» »

Kakšen žar?

Kakšen žar?

««
6 / 14
»»

          ::

Za sočno in mehko meso iz kosov živali, ki sicer niso mehki, lahko uporabiš sous-vide in nato meso na žar vržeš le za nekaj sekund, da dobi skorjico.

krneki0001 ::

Tudi radenska reši te probleme.

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Kolega je letos naredil žar iz starega bojlerja, in dvomim, da je v kakšnem kupljenem mogoče narediti boljše meso.


Evo, včeraj sem to DIY mojstrovino še poslikal, v akciji.;)


harvey ::

Lep DIY projekt, vendar t-bone steaka ima pretanko odrezana, pa mast ob robu ni zapekel, kar ti potem daje neprijeten okus. Drugače pa lepi grill marki:). Ni vse v opremi, tudi pečikurec mora štekati. Enako kot pri smučariji, ni vse material.....

Za upgrade - nujno vgraditi termometer, loputi zgoraj in spodaj za regulacijo.:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Okapi ::

Termometer je seveda vgrajen. Na zgornji sliki se vidi tipalo na sprednjem delu pokrova. Mast na robu je bila tudi kar lepo zapečena, samo na tej fotki je videti precej svetlejša, ker sem moral popravljati osvetlitev. Optimalna debelina je pa stvar okusa.

globoko grlo ::

Folk dejte mi mal pomagat.
Mam litoželezno plato 60x40. Matra pa me rebrasta plata.
Ali ima kdo izkušnje z obema? Ima rebrasta plata kakšne posebne prednosti napram gladki?
Feeling mam, da se na rebrasti plati zadeve bolkje spečejo, vem pa ne.

Torej rebrasta plata Da ali Ne in če da, KJE :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

krneki0001 ::

Rebrasta nima nobenih prednosti, razen izgled na mesu (črte). Jo je pa težje čistit, kot gladko, kjer lahko s špohtlnom potegneš in je čista.

Ashrack ::

Odlocam se za plinsko zar. Katerega mi svetujete in tudi kje kupiti?
Zaenkrat sem nasel tega:
http://www.merkur.si/prosti-cas/zari-in...

ter tudi tega ampak ga ni na zalogu. Mogoce kdo ve kje se ga dobi?:
https://www.mimovrste.com/plinski-zari/...
....

Roadkill ::

Ü

Metulj-1 ::

Ashrack je izjavil:

Odlocam se za plinsko zar. Katerega mi svetujete in tudi kje kupiti?
Zaenkrat sem nasel tega:
http://www.merkur.si/prosti-cas/zari-in...

ter tudi tega ampak ga ni na zalogu. Mogoce kdo ve kje se ga dobi?:
https://www.mimovrste.com/plinski-zari/...



No ravno tega sosed prodaja ker je popolnoma nezadovoljen z njim. Kup webra. Pišem za prvi link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

Izaso ::

Jaz pa zadnje čase vedno več pripomb na robo iz mimvrste slišim. Tudi glede plinskih žarov (ampak ne specifično glede tega). Če ti ni težko dat več dnarja - kupi webra.

          ::

Izaso je izjavil:

Jaz pa zadnje čase vedno več pripomb na robo iz mimvrste slišim. Tudi glede plinskih žarov (ampak ne specifično glede tega). Če ti ni težko dat več dnarja - kupi webra.


Tudi pri Webrih je ogromna razlika. Genesisi so neprimerno boljši od Spiritov.

Neon87 ::

Kupil bi en kvaliteten električni žar. Weber mi je predrag.
Vem, da žar na elektriko ni klasičen žar, ampak vseeno, rabim ga tudi za kamp kjer preživimo veliko časa.. tale se mi dopade, ko je možno hkrati pripraviti še kaj posebej tam kjer je okroglo - morda bi lahko tam dal malo olja in spekel recimo krompir (brez dodatne posode).
Prosim za kakšno mnenje?
http://www.klarstein.com/Kuechengeraete...

harvey ::

Grozljiv amaterizem kuharskega mojstra Baričiča v oddaji Svetovalni srvis, 26.04.2017 o peki na žaru. Komplet zamešal pojme: polpete od starih mam, burgerje in "smoukanje".

https://radioprvi.rtvslo.si/2017/04/sve...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kuglvinkl ::

Si lahko bolj konkreten? Tako se namreč razvije debata.
Your focus determines your reallity

polde66 ::

Webra se splača v Obiju vzet ob petkih, ko imajo -20% na davek. Vzel sem q1000 + plato za pice, plus ne vem kaj še da je prišlo čez 300 eur kar je pogoj za vrnitev davka. Padeš na 240 eur.
polde

harvey ::

kuglvinkl je izjavil:

Si lahko bolj konkreten? Tako se namreč razvije debata.


