» »

Tudi Viber dobil šifriranje pogovorov

Tudi Viber dobil šifriranje pogovorov

Slo-Tech - Viber je pravkar prestopil na temno stran (gone dark), če si smemo izposoditi senzacionalističen besednjak, ki ga uporablja FBI, ker šifriranja ne morejo premagati. Uvedli so avtomatično šifriranje (end-to-end encryption) pogovorov med uporabniki, tako da jih ne bo mogel prebirati nihče drug, niti podjetje Viber. To pomeni, da jih Viber tudi ne bo mogel izročiti, če bi to od njega zahtevalo sodišče, ker preprosto ne bo imel ključev.

Podrobnosti o uporabljenem algoritmu niso razkrili, koda pa je zaprta. S tem so sledili velikemu tekmecu WhatsAppu, ki je letos tudi že uvedel popolno šifriranje pogovorov. Viberjeva storitev terja uporabo najnovejše verzije programa, po vsem svetu pa bo dostopna v naslednjih dveh tednih. To bomo videli z zeleno ikono ključavnice v sporočilih. Pri šifriranju gre sicer za uveljavljene in preizkušene metode, vendar se problemi običajno skrivajo v implementacijskih podrobnostih. Kako uspešen je bil pri tem Viber bo pokazal čas.

Uvedli so še drugo koristno novost, in sicer skrita sporočila. Kadar po isti napravi brska še kdo drug, bi si včasih želeli, da katerih sporočil oziroma pogovorov ne bi mogli videti. Zato je Viber uvedel funkcijo skrivnih pogovorov, ki se prikažejo le, če vtipkamo pravo geslo. Brez poznavanja gesla ne moremo niti vedeti, da obstajajo skrivni pogovori.

70 komentarjev

«
1
2

Mufasa ::

Viber > Whatsapp...nikol nism zastopu zakaj je Whatsapp biu tako popularen kljub temu da so dobival Viberjove Featurje (ala klic ipd.) z leto ali več zamude...pa še 1$ je koštal svoj cajt...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Thuban ::

Mufasa je izjavil:

Viber > Whatsapp...nikol nism zastopu zakaj je Whatsapp biu tako popularen kljub temu da so dobival Viberjove Featurje (ala klic ipd.) z leto ali več zamude...pa še 1$ je koštal svoj cajt...


bom malo popravil:
skype > viber > whatsapp... nikoli nisem razumel zakaj sta viber in whatsapp tako popularna kljub temu, da sta dobivala skypove featurje (ala klic in podobno) z dvemi leti ali več zamude.


Kar se kriptiranja tiče pa....brezveze.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Rok Woot ::

To pač ni res. Skype ni vezan na številko, kar je velik minus. Viber, brez predhodnega računa naložis na telefon in imaš notri vse kontakte od ljudi v imeniku. Zakaj tega Skype nima res nevem. Pa zadnje čase res posiljuje s temi reklamami ...

Motion ::

Rok Woot je izjavil:

To pač ni res. Skype ni vezan na številko, kar je velik minus. Viber, brez predhodnega računa naložis na telefon in imaš notri vse kontakte od ljudi v imeniku. Zakaj tega Skype nima res nevem. Pa zadnje čase res posiljuje s temi reklamami ...

Glih zaradi tega sem ga začel rabit. Tisto pošiljanje prošenj in dodajanje v skypu mi je blo čisto mino. Pa še delal ej bolj zanesljivo kot skype.

hojnikb ::

FB Messenger FTW. Facebook imajo praktično vsi in tko nerabiš dodatnega appa na telefonu. Pa še solid web vmesnik imajo.
#brezpodpisa

FireSnake ::

FB nimajo vsi.

Plos tega se komunikacijske zadeve uporabljako tusi za službo. In tu FB takoj odpade, kot knof iz gat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

trnvpeti ::

fb se zmeraj manj uporablja

FireSnake ::

trn: se strinjam.


To bomo videli z zeleno ikono ključavnice v sporočilih.


