» »

Smart Home WiFi Remote Timing Switch

Smart Home WiFi Remote Timing Switch

mrTwelveTrees ::

wifi stikalo, je že kdo probal ?
http://www.gearbest.com/living-applianc...

če gledam prav, se tale zadeva preko wifija poveže na router in pol lahko od kjerkoli nastavljaš vklop / izklop ?

Če pa je komunikacija samo pameten telefon < = > wifi stikalo, pol pa tole ne gre izven hiše

popster ::

Če prav razumem je pri teh stikalih nujno namestit tudi applikacijo od proizvajalca, se pravi razne druge ne delajo?

mrTwelveTrees ::

Ja aplikacija ni problem,

kot je na sliki pokazano lahko dostopaš do stikala iz kjerkoli na svetu, se pravi ga moraš povezat na svoj router,
ni mi pa jasno kako ga nastaviš da se poveže na router (kako mu poveš na kateri SSDid in geslo ze wifi)

bakki ::

Dela... poveže se pač na domač WIFI (kupi in boš videl kako), dela tudi preko prenosa podatkov ali preko drugega omrežja. V drugih spletnih trgovinah ga dobiš za manj kot 6US$...

mrTwelveTrees ::

bakki, daš link prosim ?

joze67 ::

Lahko (menda) nalotaš konektor in Arduino-stlye flashaš. Potem ni več ovir.

bakki ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bakki ()

mrTwelveTrees ::

Jih imaš lahko več komadov (jih preimenuješ) in upravljaš vse z eno aplikacijo ?

St235 ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Ja aplikacija ni problem,

kot je na sliki pokazano lahko dostopaš do stikala iz kjerkoli na svetu, se pravi ga moraš povezat na svoj router,
ni mi pa jasno kako ga nastaviš da se poveže na router (kako mu poveš na kateri SSDid in geslo ze wifi)


Pri podobni igrački (12v za ledice) je zgledalo tako, da out of the box ustvari svoje wifi omrežje na katerega se povežeš preko namenske aplikacije. Potem preko aplikacije v nastavitvah določiš SSID ter geslo hišnega wifi. Po kratkem resetu se naprava poveže na na router. Od tam naprej pa je stvar nastavitev routerja ali lahko do zadeve dostopaš tudi izven domačega omrežja.

mrTwelveTrees ::

Lakotnik29: thx za tole

SeMiNeSanja ::

St235 je izjavil:

mrTwelveTrees je izjavil:

Ja aplikacija ni problem,

kot je na sliki pokazano lahko dostopaš do stikala iz kjerkoli na svetu, se pravi ga moraš povezat na svoj router,
ni mi pa jasno kako ga nastaviš da se poveže na router (kako mu poveš na kateri SSDid in geslo ze wifi)


Pri podobni igrački (12v za ledice) je zgledalo tako, da out of the box ustvari svoje wifi omrežje na katerega se povežeš preko namenske aplikacije. Potem preko aplikacije v nastavitvah določiš SSID ter geslo hišnega wifi. Po kratkem resetu se naprava poveže na na router. Od tam naprej pa je stvar nastavitev routerja ali lahko do zadeve dostopaš tudi izven domačega omrežja.

Enako se nastavlja tudi Melissa - gadget za daljinsko upravljanje klime.

Drugače pa meni pri teh stikalih ni všeč, da nimajo 'manual override' stikala, da lahko zadevo tudi ročno prižigaš in ugašaš, ne da bi iz žepa vlekel mobitel.

Tista 'timer' logika pa vprašanje, če dela brez internetne povezave. Ponavadi se ti gadgeti povezujejo na nek internetni strežnik, kateri služi upravljanju cele zgodbe. Če proizvajalec enega dne mrkne in strežnik ugasnejo...ups... greš lahko nabavljat nove gadgete, ali pa sediš v temi.

St235 ::

Ti gadgeti, ki jih imam jaz se nikamor ne povezujejo izven hiše. Oziroma povsem lepo delajo brez interneta. Gre pa tako za releje za luči, klimo, rolete in ogrevanje.

