» »

prenosnik lenovo in win 10

prenosnik lenovo in win 10

Gutjerez ::

Pozdravljeni

Gre za prenosnik Lenovo Y580
na katerem so v samem štartu bili naloženi win 8
in kar hitro so se naložili win 7
delovalo je 2 cirka 3 leta brez problema. Nakar sem prenosnik dal svojemu bratu kateri želi imet win 10
seveda smo formatirali in naložili win 10

prvo kar sem opazil je da na uradni strani lenovo za ta model y580 sploh ni driverov za win 10
ampak je večinoma naložil samodejno. razen trije klicaji so bili base... in zato sem naložil driver od win 7 Jmirco Card Reader Driver in so klicaji izginoli.

naj povem da takoj v samem začetku ko so bili windowsi nameščeni je disk vedno 100% zaseden.
To mislim klik upravitelj naprav in tam disk. a pod tem nobena zadeva ne laufa vse kaže mb/s

ta problem mi je kolega pred enim tednom reko ko na njegovem hpju čisto enak problem. on je naložil pro verzijo jaz pa home.

in zaradi tega dela računalnik počasi.

prav tako sem naložil driver za integrirano grafo in seveda nvidia mx660 zadnjo verzijo.
a ikone desno pri uri so bolj ko ne popačene. se pravi niso take kot bi morale bit.

ima kdo kako rešitev ali bo res najboljše da se naloži nazaj win 7 na katerem ni bilo problema.

lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

ngc2392 ::

najprej moram nsa vprašat, če mi lahko vse tole v eno slovenštino prevede...da vem odgovort...
skratka, zakaj hoče mulc imeti w10? ker hoče bit frajer v razredu? ker ima že cel razred desetko, le on ne? ker hoče izkoristit dx12 za igranje iger (ker baje ressss dobr delajo?) sploh nvidia, ki ima še vedno težave...?
naloži sedmico, deaktiviraj posodobljanje na win10 in uživaj. sedmica je še vedno dober sistem in do leta 2020, ko se bo uradno "poslovila", boš zamenjal še kakšen laptop.
kar se placa tiče, pa ne vem, kaj si mislil....ali nisi popolnoma formatiral diska, ali pa imaš 120 ssd, ki si ga našaril do konca z system recovery delom, hibernacijo ipd...
verzija sistema nima tukaj (veliko) vloge...pro je morda malce večji, a to pri tebi ne igra vloge.
United We Stand, Divided We Fall

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ngc2392 ()

Invictus ::

Ah, daj no, ne bodi nekrofil, pa pojdi s časom naprej.

Čisto z vsako novo verzijo je folk bluzil kako je slaba, danes pa jo veselo uporabljajo kot da je to najboljša stvar po narezanem kruhu.

Imaš še nekaj časa za zastonj upgrade, potem boš moral plačati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

@ngc2392, namesto reševanja problema se vdati in nazaj na staro verziji, a smo na tehničnem forumu ali ne jao...

Jaz sem enkrat imel podoben bug, pa se je izkazalo da je Windows Update zaštekal, ko je imel preveč naenkrat, po vseh posodobitvah je spet normalno delalo.

Veliko porabo diska boš pa nasploh videl pri novejših sistemih prve dni po inštalaciji, ko se bo vse indeksiralo, tako da morda je samo to.

Moraš pa tudi vedit da brez SSD diska ne boš imel odzivnega sistema in boš vsake toliko videl 100% obremenitev diska, tako pač je. 8 let star laptop z dodanim 50EUR SSDjem dela noro hitreje od novega laptopa za 700EUR z starim diskom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ngc2392 ::

ah ja, prav, potem pa rešujmo problem...in namesto, da bi fant lepo že uporabljal mašino, bomo tukaj mojstri (očitno se jaz ne prištevam med njih) reševali in reševali zadevo...upam, da bi tudi za firmo, ki nujno rabi mašino, tudi mojstrovali in pametovali na forumu.
kaj hudiča vas tako fundamentalno moti na tej sedmici, ki ste jo (aja, do dosetke ste bili na linuxu???) do sedaj uporabljali in je kar čez noč postala največje zlo???? malo umirite konje...tudi desetka še zdaleč ni tako dobra kot je (bila) sedmica.
skratka, nekaj, kar povsem dobro deluje, zavreči in se hecati z enim (še vedno nedokončanim) sistemom, zato ker je "IN"...?
mah, praznik dela je. ne delajmo :)
United We Stand, Divided We Fall

krneki0001 ::

disk je 100% zaseden zaradi nekega procesa. Preveri kateri process ti zabija disk, pa ga izklopi. Verjetno se kak antimalware ali pa antivirus tepe z nečim.

