» »

Telefonski klic neznane številke - prevara?

Telefonski klic neznane številke - prevara?

vilonja ::

Pozdravljeni,
ravnokar sem dobil klic s številke 042129044. Povezava je bila zelo slaba, govoril je indijc po angleško, tako da sem vsako tretjo besedo razumel.

Poklical je na stacionarni telefon od starih staršev, nato pa je dedi dal mene na telefon, saj ga on ni popolnoma nič razumel.
Govoril je pa, vsaj tako sem ga jaz razumel, da so nekako hekerji vdrli v moj računalnik in da so moji podatki ogroženi. Bil je zelo vsiljiv, razumel sem ga pa zelo malo, saj je vmes kar nekaj prekinjalo oz. je bila zelo slaba povezava.
Nato sem seveda vprašal, kje je dobil številko, ga sploh nisem razumel kaj mi je odgovoril. V glavnem prepričeval me je, da je moj računalnik ogrožen, tako kot tudi moji osebni podatki. To se mi zdi zelo čudno, saj nikoli ne obiskujem kakšnih čungalunga spletnih strani in vpisujem kakršnekoli osebne podatke, tako kot deda pravi, na ni vpisal na nobeno spletno stran telefonske številke, ima jo pa seveda v imeniku.

Naslednje me je napotil k računalniku, naj ga prižgem in odprem google brskalnik, rekel mi je, naj nekaj vpišem v url, vendar se mi je to zdelo zelo sumljivo, poleg tega pa ga še nisem razumel kaj naj vpišem.
Kakor sem ga razumel, mislim da je hotel povedati, da se hoče nekako povezati na moj računalnik in kaj jaz vem nek virus ali nekaj s katerim ti "hackerji" nadzirajo moj računalnik odstraniti. Kot prvo ga nisem razumel in kot drugo se mi je to zdelo zelo sumljivo, tako da sem ga odslovil in odložil telefon.

Mislite da gre za kakšno vrste prevare? Sem v tem primeru prav ravnal?

Aston_11 ::

Mi deluješ kot trol na tak očiten poskus, da nekoga spustiš v računalnik.

vilonja ::

Me nisi dobro razumel, nobenih podatkov o računalniku mu nisem podajal, niti nič nisem v brskalnik vpisoval. Samo zanimalo me je kam to pelje - očitno k prevari?

Aston_11 ::

Očitno. Tega je polno, da se na tak način hočejo dokopati do dostopa do računalnika.

vilonja ::

Pa je možno, da bi se tako, da le nek url vpišem v brskalnik, verjetno dobijo dovolj podatkov?

Markus386 ::

Simpl, link pelje na teamviewer, prek katerega se ti skonekta na PC, malo posari po registru, ti kako stvar pokvari (zamenja shell, ipd), po rebootu ti kaj ne dela vec, potem ti pa za nizko ceno nekaj deset/sto dolarjev proda nek cungalunga antivirus, ki ti to popravi.

Imas na youtubeu nekaj razlicnih posnetkov, ko jim je kdo pustil sarit po virtualki. (Google: microsoft support scam)

vilonja ::

Ja se mi je zdelo, da se je hotel predstaviti kot nek človek, ki dela pri microsoftu. Taki resnični primeri pa seveda ne obtsajajo, ki bi te zares klicali.

SmeskoSnezak ::

@ Pusti soncu v srce... @

Invictus ::

Ej, ti mu samo povej številko kreditne kartice. Ni nevarnosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harvey ::

Takole bi se morali odzvati na take klice :D

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Dr_M ::

Invictus je izjavil:

Ej, ti mu samo povej številko kreditne kartice. Ni nevarnosti ...