Napovednik oddaje je bil sledeč:

Prihajajoči prazniki so kot nalašč, da svoj vrtni žar ponovno ogrejete na delovno temperaturo. Kako pravilno začinimo in mariniramo meso? Kaj potrebujemo za slasten in sočen burger? Katere vrste sadja in sirov se najbolje podajo na žar ploščo, in kaj imata opraviti z žarom balzamični kis in zeleni čaj? Bi radi izvedeli, kakšno dodano vrednost pri pripravi jedi na žaru prinese dimljenje? Gost sredinega svetovalnega servisa bo kuharski mojster Mario Baričič. Ob tem pa še nekaj idej za omake, ki se podajo k jedem z žara, ter o peki pice in palačink na žaru. Po osmi, na Prvem.


 Chef Mario

Chef Mario



Oddaja Svetovalni servis je odlična oddaja, imajo večinoma relevantne goste in aktualne teme. Tale je bila še posebej aktualna, ker se bo veliko peklo, dimilo v teh prostih dneh. Ali doma, ali pa na otvoritvah pavšalistov na morju.

1. V uvodu bi lahko z nekaj besedami predstavil posamezne tehnike priprave jedi na žaru (plošča, mreža/rešetka, plin, oglje, diretkna indirektna tehnika pečenja, BBQ... - ne pa da reče kasneje v oddaji, da je pokrov žara dober zato, da ne šprica:))), namesto da štosira o nekih seksističnih bedarijah.
2. Omake - predstavi ketchup in majonezo, in pa ketchup+majonezo skupaj, ter smetanaste izpeljave (česen, zelišča...). Da bi predstavil kaj bolj kompleksnega, mu je zmanjkalo idejic. Ajvar prišteje k omakam, kot je meni znano, je to bolj priloga kot omaka. Nič ni bilo o zelenem čaju in balzamičnem kisu. Pri peki zelenjave uporablja suhi česen v prahu, beli poper in to je to. Mit o pečenju in oljčnem olju je za njega še vedno dogma.
2. Burgerji - pravi, da so to že delale stare mame, ko so dodale namočen kruh zmleti govedini iz juhe. In da za dober sočen burger moraš dodati drobtine, sojo, sodo bikarbono, radensko... Malo ga je zaneslo med pleskavice in polpete. Prvič, burger je samo ustrezno mleto goveje meso, začinjeno sol in poper in pečemo kot steak (osnova, izpeljav pa je kolikor je kuharjev) O tej gourmet/hipsteraj maniji burgerjev smo že debatirali, naj pa ponovim, burgerji so v osnovi manj vredni (podplečje, vrat, ipd) kosi mesa, sveže mleto in na hitro oblikovano ter pečeno na žaru kot steak. Končni izdelek je ene 5 sestavin max in poceni.
3. BBQ/Smoking - tu ga je pa odneslo povsem v svet "rauchkamer" in dimljenega špeha ter klobas. Pomešal je smoke gun od Polyscienca in BBQ Smoker (Pit). Dimljenje je pri nas sinonim za rauchkamre in BBQ s tem nima veze razen, da to (neustrezno) prevajamo kot dimljenje. Dima pri BBQ je malo, temveč gre za tehniko dolgotrajne priprave mesa pri nizki temperaturi in to je ves štos. Temperature so odločujoč faktor med dimljenjem / hot / cold, BBQ, grill, in searing.

Toliko na kratko povzeto, za razpravo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

kuglvinkl ::

Kar se tice burgerjev, samo 100% medium pecena govedna je ok. Da dodal kar koli razen zacimb, ne bi bil za.


Sicer pa, mogoce so izbrali napacnega, se zgodi. Bi pa zdele sedu en puled pork na Trubarjevi. Al kaj ko zlahta vabji na kosilo.
Your focus determines your reallity

Metulj-1 ::

Kdo mogoče ve za kakšno ugodno ponudbo za kamado joe classic?

harvey ::

Metulj-1 je izjavil:

Kdo mogoče ve za kakšno ugodno ponudbo za kamado joe classic?

classic Joe vem edino za kralja žara. Ali pa če direktno poskušaš kontaktirati zastopnika za EU, grakka eu NL.

