» »

Kartuša kar šla v k....

Kartuša kar šla v k....

anelis nim ::

Ker me je prejšnji printer j.... s packanjem kartuše, sem kupila drugega - iz druge roke. obenem sem kupila tudi nove (originalne kartuše) XXL velikosti. črno-belih strani sem sprintala okrog 100 listov (enostranskih), barvna pa cela 2. in danes mi začne printer javljati, da pri črni kartuši ni več barve. a je nor????!!!!!!!
imela sem že manjše kartuše za FUUUUUUUUUUUUUUUUL več strani.

Han ::

Kateri tiskalnik, katere kartuše (točen model), katera trgovina, rok uporabe...?

BlaY0 ::

Če ne printaš ravno vsak dan po vsaj 10 strani, potem ti printer večino črnila ponuca za _pucanje_ šob.

anelis nim ::

HP Deskjet F4280

Kartuša je iz Italije:
http://www.ebay.com/itm/310894879355?_t...

Han ::

Je bila kartuša v originalnem pakiranju (kartonski škatlici in foliji) z odtisnjenim datumom uporabe?

anelis nim ::

Ja.
Vem, da datume uporabe ni bil prekoračen.

BlaY0 je izjavil:

Če ne printaš ravno vsak dan po vsaj 10 strani, potem ti printer večino črnila ponuca za _pucanje_ šob.

tudi prejšnjega printerja nisem rabila vsak dan (mogoče enkrat na teden ali pa še manj za kakšno stran), pa ni bilo tega problema. delal je super, kljub temu da sem zelo malo printala.

Zgodovina sprememb…

Letalec ::

Po 3 inkjet printerjih sem vzel ČB laserca. 2500 listov na kartušo brez kakšnega mašenja, packanja, čakanja ipd. Tiste 3 barvne strani letno dam sprintat v fotokopirnico za par centov. Prihranilo goro denarja in živcev.

BlaY0 ::

anelis nim je izjavil:

J
tudi prejšnjega printerja nisem rabila vsak dan (mogoče enkrat na teden ali pa še manj za kakšno stran), pa ni bilo tega problema. delal je super, kljub temu da sem zelo malo printala.

Kako, če si pa napisala, da te je prejšnji printer j**** s packanjem šob. To je ravno to. Ker ni zadosti črnila porabil za _pucanje_ šob, si ga imela več za dejanski print, ampak je bil ta print potem malo bolj švoh. Novi printer pač gleda na to da bo vsak print 100% izveden in ti bo pucal šobe toliko časa da bodo spucane, s tem bo pa ponucal veliko črnila.

Zato pa kupiš tak printer, za katerega dobiš _ponaredke_ kartuš za 1/20 cene originalnih in te ne zanima koliko strani ti zdrži. Pač zamenjaš, ko ti printer reče da jo zamenjaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

feryz ::

Letalec je izjavil:

Po 3 inkjet printerjih sem vzel ČB laserca. 2500 listov na kartušo brez kakšnega mašenja, packanja, čakanja ipd. Tiste 3 barvne strani letno dam sprintat v fotokopirnico za par centov. Prihranilo goro denarja in živcev.
A ni bolj simpl, da kupiš inkjet, ki uradno omogoča filanje kartuš?
Pa še ceneje od laserskih. Pa še barvno printanje. Tudi živcev ne rabiš.

Thuban ::

anelis nim je izjavil:

Ker me je prejšnji printer j.... s packanjem kartuše, sem kupila drugega - iz druge roke. obenem sem kupila tudi nove (originalne kartuše) XXL velikosti. črno-belih strani sem sprintala okrog 100 listov (enostranskih), barvna pa cela 2. in danes mi začne printer javljati, da pri črni kartuši ni več barve. a je nor????!!!!!!!
imela sem že manjše kartuše za FUUUUUUUUUUUUUUUUL več strani.


kupi laserca. Tudi kak poceni Xerox bo delal dovolj dobro.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

stara mama ::

Poceni barvni Xerox!
Dobiš celo pod 100€

Invictus ::

Pa kdo danes še kupuje inkjete ko so laserci tako poceni?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

VelkBla ::

Invictus je izjavil:

Pa kdo danes še kupuje inkjete ko so laserci tako poceni?


Mogoče tisti, ki imajo pisarno doma in rabijo optični čitalec ter fax (občasno). Pač omejen prostor, multifunkcijska naprava, ki ima vse troje. Odvisno od "foha".

Invictus ::

Multifunkcijske naprave so tudi laserske ;).

Že dolgo, pa ne preveč drage ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

VelkBla ::

Invictus je izjavil:

Multifunkcijske naprave so tudi laserske ;).

Že dolgo, pa ne preveč drage ...


Vem vem hehe ;) No priznam, da ze kar nekaj casa nisem gledal cen, ker vcasih izpod 200 ali 250 EUR enostavno ga nisi moral dobiti. Zdaj vidim, da so od okoli 110 eur in dalje. Tud odvisn koliko si sam zahteven. Mogoce se ljudje lazje drzijo tistega kar so navajeni :P hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

anelis nim ::

BlaY0 je izjavil:

anelis nim je izjavil:

J
tudi prejšnjega printerja nisem rabila vsak dan (mogoče enkrat na teden ali pa še manj za kakšno stran), pa ni bilo tega problema. delal je super, kljub temu da sem zelo malo printala.

