» »

Kako oz. kje shranjujete odprte likerje?

Kako oz. kje shranjujete odprte likerje?

Samael ::

Radoveden sem, kako shranjujete likerje enkrat, ko so odprti? V omari/šanku pri sobni temperaturi? Hladilniku?

- Je kakšen problem, če imam napr. Beherovko oz. rastlinske likerje na splošno, po odprtju shranjeno še leto, več ... v omari pri sobni temperaturi? Ali nujno v hladilnik?
- Kako je pa s kremnimi likerji? Nekateri teh vsebujejo mleko, smetano ... razum mi pravi, da je to po odprtju dobro shraniti v hladilniku, nisem pa prepričan, če je to nuja.

Sprašujem s stališča shranjevanja, ne serviranja. Govora je seveda o brand - kupljenih, ne likerjih domače izdelave.
  • spremenilo: Samael ()

weasel ::

Jaz jegra in podobno shranjujem pri sobni temperaturi, pa nisem opazil razlike po nekaj casa, ko je bil odprt.

tikitoki ::

Vecja, k je vsebnost alkohola, manjsa moznost, da se pokvari. Veliko likerjev ima vsebnost nizjo od tiste, ki zagotavlja varnost pred mikroorganizmi.

delfinus ::

Odlicna zadeva, ki se jo lahko uporabi tudi na steklenicah z likerji. Sem poskusil na whiskey flashi. Ampak tam tako nima nekega bistvenega efekta, ker Whiskey ni tako obcutljiv.
Zadevo uporabljam pretezno na vrhunskih vinskih buteljkah. Sploh v primeru, da odprem in ne spijem do konca. Ce odpres in nato samo zakorkas nazaj, kvaliteta vina pade drasticno in to ze po pol dneva odprte buteljke. S to zadevco izcrpas zrak in shranis in kakovost vina ostane na istem nivoju tudi po tednu dni (testirano).
Kje kupiti? Aliexpress za male pare.



lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Dodajanje slik po novem ne deluje vec na Slo-tech? Kar kliknite na tist okvir, se nato pokaze slika.

Samael ::

Najbrž je ne pokaže samo tebi. Deluje. Jaz jo (na laptopu) lepo vidim.

delfinus ::

Zgleda, da res. Mi ne deluje samo v ta novem Firefoxu. Chrome pa pokaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jägermeister z..?

Oddelek: Loža
378016 (6543) Unknown_001
»

Nehladne alkoholne pijače

Oddelek: Loža
324523 (3194) hunter01
»

Obstojnost alkoholnih pijač

Oddelek: Loža
81356 (1137) Nejc Pintar
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223401 (2771) TESKAn

Več podobnih tem