» »

Spet internetno zaslužkarstvo. Nateg?

Spet internetno zaslužkarstvo. Nateg?

«
1
2

lonz ::

Tale mail sem dobil od frenda z solidno mero kredibilnosti. Tip načeloma ve kaj govori, zato mi je njegov mail dal misliti (priloženo). Kolikor vem, so tele zadeve bolj nateg kot ne. Ali bi tole bilo lahko resnično? Da ne bom napadan zaradi poskusa reklamiranja pogojno čudnih stvari sem ime firme in orodne vrstice pobrisal.Če je bila tema že obdelana se opravičujem.

Mail je zgledal takole:

(*** - ime firme
xxx – ime orodne vrstice)

Brezplačno, enostavno, varno, preizkušeno in dobičkonosno - ***.
Kaj je ***?
Sistem, ki združuje oglaševalce s svojimi potencialnimi kupci - uporabniki interneta.

Od kje bom jaz dobil denar?
Vse kar moraš storiti je, da si ob pridružitvi naložiš in inštaliraš orodno vrstico XXX. Ta bo opazovala tvoje brskanje po internetu in ti glede na to prikazovala vsebine v orodni vrstici. Plačan boš na uro brskanja, šteje pa se do 5 ur brskanja na mesec.
Vendar to ni edini vir prihodkov, saj boš dobival tudi deleže od ur brskanja tvojih prijateljev, ki si jim priporočil ***.

Kako pa priporočim *** prijateljem?
Ob pridružitvi boš dobil svojo identifikacijsko številko (ID) in tudi povezavo na tvoj lasten obrazec, kjer se bodo lahko tvoji prijatelji pridružili ***. Za vsakega prijatelja, ki se bo pridružil, boš ti dobil še dodatek za njegove ure brskanja. In ne samo za prvega prijatelja, temveč za tvojo celotno mrežo do pete linije!
Ker vemo, da se to verjetno sliši izredno komplicirano, si lahko prebereš podrobno razlago pod Kako deluje?.

Kako deluje?
1. Glavna ideja ***
Če so uporabniki glavna vrednost internetnega podjetja, naj bodo tudi lastniki tega podjetja.

Tukaj imajo ustanovitelji *** v mislih različne brezplačne storitvene strani, kot npr. YouTube, MySpace ipd. Le-te uporabnikom sicer nudijo neko korist (npr.: možnost brezplačnega nalaganja lastnih videov), vednar je glavna vrednost te spletne strani prav uporabnik sam oz. baza uporabnikov. YouTube se ni prodal za 1,65 milijarde dolarjev zaradi odlične brezplačne storitve nalaganja videov, temveč zaradi milijonske baze uporabnikov.

*** je v 100% lasti uporabnikov (delnice bodo izdane na Londonski borzi), vodi pa ga profesionalna skupina podjetnikov in managerjev. Vendar *** pelje ta koncept naprej, saj upravljalci niso zaposleni v matičnem podjetju, temveč v manjšem, ki dobiva le 10% provizijo za kritje stroškov. In zato, ne glede ali gre za povečanje prihodkov ali povečanje vrednosti podjetja, uporabniki vedno pridobijo.

2. Kako *** služi denar za svoje uporabnike.
Iskanje: Vsakokrat, ko za iskanje po internetu uporabiš XXX, *** zasluži denar od podjetja, ki nudi iskalnik (npr.: Google plača v povprečju tudi po 0,10$ za iskanje, ki je preusmerjeno na njihov iskalnik).

Oglaševanje: XXX prikazuje oglase, ki so ciljani glede na to, kakšne spletne strani obiskuješ. Če klikneš na oglas in opraviš nakup, *** dobi provizijo od opravljenega nakupa, ki jo potem posreduje naprej uporabnikom (opomba: posamezni uporabniki ne dobijo nikakršnih provizij za klikanje na oglase v XXX-u; kaznovano bo tudi kakršnokoli slepo klikanje po oglasih).

