» »

Fizični gumbi Amazon Dash so se prijeli

1
2
3

BlaY0 ::

Dodatno za servis lahko upelješ še funkcijo, kjer za določen artikel navedeš več možnih (podobnih) variant, preferenco po ceni ali kvaliteti in to potem servis sam hendla.

Meni se to zdi dobra iztočnica za start-up. Folk bi to uporabljal. Definitivno.

Pithlit je izjavil:


Drugač pa ja, a ne delajo tega že neki pametni hladilniki? Vsaj pilotno...

Ja ampak hladilnik je vendor lock-in, moja varianta je pa kar se tega tiče fleksibilna. Odpreš API, vpelješ možnost modulov/pluginov. Mogoče bi v končni fazi potem vendorji aparatov prevezeli/uporabljali tvojo storitev. Nekako tako kot v vedno več TV-jev vgrajujejo Android-a namesto svojih zmazkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

iKst ::

Ja, evro ali dva samo zaradi praška na mesec (pa je v resnici več) se hitro pozna... ko sešteješ vse skupaj (evro, dva na kilo sadja, kruha, kafeta, mleka...).


Penny wise pound foolish. Ljudje, ki štejejo cente pri prašku pogosto z eno neumno potezo izničijo za kakšno leto plusa.

Mene pri tem knofu moti samo nekaj (enostavnost uporabe je zakon!)... Ko ga stisneš pač ne veš a je cena 10€ al je 30€.


Ceno vidiš takoj, ko klikneš knof. Če bi recimo bistveno odstopala od običajne imaš dovolj časa, da prekličeš naročilo. Je pa Amazon itak vedno med cenejšimi. Pa produkti, ki jih kupuješ s temi knofi so nizkih vrednosti.

darkolord ::

Pithlit je izjavil:

Jaz sicer IoT knofa nimam. Imam pa solidno analogno različico - whiteboard naliman na hladilnik... pa vsak napiše gor tisto kar je treba kupit oz. kar nam je zmanjkalo oz. želje... in se gre enkrat tedensko v šoping. Tolk smo se pa že navadli da vemo vsaj približno kje se dobi dobre P/P izdelke.
Tole je OK, ampak z listkom mi vseeno uspe pozabit stvari. Npr. sem na WCju, odprem zadnjo rolco in si mislim "aha skret papir bo treba nabavit", ampak začnem razmišljat že o drugih zadevah. Ko se umijem, sem že davno pozabil na to.

Če bi bil tam zraven en knof, bi ga z veseljem pritisnil.

PrihajaNodi ::

Ceno vidiš takoj, ko klikneš knof. Če bi recimo bistveno odstopala od običajne imaš dovolj časa, da prekličeš naročilo. Je pa Amazon itak vedno med cenejšimi.


Rubish. Potem to pomeni da moram še enkrat na splet preverjat cene?

darkolord je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Jaz sicer IoT knofa nimam. Imam pa solidno analogno različico - whiteboard naliman na hladilnik... pa vsak napiše gor tisto kar je treba kupit oz. kar nam je zmanjkalo oz. želje... in se gre enkrat tedensko v šoping. Tolk smo se pa že navadli da vemo vsaj približno kje se dobi dobre P/P izdelke.
Tole je OK, ampak z listkom mi vseeno uspe pozabit stvari. Npr. sem na WCju, odprem zadnjo rolco in si mislim "aha skret papir bo treba nabavit", ampak začnem razmišljat že o drugih zadevah. Ko se umijem, sem že davno pozabil na to.

Če bi bil tam zraven en knof, bi ga z veseljem pritisnil.



Dejansko imaš tako kratek spomin? Pa sprašujem resno?

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jah ko serjem pač ne razmišljam o WC papirju, ampak o precej bolj high-tech zadevah.

PrihajaNodi ::

darkolord je izjavil:

Jah ko serjem pač ne razmišljam o WC papirju, ampak o precej bolj high-tech zadevah.



Potem nosiš pa šiht na skret in ostalo ni pomembno. Kako pa avto voziš?

