» »

Outlook - takojšnji izbris sporočil iz mape

Outlook - takojšnji izbris sporočil iz mape

Karil ::

Pozdravljeni,

ali kdo pozna možnost v Outlooku, da se sporočilo, ki pride/je v določeni mapi izbriše nemudoma. Trenutno lahko z desnim klikom na mapo - Lastnosti - Samoarhiviranje -> nastavim samo izbris sporočil, ki so stara 1 dan. Jaz pa bi rad da se to izvrši nemudoma, ko to pride v to mapo.

Torej trenutno imam narejeno, da se določena sporočila premaknejo v določeno mapo, manjka mi le izbris sporočil. Ne le enkrat na dan, ampak takoj.

Z nastavljanjem t.i. pravil, brisanja ne gre nastaviti. Vsaj jaz ne vidim funkcije izbrisa. Uporabljam Outlook 2013 oz. 2016.

Vnaprej se vam zahvaljujem za pomoč.

Lep pozdrav

Nikonja ::

Zdravo

Najlažje je ko že imaš email katerega želiš takoj izbrisat, desn klik, create rule, ko se odpre ekranček, klikneš spodaj na advanced options, na prvem izbirniku (select conditions) izbereš kaj želiš (najbrž ta prvi "from.....") next, (select actions) potem označiš opcijo permanently delete it, next (exceptions - na tem izbirniku ne rabiš nič izbrati), next, vpišeš ime in zaključiš.

Aja, sej veš da se pravila aktiviraju šele ko vklopiš outlook in ne na mail serverju. Če imaš gmail račun potem se moraš logirat na gmail in tam naredit pravilo za izbris ali dat pošiljatelja pod "junk email"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Karil ::

Pozdravljen,

hvala za hiter odgovor. Sem probal in deluje. Sam sem kreiral pravila preko "upravljanje pravil in opozoril" in te opcije tam ni bilo. Vem, da bo to samo na Outlooku in na mail serverju tega pravila ne bo, kar pa mi vseeno zadošča.

Še enkrat hvala za dobra navodila in rešitev težave.

Lep pozdrav

knesz ::

Shift + Delete


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266375 (11306) Matko
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017479 (13867) MrStein
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667425 (5984) Tody
»

Outlook ekspress 6 - izguba podatkov na mejlih - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
142827 (2827) Izi
»

Outlook Express

Oddelek: Programska oprema
161494 (1277) Loki

Več podobnih tem