, razen da ti povem da na Šolti in Visu kampa ni, kar si pa verjetno itak preveril. Sta pa oba otoka drugace vredna obiska.
No, na Visu, juzno od Komize sicer je nek divji (nelegalni a placljiv) kamp, o katerem sem sicer slisal bolj slabe stvari - nobene infrastrukture.
Vecji problem (razen, ce denar in cas ni problem) ti bo predstavljala logistika - sredenjedalmatinski otoki niso medsebojno povezani s trajektom,
razen Korcule in Lastova. IMO je boljsi start iz Splita, pa na Hvar, obdelat otok, potem dol na drugi strani v Sucuraju, do Ploc, na Peljesac, potem pa vsaj jaz nikakor ne bi izpustil Mljeta ter sele nato nazaj na Peljesac in Korculo, s katere pa imas trajekt iz VL za Lastovo in potem drago plovbo nazaj v Split. Na Drveniku tudi mislim, da ni kempa, so pa na Ciovu (most), a je precej guzve tudi izven glavne sezone. Ampak, ce si sel celo na Vir...


Ja, poznam kje pa kako vozijo trajekti. Ljubljana - > Ploče -> Pelješac(trajekt) -> skozi celo korčulo, potem pa na drugi strani korčule na trajekt za drvenik (vozi v sezoni) in od tam na hvar, pa čez cel hvar, itd.
Mljet moram obiskat, na visu bi rad šel v tisto luknjo za podmornice in modro špiljo,...

V glavnem ogromno je za videt tudi brez jadrnice.

Zgodovina sprememb…

chort ::

če ti ni problem FKK kamp je Koversada pri Vrsarju kul, sploh otoček, ker so gor samo šotori in visoka borova senca. Šnorklanje pa od 2m do 14m, voda čista. Stara Baška na Krku ni slaba, ampak samo za šotore, ker je del za kamperje puščava brez ene sence.
Južneje sem bil samo z jadrnico ali v divjini, tako da ti ne znam povedat.

Invictus ::

Istra?

Na Hrvaškem se normalno morje začne južno od Zadra...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Se ne strinjam, na zunanji strani Cresa in Lošinja sem imel nekajkrat najčistejšo vodo ever. Istra je pa z redkimi izjemami (otoki pred Rovinjem, Kamenjak) res šrot.

krneki0001 ::

Ko greš enkrat na korčulo, hvar, mljet, dugi otok,... se ti zdi istra kot da se hodiš v scanje plavat.

perci ::

krneki0001 je izjavil:

Ko greš enkrat na korčulo, hvar, mljet, dugi otok,... se ti zdi istra kot da se hodiš v scanje plavat.


Ma kakšne neumnosti kvasite.

Očitno ste bili samo v Poreču in Umagu. Ja, zunanji del istre do Pule je res kurac. Notranji del je precej boljši (še vedno ni dalmacija).

Cres pa je po vseh kriterijih primerljiv z dalmatinskimi otoki. Če ne še bolš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

chort ::

Službeno (hidrografske meritve, med drugim tudi motnost vode) in za zabavo (jadranje, kampiranje) sem večkrat predelal praktično celotno jadransko obalo in otoke na obeh straneh. Istra in kvarner sta običajno res najslabša (če pustimo ob strani italijansko obalo, ki je dno dna), vendar se še vedno najdejo kotički, kjer je voda res čista. Glavni faktor za to so tokovi, ki gredo na srečo po vzhodni obali proti severu in ob italijanski obali proti jugu (skupaj z vsem kar pride iz Padske nižine). Ker na vzhodni obali ni večjih rek, ki običajno povečajo motnost in ker je dno vzhodne obale večinoma kamnito je ta stran Jadrana precej čista. Sicer pa, kakšna praktična razlika je med vidljivostjo 20m in 50m za šnorklanje? Otoki na zunanji strani istre in kvarnerja (z izjemo Suska, ki je peščen-muljast) so ok.

Se pa generalno gledano (še enkrat) strinjam, na vzhodni obali je proti jugu bolje kot proti severu. Slovensko morje je pa zaradi svojega zamuljenega dna in lokacije na koncu jadranskega morja itak motno. Če pa koga zanima res motno morje, naj si gre enkrat ogledat Severno morje, proti kateremu je Slovenska obala paradiž.