Pithlit ::

iKst je izjavil:

Penny wise pound foolish. Ljudje, ki štejejo cente pri prašku pogosto z eno neumno potezo izničijo za kakšno leto plusa.

Ja, ja... nisem tako bogat da bi kupoval poceni floskula. Poznamo. Ti se kar posmehuj vsem ki si ne morejo privošit _ne_ gledat na cene.

iKst je izjavil:

Ceno vidiš takoj, ko klikneš knof. Če bi recimo bistveno odstopala od običajne imaš dovolj časa, da prekličeš naročilo. Je pa Amazon itak vedno med cenejšimi. Pa produkti, ki jih kupuješ s temi knofi so nizkih vrednosti.

Aja? A ceno ti knof prikaže? Pa možnost preklica tud imaš prek knofa? To da je amazon med cenejšimi je pa tudi pokazatelj da nekako ne živiš v realnem svetu (ti je mal preveč lepo postlano da bi vedel kako je živet z minimalcem, a?).

Če je tebi vseeno za +/-50€ na mesec naj ti povem da se to ZELO pozna pri nekom ki gre skoz mesec z minimalcem.
Life is as complicated as we make it...

PrihajaNodi ::

Aja? A ceno ti knof prikaže? Pa možnost preklica tud imaš prek knofa? To da je amazon med cenejšimi je pa tudi pokazatelj da nekako ne živiš v realnem svetu (ti je mal preveč lepo postlano da bi vedel kako je živet z minimalcem, a?).

Če je tebi vseeno za +/-50€ na mesec naj ti povem da se to ZELO pozna pri nekom ki gre skoz mesec z minimalcem.


Ti a misliš da delavci v Amazonu koristijo njihove storitve in usluge? To bi bilo zanimivo slišati od njih.

Pithlit ::

darkolord je izjavil:

Če bi bil tam zraven en knof, bi ga z veseljem pritisnil.

True. Mi ponavadi na ciglc napišemo takrat ko se odpre 'predzadnja' škatla. V primeru WC rolic se napiše ko se odpre zadnji paket (in jih je torej še najmanj 10 na voljo. Dovolj za 1 teden.

Pomaga tudi ko v gospodinjstvu živimo trije... več šans da se vse zapiše. Ja, če bi bla sama bi marsikaj pozabila. Tko kot pozabim vzet kruh v trgovini...
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

No sej, sam v tem je fora. Bolj komot je. Pritisneš in ti za to ni treba več skrbeti - prijazen stric ti bo naslednji dan zadevo prinesel na dom.

Res je, da cene ne poznaš in da dobiš eno znamko, ampak veš vnaprej katero in veš da je zaradi tega, ker je ta znamka točno določena, zaradi tega izpogajana boljša cena.

Zgodovina sprememb…

iKst ::

Rubish. Potem to pomeni da moram še enkrat na splet preverjat cene?


Ni ti treba. Lahko narediš leap of faith in tvegaš, da bo izdelek na amazonu 40 centov dražji kot v walmartu.

Ja, ja... nisem tako bogat da bi kupoval poceni floskula. Poznamo. Ti se kar posmehuj vsem ki si ne morejo privošit _ne_ gledat na cene.


Ne obračaj besed. Če si ne morš privoščit kupovat na Amazonu tale knof pač ni zate.

Aja? A ceno ti knof prikaže? Pa možnost preklica tud imaš prek knofa? To da je amazon med cenejšimi je pa tudi pokazatelj da nekako ne živiš v realnem svetu (ti je mal preveč lepo postlano da bi vedel kako je živet z minimalcem, a?).


Ne, ceno vidiš na telefonu, pa prekličeš tudi na telefonu. To, da je amazon med cenejšimi je pa kar dejstvo.

Pithlit ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ti a misliš da delavci v Amazonu koristijo njihove storitve in usluge? To bi bilo zanimivo slišati od njih.

Če imajo "employee discount" pol mogoče. Drugače pa po mojem ne. Direkt s šihta do najbljižjega Aldi-ja.

