» »

Realna vrednost rabljenih izdelkov

Realna vrednost rabljenih izdelkov

«
1
2

shadeX ::

Moram odpreti novo temo ker imam občutek da bo nekdo od moderatorjev pobrisal poste v Predragi/smešni oglasi

Ja in?
Kako boš pa naredil selekcijo, če v 70% oglasih piše novo, nerabljeno, zapakirano in "samo sprobano" ? Od tega pa je samo mogoče 7% res?

Jaz tudi marsikaj tako odprem pa uporabljam par dni, da lahko nazaj zapakiram pa noben bog nebo vedel al sem uporablu al ne?
Recimo, lepo odprem matično imam nalepko prozorno za Orginal škatle. Probam, če je dobra navijalka. Zapakiram nazaj pošljem v trgovino v roku 14 dni. Vuala.

Mene so že tudi nasankali taki na bolhi. Grafa nerabljena pa take fore. Kupim pa razpakiram in na rebrcih je že prah... Tam kjer ni znal posesat.

Prosim lepo in pol dobiš isto sranje, kot nekdo ki dejansko napiše, da jo je rabil in prodaja za 20% manj, kot tisti, ki jo prodaja kot "neuporabljeno".


Da dodam:
Rajš kupim za 30% manj od nekoga grafo, ki napiše da jo je 1leto žgal igre gor nonstop, kot pa od nekoga, ki prodaja za ceno nove iz njemačke in napiše "novo", "nerabljeno"


Mene je celo nekdo na slo-techu nasankal. Kupoval rabljeno grafično, in tip mi reče da je bila v omari in ni bila uporabljena. Na koncu sem ugotovil da je bila zapečena (seveda ni delala - kvadratki po zaslonu). Še sreča da je bil prodajalec razumljiv in sva naredila kompenzacijo.


Osebni prevzem.
Ce ne zaupas, gres v stacuno. Problem resen.


Fail dneva .. ta tvoj post. Če na primer kupuješ telefon, ni šans da ugotoviš skrite hibe na licu mesta. Recimo pri mojemu novemu telefonu se zajebava signal ( ni kriv operater ker na starem deluje bp ) in sicer vsake toliko časa vrže iz omrežja za nekaj minut. Tak telefon lahko bp prodam na bolhi kot brezhiben saj kupec tega ne bo opazil. (ker telefon večino časa dela). Skritih hib pri "samo sprobanih izdelkih" je lahko ogromno.


Seveda pa kot si omenil. Če ne zaupaš pa itak štacuna. Ampak veliko ljudi misli da bo z osebnim prevzemom rešilo vse. Ampak to ni res.


Dobro jaz razumem, kaj si hotel povedat, samo nisem cisto ziher, ce ti ves kaj si hotel povedat.
Ja, eni res stvari prodajajo predrago, ampak eni pa tudi hocete vse napol zastonj.
Cudno, da ne zaracunavate odvoza rabljenih stvari.
Ce je karkoli narobe z izdelkom, imas pa garancijo, pa ce nisi sprobal, si pa rahlo sam kriv, ne cena.


Odvisno kaj se prodaja. Ko se gre za kakšnokoli elektroniko se niti za 50% cene ne pogovarjam. Kakor sem omenil je lahko skritih hib preveč. Noben ne bo šel kupovati izdelka za 500EUR in ga nato drugi dan prodajal na bolhi samo "sprobanega". Takih izdelkov se v velikem loku izogibam. Če mi pa ga že kdo ponuja bi se mogoče začel meniti za 50% cene.

Druga pesem je če nekdo prodaja novo pohištvo. Recimo moj stric je kupil celotno pohištvo in na koncu ugotovil da mu pač barva ne paše - oz. ne paše v tak prostor ( že ko je bilo zmontirano ). Nič, vse je blo treba menjat.