Partnerska prodaja: Veliko spletnih trgovcev prodaja svoje blago s pomočjo partnerske prodaje, pri kateri partner (tisti, ki je napotil kupca) dobi določeno provizijo od nakupa. To provizijo bo *** posredoval naprej svojim uporabnikom. (npr.: Amazon plačuje 8,5% provizije večini partnerskih spletnih strani, ki posredujejo nove kupce; treba tudi omeniti, da bo *** z večjim številom uporabnikov postal močnejši pogajalec in bo zato možen tudi višji odstotek pri provizijah).

Distribucija programske opreme: Veliko podjetij, ki razvija programsko opremo, plačuje spletnim stranem, da pospešujejo nalaganje njihovih programov. To so lahko tako brezplačne poskusne verzije ali pa popolnoma novi programi (npr: Adobe Flash, Acrobat Reader).

Distribucija storitev: Veliko spletnih strani, ki nudijo storitve (plačljive ali brezplačne) uporabnikom bo *** videlo kot ogromno bazo novih potencialnih uporabnikov (npr.: eBay, Skype in PayPal plačujejo spletnim stranem, da jim posredujejo nove uporabnike).

Distribucija izdelkov: Ko uporabniki kupijo nov izdelek, kot so npr. mobilni telefon, high-tech gizmoti, pisarniške potrebščine, kreditne kartice ali finančni produkti, *** zasluži provizijo. V kakšnih primerih bo možno tudi pridobiti posebne popuste samo za uporabnike ***!

Torej je *** le še ena od mnogih denarnih piramid?
Glavna značilnost denarnih piramid so visoka vplačila novih članov. V *** ne vplačuješ ti, temveč *** plačuje tebi.

Kako pa vem, da to ni spet eno sumljivo podjetje s čudnimi posli?
Ker take ponavadi ne vodi petnajst ljudi, vključno z osmimi MBA Stanford podjetniki, ki imajo sodelavce na univerzah Berkeley, Stanford, Michigan in drugih ter v podjetjih kot so IBM in Wikia.

Ali bom moral brskati po vnaprej določenih spletnih straneh (kot pri programih auto-surf)?
*** posebej poudarja, da uporabniki ne smejo spreminjati svojih navad! Ko vklopiš XXX, uporabljaj internet popolnoma enako kot ga ponavadi.

Pa zadeva res deluje?
Da, preizkušeno! Podoben koncept je uspeval že v letu 2000, vendar je zaradi nezrelosti interneta in pomanjkanja sodobnih oglaševalskih sistemov propadel ob poku internetnega balončka. Kljub temu pa je bilo uporabnikom izplačanih več kot 120 milijonov dolarjev!

Ali je potrebno plačati članarino?
*** ne zaračunava nikakršne članarine - je 100% brezplačen!

Kaj pa varnost? Ne bi rad, da prodajo moje osebne podatke.
*** ima eno najboljših pogodb o varnosti osebnih podatkov na celotnem internetu, poleg tega pa imajo tudi direktorja (Chief Privacy Officer - CPO), ki je zadolžen zgolj in samo za varnost osebnih podatkov uporabnikov ***!

Kako se včlanim?
Vse, kar moraš storiti je, da klikneš URL , izpolniš svoje podatke v obrazcu, naložiš XXX in začneš brskati!

Sliši se predobro, da bi bilo res.
Verjamem. Ampak ali imaš kaj za izgubiti? Denar ni potreben, največ kar lahko izgubiš je čas, ki si ga vložil v uporabo in promocijo programa. To pa ni nič proti ugodnostim, ki ti jih *** lahko nudi!
...arrrrrr, shiver me timbers...

jype ::

Će boš instaliral "toolbar", potem si naiven.