Anekdota: mi je blo mal hecno ko sem v Hoferju srečala prodajalko iz eurospin-a (še v uniformi)... s polnim vozičkom. Pa je spin cenejši (a bolj 'šiptarski')

darkolord je izjavil:

No sej, sam v tem je fora. Bolj komot je. Pritisneš in ti za to ni treba več skrbeti - prijazen stric ti bo naslednji dan zadevo prinesel na dom.

Res je, da cene ne poznaš in da dobiš eno znamko, ampak veš vnaprej katero in veš da je zaradi tega, ker je ta znamka točno določena, zaradi tega izpogajana boljša cena.

Meni je stvar zaradi tega fenomenalna. Ease of use doteran do amena. Sploh ne oporekam.

Oporekam nekaterim drugim stvarem, ki pa, roko na srce, s temo nimajo dosti skupnega. Recimo temu da je amazon pri cenejših (verjetno je če kupuješ kak ariel... pa še to si upam stavit da je hofer cenejši - ko pa gledaš primerljive izdelke pa na rit padeš, jasno - pri praških recimo Ariel vs. Tandil).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

PrihajaNodi ::

Mogoce kdo ve a se je Amazonov food delivery prijel? V Sloveniji se Mercatorjev ni.

dexterboy ::

Pithlit je izjavil:

Arctander je izjavil:

Vsaj kjer živim jaz, prašek kupiš spotoma, ko greš v trgovino po ostale stvari. Če ne drugega, po kruh in sveže sadje in zelenjavo.

Kaj si ti nor? Čistila zraven hrane?!?

Očitno eni za vsako stvar posebej avto kurblajo. Ne vem, jaz grem enkrat na teden po nakupih. Pa še takrat to nardim 'usput'. Za tiste par malenkosti ki jih je treba tekom tedna kupit pa mal podplate zdrsam.

Par centov razlike? Eni pa že dolgo cajta niso v trgovino stopli. Jap, imaš prav... S-T sindrom. No, sej... če jim ni težko skeširat jurja za telefon pol pa res ne moremo pričakovat da bojo vedel za ogromne razlike v cenah. Ko, recimo, mercator prodaja kafe po 12€ na kilo (in ima hofer _enako_ kafe v ponudbi za slabih 7€/kila)... Ja, verjamem, za povprečnega S-Tjevca ni vredno niti s kavča vstat. Ne glede na to da je takih primerov še-pa-še.

+1
Žalostno je življenje ljudi, ki jim je egotrip pritiskanje knofov. V luči komentarjev, ki so bili napisani pod novico, mi ne bi bilo ob izumrtju vrste homo sapiens prav nič žal...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

BlaY0 ::

iKst je izjavil:


Penny wise pound foolish. Ljudje, ki štejejo cente pri prašku pogosto z eno neumno potezo izničijo za kakšno leto plusa.

To itak. Ampak to ni razlog da ne bi štel centov, če jih lahko. Tudi tebe so definitivno že kdaj nategnili. Iluzorno je pričakovati da te nikoli ne bodo več. Skratka, danes gledaš na to, da te čim manjkrat nategnejo, natege ki so neizbežni pa poskušaš akumulirati s tem, da cente šteješ tam kjer jih lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pithlit ::

Sam je fora v tem da pogosto niso centi... so kar evri.
Life is as complicated as we make it...

Unknown_001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Jah ko serjem pač ne razmišljam o WC papirju, ampak o precej bolj high-tech zadevah.



Potem nosiš pa šiht na skret in ostalo ni pomembno. Kako pa avto voziš?




Da ni on eden o telih modelov iz Maribora :D
Od 9.40 dalje
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Pithlit je izjavil:

Sam je fora v tem da pogosto niso centi... so kar evri.

Saj pravim, danes ko ima vsak dan vsaj ena štacuna precejšen _popust_ na nek artikel, je smiselnost uporabe pametnega servisa, ki namesto tebe išče ugodnejše variante, po moje upravičena. Iskanje po katalogih etc. ti vzame preveč časa...

