» »

Nov prenosnik - baterija zunaj ali ne?

Nov prenosnik - baterija zunaj ali ne?

mihastopar ::

Kupil sem nov prenosnik in me zanima kaj svetujete glede baterije. Jo imam notri ali jo dajem ven, ko bodo vklopljene igre (skoraj sigurno bo na kablu takrat)?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

shadeX ::

Mam Asusov prenosnik že cca 1leto in nekaj mesecev, baterija skoz notri, tudi med igranjem. Do danes se še ne pozna, da bi se avtonomija sploh kaj poslabšala.

mihastopar ::

Hvala obema za odgovor. Tudi jaz sem vzel asus-ov prenosnik.

Invictus ::

A teh butastih vprašanj še ne bo konec?

Baterij se ne jemlje ven, danes pa jih pa pri marsikaterem laptopu sploh ne moreš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bizkit45 ::

vzemi jo ven, pa jo daj v zamrzovalnik za eno leto. Po enem letu jo daj v kurilnico, kjer je toplo in se bo v celicah sprožila reakcija razceličevanja. Iz 6 celic ti bo nastalo 12, iz 3 celic 6 itd. v glavnem x2. Tu notri naj ostane kakšni 2 leti. Po dveh letih (skupaj 3) jo daj v prenosnik, POZOR, prenosnik ves ta čas nisi smel izklopiti (nabavi si UPS-če zadeve ne poznaš, vprašaj mojstre, ki so to že izvajali - z veseljem ti bodo pomagali, saj imate dosti skupnega). Če je bil prenosnik v tem času izklopljen takoj ponovi prva dva postopka od ZAČETKA oz. ti predi možnost da nastane virus locky, ki je dandanes tako prepoznaven. Ta trenutek se zgodi ves čar - baterija ti bo od tu dalje držala natanko toliko kot navaja izdelovalec teh baterij. Če ti drži minuto manj, moraš ponoviti postopek 1 in 2 ali uveljaviti garancijo in pisno navesti postopke v kronološkem redu. Baterijo lahko sedaj uporabljaš natanko 1 mesec. Po enem mesecu redne uporabe, zunaj-notri-na pol polna-na pol prazna(razlika) moraš baterijo posoditi nekomu, ki ima enak računalnik. Ne samo po modelu, ampak tudi po serijski številki napajalnika. Do tega trenutka si TI uporabljal samo negativni pol in si porabil vse elektrone, zato mora nekdo z istim računalnikom in napajalnikom izprazniti še pozitiven del baterije (protone). Ta naj jo uporablja ponovno 1 mesec, ampak odštej minute/ure za transport. Če je prišel z računalnikom k tebi, potem bo verjetno 1 min manj, če pa jo moreš še kam peljati in bo trajalo več ur - pa to odštej od tistega enega meseca. Seveda ne pozabita, da on svojo baterijo posodi tebi, saj mora izvesti isti postopek. Da opomnim, pred nakupom moraš najti sočloveka/partnerja, ki bo kupil isti računalnik, saj ga morata zagnati istočasno. (upam da si to razmišljal, ko si šel v nabavo?!)
Vidim da si računalnik že kupil (asus), če prej nisi prebral podobnega članka ali kupil 2 računalnika (z isto serijsko številko, seveda) potem bo problem najti sočloveka, ki ti bo pomagal pri spraznitvi protonov. Na asus.com ti lahko pomagajo, če se včlaniš. ULR je "www.asus.com/batteryforlifeandbeyond".
Sem pa tudi zasledil, da ko boš igral igrice, da bo laptop takrat na kablu. Kot bi vedel, je to za baterijo najbolše, seveda moraš paziti, da je baterija v zamrzovalniku takrat na -30°C in ne na -20°C. To bo potem vplivalo na polnitev baterije. SUPER! Še boljše je pa, če baterijo neseš k sosedu v zamrzovalnik (zaradi magnetnega polja, ki ga proizvaja laptop) in igraš igrice brez kabla. Ko to desežeš, ti bo baterija ZELO hvaležna - ampak to je postopek za poznavalce (zate pride v poštev beginers guide, ki je opisan zgoraj).
Upam da bo pomagalo. LP