In pol klice ena zenska na telekom, da so ji iz racuna pokradli nevem koliko denarja in se pizdi, zakaj banke nimajo to bolj zavarovano. Pred neumnostjo ni zavarovanja.
Tole klicanje okoli hekerjev ipd je kar popularno v nasih koncih zadnje case.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fosil ::

Delaš se neumnega in zavlačuješ pogovor, da mu tečejo impulzi ;)
Tako je!

zero_max ::

zero_max ::

Med komentarji pod to novico, ki sem jo pripel:

Tudi mene so nekaj dni nazaj klicali, da se bo moj računalnik čez eno uro sesul in da lahko samo oni rešijo nastalo hudo napako. Moški je govoril v angleščini, imel pa je čuden naglas, ne vem, azijski, indijski...nekaj takega! Hčerka mu je dejala, da mu ne zaupa in naj nas pusti pri miru, pa je ves besen dejal, "Boš že videla, kaj se bo zgodilo čez eno uro!"
Na srečo se ni zgodilo nič!


Glih danes dopoldne je zazvonil telefon in oglasila se je mama, ki je upokojena in ne zna angleško zato je takoj dala telefon meni v roke.Ker nisem vedel o čem se gre sem se oglasil s ˝prosim˝.., na drugi strani je kot po tekočem traku začel govoriti glas v angleškem jeziku z čudnim naglasom (neka nizozemska angleščina :-) )... Takoj sem jo ustavil in ji dejal da jo sploh ne zastopim kaj želi.Odgovorila mi je, da je iz Windows media centra in da naj bi bilo z mojim računalnikom nekaj narobe, nekaj je omenila tudi viruse, ampak takrat sem ji že prekinil, ker nikoli na spletu ne pošiljam feedbacke in telefonske številke.


Res je! Tudi mene so v dveh dneh vsaj 3x klicali. Enkrat sem dvignil, ker je izgledalo, da nekdo iz 04 omrežne skupine kliče... potem pa gospa v angleščini nekaj hoče in ji nisem dal niti 5 sekund. Tri telefonske številke 042 xxx xxx imam še vedno v telefonu.

a si tto gospo vprašal skje prihaja?
nas klicarijo že kar nekaj tednov in zmer k se kdo oglasi tišina. no, zadnič sm pa šl sam preverit če bo isto in glej ga zlomka...malo tišine pol pa čujem tihi glas ene mule k v angleščini sprašuje če znam angleško. žal sm prekinil še preden bi morebiti povedala skje je. sm kuj poklopil ker vem da se mednarodni klici zaračunavajo deloma tudi klicajočemu


Večkrat so me klicali u polomljeni angleščini. Ena številka je bila iz Turčije. Enkrat je ena ženska trdila, da je iz Microsofta in, da je na mojem računalniku nekakšna napaka. Iz Microsoft nikoli ne kličejo po telefonu.

Tudi mene so včeraj klical kao iz "Microsoftove centrale" prvo se je javil tip z nemškim naglasom in mi pove, da so zaznali težave na mojem PCju preko njihove "centrale" in da naj sledim njihovim napotkom kako jih odstranit in me veže na drugega človeka z indijskim naglasom in ta začne bluzit kak naj odprem [win]+ R, itd. .....lahko rečem enako kot Mhol, da sem po teh izjavah umiral od smeha. Nekaj minut sem ga poslušal, potem pa prekino.

Tudi meni se je ze dvakrat ot zgodilo, pa sem jim povedal , da naj ne izgubljajo casa, ker nisem neumen. Veckrat zacnejo bluziti, da so zaznali 'illegal data download', ali pa kaj podobnega.

Neznanec jo je ogoljufal preko telefona
Predstavil se je kot delavec Microsoftove tehnične pomoči


Ne javljajte se na te telefonske številke, svetuje policija

2. Slovenska policija je v zadnjem času prejela kar nekaj prijav s strani ogoljufanih uporabnikov storitev mobilne telefonije. Ti so namreč bodisi odgovorili bodisi odposlali kratko sporočilo SMS na neznano številko, kar so pozneje tudi obžalovali. Zaradi tega slovenska policija svetuje, naj ne dvigujemo in odpošiljamo kratkih sporočil SMS neznanim telefonskim številkam, saj nam lahko zagrenijo življenje na takšen ali drugačni način.