Kako, če si pa napisala, da te je prejšnji printer j**** s packanjem šob. To je ravno to. Ker ni zadosti črnila porabil za _pucanje_ šob, si ga imela več za dejanski print, ampak je bil ta print potem malo bolj švoh. Novi printer pač gleda na to da bo vsak print 100% izveden in ti bo pucal šobe toliko časa da bodo spucane, s tem bo pa ponucal veliko črnila.

ma kake šobe. packal mi je proti koncu, zato sem ga zamenjala, prej je delal več kot 5 let brez problema.
zamenjala pa sem ga tudi zato, ker je lučka stalno utripala, kot da je kartuša prazna (pa je bila skoraj polna), vratca za kartuši so bila dobro zaprta.

stara mama je izjavil:

Poceni barvni Xerox!
Dobiš celo pod 100€

lepo prosim za kakšno povezavo.

kakšna sploh je razlika med lasercem in brizgalcem?

ja, js rabim multifunkcijsko napravo (printer in kopirc, faksa ne rabim).

Zgodovina sprememb…

twom ::

anelis nim je izjavil:

...črno-belih strani sem sprintala okrog 100 listov (enostranskih), barvna pa cela 2...
Sliši se kot nateg z defektnimi kartušami...

stara mama ::

anelis nim je izjavil:


lepo prosim za kakšno povezavo.

Išči Xerox Phaser 6000, zdaj trenutno ga ne najdem pod 120€
Črnobeli pa vidim da so 52€ naprej

darkolord ::

Invictus je izjavil:

Pa kdo danes še kupuje inkjete ko so laserci tako poceni?
Čeprav sem leta prej kupoval laserce, sem ravnokar kupil enega inkjeta. A3+ tiskanje in skeniranje za 200 eur.

Nadomestne kartuše so manj kot evro po komadu.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bond007 ::

Čeprav sem leta prej kupoval laserce, sem ravnokar kupil enega inkjeta.

Tudi jaz, z original kartušo pride tisk 0,4 centa na ČB stran , neoriginal pa ČB < 0,1 centa, čeprav nisem preizkusil neoriginalnih, saj se mi za ta drobiž prihranka niti ne da. Tudi barvne neoriginal so po 2EUR/barvo/1300 strani.
Torej cena ČB izpisa je tam tam z Hp laserjem, ki je prej 10 let super delal,vendar Hp ni izdal gonilnikov za novejše OS. Tale Brother j100 multifunkcijska za 100EUR pa se bo še morala dokazati skozi leta...

anelis nim ::

darkolord je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pa kdo danes še kupuje inkjete ko so laserci tako poceni?
Čeprav sem leta prej kupoval laserce, sem ravnokar kupil enega inkjeta. A3+ tiskanje in skeniranje za 200 eur.

Nadomestne kartuše so manj kot evro po komadu.

a res?????? kartuše manj kot evro?? lahko prosim za povezavo do teh kartuš in tudi do printerja?

Kakšna pa je sploh razlika med laserskim tiskalnikom in brizgalnim?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Laserski zapeče prah (praškasto barvilo) na papir, brizgalni pa nanj "napljuva" barvo.

Laser pravzaprav naelektri papir, da se na njem pravilno razporedi 'toner', tega pa potem grelna enota zapeče.

darkolord ::

anelis nim je izjavil:

darkolord je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pa kdo danes še kupuje inkjete ko so laserci tako poceni?
Čeprav sem leta prej kupoval laserce, sem ravnokar kupil enega inkjeta. A3+ tiskanje in skeniranje za 200 eur.

Nadomestne kartuše so manj kot evro po komadu.

a res?????? kartuše manj kot evro?? lahko prosim za povezavo do teh kartuš in tudi do printerja?
Tole je A3 s skenerjem. A3 brez skenerja in A4 je seveda ustrezno cenejši.

Tukaj pa 40 kartuš za 30 eurov

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

darkolord je izjavil:

Tole je A3 s skenerjem. A3 brez skenerja in A4 je seveda ustrezno cenejši.

Tukaj pa 40 kartuš za 30 eurov

A je tole legit? Zveni preveč dobro da bi bilo res!
Kaj pa glave? Kdaj se zapače in koliko stane nova?

radmannsdorf ::

je legit. jaz sem kupoval takole kartuše za starega canon pixma ip2000
http://www.ebay.com/itm/20x-fur-CANON-P...

anelis nim ::

darkolord je izjavil:

anelis nim je izjavil:

darkolord je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pa kdo danes še kupuje inkjete ko so laserci tako poceni?
Čeprav sem leta prej kupoval laserce, sem ravnokar kupil enega inkjeta. A3+ tiskanje in skeniranje za 200 eur.

Nadomestne kartuše so manj kot evro po komadu.

a res?????? kartuše manj kot evro?? lahko prosim za povezavo do teh kartuš in tudi do printerja?
Tole je A3 s skenerjem. A3 brez skenerja in A4 je seveda ustrezno cenejši.

Tukaj pa 40 kartuš za 30 eurov

darkolord, hvala.
koliko te je pa prišla poštnina?
kaj pa pri nas - se da kje dobit ugodno?
koli

Brane22 ::

WF-7610 je lahko precej cenejši. AFAIK je razliika več ali manj v tem,d a ima en rpedal za papir in mogoče še kako podrobnost manj. Pa odprtih Linux driverjev za to serijo še ni, Epsonovi so pa crap.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137114 (1017) T-I-N
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036717 (20431) gazer
»

Izkušnje z original in fejk - ponarejenimi kartušami

Oddelek: Strojna oprema
161848 (1497) OZZY
»

Tiskalnik /večfunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
324663 (3695) mat xxl
»

ali mora imeti tiskalnik vse barve?

Oddelek: Pomoč in nasveti
378472 (7856) Brane22

Več podobnih tem