» »

Gree klima in wifi

Gree klima in wifi

kuglvinkl ::

Zdravo, preden vzamem tri helekse, je kdo usposobil upravljanje s to klimo preko mobilnega prenosa podatkov, se pravi, ko si izven Wifi (to sem uredil, ni pa nekega pointa, mar ne :).

Se da uporabit kakšen generičen app?
Your focus determines your reallity

Invictus ::

Ja, njen page moraš spravit na internet.

Kot vsako drugo zadevo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AC_DC ::

Nimajo klime ponavadi wps sistem priklopa, da jih spraviš online ?

BeauTina ::

Pozdravljeni, mene pa zanima preko katire app ste povezali klimatsko napravo, da vam deluje preko wifi.... Imam klimo gree lomo in na dalincu pise wifi, torej bi morala delovat preko app na telefonu ali potrebujem dokupiti se kak modul, da bi to delovalo? Hvala.

kuglvinkl ::

Je modul. App je wifi smart, je link do appa nekej v navodilih. Mi se pa še vedno ni uspelo povezati na klimo preko interneta, otrej od zunaj, ampak samo direktno telefon - klima. Najbrž bi moral kje popraviti firewall.
Your focus determines your reallity

matjash ::

Tako kot za vsako drugo napravo, do katere hočemo dostopad preko interneta(wan-a), ji je potrebno odpreti (forwardirat) porte, če ima pa spletni vmesnik še kakšne nastavitve, poglej da dovoli dostop preko wan-a (da ni lan-only).

EDITED, se opravičujem vidim, da govoriš o APPU, verjetno za telefon.
Če je aplikacija napisana za lan only, je edina možnost vpn.

Če pa lahko nastavitve upravljaš tudi s spletnim vmesnikom, je skoraj lažje da uparabiš zgornji nasvet - kot da bi omogočil dostop do usmerjevalnika in lahko z vsako napravo, brez aplikacij kontroliraš klimo. Govorim na pamet, ker ne poznam tega modela.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

marko71 ::

uporabi app gree smart namesto wifi smart, pa bo delovalo, tudi meni preko wifi smart ni delovalo
lp

kuglvinkl ::

Dela, ful hvala :).
Your focus determines your reallity

RC14 ::

Zdravo.
No. sedaj sem tudi jaz kupil klimatsko napravo Gree Fairy in mi je nekak uspelo preko aplikacije Gree+ usposobit, da lahko preko wifija upravljam klimo.
Ampak, kot ste zgoraj napisali, kaj moram narest, da bom lahko upravljal klimo na daljavo prek neta (mobilni podatki) , saj velikokrat nimamo WiFi na razpolago.

Kakšen drug program?
V tem programu niti ne najdem, kakšnih dodatnih nastavitev, da bi kaj glede tega lahko uredil

Vnaprej se zahvaljujem za pomoč

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

RC14 ::

Ta program AC Freedom, mi sploh ne najde naprave. Tisti Gree+ mi jo je.
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

mared ::

Gree+ pri meni deluje tudi na mobilnih podatkih. Je pa res, da si včasih vzame več časa za povezavo!

-žiga- ::

Preden vse resetiram in na novo nameščam; klima Gree mi je lepo delovala prek aplikacije Gree+. Zdaj pa, ko sem povezan na mobilne podatke, aplikacija izpiše "zahteva za omrežje je potekla" in seveda upravljanje klime ne deluje. Če se priklopim na wifi pa deluje. Tako da si mislim, da je težava na telefonu oziroma aplikaciji, ampak nisem nič spreminjal od takrat, ko je delalo, tako da nimam idej, kaj preveriti.
Ima kdo kako idejo?

hojnikb ::

vpn si nared :)
#brezpodpisa

-žiga- ::

Sem prebral v tej temi, da je vpn možna rešitev, ampak glede na to, da mi je do zdaj delalo normalno brez in da bi mi (kot neznalcu) to vseeno vzelo kar nekaj časa, bi raje drugače rešil:)

BorutK-73 ::

Jaz bi rekel da morata oba klienta biti v istem wifi omrežju.

Trupl0 ::

meni dela preko podatkov ampak vžgem app in čakam cca 30 sekund, da se naloži in mi nato da status klime.
Včasih piše, da je vžgana pa pol po 30 sekundah piše, da je izklopljena in jo lahko vklopim.
Potem pa zaprem vse aplikacije tako, da ko želim izklopit klimo se app ponovno zažene in čakam pol minute.

drugače je tole bohpomagaj :D
If you are going through Hell, keep going !

-žiga- ::

Saj pravim, meni je to brez težav delalo preko mobilnih podatkov. Tudi iz tujine. Ja, počakati sem moral par sekund, da se je povezava vzpostavila, ampak nikoli težav. Zdaj pa kar naenkrat ne dela.
To da mi dela preko wifi sem omenil toliko, da očitno ni klima padla iz mreže, ampak je težava v aplikaciji.

kuglvinkl ::

Sorči, ampak tole bi moral bit dead simple pa žal ni. Sam ene parkrat mi je uspelo.
Your focus determines your reallity

-žiga- ::

Ponastavitev vsega (klime in aplikacije) je pomagala. Zaenkrat deluje tudi prek mobilnih podatkov. Upam, da tako ostane.

trancer01 ::

Koliko je kaj glasna tale klima v praksi?

Trupl0 ::

jaz ima tole
https://www.merkur.si/split-enojna-inve...

pa je kar glasna.
Ko zmanjšuje moč glede na temperaturo je tut na minimalni stopnji zelo slišen ventilator.

Doma imajo 15 let staro panasonic in to laufa neslišno. Ceni primerno....
If you are going through Hell, keep going !

Furbo ::

trancer01 je izjavil:

Koliko je kaj glasna tale klima v praksi?

Poišči tehnični list, pri moji Mitsubishi gre v stilu 19-24-29-36-43 dB(A)
Manj je bolje
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

trancer01 ::

No, to me je zanimalo, hvala za info!

Nebomgabiksa ::

Ampak zakaj bi v praksi spreminjal nastavitve klime (sploh na daleč)?!
Nastaviš na 24°C, tistih +-1°C pa hitro ujame...

To, da se klime izklaplja je največja neumnost.

Zgodovina sprememb…

sulaco ::

A ima še kdo možnost zmeriti porabo v mirovanju. Meni Gree klima ob prižganem WiFi-modulu požre 1KWh na dan, kar znese 30kWh na mesec samo za standby in se mi zdi preveč...

Trupl0 ::

zanimivo.
bom danes priklopu vmes tester pa povem.
Pa probam z vklopljeno led, izklopljeno, WIFI on WIFI oFF
If you are going through Hell, keep going !

darkolord ::

5 W v standby z vklopljenim Wifi.

Trupl0 ::

tudi tam nekje...pod 7W mi tester pokaže nulo.
Ko klimo izklopim in je izklopljena, cca 20 sekund rabi, da pride iz 50W na pod 7W
If you are going through Hell, keep going !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4117 118 119 120 )

Oddelek: Kaj kupiti
59791163188 (3056) darck
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425640 (4852) matobeli
»

Dobra klima wifi ipd..?

Oddelek: Pomoč in nasveti
163273 (2015) Karen
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419760 (9136) Mavrik
»

Smart Home WiFi Remote Timing Switch

Oddelek: Pomoč in nasveti
172249 (1957) twom

Več podobnih tem