» »

Freelancer QA/software tester

Freelancer QA/software tester

billy ::

Upam, da sem uvrstil zadevo v prav del foruma.

Zanima me, če se kdo ukvarja s tem. Kako se lotiti zadeve, kje začeti, se priporočajo kakšni "certifikati", tečaji, ipd? Osebne izkušnje, kako zgleda takšno delo? Kateri spletni portali so najboljši?

PS, torej zanima me samo za QA tip dela, nič drugega.

Isotropic ::

brez izkušenj ne bo nič
z izkušnjami bi pa verjetno tut za kakšne slo firme lahko delal
bi bilo bolje plačano in bolj zanesljivo

seveda ne govorim za klikanje po programu, ampak uno z npr. pythonom.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Kako pa lahko potem začetnik začne sploh, če nikjer ne more dobiti izkušenj? :)

To nekako sem imel plan, da se sprva preizkusim "online", potem pa pač za kako slo firmo, zgolj zaradi mira in t.i. "redne plače in penzije", zraven pa se še vedno lahko fura kakšen online projekt, če je višek časa.

Izkušnje imam iz programiranja, različna okolja, različne tehnologije, debuginga, poslovnih procesov, optimizacije, ipd, sem pa pač ugotovil, da čisto programiranje osebno za mene ni, zato se mi zdi kakšen QA bolj privlačna ideja.

Isotropic ::

optimist
zaposli se v kakšni firmi in jih boš dobu
online nis zato, da bi se učil, bolj se moraš gledat kot črno škatlico - dobiš nalogo in jo narediš.
razen tega za klikanje po programu najamejo indijce za $1/h. to je v določenih predelih čist kul plača.

trulex ::

Najdi npr. kakšen popularen software na githubu, ki mu manjka avtomatskih testov; naj bojo to klici na RESTful vmesnik (Frisby.js), ali pa klikanje po grafičnem vmesniku (Selenium). Ker imaš izkušnje s programiranjem lahko poskusiš pisati tudi teste s karma-jasmine frameworkom. Takšen izdelek je odlična referenca.
Kako zgleda takšno delo je odvisno od tega kateri del aplikacije verificiraš.

terryww ::

QA pokriva več področij: od načrtovanja strategije testiranja do implementacije teh testov. Glede na to kje v spekter se postaviš, so stvari enostavne (klikanje) ali komplicirane (end2end testi in design testov). Drugače pa what @trulex said.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

noraguta ::

To ni qa/qc strategija. Kdor se gre to resno ima izdelan protokol za podporo svojega izdelka. In bolj ali manj zanesljiv team. Povpraš koga ki je delal na supportu kacga swja
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

billy ::

Hvala za konkretne napotke...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Online job

Oddelek: Loža
121670 (1297) next3steps
»

HP nazaj na Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9537706 (31567) krneki0001
»

Primerjava zaslonov na pametnih mobilnikih

Oddelek: Novice / Android
476053 (3903) borchi
»

Spet internetno zaslužkarstvo. Nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608904 (3573) Zeberdee

Zaslužek

Oddelek: Omrežja in internet
231650 (975) OmegaBlue

Več podobnih tem