Pithlit ::

Moj primer kave (enak 'model') iz mercatorja pa hoferja upošteva redne cene. Na razne akcije ne padam ker to, ponavadi, pomeni da se moram ali ekstra v avto usest... ali pa kupit nekaj kar je 'nepreverjeno' z moje strani. Osebno me zanimajo izključno redne cene. Ob akcije se obregnem le pri znanih izdelkih (ko ima, recimo, hofer v ponudbi čokolino po slabih 5€/kila) ter jih 'srečam' usput.

Ampak ja, knof ki eliminira tudi take omejitve (kot je odhod do trgovine ob nekih ekstra dnevih) je, seveda, super. Če se ne motim obstaja celo aplikacija (android) ki to poizkuša... ne vem, nekje na robu spomina imam to... je pa čisto možno da je user driven (torej uporabniki sproti vnašajo cene v aplikacijo in ta pol sproti posodablja bazo).

Dokler štacune ne bodo imele online objavljenih cenikov pač tak knof ni možen. Razni geizhals servisi pridejo blizu.
Life is as complicated as we make it...

darkolord ::

No ampak redno ceno itak veš, preden se odločiš za nabavo takega knofa.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Hehe, eni se po forumih hvalijo, da je njihov cas malovreden.

Tony710 ::

Imam ze raje potem pametni hladilnik in pa pametni kavni aparat ki mi na glasovni ukaz skuha kavo ali pa odmrzne francoske rogljice medtem ko jaz gledam tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tony710 ()

otago ::

Kako hitro dostavo pa ima Amazon, je to stvar nekaj ur, pol dneva?
Predstavljam si, da naročiš nekaj v soboto dopoldne in se dostavi do nedelje.. Čez delavnik pa večina dela. Se pošiljko odloži pred vrati (da vsi sosedje vidijo, dolgoprstnež izmakne), se pusti listek, ali lahko pri naročilu definiraš časovno obdobje ko si dosegljiv?

Na eno pošiljko z DPD iz Španije čakam že teden+, Hitra pošta pa tudi ni za pohvalit.

Magic1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mogoce kdo ve a se je Amazonov food delivery prijel? V Sloveniji se Mercatorjev ni.

Seveda se ni, če pa so naredili popolnoma reterdiran sistem. Zaloga ni kontrolirana, torej nikoli ne veš kaj boš sploh dobil od naročenega. Sem parkrat naročil na klik&drive, prideš tja, pritiskaš gumb za zvonc, nihče ne pride, potem kličeš še telefonsko pod zvoncem, kjer se končno nekdo javi in ti pove, da bo nekdo prišel. Na koncu sem še vedno skočil zraven v trgovino po izdelke, ki jih niso imel. V Leclercu imajo mnogo bolje urejene stvari, vendar jih moraš sam prevzet na Letališki.
Magic

680x0 ::

Ja!

Živim v pametni hiši. Luči, rolete, ogrevanje in hlajenje lahko upravljam tako s telefonom kot fizičnimi gumbi. Telefon uporabljam za programiranje čarovnikov, nikoli pa za prižiganje in ugašanje. Stikalo za luč je vedno na istem mestu in ga uporabljam podzavestno. Stikalo na telefonu je sicer na prvem zaslonu v obliki widgeta, vendar to zahteva vsaj odklep telefona, potem pa še razmislek o tem, kateri gumb aktivira luči v prostoru, kjer se nahajam.

Glede na izkušnje je torej gumb za nakupovanje pralnega praška ob pralnem stroju prava stvar. Fizični gumbi so optimalen vmesnik za enostavna, ponavljajoča se opravila. Na telefonu bom naprogramiral znamko praška in maksimalno količino pritiskov, naročal pa bom med tem, ko v stroj tlačim perilo. Vsaj dokler ne kupim pametnega stroja, ki bo to počel sam.

