» »

Življenski stroški

Življenski stroški

««
6 / 14
»»

chinko ::

Tilen je izjavil:

Prej sem recimo delal 12ur/dan na dostavi za 400€ na mesc z avtom s katerim bi bil na licu mesta v nesreci mrtev.


Bučke.


welcome to reality


Zadnjič je bil na tv nek 21-letnik, ki je zavrnil dobro plačano službo v silicijevi dolini in je sedaj v Zasavju štarta nek projekt. Podobno kot nekaj komentatorjev tule je nabijal o tem, da le tisti, ki ležijo doma na kavču menijo, da se v Sloveniji ne da in je v tujini lepše. Tem lahko rečem zgolj srečno! Čez 5 ali 10 let se bo najbrž tudi ta nadebuden 21-letnik srečal z besedami "welcome to reality" in odšel v tujino!

m0LN4r ::

Jaz to lahko potrdim iz prve roke, da je lepse in lazje startat z 9EUR/h in se pocasi povzpenjat,
kot pa z 3.90EUR/h ali pa nic in celo zivljenje ostat pri teh 4EUR/h.

Pa se na koncu mesca ti ostane vec, pa tudi ce das 2x vec za stanovanje.

Tle so drustva, dogodki, skupine ljudi iz nasih krajev, ki imajo vsi podobno zgodbo. Jih je treba najprej spoznat.

Najlaepsi primer mi je znanec, ki je po 7 letih pri revozu rekel, da tu nikamor ne prides.
Danes zivi srecno in dela srecno za 3x tolko, kot pri revozu v isti stroki, ko pride domov, da vsakemu necaku stotaka v roke, prej jim pa ni mogel dati nicesar.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Stos je samo to, da tle ze z jurja place pades v vecji razred v sloveniji na davcni in moras potem sloveniji placevati razliko.

Davcno bova seveda odjavila, ko zbereva vse potrebne papirje.

Oddaj vlogo. Drugače zgubljaš čas ... Odjaviš se pa lahko za eno leto nazaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Odjaviš se pa lahko za eno leto nazaj.

To pa nisem vedel, hvala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

korenje3 ::

oemdzi je izjavil:

korenje3 je izjavil:

V sloveniji so reveži samo pred kamerami, doma pa luksuz, še posebej za štirimi stenami.

Ja to velja za nekaj procentov jamračev, drugače pa ti itak nimaš stika z realnostjo, kot da si na drugem planetu, pač tipično slovensko, vsak zase misli kako predstavlja standard okolja kjer živi, revežem se ne sanja kako srednji sloj lepo živi in obratno. Večina misli, da so bogataši, ki lepo živijo samo tajkuni in reveži samo kakšni cigani/ex yu priseljenci in tu pa tam kakšna slovenska družina.

Nekaj tvojega standarda,ki si ga javno objavil na ST, da bodo ostali lažje ocenili tvojo realnost:

x
x
x
x


p.s. Jaz si s svojo plačo lahko privoščim element ali 2 (če je v to šteta tudi pručka ali žlica za čevlje obuvat), ob predpostavki, da sploh ne jem, ne pijem oz. nimam nobenih drugih stroškov. Plača 350eur za 6xtedensko po 4 ure, nadure pa plačane niti v sanjah, prevoz in prehrana pa komajda bencin pokrijeta, avto oz. lasten prevoz pa seveda zahtevan :)) Prej pa so obljubljali nagrado za uspešnost(ki sploh ni od tebe odvisna, ampak od relativno nesposobnih ljudi, za 10-kratnik tvoje plače), kasneje ko zalaufa morebitnih 8 ur itd, po tem pa ko uvidiš, da so brez sramu lagali od samega začetka... Pa me ni na tv, kjer se ponavadi znajdejo napačni ljudje, ki si upajo in ne tisti, ki so resnično najrevnejši, ker jih je sram. Skratka v živo te špuknem direkt na nos, če si mi upaš to izjaviti v obraz ;)


Nisem ti dal pravice objavljat mojih slik.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

iKst ::

thramos, https://www.london.gov.uk/sites/default...

