» »

jutri zdravniški pregled, včeraj pil alkohol...

jutri zdravniški pregled, včeraj pil alkohol...

1
2
»

XLapse ::

žalostno da je alkohol sploh legalen. Jaz bi ga prepovedal.
alien technology

Gagatronix ::

Ne bom ti moraliziral zakaj si pil ce si vedel da imas zdravniski pregled, da si zavozil ves ze sam.

Na krvnih preiskavah se bo konkretno videlo, ce drugega ne, bos imel povisane vrednosti GGT in AST. Na osnovi teh vrednosti (koliko odstopajo od normalnih) je odvisno, ce bos ocenjen za delovno sposobnega.

Tilen ::

Sicer pa delodajalec ne dobi podatka o tem, zakaj ti nisi sposoben za delo, tako da te to naj ne skrbi. Tudi ni nujno, da boš dobil odpoved. Razmere na trgu dela so pač neugodne.

Izgleda, kot da lahko normalno delaš, tudi, če si na papirju nezmožen za delo. Samo delodajalec mora pripraviti denar za morebitne odškodnine na zahtevo ZPIZ.


ZPIZ ima pravico zahtevati povrnitev povzročene škode od delodajalca, kadar nastane škoda zaradi tega, ker je bilo delovno razmerje sklenjeno brez predpisanega zdravstvenega pregleda z osebo, ki zdravstveno ni bila zmožna za opravljanje
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gagatronix ::

Delodajalec tako ali tako nima zakonske osnove, da bi vedel, zakaj nekdo ni sposoben za delo. Njemu je posredovano samo JA ali NE.

Ampak da ves, da imas zdravniski pregled, pa ga gres tankat ... no, to je pa res malo mimo. :)

Po drugi strani, vsi smo nekoc bili mladi.

joze67 ::

JA ta z izvidi je bil mlad pred tremi leti. Je nekako "pozabil" omeniti, kaj je bilo s pregledom.

radmannsdorf ::

Po moje je šel na pirček. Saj je petek! :)

jype ::

XLapse je izjavil:

žalostno da je alkohol sploh legalen. Jaz bi ga prepovedal.
Čemu bi ga pa prepovedal? Saj varikina tudi ni prepovedana.

joze67 ::

Da bi bil bolj zanimiv.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdravniški pregled pred zaposlitvijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17285363 (15706) destroyer2k
»

Prekoračitev meje kazenskih točk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19644696 (35094) Mare2
»

Zdravstveni pregled

Oddelek: Loža
146036 (5205) mitoess
»

Alkohol - stranski učinki

Oddelek: Loža
376018 (4621) Unknown_001

Več podobnih tem