Unilseptij ::

krneki0001 je izjavil:

Kot družina smo se odločili, da bi šli letos na morje spet kot na roadtrip in ne za 21 dni na eno mesto, kot smo to počeli do sedaj, ko je bila tamala majhna. Recimo prideš, vidiš dober kamp ali pa so ti povedali, da je tam dober kamp, ostaneš dan, dva ali tri in potem naprej.

Enkrat sva že šla na podobno varianto. Po avtocesti do zadra in potem na vir, iz vira nazaj na kopno in preko mostu na pag, iz paga na kopno s trajektom, iz kopnega na rab s trajektom, preko raba potem na krk s trajektom, iz krka na cres, od tam na kopno s trajektom in potem po obali mimo pule, rovinja,... do portoroža in domov. Ampak to je sedaj 10 let nazaj, poleg tega bi potegnili še bolj proti jugu. Torej šli bi nekako po avtocesti do Ploć (torej do konca avtoceste), od tam na pelješac, potem na korčulo, skozi cel otok, potem na hvar in tako naprej skozi večino otokov proti severu.

Zdaj pa mene zanimajo majhni kampi, z lepimi plažami in lepimi razgledi in tudi dobro obalo za šnorklanje (da je kaj za videt, ker bi rad petletnici predstavil šnorkljanje) po vseh jadranskih otokih. Torej kot neka zbirka dobrih majhnih kampov z dobrimi plažami na jadranskih otokih. (zanimivi so tudi kampi, ki so dostopni samo z višjim avtomobilom ali s terencem, tudi če vodi do njih samo makadamska pot,... - ker to ni več ovira).

Pa bi prosil vsakega, da napiše otok, kamp in zakaj je bil zadovoljen s kampom. Pa tudi kamp s katerim ni bil zadovoljen. Da se lahko takim ognemo.


Mi hodimo tako že 10 let... nikoli več kot en teden na enem mestu, ker se otroci preveč "udomačijo" in jim začnejo po glavi hodit neumnosti. Kombinirali smo predvsem otoke (Hvar, Rab, Dugi otok, ...) in celino (Vrsar, Novigrad/Mareda, pa tudi Slovenija - kampi ob Kolpi in Soči/Nadiži) in smo vedno bili zelo zadovoljni. Letos gremo za en teden na Pašman na robinzonijado, potem pa za en teden v Dubrovnik. Zdaj, ko je jasno, da bo na meji samo sranje, resno razmišljam o vračanju preko trajektne linije Zadar - Ancona (IT) in potem preko Gardalanda in Benetk (za par extra nočitev) povratek v SLO preko IT. Raje vozim 10 ur kot 5 ur čakam na meji, kaj čem.

Res pa je, da takle špas lahko pride precej dražje kot samo ena lokacija za daljše obdobje.

Zgodovina sprememb…

Nagi Bator ::

krneki0001 je izjavil:


Ja, poznam kje pa kako vozijo trajekti. Ljubljana - > Ploče -> Pelješac(trajekt) -> skozi celo korčulo, potem pa na drugi strani korčule na trajekt za drvenik (vozi v sezoni) in od tam na hvar, pa čez cel hvar, itd.
Mljet moram obiskat, na visu bi rad šel v tisto luknjo za podmornice in modro špiljo,...


Za Drvenik gre trajekt prav tako iz Korcule (mesta), kamor priplujes sicer tudi iz Peljesaca, in ne iz VL.
Je pa ta linija vsako leto vprasljiva - koncesije in manjko "ustreznih" trajektov. LNP je pred leti izgubil koncesijo s tisto piksno od trajekta.
Na Visu je za videt precej bolj zanimive stvari, kot pa tisti podmorniski bunker - prazaprav je bil primarno namenjen torpednim colnom.
Sicer pa mas enake bunkerje po vec dalmatinskih otokih.
Ce si ze tam zavij tudi do Titove spilje gor na HUM-u najvisjem vrhu otoka, oz. nekoliko nizje. Tam ne bo guzve.
Ce ne drugega, da vidis kje je ždel marsal potem, ko je zbezal... khm..., potem, ko se je stratesko umaknil iz Drvarja ;)
Je pa tud lep razgled od zgoraj in v lepem vremnu (dan po burji) se vidi vse do Italije.
Ce bos v sezoni se pripravi na guzvo za v Plavo spiljo! Za najboljsi svetlobni efekt, pa zelis biti v spilji okrog enajstih,
kar je v poletni guzvi bolj tezko tempirat.