Tukaj imaš Londonske smernice. Tam okoli 13. strani so napisane priporočene kvadrature, ki so načeloma precej podobne našim blokovskim stanovanjem in pod slo. povprečjem.

AC_DC ::

korenje3 ::

To je že bolj korektno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

jype ::

nevone> Dražje je pa samo tam, kjer je luksus večji.

Ja, saj to je v mestih. Trg itak sam poskrbi, da so optimalnejše rešitve dražje.

Kdojeto ::

Stroški za 2 osebi, izračun je povprečje 2 let.

300EUR najemnina
200EUR elektrika, komunala, internet+tv
130EUR 2x mobitel, 2x dodatno zavarovanje,2x stroški banke
700EUR hrana, čistila, obleke, hobiji (všteta tudi malica na šihtu za oba)
-----------------
=1330 EUR na mesec

Potem pa še letni stroški
1100EUR registracija in zavarovanje 2 avtomobilov
300EUR vinjete + cestnine
2000EUR dopusti
2000EUR življenjska + nezgodna zavarovanja
3500EUR gorivo
2400EUR šparanje za nov avto po ene 7 ali več letih
-------------
=11300EUR /12 = 942EUR na mesec

Okoli 2300EUR na mesec, da lahko normalno živiš brez nekih večjih skrbi.

To je ob predpostavki da imaš že 2 avtomobila kupljena in ne rabiš kupovat nobenega pohištva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kdojeto ()

Tilen ::

Saj to že ves čas govorim. 2x 1200 EUR neto plače (brez nadomestila za malico, nadomestila za prevoz na delo) je minimum za komot življenje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Kdojeto ::

Tilen je izjavil:

Saj to že ves čas govorim. 2x 1200 EUR neto plače je minimum za komot življenje.


1200€ z malico in dodatkom za prevoz... Saj sem tudi v izračunih stroške prevoza in malice štel zraven

nevone ::

Trg itak sam poskrbi, da so optimalnejše rešitve dražje.


Ne vem, katere rešitve imaš v mislih, ampak v splošnem bi moralo veljati, da ko so optimalnejše se tudi cenejše. Lahko so tudi dražje. To potem pokriva inflacija.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

Kdojeto je izjavil:

Tilen je izjavil:

Saj to že ves čas govorim. 2x 1200 EUR neto plače je minimum za komot življenje.


1200€ z malico in dodatkom za prevoz... Saj sem tudi v izračunih stroške prevoza in malice štel zraven

In dopusti in hobiji... česar ostali nismo upoštevali. Pa življenjska in nezgodna, pa šparanje... Brez vsega tega si pa nekje na 1400. Za 2. Torej 700 na enega. Kar daleč od 1200.

Aja. Upošteval si regres za prevoz... in 3500€ za gorivo. Ne gre glih skupaj.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

nevone je izjavil:

Za isti efekt bi lahko imeli preprostejše predpise, ki bi bili tudi cenejši in enostavnejši za podjetja, da bi se lahko bolj posvečala svoji primarni dejavnosti.

Ja sej. Dodatki se ukinejo, plače naj se zvišajo... pa naj vsak sam skrbi za optimizacijo prevoza na šiht pa prehrano. Tko kot praktično povsod 'zahodno' od nas.

Tisti ki mu luksuz življenja na podeželju ne odtehta dražjega prevoza na šiht se pa itak lahko preseli bližje. Še onesnaževanje se zmanjša... ker ne bomo več imeli raznih policajev ki se dnevno vozijo 100km daleč na šiht.
Life is as complicated as we make it...