FX6300B ::

@mihastopar samo povem da je vseeno, če boš baterijo vzel ven je edini problem shranjevanje, ponavadi tako napetost pade, čez čas (samopraznenje) in se baterija začne uničevati , z časom postane švoh, jaz ti predlagam da jo pustiš notri, saj itak neke razlike nebo, po toliko in toliko letih ko bo pa zanič , pač kupiš drugo, ali pa zmogljivejši računalnik. PS: @Bizkit45 trolla, kar si najbrž že sam ugotovil, pač njegov post ignorirej :D
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

mihastopar ::

FX6300B - Hvala za odgovor!

N0t0ri0us ::

Po treh letih in pol imam na lenovo prenosniku še vedno okrog 70% kapacitete. Na začetku sem jo kake pol leta ob neuporabi shranjeno v haldilniku (malo sem pretiraval) in stalno imel napolnjeno do 60%, saj mi je vedno zadostovalo 2.5 ure uporabe. Sedaj prenosnik uporabljam le občasno, kadar ga pa že, ga pa uporabljam na bateriji in jo sedaj tudi polnem do 100%.

Največ kar alhko narediš za baterijo je to, da jo imaš napolnjeno do 60% in v primeru da jo boš rabil ga napolneš do konca. Lenovo ima program "lenovo power managment"

project ::

Bizkit45 je izjavil:

vzemi jo ven, pa jo daj v zamrzovalnik za eno leto. Po enem letu jo daj v kurilnico, kjer je toplo in se bo v celicah sprožila reakcija razceličevanja. Iz 6 celic ti bo nastalo 12, iz 3 celic 6 itd. v glavnem x2. Tu notri naj ostane kakšni 2 leti. Po dveh letih (skupaj 3) jo daj v prenosnik, POZOR, prenosnik ves ta čas nisi smel izklopiti (nabavi si UPS-če zadeve ne poznaš, vprašaj mojstre, ki so to že izvajali - z veseljem ti bodo pomagali, saj imate dosti skupnega). Če je bil prenosnik v tem času izklopljen takoj ponovi prva dva postopka od ZAČETKA oz. ti predi možnost da nastane virus locky, ki je dandanes tako prepoznaven. Ta trenutek se zgodi ves čar - baterija ti bo od tu dalje držala natanko toliko kot navaja izdelovalec teh baterij. Če ti drži minuto manj, moraš ponoviti postopek 1 in 2 ali uveljaviti garancijo in pisno navesti postopke v kronološkem redu. Baterijo lahko sedaj uporabljaš natanko 1 mesec. Po enem mesecu redne uporabe, zunaj-notri-na pol polna-na pol prazna(razlika) moraš baterijo posoditi nekomu, ki ima enak računalnik. Ne samo po modelu, ampak tudi po serijski številki napajalnika. Do tega trenutka si TI uporabljal samo negativni pol in si porabil vse elektrone, zato mora nekdo z istim računalnikom in napajalnikom izprazniti še pozitiven del baterije (protone). Ta naj jo uporablja ponovno 1 mesec, ampak odštej minute/ure za transport. Če je prišel z računalnikom k tebi, potem bo verjetno 1 min manj, če pa jo moreš še kam peljati in bo trajalo več ur - pa to odštej od tistega enega meseca. Seveda ne pozabita, da on svojo baterijo posodi tebi, saj mora izvesti isti postopek. Da opomnim, pred nakupom moraš najti sočloveka/partnerja, ki bo kupil isti računalnik, saj ga morata zagnati istočasno. (upam da si to razmišljal, ko si šel v nabavo?!)
Vidim da si računalnik že kupil (asus), če prej nisi prebral podobnega članka ali kupil 2 računalnika (z isto serijsko številko, seveda) potem bo problem najti sočloveka, ki ti bo pomagal pri spraznitvi protonov. Na asus.com ti lahko pomagajo, če se včlaniš. ULR je "www.asus.com/batteryforlifeandbeyond".
Sem pa tudi zasledil, da ko boš igral igrice, da bo laptop takrat na kablu. Kot bi vedel, je to za baterijo najbolše, seveda moraš paziti, da je baterija v zamrzovalniku takrat na -30°C in ne na -20°C. To bo potem vplivalo na polnitev baterije. SUPER! Še boljše je pa, če baterijo neseš k sosedu v zamrzovalnik (zaradi magnetnega polja, ki ga proizvaja laptop) in igraš igrice brez kabla. Ko to desežeš, ti bo baterija ZELO hvaležna - ampak to je postopek za poznavalce (zate pride v poštev beginers guide, ki je opisan zgoraj).
Upam da bo pomagalo. LP