Recimo tako pohištvo lahko kupim za 2-5% cene manj brez problema. Sploh če je prodajalec prijazen.
  • predlagal izbris: Janac ()

Dr_M ::

Fail je tale tvoja tema, ker realno vrednost doloca trg, ne pa en pubertetnik iz slo-techa.
In te tvoje "recimo" teorije ne drzijo vode. To kar ti delas, je ciganski nacin "trgovanja".

trnvpeti ::

in pri elektroniki je tudi tako
nov zapakiran izdelek(ta model pa ze star leto,dve), na vidku pa nov model za isto ceno

in tudi to velja, nihce ne kupi izdelka, da ga samo sproba
in ce to dela, bo pac nosil tistih 30% ali vec

m0LN4r ::

Tako, se strinjam.
Najjači so pa itak uni, ko ti hočejo prodat elektroniko na parkirišču. Da res nimaš šanse, da sprobaš.

Ciganski način je: ukradeš kolo "zastonj" prodaš za ceno novega.

Takoje, tisti ki kupi izdelke za "poskus" se naj pač zaveda tveganja. Ne pa da, ko ugotovi, da je nekaj narobe, recimo bug, barva, nekaj ti ne paše.
Prodaš naprej pa naj se nekdo drug stem jebe.

Ti pa se počutiš fino, da si se rešil tega sranja po ceni novega in se po prodaji že odkorakaš v trgovino po nov artikel. Tisti keremu si prodal pa mogoče ni tako vseeno, kot tebi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Dr_M je izjavil:

Fail je tale tvoja tema, ker realno vrednost doloca trg, ne pa en pubertetnik iz slo-techa.
In te tvoje "recimo" teorije ne drzijo vode. To kar ti delas, je ciganski nacin "trgovanja".


To je daleč od "recimo" teorij. Ciganski način trgovanja? Ali ciganska posla prodajalska?

Svetujem ti da malo pobrskaš po malih oglasih. Presenečen boš koliko izdelkov se ne proda ker nosijo isto ceno kot v trgovini oz. do nekaj % nižjo (samo sprobani ;)).

m0LN4r ::

1. Nevem zakaj bi prodajal, če pa lahko vrneš v štacuno v roku 15-30dni večino izdelkov, brez navedenega razloga. Če pa do takrat ne ugotoviš, da ti ni všeč pa pač nosi stroške in prodajaj po primerni ceni.

2. Ravno zaradi tega (glej točko 1), ker posamezniku nemoreš vrnit zadevo (štacuni lahko) in zahtevati denar nazaj po parih dneh, zato pač nemoreš prodajat za isto ceno. Pa tudi če si ga samo "sprobal" kar pa itak vsi delajo, ki prodajajo.

3. Primer: Če ti telefon ni všeč, ga prodaš naprej za podobno ceno. Kaj bo pa naredu tist, ki kupi pa ugotovi isto, kot ti?
- 15-30 dnevni rok pa je potekel in ravno zaradi tega ga prodajaš?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RejZoR ::

Tud rabljenih stvari ne moreš kar vračat v trgovine če ti niso všeč...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mirancar ::

shadeX je izjavil:


Odvisno kaj se prodaja. Ko se gre za kakšnokoli elektroniko se niti za 50% cene ne pogovarjam. Kakor sem omenil je lahko skritih hib preveč. Noben ne bo šel kupovati izdelka za 500EUR in ga nato drugi dan prodajal na bolhi samo "sprobanega". Takih izdelkov se v velikem loku izogibam. Če mi pa ga že kdo ponuja bi se mogoče začel meniti za 50% cene.

malo morgen, potem bi vsi kupoval na bolhi

shadeX ::

1. Nevem zakaj bi prodajal, če pa lahko vrneš v štacuno v roku 15-30dni večino izdelkov, brez navedenega razloga. Če pa do takrat ne ugotoviš, da ti ni všeč pa pač nosi stroške in prodajaj po primerni ceni.


Velja tudi za fizične trgovine?

Karen ::

shadeX je izjavil:

1. Nevem zakaj bi prodajal, če pa lahko vrneš v štacuno v roku 15-30dni večino izdelkov, brez navedenega razloga. Če pa do takrat ne ugotoviš, da ti ni všeč pa pač nosi stroške in prodajaj po primerni ceni.


Velja tudi za fizične trgovine?


Ne. Velja le za nakup preko spletne trgovine ali trgovskih potnikov ki ti prodajajo na domu. Predno se oglasijo drugi: če so v štacuni dobre volje ti lahko vzamejo nazaj, niso pa dolžni tega storiti po zakonu.

shadeX ::

No potem lahko moj "brezhibno" delujoči telefon prodam na bolhi za isto ceno kot sem ga kupil (ker ga vrniti ne morem). Itak je star par dni. Samo sproban.