Blue3D ::

januar
VPIŠI DO 15.2.2016

VZAJEMNA 28
kredit kuhna 180
POLOŽNICE 100
GSM 10
TRIGLAV 28
ŠOLA POL.+vrtec 195
KARATE 20
KREDIT KOLO 103

suma 664

To so fiksni stroški.
Stanovanje naše.
2x avto = zav.900EUR ,gume 150EUR ,servis cca.400EUR tu so tudi popravila všteta. / leto
Hrana 300EUR-400EUR /mesec
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

Cifix63 ::

Ko to takole berem (vsega nisem le tu in tam naključen post)...
Slovenija je ekstremno draga deželica! (ker je majhna se razume, majhne državice so zaradi razbohotene državne infrastrukture zelo drage, naša pa še posebej).

Zdaj nekaj palamuditi tukaj kako je živeti v naši lepi podalpski je popolnoma brez veze, ker vidim, da so se oglašali tukaj različni; tisti malo resni, pa dvomljivci, pa nabijalci pa slabi zaslužkarji, pa tudi ekstremni zaslužkarji v rangu poslancev ali ministrov.
Vedimo nekaj. Kar je za nekoga ena povprečna večerja je za drugega - za celomesečno preživetje!
Golo dejstvo pa je, da je Slovenija f...ing siromašna in nerazvita dežela. To se da videti prav na vsakem koraku - kdor zna gledati; kdor pa tega noče/ne zmore/ne zna in le nekaj nekritično trobezlja v tri krasne pa pač ne.
Kar smo nekoč govorili za 'neke' druge smo sedaj kar sami. Najbrž je to kar božje delo, kaj pravite?! Ali pa so nam to naredili kar naši bratje in sestre po krvi, ki smo jih n-krat izvolili?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

iKst ::

Slovenija je ekstremno draga deželica! (ker je majhna se razume, majhne državice so zaradi razbohotene državne infrastrukture zelo drage, naša pa še posebej).


Ne, ni. Slovenija je precej poceni država. Ko pogledaš p/p ratio pa sploh.

Golo dejstvo pa je, da je Slovenija f...ing siromašna in nerazvita dežela. To se da videti prav na vsakem koraku - kdor zna gledati; kdor pa tega noče/ne zmore/ne zna in le nekaj nekritično trobezlja v tri krasne pa pač ne.


Spet wrong. V resnici smo po večini kriterijev med bolj razvitimi državami. Siromašni pa tudi nismo. Mogoče na repu bogatih. Vsakemu, ki je kdaj glavo pomolil čez mejo za kaj več kot smučanje v Avstriji ali kopanje na Krku je to jasno.

Najbrž je to kar božje delo, kaj pravite?!


Jaz nimam nič pri tem.

Cifix63 ::

Če si še (zelo) mlad potem razumem tvoj evforičen opis stanja....sicer pa bolj težko.

Recimo, da je severna točka, ki jo omenjaš za Avstrijo Norveška, otok Krk pa Nemčija, Nizozemska ipd...to je bil moj stil življenja - pa ne dopustniški, da se razumeva.

Slovenija ni nikjer na sredini - pozabi na to!! Kar vidiš je še vse zapuščina/srebrnina/pridobitev iz jugo časov. Res pa je, če je nekdo videl/doživel (dopustniško seveda) Krk in Avstrijo 10 km od Slo meje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

iKst ::

Hočeš rečt, da stari ljudje nimajo občutka za realno stanje?

Povej, kaj je tako dragega v Sloveniji. Pa po katerih kriterijih smo nerazvita država?

Utk ::

A v avstriji pa ni revezev? Vi vidite samo 1800 evrov njihove place za delo za trakom, ne vidite pa da se tam clovek s tako placo ne vozi z audijem, kot se bi pri nas, ampak prej s kaksnim rabljenim meganom. Vasi v avstriji so nekatere tako grde, da jih pri nas ne najdes, nikjer. Italija pa da ne govorimo.