Drugače se je teh kamadojev kar razpaslo (lesnina- homeware, kingstone - bauhaus)

Edit, v avstriji so tile zastopniki, če je kaj pametnega


Österreich - Alle Regionen

5 T
Katils-Werkstr. 2
N


6714
0043 555268268
www.5taeler.at
BARBECUE POINT BBQ PLANET
Mega-Grillshop mit mehr als 500m2
Marktstra
Marktviertel V
neben dem Metro - Zufahrt Teak-it
2331
+43-664-202 58 80
www.barbecue-point.at
BARBECUE POINT GRILLSHOP
Grillfachgesch
Bahnstra
2201 Gerasdorf bei Wien

2201
+43-664 24 24 135
www.oesterreichgrillt.at
Barbecue Point's Grillgwoelb
Grillfachgeschaft & Grillschule in der Lederfabrik Linz
Leonfelder Stra
Linz-Urfahr

4040
0043-664-882 33 000
www.barbecue-point.at
Franz Ilmer KFZ Land & Outdoortechnik
Hohenstrasse 52a
Innsbruck


6020
0043 512912250
www.ilmer.at
Grill Partner
Moosbrunnweg 6/5
Graz


8042
0043 676 846 36240
www.grillpartner.at
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

ttommy ::

Včeraj sem prvič na našem betonskem zunanjem kaminu pekel na mreži na briketih iz Hoferja. Prej sem zunaj pekel vedno v posodi v olju, zdaj me je pa potegnilo na žar varijanto. Spekel sem čevapčiče, pleskavice in piščančje habice ter bedra. Bedra sem pekel cca 1 uro. Meso je pa bilo vse super okusno. Rešetko sem imel dvignjeno 20 cm nad briketi- a je previsoko? Moram še spodnje utore poglobiti, ker rešetka ni šla v utore in jih je bilo treba s fleksom poglobiti. A peče kdo na takšnem zunanjem kaminu? Kakšni nasveti mogoče.... Briketi sem prej vžgal na eni luknjasti posodi za kostanje pečt, potem sem jih pa stresel na betonsko ploščo kamina. A bi moral imeti kakšen poseben podstavek za brikete7oglje, ali je OK kar na betonu?

Kamin je pa podoben temu:

http://pucko.si/prodajni-program/kamini...
Gamer

krneki0001 ::

Jaz sem znotraj "oblekel" tak kamin še s šidlom. 2cm debeli cegli iz šidla po podnu in na zadnji strani.
Betonska plata lahko poči, če je preveč vročine. Moja plata je betonska in zato sem to naredil. Ene so pa že narejene tako, da vročino zdržijo. Lahko da tvoja je.

ttommy ::

Ta kamin imamo 15 let. Cca 8 let sem kuril na betonski plošči z drvmi, da sem grel olje v katerem sem pekel meso in krompir. Počilo ni nič.
Gamer

krneki0001 ::

Potem pa ne rabiš nič. Edino če daš šidl, da bo toploto držal.

Malajlo ::

Preverjamo zadnje tedne, če špila zadeva. In ja, dela. Smoking, sač in podobno je še v razvoju. (predstavitev produkta je še draftu)
 OK Fire

OK Fire

harvey ::

Malajlo je izjavil:

Preverjamo zadnje tedne, če špila zadeva. In ja, dela. Smoking, sač in podobno je še v razvoju. (predstavitev produkta je še draftu)
 OK Fire

OK Fire


Boljš zadeva nizozemska OFYR rešitev, ne rabiš nič luknjat plate, samo ustrezno debela naj bo. Reže v plati po mojem samo žgeš maščobo.
 OFYR

OFYR

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

TheKekec ::

Mi imamo OFYR žar in je ŠPICA :) velika plata za pojedine, lahko pa samo zakuriš romantičen ogenj in stisneš svojo drago :)

harvey ::

TheKekec je izjavil:

Mi imamo OFYR žar in je ŠPICA :) velika plata za pojedine, lahko pa samo zakuriš romantičen ogenj in stisneš svojo drago :)

Ja, OFYR je zlati standard takih tipov žarov :), dodelan v nulo in minimalističen.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Magic1 ::

Sam verjetno kar traja, da zadevo usposobiš in tudi rado kaj potleh pade, ali še raje v žerjavico.
Kaj je pa z maščobo, ali se steka v žerjavco, ali kaplja random po tleh?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

TheKekec ::

tista plošča na kateri pečeš minimalno "visi" proti ognju, tako da se maščoba odteka v žerjavico.

