» »

analiza tekočine ?

analiza tekočine ?

#000000 ::

Zanima me kolk zahtevno je da analiziraš neko tekočo zadevo, ipd. recimo nekaj ti prodajo kjer zagotavljajo da je notri nek določen % nečesa zaradi tega pa cena tega izdelka vrtoglavo naraste, ker si pač zahteval nekaj izven standarda.

Zanima me kolk je tako analizo problem narest, rabim za to obvezno lab kjer imajo plinskei kromatograf al gre kako drugače, in kok cca taka analiza stane ?

thx in LP

Mavrik ::

Če ne boš povedal kakšno tekočino iščeš in v čem je raztopljena ti tega noben ne bo znal točno povedati.
The truth is rarely pure and never simple.

#000000 ::

Če ne bom povedal kje ? Tukaj ali v LABU ? LP

Smrekar1 ::

#000000 je izjavil:

Zanima me kolk zahtevno je da analiziraš neko tekočo zadevo, ipd. recimo nekaj ti prodajo kjer zagotavljajo da je notri nek določen % nečesa zaradi tega pa cena tega izdelka vrtoglavo naraste, ker si pač zahteval nekaj izven standarda.

Zanima me kolk je tako analizo problem narest, rabim za to obvezno lab kjer imajo plinskei kromatograf al gre kako drugače, in kok cca taka analiza stane ?

thx in LP


Odvisno od tega o kateri "tekočini" in kateri "snovi" v kakšni "koncentraciji" je govora.

MIHAc27 ::

Ja no jaz sem kako leto nazaj nesel olje, za katerga nismo bili povsem prepričani, če je ok enostavno v Petrolov laboratorij (Ljubljana-Polje). Že osnovna analiza in delo je stalo tam 150€. Imajo pa še kup dodatnih možnosti za bolj natančno analizo, ampak seveda vse stane.

Ča rabiš vedeti koliko B vitamina je v tvojem korenčkovem soku, jih boš moral vprašat, če lahko tudi to ugotovijo. Ampak analiza gotovo ne bo poceni.

SeMiNeSanja ::

Brez pojasnila, za kakšno tekočino se gre in katero komponento bi rad analiziral, ti nihče ne more dati niti približne ocene, koliko bi takšna analiza lahko stala.

Za nekatere analize potrebuješ zahtevne aparature, za druge zgolj klasično laboratorijsko opremo. Za nekatere moraš vzorec predhodno ustrezno predpripraviti, za druge predpriprave niso potrebne. Itd.

Čisto za osnovno informacijo, si lahko pogledaš cenik enega (ne ravno najdražjega) enološkega laboratorija, da malo dobiš občutek, v katero smer gredo cene analiz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analiza pol milijarde sporočil s Twitterja razkriva dinamiko človeškega počutja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
257808 (6162) WarpedGone
»

WarVOX - orodje za wardialing preko VOIP sistemov

Oddelek: Novice / Varnost
93171 (2392) poweroff
»

Presis prevajalni sistem

Oddelek: Programska oprema
123896 (3571) dunda
»

Spam stane Američane milijarde

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
123084 (2664) BBB
»

Statistični podatki

Oddelek: Problemi človeštva
402656 (2015) poweroff

Več podobnih tem