BlackHole ::

Odgovor je v predzadnjem stavku tvojega posta.:D
LP Marko

perci ::

Nateg? Neeeee, zakaj?

mkonci ::

No coment:D

Gr0unD Zer0 ::

"mrežni marketing":P

so mene hteli za sklade prodajat...
tam si tudi od prodanih skladov tvojih"podrejenih" dobil določen procent od pogodbe...
torej če si mel 10 frendov, ki si jih lahko preprical v to, ti prakticno ni blo treba delat
ista pašta, drugi zos...

mam pa raje reklame v toolbaru kot pa v inboxu...(ceravno jih sovrazim na vsak način)

Matev ::

kaznovano bo tudi kakršnokoli slepo klikanje po oglasih

ja
?

in ko boš želel da ti izplačajo
ti bodo rekli da si slepo klikal po oglasih



posebej poudarja, da uporabniki ne smejo spreminjati svojih navad!

ja
?

in ko boš želel da ti izplačajo
ti bodo rekli da si spremenil svoje navade

roscha ::

Ampak eni ste pa res naivni. Po prebranih 3 stavkih se iz aviona vidi da gre za nateg...

Potem pa še cela klobasa naprej. V kateri se verjetno vsak stavek ponovi 3x, za "dobro mero".
(Ne nisem šel brat ker mi gre ob takemle na kozlanje)

kozikozi ::

Lepo dela, lepo....jest lepo mastno zbiram dolarčke hehe 8-) ....
Tuki ti dam navodila...

1.Prvo si narediš na paypalu račun www.paypal.com. Pri kartici ko te vpraša, če je nimaš pritisneš cancel! To lahko narediš kadarkoli kasneje....

2.Potem pa greš na ta link: www.bux.to in se registriraš(pod referee bi prosil da pustite kozikozi ...to samo pove, kdo te je povabil...razlaga v opombah spodaj)

3. Ko si prijavljen na bux.to klikneš zgoraj na "Surf ads" in potem začneš klikat strani, na kateri moraš biti 30 sekund in za to dobiš 1 cent+cent za vsakega ki se prijavi potem preko vas.
Ko potem prideš do 10 dolarjev pa si izplačaš na pay pal račun!

Stvar pri meni dela lepo....:OK:

OPOMBA:Klikat obvezno samo po eno stran dokler ne vidiš zelene kljukice po 30sek. (seveda se moraš prej logirati)
In pa hvala vsem, ki ste napisali pod referee kozikozi -jaz vidim, kdo je to napisal ->Če ste to napisali, pač jaz dobivam denar tudi od vašega klikanja, ampak ne od vas, če pa ste tam pustili prazno, ga pa ne dobivam...za vas je vseeno in slej kot prej vas bo nekdo kupil....Zato zares hvala.

Veriga se ne nadaljuje, važno je samo, kdo te je povabil...Torej veriga je dolga samo en člen....


p.s.: Seveda si potem lahko account tudi nadgradiš, in v končni fazi je v igri taprav denar....Samo potrpežljiv je treba biti..

Vikking ::

p.s.: Seveda si potem lahko account tudi nadgradiš, in v končni fazi je v igri taprav denar....Samo potrpežljiv je treba biti..

Ne razumem tegale, a preden nadgradiš pa dobivaš na paypal monopoly bone?

marS ::

takih MLM-jev je cel kup, sej to je blo že včasih - plačilo za klikanje - jaz uprabljam Clixsense, tam dobiš cca 1-5 centov za klik...sej ne da bi si to izplačeval, pa si lahko, uporabljam ga isto kot Toboads oglase. Ko se ti nabere par $$ jih potem porabiim za reklamo oz. klikanje na moje strani.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

DimmniBurek ::

Verjetno tistega denarja iz paypala ne more dvignit na bankomat, lahko si pa kupi stare gate preko e-baya.
There Is No Stronger Drug Than Reality

wade ::

Tuki je še ena podobna stran DailyClicks in se meni zdi še najboljša. Prijavil sem se še na ene 3 druge strani, vendar sem ostale zapustu, ker je šlo tuki še najhitreje, največ addov je na dan. Sem ene 3 dni gor in že mam več kot 1€ :D Sicer ni veliko, ampak ko prideš do 10, daš na PayPal, pol pa na en bwin, pa si tm lohk še velik povečaš, pol pa nazaj na palypal in si neki lepga kupš :D

T-h-o-r ::

ena stvar je, ko lahko na hitro zaslužite, nene, ni to kar mislite, ampak morte pa vsaj 2 zravn prpelat



prvi pošteni piramidni sistem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kozikozi ::

torej s "tapravim denarjem" sem mislil to, da ne zbiraš več centkov, ampak dolarje...