Meni je Mercator dostava dober servis, ki mu sicer še veliko manjka. Kdo drug gre raje na kavo v CityPark, ali pa v lokalno trgovino pošilja mulca. Vsakemu svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

OvCa77 ::

Kako pa komunicira s amazonom
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

darkolord ::

Wifi.

romegregor ::

BlaY0 je izjavil:

Evo dobra iztočnica... IoT gumbi za izdelavo nakupovalnega _listka_ na vsaki omari/napravi zadaj pa service, ki v danem momentu pogleda kje je kaj od tega ceneje in to naroči tam. Mogoče še opcija za stacking posameznih artiklov v batche glede na mesto nakupa in ceno pošiljanja ter flag za nujnost.


mogoče se mi samo zdi, ampak tale komentar je tisto kar potrebuje slovenija - rešitve in ne jamranja kako se nič ne da, kako je vse za en k**ac k drugi naredijo, ipd... :D

Matako ::

Glede trajanja baterij... odvisno od uporabe. Amazon knof se vključi ko ga pritisneš, opravi svojo stvar po wifi, nakar gre nazaj spat. Wifi bi sicer porabil baterije precej hitro.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

andrejus ::

Arctander je izjavil:

Kako pa veš, koliko stane stvar, ki jo naročiš preko tega knofa? Cene se namreč spreminjajo. Če greš prej pogledat na net, je potem isto, če tam klikneš "buy".

In kot drugo, tole te priklene na en proizvod. V trgovini (fizični ali spletni) primerjaš cene in izdelke in kupiš best for the buck. Če vidiš, da imajo v akciji, kaj jaz vem, Persil 30% ceneje, vzameš tega, ne pa Tide. Vsaj tako naj bi se obnašal racionalen potrošnik.



koga briga kolk stane. slu 28EUR ali 30EUR ali 31EUR. prašek rabiš in ti je to. ma 19 rakuh gumbov najmanj bi rabil.

en gumb za wc papur & en za kuhinjske brisačke. faak ko rabiš zmanjka. lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

OK.d ::

Imajo pa kar veliko izbiro

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss/...
LPOK.d

Glugy ::

Heisenberg je izjavil:


Pomislite koliko VEČ zapravite ko greste v trgovino samo po prašek. Ali dejansko takrat pridete domov samo s praškom,ali kupite, če ne durgega, vsaj še zavoj žvečilnih?!

Škoda ker smo vedno 30 let zadaj (hvala komunistki)


Vedno kupim samo tisto za kar se odločim še preden grem v trgovino. Pa če je ena stvar je pa ena stvar.
Kaj a maš komunističen post travmatski stres al kaj? Komunisti nimajo veze s to temo kaj ti je?

Kot drugo pa je to slabo zato ker manjša konkurenco. Manj možnosti je da boš poskušal nove izdelke. Še več bo izdelkov tipa Nutela kjer folk sploh slišat ne bo hotu o drugih kakavovih namazih kot je točno ta, drag. To pomen da bodo cene lahk nabil potem k se bo folk navadu ne razmišljat o menjavi izdelkov za butast gumb.
Čist anti-kapitalizem je tole. Ena blagovna znamka za en izdelek..kje smo že za to slišal....aja . Pa ne gre zato da bi bila stvar strikta, sigurno se bo dal spremenit izdelek za gumb..sam ne bo pa priročno oziroma več toliko pogosto menjavanje. V bistvu bo menjavanje izdelka bolj kot ne izjema kot pravilo. To je izredno izredno slabo za konkurenčnost.

borisk ::

https://learn.adafruit.com/dash-hacking...

tale knofek je pravzaprav začetek IOT, se pa da lepo prilagodit na lastne potrebe.

          ::

mrTwelveTrees je izjavil:

to otroci pritiskajo radi.... in pol imas 100x naročen pralni prasek :)



Saj lahko potem otroka iztožiš za škodo.

          ::

Arctander je izjavil:

Kako pa veš, koliko stane stvar, ki jo naročiš preko tega knofa? Cene se namreč spreminjajo. Če greš prej pogledat na net, je potem isto, če tam klikneš "buy".