Ali imaš dodaten antivirus inštaliran?

Gutjerez ::

ni dodatno nič inštaliranega.
zgleda je res kriv update bil. ker je to delalo samo v začetku. sedaj se je stanje normaliziralo in dela super.
prav tako je word izpiso se ne odziva
zato ker ga je windows posodabljo. zato je tak ostal pol ure. a po ponovnem zagonu dela spet vse normalno.
pri ssd disku teh težav nebi bilo?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Mare2 ::

Gutjerez je izjavil:


pri ssd disku teh težav nebi bilo?


Tudi pri ssd disku se windowsi včasih posodabljajo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lonsarg ::

Dobro, ampak posodobitev(tudi taka velika na začetku) porabi 5-10% resorsov z izjemo diska, ki ga lahko celega požre. Tak da ja, razlika bi bila zelo očitna, če bi dal SSD, jaz že ene 2 leti praktično ne sedim pred računalniki brez SSDjov in ko se spet usedam pred kakšnega mislim da sem se premaknil 10 let v preteklost.

Gutjerez ::

ok se bo nabavil en ssd da bodo gor windowsi. drugi pa bo kaki 2 tera za podatke filme in te zadeve. hvala

da ne odpiram nove teme. lahko kar tu vprašam.
kolega ima starejši računalnik
Dell - PP37L (Vostro)
ima samo giga rama. in sva mu naložila win 10. ker so bili na klučeku x64 bitni kateri zahtevajo minimum 2giga rama. sedaj mu dela vse počasi. dela vse ampak zelo počasi.
če se naložijo x86 kateri zahtevajo giga rama in ravno tolko ga ima. bo delalo občutno hitrejše?
če ne pol mu dam gor xp. ker rabi samo tolko da pogleda mail in naloži kake slike. prosim za vaše mnenje.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

737 ::

Sam na tak računalnik naložim XP. Eno od inženirskih načel se glasi: "Ne popravljaj, kar ni pokvarjeno."

Lonsarg ::

x86 ti bo prišparal tam 100MB. Sicer pa je nekaj Windows tabletov z 1GB in nekako delajo OK, če se držiš modernih aplikacij(in stran od Chroma in Firefoxa). Tudi kak XP bi na takem računalniku tekel malo počasi.

Gutjerez ::

naložo sem xp.
sedaj opažam da je kr vroč računalnik. in tudi ventilator se kr zaganja.
najboljše da ga odprem in izpiham prah.
drugo.. je potrebno tudi na novo namazat termalno pasto?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

737 ::

V Google vpiši model računalnika in "service manual." Se pa pogosto najde na Youtubu posnetek, ki je v pomoč pri razstavljanju prenosnika. Hladilnik razstavi, da je vidna notranja stran reber in s pinceto odstrani morebitnno plast prahu. Ostali prah spihaj. Pri pihanju v ventilator ga ustavi s prstom, da ne poškoduješ ležaja. Pri odstranjevanju stare paste si pomagaj s krpo in alkoholom. S količino nove paste ne pretiravaj, ker je namenjena le za napolnitev mikroskopskih neravnin na toplotnem stiku. Za pol pšeničnega zrna paste je dovolj. Enakomerno in na tanko jo razmaži s čistim prstom in takoj namesti hladilnik, da spoja ne kontaminira prah. Koristno je tudi imeti zalogo bakrenih ploščic in termalnih trakov raznih debelin. Če se po tem natančnem nameščanju hladilnika procesor še vedno pregreva, je heatpipe spustil dušo in bo potrebna menjava hladilnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hp 6730s menjava diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554890 (3715) tiltech
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586831 (5803) oo7
»

Prenosnik in problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504406 (3509) solatko
»

Kako izboljšam delovanje računalnika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
535747 (4027) alexz
»

Zbogom, Windows Vista

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915186 (12712) MrStein

Več podobnih tem