Me zanima kako bo kupec vesel ko ugotovi da se jebe signal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

RejZoR ::

In kako veš da to ni recimo serijska težava tistega telefona? Kolk jih ima grip of death problem, pa tega nihče ne oglašuje okoli, niti v trgovinah. Do še 100 drugih faktorjev. mogoče jebe samo pri tistem ponudniku, za npr Tuš vem da je imel bedne probleme s preklaplanjem med njihovim omrežjem in pomožnim od drugega ponudnika. Če pa daš not ne vem od Telekoma SIM pa bo mogoč delalo bp ker bo skoz samo na enem omrežju.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LeQuack ::

Jaz sem že nekaj stvari prodal prek Amazon marketplace, ker se enostavno pri nas ni prodalo oziroma so padale samo neresne ponudbe. Tam pa sem vsakič kljub poštnini in proviziji Amazona iztržil več kot pri nas. Nazadnje recimo sem prodal števec za kolo malo boljši.
Quack !

_koki_ ::

Meni so najbol glupi kupci na bolhi, ki po telefonu ali sporočilu ne znajo vprašat drugega kot, koliko je zadnja cena, škoda da nikoli ne prodajam klump/ološ, take bi z užitkom obral pa jim uturu recimo tak telefon... :))

LeQuack ::

Mogoče je to njihov način pozdrava, namesto dober dan se pozdravljajo z koliko je zadnja cena. Kakšna dilerska fora zihr.
Quack !

_koki_ ::

Ampak najbol smešno je, ko že itak pogledaš ostale ponudbe in prodajaš po nižji ceni potem ti pa še s prvim vprašanjem s takimi uletavajo, kličejo pa itak večinoma sami preprodajalci, ko googlaš številke iz katerih kličejo pa najdeš oglase po različnih portalih...
Potem pa hočeš v temi predragi/smešni oglasi opozorit na take preprodajalce, ti pa vse zbrišejo, ker ne spada v tisto temo...
Pomoje nebi blo slabo ustvarit eno temo, kjer bi lahko objavljali in opozarjali na take preprodajalce in prodajalce, ki so pravne osebe z večimi uporabniškimi računi fizičnih oseb na bolhi/slo-tech-u in ostalih portalih in jih masovno prijavljali, recimo jaz sem dosegel da so chocolino-tu zbrisali 2 računa na bolhi!

hojnikb ::

Potem pa hočeš v temi predragi/smešni oglasi opozorit na take preprodajalce, ti pa vse zbrišejo, ker ne spada v tisto temo...

Heh, mogoče so pa moderatorji eni izmed teh preprodajalcev :\

Pomoje nebi blo slabo ustvarit eno temo, kjer bi lahko objavljali in opozarjali na take preprodajalce in prodajalce, ki so pravne osebe z večimi uporabniškimi računi fizičnih oseb na bolhi/slo-tech-u in ostalih portalih in jih masovno prijavljali, recimo jaz sem dosegel da so chocolino-tu zbrisali 2 računa na bolhi!

Jap, to bi bla zelo dobra ideja.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

111111111111 ::

Zanima me koliko bi bila realna cena za rabljeno MSI 970 GTX 4G, kolega mi namreč prodaja, pa ga ne bi rad nategnil, ne bi pa rad preplačal.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zunno ::

Cene na Ebayu so nerealne. Npr: Ljudje še vedno plačujejo 500+ dolarjev za 980ti.

V Nemčiji se dobijo nove 970ke za 250€: http://www.idealo.de/preisvergleich/Mai...

O rabljeni bi razmišljal, če bi bila 200€. Če pa bi kupoval po izidu RX480 in bi ta kartica dejansko stala okrog 200€ in imela enake ali celo boljše zmogljivosti, bi 970ka morala biti pod 200€, da bi prišla v poštev.

Machete ::

To je res, ampak primerjati moraš enak model (+ poštnina, če gre to lahko recimo s kolesom iskat do kolega).