Zdej vem zakaj mi je laptop crknu.. jaz sem imel na -20c pizda...

zzbil ::

Bizkit45 ti pa maš časa da take pišeš a? ;D

Bizkit45 ::

mčken mi je dolgač postal, pa sm si reku what the hell, dejmo se mal poigrat :)
pa brez zamere OP ;)

razerznak ::

Bizkit45 je izjavil:

mčken mi je dolgač postal, pa sm si reku what the hell, dejmo se mal poigrat :)
pa brez zamere OP ;)


Copy c and copy v delata cudeze
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Bizkit45 ::

tole je pa direktno iz glave bilo napisano..iz glave na papir (računalnik) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bizkit45 ()

Invictus ::

N0t0ri0us je izjavil:

Po treh letih in pol imam na lenovo prenosniku še vedno okrog 70% kapacitete. Na začetku sem jo kake pol leta ob neuporabi shranjeno v haldilniku (malo sem pretiraval) in stalno imel napolnjeno do 60%, saj mi je vedno zadostovalo 2.5 ure uporabe. Sedaj prenosnik uporabljam le občasno, kadar ga pa že, ga pa uporabljam na bateriji in jo sedaj tudi polnem do 100%.

Največ kar alhko narediš za baterijo je to, da jo imaš napolnjeno do 60% in v primeru da jo boš rabil ga napolneš do konca. Lenovo ima program "lenovo power managment"

Tudi, če bi jo imel ves čas notri, bi bila baterija na podobni kapaciteti.

Nič nisi naredil plusa s tem tvojim postopkom ...

Baterijo v hladilnik. Kaka budalaština.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pivmik ::

Kapaciteta baterije se najboljše ohrani, če jo pustiš pri okoli 65% napolnjenosti (mislim da IBM je naredil točno to raziskavo, mislim da je bila celo novica na Slo-Techu).

Pretehtaj zase če strošek nakupa nove baterije čez 2 leti pretehta nepraktičnost in potencialno prekinitev ali izgubo dela ob izpadu elektrike.

Po mojem ne.
LP, Gregor GRE^

Pithlit ::

Marička no... sej nismo več v prejšnjem tisočletju no.
Life is as complicated as we make it...

Oberyn ::

razerznak je izjavil:

Copy c and copy v delata cudeze

Ctrl c in Ctrl v. Nehaj no ob 3 zjutraj pisati poste.

MasterTade ::

Puat jo noter, ko bo pa fuč lahko zamenjaš al maš pa pač sam na štrom.. za 2-3 leta bo
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Meni je baterija zdržala 7 let, čeprav sedaj še drži nekaj deset minut. Sem jo pa dajal not in ven, vsak dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

shadeX ::

V mojem starejšem Asusovem prenosniku (09 letnik), mi baterija se vedno zdrzi do ene ure, jo pa nikoli nisem dajal ven. V uporabi je pa bil prenosnik vsaki dan, do lani kadar sem kupil novega.

stara mama ::

V nobenem primeru ne škodi se malo nasplošno izobrazit o baterijah.
VSE litijeve baterije (Li-ion, Li-Po, LiFePo4) so najraje napolnjene tam nekje na sredini. Niso rade ne preveč in ne pramalo napolnjene. In pravtako je s temperaturo, ne prevroče in ne premrzlo.