Pri tem pa moramo biti še posebej pozorni predvsem na naslednje telefonske številke:
+393193260001,
+393193260003,
+393193260004,
+393193260005,
+393193260006,
+393193260008,
+ 393193269002,
+393193269003,
+4382090123258,
+38649219804,
+243907524825,
+4196806241968,
+442030510988,
+355679435271,
+355682879547,
+38649472324
+242570135219,
0243640025,
0243640066,
0243440077,
0243240091,
0243840063,
+355682879546,
+2439088632041,
+38649117805,
355684168830,
355675323845,
+35 5684168834,
442031501692,
004741926094,
+355 67 9435276,
+386 49 150844,
+386 4983 9268,
+22398250794.

vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

meho7 ::

Sestro so ze 2. klicali(na domaco stevilko-T2) s telefonske 00441 111-577-3337
Tip hoce govorit z managerjem, naklada v nedogled. Ze kdo prejel podoben klic ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

Invictus ::

Pri teh Angležih narediš brexit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomaz- ::

mene so enkrat klicali, tip s polomljeno alngleščino.. Rekel sem mu, naj mi NATANČNO najprej razloži, kaj je narobe.. Tipo si je seveda vzel čas in mi našteval vse probleme, ki so jih zaznali, nato kako bi to lahko rešili, potem sem mu rekel, da "I dont anderstand evriting, ken ju plizz tell me agajn" .. No, ko si je vzel še dodatnih 10 minut za klepet, sem mu rekel "sori, bat aj dont hev a kompjutr, ar ju šur it is mi?? "
No, nato pa samo še: tu-tu-tu-tu

komaj sem zadrževal smeh, jebiga, 20minut zapravljenih , ampak "kakovostno", hehe

Ribič ::

Daj prosim posnemi pogovor naslednjič ;)

Daniel ::

Microsoft tehnična pomoč scam...

mat xxl ::

Mene je tudi enkrat tako klical, sem ga pustil ene 10 minut da plačuje linijo, nato sem mu pa rekel, da sploh nimam računalnika in naj preveri, kje se je zmotil ;) Je moral dolg nos imeti ....

Alexius Heristalski ::

Še ena finta, ki jo uporabljajo: odpreš cmd, vtipkaš assoc, enter. Na koncu piše .zfsendtotarget=CLSID\{888DCA60-FC0A-11CF-8F0F-00C04FD7D062} in če se ta CLSID ujema z njihovim (ga preberejo), je to "dokaz", da so oni res z Microsofta. LOL.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mihec87 ::

Tega je na yt polno ko jih spustijo v virtualko pa jih trolajo potem..

seba-beba ::

Pravkar dobil 2x klic iz neznane številke iz Češke... +420 776 435 065 Spet kakšna prevara ali le napačna številka...

PINki ::

Javi se in vprašaj. Kako naj mi vemo kdo te kliče...8-O

knesz ::

seba-beba je izjavil:

Pravkar dobil 2x klic iz neznane številke iz Češke... +420 776 435 065 Spet kakšna prevara ali le napačna številka...

Kaj so pa hoteli?

seba-beba ::

Pri drugem klicu sem se javil...slisal se je samo nek hrup, zato sem prekinil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
576481686 (5609) GupeM
»

Ščitenje osebnih podatkov proti lastni volji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5015971 (15099) zmaugy
»

Phising po telefonu

Oddelek: Informacijska varnost
182707 (1295) vorantz
»

Irce nadleguje slovenska telefonska prevara (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5030395 (27119) AndrejO
»

neodgovorjeni klici na GSM iz +39... - ne klici nazaj

Oddelek: Loža
3715163 (13019) balkanec

Več podobnih tem