Denar si nakažeš na Paypal -> iz Paypala na kreditno kartico, in zaradi mene si lahko kupiš tudi gate s tem denarjem, lahko pa tudi mleko, al pa avtobus....pač kar češ...
Finta pa je, da si vztrajen.

Matev ::

Sem ene 3 dni gor in že mam več kot 1€


ej car si
3 dni in kar cel evro si zasluži
ful špon stari ej - svašta

perci ::

pa nima še izplačanga tega 1 eur, da ne bo pomote :D

Zeberdee ::

Jst si pa tkole kar pridno nakazujem (5 referalov) na 3 računih... enkrat na mesec in pol pridem do tistih 15 $, ki so 10 €

Matev ::

enkrat na mesec in pol pridem do tistih 15 $, ki so 10 €


toliko zasluži študent preko servisa v dveh urah

T-h-o-r ::

pa pusti, če si bo hišo kupil no
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pujcek ::

ja sam je treba delat in ce ne znas je to problem....
:)

Zeberdee ::

Ja študent za to dela 3 ure. Jaz pa ne delam nič.

Matev ::

Ja študent za to dela 3 ure. Jaz pa ne delam nič.


po mojem tvoji starši več elektrike plačajo kot pa ti s tem zaslužiš

poweroff ::

Vse, kar moraš storiti je, da klikneš URL , izpolniš svoje podatke v obrazcu, naložiš XXX in začneš brskati!

Naložiš XXX -> naložiš pr0n :D

Zadeva je zelo enostavna. Oni zbirajo tvoje osebne podatke. To je za njih veliko vredno, plačajo ti pa bagatelo.

Poleg tega so zaslužki na dolgi rok tako majhni, da se to ne izplača. Več zapraviš za elektriko, kot zaslužiš.

Tista finta z delnicami, ki bodo dane na londonsko borzo je pa tudi nateg prve vrste.

Če bo do izdaje delnic kdaj že prišlo, jih bodo pokupili insiderji. Dvomim, da bodo uporabniki iz celega sveta šli v London an borzo kupit tiste delnice.

Ali pa bo kakšen finančni posrednik ponudil storitev nakupa in upravljanja delnic - ter uporabnike lepo obral na suho.

V glavnem - zadeva morda res deluje, vendar če pošteno premisliš se ne izplača.

Da o tem, da si na svoj računalnik SAM naložiš program, ki potem lahko preko tvoje internetne povezave pošilja marsikaj niti ne govorim.
sudo poweroff

Zeberdee ::

Elektriko si plačujem sam. Ker živim sam. Mislim pa, da poraba elektrike ni nič večja kot takrat, ko mašina stoji na miru in melje.

globoko grlo ::

Če češ ti dam cifro od enga brokerja iz Tokia, me je klical par dni nazaj da ima eno full fajn ponudbo oz. inside informacije o združitvi enih dveh firm, ki trgujeta z nafto in prevozom le te. Sem "skoraj prvi" zvedel, ampak je keč, ker lahko kupiš samo 500 delnic, kar znese 67.000 USD, najmanj pa 200, kar pride ene 9k eur. Mi je pa on osebno zagarantiral, da bo donos okrog 60 posto in da mi bo vedno na voljo in svetoval kam vložit dnar.

Nateg ali izgubljena priložnost?

Presodi sam.

ajd

poweroff ::

Motiš se. Monitor je imel o tem kar zanimiv članek: Koliko energije za delo in zabavo?