Kje je ta zelena ključavnica? Sem updejtal, pa je nikjer ne vidim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blackbfm ::

skype > viber > whatsapp... nikoli nisem razumel zakaj sta viber in whatsapp tako popularna kljub temu, da sta dobivala skypove featurje (ala klic in podobno) z dvemi leti ali več zamude.


Jz sem pri skypu vedno mel nek tak crap feeling, cuden gui, vse se kar vlece nekaj, pa pocasno deluje, ko si mel videoklic je pa komp skor pregoru.

Pri whatsapp mi je vsec enostavnost, ne rabis accounta registracij pozabljena gesla blabla, vse deluje k šus

fb se zmeraj manj uporablja


Vir?

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

trnvpeti ::

brez pozabljivosti ne bo vec slo

hojnikb ::

FireSnake je izjavil:

FB nimajo vsi.

Plos tega se komunikacijske zadeve uporabljako tusi za službo. In tu FB takoj odpade, kot knof iz gat.

Koliko ljudi uporablja FB in koliko Viber ?
In koliko od teh uporablja Viber, ne pa FB ?

Btw, Messenger je vsaj v zadnjem času ratala ločena zadeva od Facebooka. Stran imajo svojo, app tudi.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

tudi mene zanima, koliko ljudi ima instaliran fb in ga tudi uporabljajo za text in glasovni IM
ne bi pa stel PR od fb pri teh statistikah

tudi zanimivo, koliko ljudi uporablja viber in koliko skype na mobilcih

FireSnake ::

Viber (in podobne) inštaliraš in dela.
In to je glavna prednost pred tistimi programi, ki rabijo account.

Šefa ne boš imel na FB za prijatelja, prek viberja pa komot pošiljaš materiale iz tujine, ker imaš njegovo številko.

Poznam kar nekaj ljudi. FB komunikacije ne uporablja nihče.

Jaz sem vse, kar je na telefonu povezano s FB odinštaliral/disejblal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

wungad ::

Pa sej Facebook owna Whatsapp.
.

FireSnake ::

Vir?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Thuban ::

kaj se zajebavaš?

http://www.forbes.com/sites/parmyolson/...
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/...

Oktobra 2014 je facebook že kupil Whatsapp.

Viber pa je izraelski.

Kar uporabljajte te neumnosti. ostajam na skypu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

WamPIRe- ::

Jaz pa uporabljam Telegram, ki ima šifriranje že od kar ga uporabljam - 2 leti recimo... Mi je čist zadost
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Thuban ::

s katerimi programi se lahko poveže? Ker če lahko klepetaš samo z uporabniki, ki uporabljajo telegram je 100% useless. če pa lahko komuniciraš z ljudmi ki imajo skype, hangouts in tako dalje pa je kul.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

trnvpeti ::

viber je japonski(rakuten)
in skype ni neumen :)

Thuban ::

Viber was founded by four Israeli partners: Talmon Marco, Igor Magazinnik, Sani Maroli and Ofer Smocha, with Marco as its CEO.

4 leta kasneje pa je res Rakuten kupil Viber ja. Ampak dejstvo je, da je Viber izraelski.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

trnvpeti ::

>res Rakuten kupil Viber ja. Ampak dejstvo je, da je Viber izraelski
tebi pa res gre...

Thuban ::

pred kratkim je microsoft kupil Xamarin (slovensko podjetje). ali je to podjetje sedaj ameriško ali pa je še vedno slovensko?

....

Skratka tace stran od Vibra.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Roadkill ::

Po te logiki je Skype Estonski...
>> Original author(s) Priit Kasesalu and Jaan Tallinn


.. in ne Microsoftov.
Ü

Thuban ::

super, samo da ni izraelski.

Izraelsko podjetje, ki se bori za kriptiranje sporočil, da američani ne bodo zmožni prebirati? Oprostite fantje ampak to smrdi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

trnvpeti ::

>Skratka tace stran od Vibra.
ce bi kaj drugega kot skype uporabljal, bi se razumel tvoj nasvet

njyngs ::

FireSnake je izjavil:

trn: se strinjam.


To bomo videli z zeleno ikono ključavnice v sporočilih.