Sej niti jaz ne razumem, ampak poglejte parking pred kaksnim gorenjem, kjer se dela za 600, in pred kaksno tovarno v nemciji, razlike ne bo. Prej bo slovenski drazji. Pri boljsih sluzbah pa itak nimas kaj jamrat, odvisno kako se kdo znajde.

thramos ::

iKst je izjavil:

Tukaj imaš Londonske smernice. Tam okoli 13. strani so napisane priporočene kvadrature, ki so načeloma precej podobne našim blokovskim stanovanjem in pod slo. povprečjem.


Nekako ne verjamem, da si ravnokar primerjal eno od dveh "Alpha++ cities" z razmeroma redko poseljeno Slovenijo. Verjetno si se zmotil. Morda si mislil rajši Tokio?

Sprijazni se - slovenski nepremičninski standard je slab. No, globalno gledano vsekakor ne, smo pa razmeroma daleč za zahodno Evropo.

m0LN4r ::

700EUR hrana, čistila, obleke, hobiji (všteta tudi malica na šihtu za oba)

Tle sm se moral mal ustavt. Midva sva si pisala kok gre za hrano pa vec, kot 100EUR po osebni ne gre.
Cote si pa tut ne kupujeva vsak mesec za par stotakov ?? what? Pa pralni prask in cistila tut zdrzijo dokaj dolgo, razen ce porabis na mesec 5 litrov stelexa pa siluxa.
Sport, kot hobyy je pa tudi zastonj vecinoma.

Lahko vprasam za kaj konkretno zmeceta 700EUR ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

thramos ::

iKst je izjavil:

Povej, kaj je tako dragega v Sloveniji.


Nepremičnine. Glede na povprečno plačo oz. mediano in slabo kvaliteto nepremičnin, so nepremičnine, stanovanja v glavnem mestu sploh, izrazito drage v primerjavi s praktično vsemi sosedami in primerljivimi državami.

m0LN4r ::

iKst je izjavil:

Hočeš rečt, da stari ljudje nimajo občutka za realno stanje?

Povej, kaj je tako dragega v Sloveniji. Pa po katerih kriterijih smo nerazvita država?

Ce si trenutno mlad, nimas se odplacanega avta, zivis v najemnini, nimas dobro situiranih starsev (boknedaj so mrtvi) iz juge, ki ti lahko bistveno olajsajo zivljenje in zivis v mestu, si dokaj fuckd. Ce imas sreco, dobis nek siht na traku za 600EUR kot prvi siht, na koncu mesca gledas v denarnico, ce bos mel za tist najbolj poceni kruh in jogurt.

Kot sem ze stokrat rekel, dva nemca na minimalni imata na koncu mesca veliko vec, kot dva slovenca na minimalni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fraising ::

Niti niso tako drage. Če ima par skupni dohodek okvirno 2500€ in za življenje porabi 1000€, lahko našpara za eno solidno stanovanje v roku 10let, kar se meni sploh ne zdi tako dolga doba, da pride povprečno gospodinjstvo do svoje nepremičnine.

m0LN4r ::

fraising je izjavil:

Niti niso tako drage. Če ima par skupni dohodek okvirno 2500EUR in za življenje porabi 1000EUR, lahko našpara za eno solidno stanovanje v roku 10let, kar se meni sploh ne zdi tako dolga doba, da pride povprečno gospodinjstvo do svoje nepremičnine.

Ce nimas otrok, pa ne rabis vzdrzevati dva avta, ki ju rabis za sluzbo, si zdrav, ter se ti nikoli nic ne pokvari in se vsemu odpoves, potem lahko res 10 let cakas, da nic ne pride vmes.