In kot drugo, tole te priklene na en proizvod. V trgovini (fizični ali spletni) primerjaš cene in izdelke in kupiš best for the buck. Če vidiš, da imajo v akciji, kaj jaz vem, Persil 30% ceneje, vzameš tega, ne pa Tide. Vsaj tako naj bi se obnašal racionalen potrošnik.


Pri nas vedno kupujemo isto zobno pasto, isti prašek, isto majonezo, ... Taki gumbi (npr. pri Mimovrste, kjer ima mama VIP status in s tem nima poštnine) bi bili zelo dobrodošli.

filip007 ::

To je samo na določene izdelke, lahko bi imel Mercator, na vse kar kupiš, na primer Pivo Premium, ko ti zmanjka pa ti dostavijo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Kokore ::

Jao so eni živčni tukaj glede smiselnosti tega! Kot prvo naj razočaram vse tiste, ki bi naročal po 100x isti izdelek na dan, zabeležen je samo 1 pritisk = 1 nakup, do potrjene dostave. Kot drugo, gumbi so vezani na enega proizvajalca, vendar sam določiš kateri artikel iz njihove ponudbe boš naročal. Če gledamo iste izdelke, je nekje ista cifra samo da je pri njih v dolarjih, pri nas pa v EUR.
Meni se zdi to smiselno in koristno, seveda v povezavi z hitro in poceni dostavo, sploh za kakšne upokojence bi bila taka avtomatizacija zelo dobrodošla. Normalno pa je to šele začetek in verjamem da bo v par letih to tudi pri nas prisotno, mogoče s kakšnim drugim ponudnikom.

P.S takoj kupim tale gumb pri nas, ki mi bo dostavlal otroške plenice!!!! :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kokore ()

BigWhale ::

Danes sem na Slo-Techu spoznal, da bo civilizacija propadla zato ker bi nekateri radi kupovali pralne praske s pritiskom na gumb.

(zato ker jim bo zmanjkal baterije v gumbu s katerim narocajo pralni prasek)

Pithlit ::

Pazi... baterije se sploh menjat ne da!
Life is as complicated as we make it...

PrihajaNodi ::

Pithlit je izjavil:

Pazi... baterije se sploh menjat ne da!



Boš pa pač naročil nov gumb ane. Saj v iphonu se tudi baterije ne menja.

Itak je to tako poceni, da ni omembe vredno.

BigWhale je izjavil:

Danes sem na Slo-Techu spoznal, da bo civilizacija propadla zato ker bi nekateri radi kupovali pralne praske s pritiskom na gumb.

(zato ker jim bo zmanjkal baterije v gumbu s katerim narocajo pralni prasek)



Zakaj bo propadla, zaradi nakupovanja pralnih praškov preko gumba ali ker bo tem gumbom zmanjkalo baterije?

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Pazi... baterije se sploh menjat ne da!



Boš pa pač naročil nov gumb ane. Saj v iphonu se tudi baterije ne menja.

Itak je to tako poceni, da ni omembe vredno.

BigWhale je izjavil:

Danes sem na Slo-Techu spoznal, da bo civilizacija propadla zato ker bi nekateri radi kupovali pralne praske s pritiskom na gumb.

(zato ker jim bo zmanjkal baterije v gumbu s katerim narocajo pralni prasek)



Zakaj bo propadla, zaradi nakupovanja pralnih praškov preko gumba ali ker bo tem gumbom zmanjkalo baterije?



Trajnostni razvoj My ass! Kdor v tem sranju ki je navadno kompliciranje vidi smisel, res ne vidi dalj od izhoda svojega brloga. Totalno neučinkovit sistem. Za potrošnika katerega boli kurac in misli le na svojo rit je to seveda super, ampak dejstvo je da bo šez par let to postala neuporabna smet in navlaka brez pomena.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

Kot vse komponente v tvojem pc, kot vsa bela tehnika v tvoji bajti, kot vse cunje na tvoji tazadnji..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

Trajnostni razvoj My ass! Kdor v tem sranju ki je navadno kompliciranje vidi smisel, res ne vidi dalj od izhoda svojega brloga. Totalno neučinkovit sistem. Za potrošnika katerega boli kurac in misli le na svojo rit je to seveda super, ampak dejstvo je da bo šez par let to postala neuporabna smet in navlaka brez pomena.