Poraba niti ni tako zanemarljiva.
sudo poweroff

perci ::

Glede na to, kako NIKKEI ze n-let ni naredil NIC razen minusa , bi rekel, da je bolj nateg >:D.

c3p0 ::

Priporočam ogled filma "Boiler room" ;)

kozikozi ::

Za vse tiste, ki še vedno dvomijo...

Torej danes 4.2.2008 sem spet dobil izplačan denar 330$....
Skupno sem dobil izplačano že kar 780$...Res pa je, da sem vložil za referee-je 35$...

...Torej imam dejansko čistega samo 745$....no ja, pa cca. 330$ mesečno bo še padal:D

Res počutim se tako nategnenga :D :D :D :D :D :D

[odstranjena povezava]

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Čestitke, cent na cent - bogastvo!

Gandalfar ::

se ti da slikat cek? Seveda ob kaksnem slovenskem predmetu

icko ::

Mene pa ob teh klikih nekaj drugega zanima. Ali obstaja kak program ki ti kakor makro v excelu sam klika po straneh. Recimo na določen čas obnoviti nek page upoštevajoč gesla ipd.
Ob tem ne mislim na kakršnokoli ekonomsko korist...
lp

kozikozi ::

Na žalost ti tega ne morempokazati....ni čekov, samo Paypal....

op.: Zadnje nakazilo na Paypal sem dobil....zdaj moram spremeniti na AlertPay....ker so se BUX.TO in PAYPAL neki skregal....mi ni čisto jasno.

Skratka če se kdo misli registrirat, naj si odpre AlertPay...
lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

kozikozi ::

Takih programčkov je čuda, samo se jih jaz osebno ne poslužujem, ker če te dobijo, te skenslajo....
Jih je pa kar neka.

Če bi jih hotel, pojdi na Surf Ads....tam jih nekaj promovirajo, za take naivneže, pol jih pa benajo..
Skratka jaz odsvetujem taka sranja na računalniku!!

keworkian ::

Kako se cudovito to bere, kot TopShop in njihova krama. "Stvar zares deluje". gawd, make a change and kill yourself. Rajse zasluzim preko programiranja in VEM kaj delam, kot pa en 3rd party software, kateri ima lahko potencialen exploit, da ne omenjam se osebnih podatkov.
Obscenities in B-Flat

#000000 ::

Ne vem zakaj noben noče čeka pokazat nikol, jest ti lahko ob uporabi klika ali skb neta prikažem da imam gor kokr mi paše :P lahko pa tale tvoj screen preuredim če hočeš met gor 20.000$>:D

kozikozi ::

Se popolnoma strinjam....ne morem pa skenirat čeka, ker ga pač ni (če pa bi bil.....ali ga isto ne bi mogel malo predelati?? Tako da...)

Kar se pa tiče raznih programov, se pa strinjam....znajo biti navadno sranje..
Še enkrat....
1. je zastonj
2. ni nikakršnih programčkov
3. in pač pri meni stvar dela....

...zdej ba BMK, ali vam je všeč ali ne...
samo trapasto se mi zdi, oz. me jezi,ker jaz govorim eno, vi pa kar naprej o nekih programčkih, pa o nevem kakšnem nategu...beri prvo točko

Res pa je, da če si sam...oz. če samo klikaš, gre stvar prekleto počasi...Ko pa z vztrajnostjo priklikaš, si denar izlačaš, kupiš referee-je in potem gre stva malo hitreje...ni pa ti potrebno kupovati, če nočeš, ampak potem gre pač počasneje

T-h-o-r ::

torej, nič ne bo z novim stanovanjem al kak?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Azrael ::

Denar imaš v roki ali ne?

Da so se skregali, povsem verjetno, se pogosto dogaja, najpozneje takrat, ko je treba cvenk izplačati, klik.

In BTW, tisti števci klikov so ravno tako, zelo milo rečeno, sumljivi. Ampak praviš, da se splača. Torej še enkrat imaš cvenk v roki ali ne?
Nekoč je bil Slo-tech.

keworkian ::

2. ni nikakršnih programčkov

Stevec klikov je pa kaj? Nezemeljska sila, ki zbira kisik v eni tocki in izpuhti v kvantno obliko?
Obscenities in B-Flat

poweroff ::

Zadnjič sem na temle forumu zasledil eno zanimivo prevaro - nekdo je preko Western Uniona nakazal denar za mobilne telefone, telefonov pa seveda ni dobil.