Invictus ::

chort je izjavil:

Se ne strinjam, na zunanji strani Cresa in Lošinja sem imel nekajkrat najčistejšo vodo ever. Istra je pa z redkimi izjemami (otoki pred Rovinjem, Kamenjak) res šrot.

Cres in Lošinj nista Istra...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Invictus je izjavil:

chort je izjavil:

Se ne strinjam, na zunanji strani Cresa in Lošinja sem imel nekajkrat najčistejšo vodo ever. Istra je pa z redkimi izjemami (otoki pred Rovinjem, Kamenjak) res šrot.

Cres in Lošinj nista Istra...

Ko sem jst nazadnje na karto pogledal, tudi nista bila južno od Zadra. Get your facts straight.

krneki0001 ::

Fantje, dejmo razčistit nekaj.
Otoki imajo skoraj vsi čisto bistro vodo. Pa naj si bodo to otoki pred rovinjem ali cres ali pa korčula. Istra pa razen svetlih izjem nima čiste vode (na špici istre je malo, ostalo pa je bolj ko ne svinjarija), slovenija ima pa dobesedno zanič vodo. Eno najbolj onesnaženih luž imamo, če se že gremo bolj natančno. Plastike je notri tudi do 20x več kot drugje.

chort ::

Plastike in ostalih onesnaževal je približno isto po celem Jadranu, velika večina jo pride vanj iz Pada in jo potem odplakne proti jugu, torej primarno stran od naše luže in bližje Dalmaciji... Ni čisto za nasedat našemu IZVRSju, ki rabi keš in je zato rahlo senzacionalističen. Je pa naše morje motno iz prej naštetih razlogov in zato izgleda bolj usrano kot dejansko je.
Sicer pa itak ne pijete morja brez uporabe desalinizatorja (ki pobere ven tudi plastiko), ne? ;)

ontopic, na Lastovu imaš prav tako zaklonilnike za torpedne čolne, fina stvar za videt. Je pa daleč, ampak wild camping ni nek problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

krneki0001 ::

Kampiranje takole zgleda:

chort ::

Nebivedu, divje kampiranje na Hrvaškem torej odpade, razen če boš res šel v totalno vukojebino.
Offtopic, a si vzel točno tega in kje? Kakšna je kvaliteta izdelave? Jaz že kar nekaj časa gledam Maggioline in OverLande, pa tudi Eezi-Awn in Hannibale, ampak me po drugi strani resno skrbi ravno omejena mobilnost dokler je šotor postavljen, ti bi pa skočil do trgovine. First world problem ;)

krneki0001 ::

Jap takega imam. Sicer je starejši model, ko ima gumirano platno, novejši so pa iz drugačnega materiala in lažji. Za postavit rabiš 5 minut, za pospravit pa 10, tako da ni problem it tudi v trgovino.

Cene so pa dost nizke:
120x240, zložen 120x120 - za 2 osebi
799€ pri mamutu - http://www.mamut4x4.com/?kategorija=65&...

140x240, zložen 140x120 - za 3 osebe
849€ pri mamutu - http://www.mamut4x4.com/?kategorija=65&...

220x240, zložen 220x120 - za 4 osebe
1299€ pri mamutu - http://www.mamut4x4.com/?kategorija=65&...



Zakaj bi divje kampiranje odpadlo? Zapelješ na plažo, odpreš šotor, prespiš, zjutraj pa pospraviš in se odpelješ še preden kopalci pridejo na plažo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110246 (1328) Mato989
»

Plan dopusta in vaši nasveti

Oddelek: Loža
92050 (1122) cistnov
»

Kampiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212725 (9764) Go-ahead
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8928970 (26291) maco-maco
»

Malo samote na hrvaški obali ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5121428 (19307) msjr

Več podobnih tem