Marsikatera stvar se je v zgodovini clovestva izkazala za neuporabno. Ampak, to je nekaj cemur pravimo razvoj. Morda bodo ti gumbi cez nekaj let na smetiscu in bomo se vedno hodili v trgovino z listkom in kulijem. Morda pa ne.

Nekaj stoletij nazaj so bile tudi mesnice bedarija, ker zakaj bi leno hodil v mesnico, ce pa lahko vsak doma vzredi prasica in ga zakolje. Ali gre pa v gozd na lov. Torej, zakaj ne hodis v gozd na lov in kupujes meso v trgovini? Zakaj?!!?

Golaz ::

Glugy je izjavil:


Kot drugo pa je to slabo zato ker manjša konkurenco. Manj možnosti je da boš poskušal nove izdelke. Še več bo izdelkov tipa Nutela kjer folk sploh slišat ne bo hotu o drugih kakavovih namazih kot je točno ta, drag. To pomen da bodo cene lahk nabil potem k se bo folk navadu ne razmišljat o menjavi izdelkov za butast gumb.
Čist anti-kapitalizem je tole. Ena blagovna znamka za en izdelek..kje smo že za to slišal....aja . Pa ne gre zato da bi bila stvar strikta, sigurno se bo dal spremenit izdelek za gumb..sam ne bo pa priročno oziroma več toliko pogosto menjavanje. V bistvu bo menjavanje izdelka bolj kot ne izjema kot pravilo. To je izredno izredno slabo za konkurenčnost.


Točno to. Celoten namen velikih trgovin, supermarketov, ali kakorkoli že, je da imajo ogromno ponudbo večih proizvajalcev. Tako potrošnik ni vezan na en proizvod celo življenje, ampak lahko komot kupi od drugega proizvajalca, če npr. imajo popuste, na trg vstopi nov proizvajalec, drugi proizvajalec zniža ceno, ...

S tem gumbom bodo profitirali samo Amazon in proizvajalci, ker si bodo tako pridobili doživeljnske stranke za nek izdelek.

Če kdo ne vidi tega mi je res žal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Golaz ()

BigWhale ::

Trenutno je Dash button implementiran tako kot je. Prav nikjer ne pise, da ni moc imeti Dash knofa za dve razlicni vrsti zobnih past. Bo Amazon silil eno vrsto zobne paste? Na zacetku sigurno, kasneje? Kdo ve.

Tega gumba nihce ne rabi kupiti, ce mu ni vsec. Lahko pa ga. Amazon se je pac prvi spomnil nekaj taksnega. Vprasanje casa je kdaj bosta imela kaj podobnega Walmart in Target.

PrihajaNodi ::

BigWhale je izjavil:

Trenutno je Dash button implementiran tako kot je. Prav nikjer ne pise, da ni moc imeti Dash knofa za dve razlicni vrsti zobnih past. Bo Amazon silil eno vrsto zobne paste? Na zacetku sigurno, kasneje? Kdo ve.

Tega gumba nihce ne rabi kupiti, ce mu ni vsec. Lahko pa ga. Amazon se je pac prvi spomnil nekaj taksnega. Vprasanje casa je kdaj bosta imela kaj podobnega Walmart in Target.



Pravzaprav bo naredil enako kot je naredil z zalozniki knjig. Unicil bo konkurenco.

Pithlit ::

Če bo en gumb uničil konkurenco si njegov izumitelj zasluži Nobelovo. Ekonomsko... za 20 let naprej.
Life is as complicated as we make it...

Furbo ::

Golaz je izjavil:

S tem gumbom bodo profitirali samo Amazon in proizvajalci, ker si bodo tako pridobili doživeljnske stranke za nek izdelek.