Kje je ta zelena ključavnica? Sem updejtal, pa je nikjer ne vidim.

Viberjeva storitev terja uporabo najnovejše verzije programa, po vsem svetu pa bo dostopna v naslednjih dveh tednih. To bomo videli z zeleno ikono ključavnice v sporočilih.

Iatromantis ::

When you hear a company say "we designed our own crypto", think, "I'm taking a cancer drug I designed myself".

Christopher Soghoian ?about homegrown crypto in Viber

GaS ::

Thuban je izjavil:

pred kratkim je microsoft kupil Xamarin (slovensko podjetje). ali je to podjetje sedaj ameriško ali pa je še vedno slovensko?

Vir?

Thuban ::

v proklet google napiši Microsoft Xamarin.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

trnvpeti ::

cist logicno, da ti napise za source, ce niti sam ne pogledas googla
in ko celo pogledas, napises neumnost kot dejstvo

GaS ::

Thuban je izjavil:

v proklet google napiši Microsoft Xamarin.

A bejž no.. Zato sprašujem.

shadeX ::

Viber pa je izraelski.


Ker ameriškim komunikacijskim appom pa gre 100% zaupati. :))

OK.d ::

Ja fantje 2 plastična lončka pa vrvico, pa ne bo nobeden prisluškoval-paranoja vsepovsod.
LPOK.d

Jupito ::

shadeX je izjavil:

Viber pa je izraelski.


Ker ameriškim komunikacijskim appom pa gre 100% zaupati. :))


Ampak, ampak... Microsoft je tako luškan in mehek! Zakaj ga ne maraš? :D
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

[D]emon ::

Thuban je izjavil:

v proklet google napiši Microsoft Xamarin.


Quod gratis asseritur, gratis negatur.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Furbo ::

Thuban je izjavil:

Kar se kriptiranja tiče pa....brezveze.

Če je za uporabnika skoraj neopazen, nemoteč, ne zahteva dodatnega dela, zagotovo ne škodi in daleč od brezveze.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Motion ::

Pr FB mesengerji je fajn ker ne rabiš FB računa in telefonske številke.

GaS je izjavil:

Thuban je izjavil:

pred kratkim je microsoft kupil Xamarin (slovensko podjetje). ali je to podjetje sedaj ameriško ali pa je še vedno slovensko?

Vir?


Kupili so ga že par mesecov nazaj in zdaj je skupaj VS-jem zastonj z na vseh platformah. (Za vse osebe, ter podjetja ki imajo manj kot 5 licenc)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

s1l3 ::

Jaz nisem nikjer zasledil, da bi bila stvar slovenska. A to jaz ne znam googlat ali sem drugace kaj sfalil

Motion ::

Sej ni, tisti del je izmišljen.

Macketina ::

A obstaja kak app pri katerem ne delis po defaultu celotnega imenika z neko US/izraelsko aplikacijo? Pa ki podpira nek end-to-end sifriranje?

matijadmin ::

WamPIRe- je izjavil:

Jaz pa uporabljam Telegram, ki ima šifriranje že od kar ga uporabljam - 2 leti recimo... Mi je čist zadost


Telegram ima izjemno čudaško implementirano šifriranje, ki se je izkazalo za ranljivo in nevarno.
http://www.theregister.co.uk/2015/11/23...
http://www.cryptofails.com/post/7054672...

Za zdaj ostajajo moja izbira:

Signal (nekoč TextSecure in RedPhone),
ChatSecure,
Jitsi (poskusno)

Macketina je izjavil:

A obstaja kak app pri katerem ne delis po defaultu celotnega imenika z neko US/izraelsko aplikacijo? Pa ki podpira nek end-to-end sifriranje?


Da, Signal. Ta ima edini med takimi enostavnimi za rabo še v celoti odprto kodo! Njegov avtor pa je poskrbel za šifriranje pri WhatsAppu (vendar je večidel te aplikacije zaprtokoden, kar ne zbuja ravno zaupanja, netransparentno pač).
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Zanimivo, kar naenkrat vsi appi zacnejo kriptirat promet..