Drugače pa meni pri teh stikalih ni všeč, da nimajo 'manual override' stikala, da lahko zadevo tudi ročno prižigaš in ugašaš, ne da bi iz žepa vlekel mobitel.

se dobijo, ti ki jih imam jaz imajo poleg remote prižiganja še "ročno" preko tipke. Edino klasična preklopna stikala je bilo treba zamenjat za tipke. Drugače pa to vedno lahko narediš preko releja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

eko_2k4 ::

St235 je izjavil:


Pri podobni igrački (12v za ledice) je zgledalo tako, da out of the box ustvari svoje wifi omrežje na katerega se povežeš preko namenske aplikacije. Potem preko aplikacije v nastavitvah določiš SSID ter geslo hišnega wifi. Po kratkem resetu se naprava poveže na na router. Od tam naprej pa je stvar nastavitev routerja ali lahko do zadeve dostopaš tudi izven domačega omrežja.

A pol imajo kitajci bazo vseh SSID in WPA gesel? Sweet.

travica ::

Ravno čakam dobavo takega switcha iz gearbest.

Tricky vprašanje. Ce dela preko wifi kako ga uporabljati za vklop /izklop wifi usmerjevalnika? Fizični gumb, time slot?

St235 ::

eko_2k4 je izjavil:

St235 je izjavil:


Pri podobni igrački (12v za ledice) je zgledalo tako, da out of the box ustvari svoje wifi omrežje na katerega se povežeš preko namenske aplikacije. Potem preko aplikacije v nastavitvah določiš SSID ter geslo hišnega wifi. Po kratkem resetu se naprava poveže na na router. Od tam naprej pa je stvar nastavitev routerja ali lahko do zadeve dostopaš tudi izven domačega omrežja.

A pol imajo kitajci bazo vseh SSID in WPA gesel? Sweet.


Jap, skupaj s seznamom paranoičnih posameznikov z folijo na glavi.

SeMiNeSanja ::

St235 je izjavil:

Ti gadgeti, ki jih imam jaz se nikamor ne povezujejo izven hiše. Oziroma povsem lepo delajo brez interneta. Gre pa tako za releje za luči, klimo, rolete in ogrevanje.

Ta 'Melissa', ki jo imam jaz, definitivno ne bo delovala brez interneta.
To se vidi že po tem, da app nikjer ne vpraša, kateri IP naslov imam na WAN-u, pa tudi nobenega porta ni treba forwardirati.
Gadget vzdržuje neko http povezavo nekam v Bulgarijo, kjer imajo hostan svoj server, ki upravlja vse njihove gadgete.

Resnejše 'home automation' rešitve imajo res nek lokalni 'serverček', ki lokalno nadzira vse gadgete tistega proizvajalca, pa morda še kakšnega, če je slučajno kompatibilen z njim. Vse ostalo pa je 'cloud based' in ti gadgeti prav veselo komunicirajo s svojim cloudom. Zato jih tudi ni za imeti na istem SSID, kot ostalo domače omrežje. Furaš vzporedno en SSID samo za te gadgete in jim omejuješ, kam bodo smeli komunicirati, da nebi enega dne izvedel, da si pridno pomagal pri kakšnem večjem DDoS napadu.

mrTwelveTrees ::

Obstaja tudi takšna poceni opcija na kabel? (rj45)

twom ::

St235 je izjavil:

Ti gadgeti, ki jih imam jaz se nikamor ne povezujejo izven hiše. Oziroma povsem lepo delajo brez interneta. Gre pa tako za releje za luči, klimo, rolete in ogrevanje.

Drugače pa meni pri teh stikalih ni všeč, da nimajo 'manual override' stikala, da lahko zadevo tudi ročno prižigaš in ugašaš, ne da bi iz žepa vlekel mobitel.

se dobijo, ti ki jih imam jaz imajo poleg remote prižiganja še "ročno" preko tipke. Edino klasična preklopna stikala je bilo treba zamenjat za tipke. Drugače pa to vedno lahko narediš preko releja.

Bi prosil za ime izdelka, ali pa kar link...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
537502 (915) Han
»

Če nekdo izve MAC naslov tvoje tablice, ali lahko vdre vanjo ali v tvoje brezžično om

Oddelek: Informacijska varnost
326571 (5033) nurse013
»

Nakup WiFi senzorja vlažnosti.

Oddelek: Kaj kupiti
162773 (1952)          
»

Ojačanje zaščite domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5010457 (8784) Yacked2
»

Več routerjev v hiši, isti SSID ali pa tudi ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
72254 (1859) cegu

Več podobnih tem