» »

word - obrezovanje slike (kvaliteta)

word - obrezovanje slike (kvaliteta)

kajetan ::

dober dan.

zanima me ce se izgubi kvaliteta slike ko jo obrezujes v wordu?

ke boljse dati png ali jpg format?
  • spremenilo: kajetan ()

harvey ::

zanima me ce se izgubi kvaliteta slike ko jo obrezujes v wordu?

Za vse programe velja, ko povečuješ se "zmanjšajo" piksli na enoto (effective ppi) in s tem kvaliteta, če pa obrezuješ pa ne.

ke boljse dati png ali jpg format?

Isti šmorn, če rabiš kaj s transparentnim ozadjem pride v poštev PNG. Drugače pa pogledaš kateri zapis (png ali jpg) generira manjše datoteke ob isti kvaliteti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kajetan ::

o, hvala! zakaj so pa tako slabe slike ko izvozis v pdf format?

harvey ::

kajetan je izjavil:

o, hvala! zakaj so pa tako slabe slike ko izvozis v pdf format?

1. ker so lahko že vhodne slike slabe kvalitete
2. ker je lahko nastavljeno pri Save as, PDF, Optimize for : Minimum size. Naj bo izbrana varianta Standard
3. ali pa še uporabljaš drug način imaš tam nastavljeno nizko kvaliteto slik (low res)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

prtenjam ::

Po mojih izkušnjah je originalni izvoz Word-a v PDF slab - neglede na opcije. Osebno uporabljam in tudi priporočam raje ustvarjanje PDF dokumenta preko navideznega tiskalnika.

To deluje tako, da dokument "natisnete" v PDF obliko. Dober navidezni tiskalnik PDF dokumentov dobite z - še boljšim pregledovalnikom PDF dokumentov :) - Foxit Reader.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

kajetan ::

prtenjam je izjavil:

Po mojih izkušnjah je originalni izvoz Word-a v PDF slab - neglede na opcije. Osebno uporabljam in tudi priporočam raje ustvarjanje PDF dokumenta preko navideznega tiskalnika.

To deluje tako, da dokument "natisnete" v PDF obliko. Dober navidezni tiskalnik PDF dokumentov dobite z - še boljšim pregledovalnikom PDF dokumentov :) - Foxit Reader.


hvala!

Sem v dilemi ali naj v word vstavim slike kot jpeg ali png.
Na koncu rabim pdf. eksportiran iz worda za high quality print…in morajo biti slike čim boljše kvalitete…se pravi v cmyk barvnem modelu, koliko mi je znano pa png lah iz indesigna eksportaš samo kot rgb…ali obstaja še kak drug način?

Na koncu bom pa uporabil foxit reader navidezni tiskalnik tako kot si priporočal, ker so rezultati boljši od adobe-jovega. :)

prtenjam ::

Z končnim tiskom v Hi kvaliteti pa nimam izkušenj, tako da ....

Glede JPG vs. PNG, pa mogoče tole: http://www.labnol.org/software/tutorial...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

harvey ::

kajetan je izjavil:

prtenjam je izjavil:

Po mojih izkušnjah je originalni izvoz Word-a v PDF slab - neglede na opcije. Osebno uporabljam in tudi priporočam raje ustvarjanje PDF dokumenta preko navideznega tiskalnika.

To deluje tako, da dokument "natisnete" v PDF obliko. Dober navidezni tiskalnik PDF dokumentov dobite z - še boljšim pregledovalnikom PDF dokumentov :) - Foxit Reader.


hvala!

Sem v dilemi ali naj v word vstavim slike kot jpeg ali png.
Na koncu rabim pdf. eksportiran iz worda za high quality print…in morajo biti slike čim boljše kvalitete…se pravi v cmyk barvnem modelu, koliko mi je znano pa png lah iz indesigna eksportaš samo kot rgb…ali obstaja še kak drug način?

Na koncu bom pa uporabil foxit reader navidezni tiskalnik tako kot si priporočal, ker so rezultati boljši od adobe-jovega. :)


Iz Worda ne bo cmyk ;-). Če rabiš za tisk uporabi indesign. png in cmyk pa ne gre skupaj. Kako misliš pa imeti črno besedilo iz Worda, ko boš dal to stiskati?

PNG supports palette-based images (with palettes of 24-bit RGB or 32-bit RGBA colors), grayscale images (with or without alpha channel), and full-color non-palette-based RGB[A] images (with or without alpha channel). PNG was designed for transferring images on the Internet, not for professional-quality print graphics, and therefore does not support non-RGB color spaces such as CMYK.


Izvoziš lahko png datoteke v Indesignu v pdf pod nastavitvami, ko daš press quality, da ti bo grafiko spremeni v cmyk po določenih profilih.

Za tisk uporabljaj nativne formate, ki podpirajo cmyk - jpg, tiff, psd...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti velikost slike v pdf formatu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171552 (1235) opeter
»

PDF to WORD

Oddelek: Pomoč in nasveti
173106 (2274) b3D_950
»

Zaklepanje dokumenta

Oddelek: Programska oprema
126289 (6012) Rasho
»

Kako napisati pdf

Oddelek: Pomoč in nasveti
62164 (2070) goba
»

Word->.pdf

Oddelek: Programska oprema
91812 (1697) maro

Več podobnih tem