Drž se tega, pa boš iz baterije potegnil največ, cikli nimajo veze!!

Invictus ::

Nove baterije so 50-70 EUR po komadu. Prej boš uničil kako plastiko na ohišju zaradi jemanja baterije ven, kot pa prišparal 10% kapacitete pri bateriji v 3 letih.

Pa če jo polivaš s tekočim dušikom, ali pa ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

project ::

Drugače po 1letu se jo splača zaviti v alu-folijo pa v mikrovalovno pečico za cca 10min, da se atomi poravnajo vodoravno z obliko baterije. Ko jo vzameš iz mikrovalovne pečice jo vročo postavi v lavor slane vode za cca 5min.
Občutil boš razliko garantirano! :Kappa:

lonewolf_ ::

Vi se kar delajte norca, ampak staro nimh baterijo 1040mah, ki je imela spominskega efekta na slabih 150mah, sem obudil s pomočjo zamrzovalnika na dobrih 670mah. Je res malo dolgotrajen postopek polnenja/praznenja in zamrzovanja ampak učinkuje. ;)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

FX6300B ::

NiMh nima spominskega efekta no vsaj kot jaz vem ga ima NiCd, pa dejte folk no da namo potem po 24ur poslušal kako je nekdo dal baterijo v mikrovalovko...
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Pithlit ::

NiMH ima spominski efekt. Je pa precej bolj švoh kot pri NiCd.

V novem prenosniku pa teh tipov baterij prektično ni že par let, tko da jih ni treba v debato vlečt.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

hojnikb ::

tudi li-ion ima spominski efekt btw. Sicer precej mizern.

Drž se tega, pa boš iz baterije potegnil največ, cikli nimajo veze!!


Seveda majo veze.
#brezpodpisa

FX6300B ::

mah sej ni važno , on nej lepo pusti notri , ker da jo maš tistih nekaj let v skrinji ti nič ne pomaga, mogoče se baterija nebi kvarila, ampak to nič ne pomaga saj je tako ali tako nebo uporabljal ker bo v skrinji 8-O , to bi prišlo v poštev le če bi se potem odločil za prodajo samo se par let starega računalnika ne splača prodajat
May the force be with you!

stara mama ::

hojnikb je izjavil:

tudi li-ion ima spominski efekt btw. Sicer precej mizern.

Drž se tega, pa boš iz baterije potegnil največ, cikli nimajo veze!!


Seveda majo veze.

Ne nima!
Ji bo zmanjšal cikle na 500 ali pa še manj če jo bo preveč praznil in imel na vročini,
Če jo bo pazil pa 16850 celice kamot zdržijo tudi preko 2000 ciklov.
Tako da bolj kot na nek komaj dokazljiv spominski efekt in zelo relativne cikle bi jaz raje posvetil pozornost k zgoraj naštetemu, da jih boš le lahko imel čimveč.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Normalni prenosniki imajo tudi 3 leta garancije na baterijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

japol ::

Kolikor jaz gledam so 1/1/0 oz. 1laptop, 1 baterija in to je to. Kje si ti 3 leta zasledil?

Riff ::

pa kaj se sploh obremenjujete s temi baterijami :D, sj delajo nove ane :))

FX6300B ::

sej to kaj ti bo prenosnik z baterijo, če jo hočeš vzet ven in šparat dokler se ne postaraš? :D, je vseeno če jo pustiš notri
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115084 (1854) sh00ter92
»

baterija se ne polni

Oddelek: Strojna oprema
3819257 (6693) specing
»

Litij-ionske baterije imajo spominski efekt

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3513718 (10618) SplitCookie
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425079 (4065) WyattEarp
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813123 (11040) Bor H

Več podobnih tem