» »

Mrežni tiskalniki na kartice

Mrežni tiskalniki na kartice

dronyx ::

Zanima me če kdo pozna kakšni mrežni tiskalniki obstajajo, da imajo možnost kontrole tiskanja s karticami? Torej zaposleni ima kartico in ko da tiskati dokument na mrežni tiskalnik se natisne šele, ko vstavi svojo kartico in seveda tiskalnik stiska samo njegove tiskalniške posle. Zanima me še na kakšen način ta tehnologija deluje, torej ali v povezavi z AD oz. kako drugače tiskalnik ve, čigav je posamezni dokument za natisnit?

Sem poskušal tole sicer izvedeti pri enem distributerju tiskalnikov, pa so me samo debelo gledali, kaj jih sprašujem...
  • spremenil: dronyx ()

Noddy ::

Temu se reče varni tisk.
Najbrž obstajajo različne variante.
K..Minolta ima za njihove multifunkcijske dodatek.
To je čitalec + program ki teče nekje na serverju.
Deluje tudi v povezavi z AD jem, lahko pa imaš tudi kakšen svoj register.

videc ::

Kyocera ima enako zadevo, programski del je npr. MyQ, da se povezati z AD-jem, primarno ima svoj, interni, imenik.
Strojni del so čitalci kartic na samih napravah.

Pa verjetno tudi ostali (HP, ...).

MIHAc27 ::

Mi imamo na Canonu in enemu Ricohu rešeno z pin kodami. Vsak uslužbenec ima svojo, in da se videti, koliko je kdo printal. Brez pina ne sprinta nič.

crniangeo ::

Ringdale aka followme :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Metulj-1 ::

Lahko uporabiš funkcijo private print, posel čaka na tiskalniku dokler ga ti s svojo kodo ne sprostiš. Lahko uporabiš npr. Safeq-posel čaka na serverju in ga pošlje na tisti tiskalnik katerega ti odkleneš s svojo kartico.

mat xxl ::

Canon ima to dobro pokrito in možnost mnogih nastavitev, vse po želji, če te zanima me kontaktiraj na ZS, pa ti dam kontakt osebe , ki to prodaja, servisira in vzdržuje. Gre pa v osnovi za srednje velike kopirne mašine, ki poleg kopiranja obvladajo še vse to, kar bi vi, seveda se dobijo tudi rabljene zadeve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzor prometa tiskalnikov na mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
5852 (733) Sc0ut
»

Nakup tiskalnika - MFP (print/scan/copy)

Oddelek: Kaj kupiti
358220 (6946) miller31
»

Računalniški pisalni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
597045 (6165) Pyr0Beast
»

10 printerjev na en server?

Oddelek: Strojna oprema
212308 (1758) Veron
»

1 x LAN in 2 x DHCP

Oddelek: Operacijski sistemi
121382 (1155) Mercier

Več podobnih tem