Zadnjih 10 let pa praktično nic, vsak lolek z dostopom do opreme je lahko prestrezal vecino prometa,recimo maile 8-O

borisk ::

Macketina je izjavil:

A obstaja kak app pri katerem ne delis po defaultu celotnega imenika z neko US/izraelsko aplikacijo? Pa ki podpira nek end-to-end sifriranje?




a se ti ne zdi, da malo pretiravaš? ko te bo kdo od "izraelcev" iskal, bodo našli še kakšnih 10 vektorjev napada, ali misliš da en izraelc v temni sobi drka na tvoj imenik?

Iatromantis ::

blackbfm je izjavil:

Zanimivo, kar naenkrat vsi appi zacnejo kriptirat promet..

Zadnjih 10 let pa praktično nic, vsak lolek z dostopom do opreme je lahko prestrezal vecino prometa,recimo maile 8-O

Zadnjih 15 let tudi tajni niso čutili potrebe legalizirati/priznati svojih dosjejev..

UK intel agencies spy indiscriminately on millions of innocent folks

Poldi112 ::

blackbfm je izjavil:

Zanimivo, kar naenkrat vsi appi zacnejo kriptirat promet..

Zadnjih 10 let pa praktično nic, vsak lolek z dostopom do opreme je lahko prestrezal vecino prometa,recimo maile 8-O


PGP je star ene 20 let. Če si imel željo/potrebo, si mirno lahko kriptiral svoje maile. Je pa res, da je enkripcija zdaj z marketing vidika precej bolj privlačna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Poldi112 je izjavil:

PGP je star ene 20 let. Če si imel željo/potrebo, si mirno lahko kriptiral svoje maile. Je pa res, da je enkripcija zdaj z marketing vidika precej bolj privlačna.


PGP/GPG sta uporabna samo takrat, ko ga ima tudi prejemnik in svoj mail si kriptiral s prejemnikovim kljucem. Ne s svojim. :)

matijadmin ::

BigWhale je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

PGP je star ene 20 let. Če si imel željo/potrebo, si mirno lahko kriptiral svoje maile. Je pa res, da je enkripcija zdaj z marketing vidika precej bolj privlačna.


PGP/GPG sta uporabna samo takrat, ko ga ima tudi prejemnik in svoj mail si kriptiral s prejemnikovim kljucem. Ne s svojim. :)


Pri WhatsAppu in Signalu je še vedno tako, šifriraš s ključem prejemnika sporočil. Kaj je to tako neobičajnega za asimetrično šifriranje?
Vrnite nam techno!

poweroff ::

Tole je odličen trend. In po mojem mnenju v veliki meri posledica Schneierjevega poziva inženirjem. Seveda tukaj Schneier ni povedal ničesar novega, je samo jasno izrazil duh časa.

Enostavno so se dogodki uspešno poklopili.

Tehnologija je dovolj razvita. Varnost je postala uporabniško prijazna. Varnost je postala sprejemljiva zaradi nevarnosti kiberkriminala, ki je postal sofisticiran in uporablja podobne metode kot tajne službe. Politika se je (spet) izkazala za kup laži. Razkrito je bilo, da tajne službe ne opravljajo tistega dela za katerega smo jim dali mandat, pač pa so svoje delovanje razširile na običajne državljane in industrijsko špijonažo. V ameriških korporacijah so zaposleni tudi tujci. Pomembne stranke ameriških korporacij so tujci.

In to je to.
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi Viber dobil šifriranje pogovorov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7023823 (18580) matijadmin
»

Facebook Messenger bo dobil šifriranje pogovorov

Oddelek: Novice / Zasebnost
105275 (3884) Saul Goodman
»

WhatsApp šifrira vso komunikacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6525345 (22010) čuhalev
»

Ta... Skype in (dobesedno) nesposoben Microsoft

Oddelek: Pomoč in nasveti
4111602 (10247) poweroff
»

WhatsApp bo povsem brezplačen

Oddelek: Novice / Ostale najave
2912388 (10373) smihael

Več podobnih tem