Malajlo ::

Plata je načeloma brez lukenj. Tista je zaradi izjem, ki imajo radi vonj po dimu.
Če nisi na polno "onesposobljen", se ne skotali nič. Fora je v tem, da se sceja mast v ogenj in se benzeni ne nalagajo na meso (hrano).

perci ::

Ja, sam, če se mast sceja na ogenj, dim iz tega ognja pa na meso, nisi kaj dosti naredil.

Malajlo ::

Ogenj je v sredini. Skozi plato pa dim ne gre. Če pa že hočeš ožgan kos mesa, ga pa na rešetke zapelješ. Pod njimi ni olja.

perci ::

kaj pa je pol razlika do plinske plate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

          ::

Plinske plate domače izdelave imajo nemalokrat premajhno moč glede na kapaciteto. Sem že videl, ko so na tako plato vrgli naenkrat 10 hamburgerjev, ki so plato tako ohladili, da so se nato še 10 minut kuhali do polovice potopljeni v lastnem soku.

borisk ::

na začetku tega tedna je ravno prišel en model da bi imel prototip + ponudbo za 700 kosov za žar ala OFYR.

krneki0001 ::

Malajlo ::

700 kosov? Glede na ceno, dober posel. Razen če hoče prototip, pa potem s tistimi kosi ne bo nič.

harvey ::

borisk je izjavil:

na začetku tega tedna je ravno prišel en model da bi imel prototip + ponudbo za 700 kosov za žar ala OFYR.

To je bolj za bučke, ne za pečt :)) 700 kos OFYR style žarov še materila na dobiš toliko, razen, če gre za težko poenostavitev v vseh ozirih in od OFYR ni niti O.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Okapi ::

??? Kaj je to materil in zakaj ga ne bi dobil?

harvey ::

Okapi je izjavil:

??? Kaj je to materil in zakaj ga ne bi dobil?

 OFYR

OFYR



Zato ker ga nabavijo drugi mojstri, enako tudi npr. rostfrei plat kakšnih posebnih debelin ali kvalitet tudi ne dobiš kar takoj.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Okapi ::

A kar takoj kot danes popoldan? Potem mogoče res. Ampak za 700 žarov tudi nihče ne pričakuje, da jih boš naredil do jutri zjutraj.

m0LN4r ::

Decki kaj pa pravte na "ruske" kazahstanske grile ?
Recimo Mangal oz. Baikal ?

Sosed rus ma enega takega ze 20 let, grila vnjem pozimi in poleti nonstop, pa zadeva nima se niti ene lukne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

En primer iz amazona z malo modifikacijo:


https://www.youtube.com/user/m0LN4r

borisk ::

harvey je izjavil:

Okapi je izjavil:

??? Kaj je to materil in zakaj ga ne bi dobil?

 OFYR

OFYR



Zato ker ga nabavijo drugi mojstri, enako tudi npr. rostfrei plat kakšnih posebnih debelin ali kvalitet tudi ne dobiš kar takoj.


to ni problem, problem je kdo bi jih plačal. spodnji del je korten, kuhalna plošča pa je kotlovska pločevina. Korten dobava 14 dni, ostalo na zalogi.

Okapi ::

Kaj pa La Caja, jo je že kdo preizkusil? Spodaj se "pod peko" peče pujsek ali janček, zgoraj pa čevapi, piščanec, klobase ... Zadeva odlično deluje, preizkušeno. Samo ni ravno, da bi jo dal v prtljažnik in šel na piknik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

To zgleda fantasticno ! Kako dolgo pa moras kurt, da se pujsa spodi spece (ne skuha) ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Če se ne motim, smo ga ene 4 ure, mogoče še malo več, pekli. Večino časa se peče z kožo navzdol, pred koncem ga pa obrneš, zarežeš kožo in pečeš še ene pol ure, da je koža lepo zapečena. Na koncu je prišel takle ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

Zgleda lepo, pa je bil tut dober? Se mascoba fajn stopi ali je se vedno premastno meso?

Kok kg ma to na sliki, ker na prvi pogled zgleda mora bit ta La Caja kr ogromna

Tega prasca te spravili not v ta mali box?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Okapi ::

Saj je kar velika škatla. Takole je videti na začetku. Meso je bilo odlično, koliko kil ga je bilo, pa ne bi vedel.

««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tadragi žari?

Oddelek: Loža
274206 (1771) Bizkit45
»

Kdo uporablja Weber žar in kaka je razlika med kettle in ostalimi imeni?

Oddelek: Loža
439282 (7632) nekikr
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620218 (17280) Riff
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7446832 (28517) bauci
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221150 (19387) Alec999

Več podobnih tem