Če je ta: http://www.idealo.de/preisvergleich/Off..., potem so ca 300 še zaenkrat.
200-250 torej je dokaj realna cena.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zunno ::

Glede modela imaš prav, ampak še vedno je dilema ali vzeti nov, sicer drugačen model 970ke za 250€ + poštnino, ali ta določen model rabljen za 250. Sicer pa je ena rabljena 970 MSI 4G na bolhi za 230.

111111111111 ::

Kolega pravi da se mu zdi primerna cena 160€. Pa sem rekel da mu dam 200€ pa je rekel, da je 160€ več kot dovolj. Je leto in pol stara.

Machete ::

Vzemi, težko boš ceneje dobil trenutno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

Sem že. :) Po vaših navedbah sem naredil dober deal. :)

LeQuack ::

Zdaj si mu dolžan uslugo.
Quack !

hojnikb ::

Zdej pa sam drž pesti, da nebo RX470 tako dobra ali še boljša :)
#brezpodpisa

Machete ::

Bolje vrabec v roki, kot golob na strehi. 8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Bolš vrabca prodat dokler je še topel ;)

Nisem spremljal cele teme, mi lahko samo en pove kdaj okvirno pričakujemo RX470 v trgovinah (AT, SI) ter kakšen realni okvir cene se pričakuje?

blackbfm ::

Cene na Ebayu so nerealne. Npr: Ljudje še vedno plačujejo 500+ dolarjev za 980ti.


Kaj ti ni jasn? Če ljudje dejansko plačujejo potem so cene popolnoma realne

gddr85 ::

očitno ne vejo, da je zunaj 1070 :D

LeQuack ::

Zakaj bi kupoval 1070 če bo čez 1 leto zunaj 1170 za isto ceno?
Quack !

gddr85 ::

zakaj bi vzel star čip, če lahko novga?

jalovec09 ::

Cene na bolhi so itak skoraj tok visoke, kot bi novo iz tujine naročil, smešno, ampak s tem vedno več ljudi ne kupuje preko bolhe, ampak preko tujih spletnih straneh.

bela120 ::

Vrednost samsung galaxy s3 rahlo počen ekran v kotu...kupljen iz tujine z škatlo brez polnilca?

m0LN4r ::

Cena novega, minus 20%, minus cena popravila ekrana, minus cena polnilca/kabla.
Kdor ti da vec, je smotan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

s51as ::

Živjo, po predalih sem našel nekaj paličic RAMov zanima me kakšni rami so to (da jih bom pravilno oglaševal) in za koliko bi jih lahko prodal?

Ram 1


Ram 1


Ram 1


Ram 2


Ram 2


Ram 3


Ram 3


Ram 3


Ram 4


Ram 4


Ram 4

It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

BorutK-73 ::

10€ max

s51as ::

Hvala 10€ za vse skupaj?
It's just me myself and I

scipascapa ::

imej za muzej :)

Mare1337 ::

Čer! mene zanima kolika je max vrednost teh komponent ? http://www.bolha.com/racunalnistvo/komp... in če je vse kompatibilno (za cpu vem da je za rame nisem ziher)

BorutK-73 ::

paše skupaj

noob96 ::

cooler master advanced 690 ii
Intel i5 2500
8gb rama
128gb samsung 830 evo ssd
1tb hdd (mislimda samsung)
asus p8h67-v
gtx 560
corsair 650w PS

Vse skupaj bi prodal v kompletu

gddr85 ::

cca 350e

mtosev ::

rabil bi eno poceni geforce pci-e kartico. mi lahko kdo pove kolk bi prišla ena 8xxx, 9xxx etc grafa?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gddr85 ::

rabljena cca 10-20eur

mtosev ::

če ma kdo kupim eno za 10eur in plačam poštnino, če ni iz MBja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

next3steps ::

G3258, Asus h81m-c, GTX 750Ti.
Več kot 130 verjetno ni za pričakovati ali pač? :))

Blinder ::

cpu 40, mb 30? , grafa 80..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tikitoki ::

Nokia Lumia 635. Dobri dve leti stara, brez garancije. Dobro ohranjena. Na koliko bi jo ocenili?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7714953 (11032) ciki57
»

Nov PC (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10313063 (11684) znamovsi
»

Mnenja o trgovinah za odkup mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011529 (10016) jero_no1
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552011 (42600) kuglvinkl

Več podobnih tem