Če kdo ne vidi tega mi je res žal...


Pa stranke. Recimo meni je všeč točno določen deodorant, gel za tuširanje, wc papir, pašteta.. precej stvari.
In nič mi ni bolj bedno od tega, da podjetja čutijo strašno potrebo ves čas spreminjati izdelke, menjati sestavo deodoranta, sestavo gela, dodajati wc papirju nepotrebne reči itd..

Zdaj če bodo izdelek spremenili, pač ne bo več 'na gumbu', ker bo to drug izdelek in bodo 2x premislili, če se to splača.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Trajnostni razvoj My ass! Kdor v tem sranju ki je navadno kompliciranje vidi smisel, res ne vidi dalj od izhoda svojega brloga. Totalno neučinkovit sistem. Za potrošnika katerega boli kurac in misli le na svojo rit je to seveda super, ampak dejstvo je da bo šez par let to postala neuporabna smet in navlaka brez pomena.


Marsikatera stvar se je v zgodovini clovestva izkazala za neuporabno. Ampak, to je nekaj cemur pravimo razvoj. Morda bodo ti gumbi cez nekaj let na smetiscu in bomo se vedno hodili v trgovino z listkom in kulijem. Morda pa ne.

Nekaj stoletij nazaj so bile tudi mesnice bedarija, ker zakaj bi leno hodil v mesnico, ce pa lahko vsak doma vzredi prasica in ga zakolje. Ali gre pa v gozd na lov. Torej, zakaj ne hodis v gozd na lov in kupujes meso v trgovini? Zakaj?!!?


Počak kolega. Fizični knofi niso nobeno odkritje, prav tako ne wifi komunikacija tako da ne ti meni o nekem "razvoju". Zadeva bo čez čas postala slepo črevo trenutne tehnologije oz. tehnologije, stare že vsaj 20let.

S primerjavo si pa tud pihnu nekam. Govorimo o smiselnosti. Mesnice, zadruge itd. obrati so nastali ravno iz potrebe po učinkovitosti.

Kaj ta knof pomeni? Nič. Ampak res NIČ. Če že zdaj eni pozabjo da jim papirja za rit brisat manjka bodo tudi na knof pozabili. In kaj boš? Na konc bo prihajalo do tega da boš opazil manjko sekretpaperja šele ko se boš usral v školjko. Drek ti bo visu z dlak na rit pa še mal driske je bli zravn... in šele pol se spomnš da nucaš papir in hkrati tudi na knof. Sam đabe tebi to ko pa potrebuješ zadevo takoj.

Mimogrede vsi imate smartfone in zakaj potem ne bi nekdo samo naredil aplikacijo če to res potrebujemo in stvar je rešena BREZ nepotrebne navlake.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

borisk ::

veš da si na slotechu, ko nekdo debatira o driski, v resnici pa ga peče to, da bo amazon zaslužil s stvarjo, ki bi jo lahko "izumil" marsikdo od internetnih prodajalcev.
vseh gumbov je več kot 100, in še raste, tako da boš lahko zbiral med palomo in softis ko boš brisal hemeroide zavisti.

Ko tako enostavna napravica tako vznemiri Strokovnjake na spletu, potem veš da je stvar res velika
https://www.amazon.com/b/?node=10667898...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V EU se pripravlja preiskava Amazona

Oddelek: Novice / Zasebnost
165884 (4854) tebodi
»

Gumbi Amazon Dash kršijo nemško zakonodajo o varstvu potrošnikov

Oddelek: Novice / Tožbe
188778 (6777) Dosan
»

Fizični gumbi Amazon Dash so se prijeli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12241234 (36428) djurodrljaca
»

Amazon je osvežil svoje Kindle

Oddelek: Novice / Android
228554 (6911) kuglvinkl
»

Neomejena izposoja knjig na Kindlu

Oddelek: Novice / Ostale najave
1210504 (8975) 111111111111

Več podobnih tem