Kar je pri vsej stvari zanimivo je, kako so prevarantje uspeli vzpostaviti zaupanje.

Kot prvo - predstavili so se kot obstoječe osebe - z emailom, telefonom in obstoječim naslovom (čeprav vprašanje če so na tem naslovu tudi bili, e-mail ni teko odpreti, za telefon pa je najbolj enostavno uporabiti Skype-In).

Kot drugo - svojo storitev so oglaševali na spletni strani. Kar je po mojem mnenju ključno pa je to, da so bila na spletni strani objavljena mnenja zadovoljnih kupcev, ki so telefone menda dobili.

Sumim, da so bili ti "zadovoljni kupci" kar prevarantje sami.

Z drugimi besedami: pisati po forumih je lahko. Pa nočem nič sugerirati, pravim le, da pamet v roke in oči na peclje, ali kako že pravijo...
sudo poweroff

Matev ::

Torej še enkrat imaš cvenk v roki ali ne?


ima vsaj screen

Matev ::

če bi res tkole 300-400 S nakazovali
potem bi se naq miljone indijčkov in kitajčkov (madžarov, makedoncev...) pojavilo na teh straneh - vsak ki ima računalnik

kozikozi ::

Se kar strinjam z Matthai-jem....reveži tisti, ki se pustijo naplahtati in POŠILJAJO denar nevem komu...
(na to posebej opozarjam: POZOR!!! ZASTONJ, oz. NIČ NE PLAČAT)
Če zdaj nisem bil jasen, potem pa res nevem :\


Matev....denar grem danes iskat. Kolega kopuje s Paypalom, jaz resnici na ljubo ne zaupam tej stvari(niti KLIKu ne), on pa očitno že...
Ti povem jutri, ko bom imel "keš" v roki.

Zakaj pa razni indijanci, kitajci, madžari in makedonci niso miljonarji.....
Razlog bi moral najbolje poznati ti, oz. še kakšen dvomljivec.
Drugače tu ni govora o miljonih, pač pa o par stotakih mesečno....

p.s.:Tistim, ki ste se pa registrirali in pustili pod referee kozikozi pa se lepo zahvaljujem.

WamPIRe- ::

Ena teh surf stvari je pravtako surfjunky. Ki pa sam odpira strani in ni treba klikat. Kolega, ki se je prjavil in ima v pol meseca že nekje 80$ priklikanih. Bom počakal, da vidim če si bo s tistim denarjem lahko kaj kupil oz. ko bo za pir dal ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Hardstyle ::

PayPalu ne zaupaš, zaupaš pa kr neki spletni strani? Itak. Slikaj nam keš... z nekim slovenskim izdelkom oz. keš nastavi pred ekran z slo-tech forumuom pa slikaj.

poweroff ::

A je problem izposoditi si keš od nekoga in ga slikati? Mislim - kako veš, da je keš RES dobil?
sudo poweroff

Matev ::

Ti povem jutri, ko bom imel "keš" v roki.


no da slišimo kaj ti bodo natvezili

:)

ali pa kaj boš ti nam...

zasttopi - storitev si naredil - povabi lsi prijatelje v to zadevo... in to je to . pika.
vse kar so želeli od tebe

konec

Hardstyle ::

mattjai seveda ne. Je pa težje ponaredit izpisek:) Poleg vsakega dviga itd. ti piše od kod je nakazilo prišlo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737496 (20527) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134689 (14653) igi82m
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109060 (27910) Vetrpiha
»

Ste že srečali tole stran?

Oddelek: Pomoč in nasveti
323317 (2263) donfilipo
»

PayPal (končno) podpira nakazila v Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7316625 (8946) techfreak :)

Več podobnih tem