Kolko pa je takih parov z 2500EUR ? Jaz poznam samo take, ki delajo na obcini, rtv ali so ucitelji/ce
Vec, kot 50% slovencev ima place pod 1000EUR
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

fraising ::

Jaz poznam dosti parov, mladih in starejših, ki imajo tak dohodek. Je pa verjetno tudi res, da je odvisno kje živiš.

thramos ::

Saj ne pravim, da se ne da priti do stanovanja. Pravim da so v primerjavi z okolico, če upoštevaš še višino plač in še posebej kvaliteto, draga.

m0LN4r ::


Kot sem rekel, vecinoma takih ni, brez tega da so v mladosti dobili push od drugih ali pa so na dobrih stolckih.
Tista dva, ki v trgovini filata tebi police sigurno nimata 2500EUR
100.000 jih pa nima nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

thramos ::

Daj podatke še za Ljubljano ... ker cene nepremičnin praktično povsod drugje po Sloveniji so 50 % nižje.

Cifix63 ::

iKst je izjavil:

Hočeš rečt, da stari ljudje nimajo občutka za realno stanje?

Povej, kaj je tako dragega v Sloveniji. Pa po katerih kriterijih smo nerazvita država?


Kako, da nimajo stari ljudje občutka? Imajo in to še večjega ampak ti nisi star!

Seveda ni SLO nerazvita, kot tam neka afriška držav ipd, glede na srednjeevropski pas v katerem leži pa je. Težko je Avstrijo primerjat z nami...je že nekdo omenil pred mano.

Kar se tiče cestne infrastrukture imamo POŠASTNO slabo. Naše ceste ne zaslužijo te besede kvečjemu kolovozi. Čudi me, da dajo tuji proizvajalci avtomobilov več kot 6 mesecev garancije na karoso, saj ga lahko uničiš na naših lolovozih že v dveh tednih. Glede cest se lahko res sramujemo.

Tudi naša stara mestna središča so v zelo slabem stanju...denimo staro središče Maribora in njegov severni del ko prideš iz Avstrije izgleda, kot bi bil lani zbombardiran od RAF-a in ne pred 75 leti. Prava ciganija. Katastrofa no. Pojdite si to malo pogledat v D., A. Ch., Skandinavijo,...

Potem podeželje: vsak hiša stoji po svoje, nobenega reda. Vsak se ravna pri tem po ključu poznanstev pri pridobivanju (gradbene) dokumentacije - faktor visoka korupcija. Po koruptivnosti smo visoko na svetovnem vrhu, tega si menda nisem izmislil jaz.

Je pa drugače dežela kar se tiče narave zelo lepa, to pa drži.

Problem je v tem, da naša politika izjemno manipulira s statističnimi kazalci izključno zato, da se lahko šopiri proti drugim češ, "a vidite kdo in kaj smo mi, mi nismo pa takšni, kot se o nas govori" itn...

m0LN4r ::

So cenejse ja, po vaseh dobis neko podrtijo v mestu pa neko razpadajoce stanovanje xD
Ampak ce imas sluzbo v kakem vecjem mestu, se ne bos menda preselil nekam v neko vukojebino in podtrijo, kjer je treba vse menjat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

iKst ::

thramos je izjavil:

iKst je izjavil:

Povej, kaj je tako dragega v Sloveniji.


Nepremičnine. Glede na povprečno plačo oz. mediano in slabo kvaliteto nepremičnin, so nepremičnine, stanovanja v glavnem mestu sploh, izrazito drage v primerjavi s praktično vsemi sosedami in primerljivimi državami.


V Ljubljani so nepremičnine drage, ja. Takoj, ko greš malo ven iz LJ se cene precej normalizirajo.

Podobno kot povsod po svetu. Po teh podatkih je cena stanovanja na Dunaju 3800 do 7700€ na m2. So plače na Dunaju več kot 3x višje od Ljubljane? Državno povprečje je manj kot 2x višje.

http://www.numbeo.com/property-investme...

m0LN4r ::

No za primer bom jaz kr dal bratranca, ki placuje le 100EUR vec za garsonjero v centru dunaja, kot bi jo nekdo v MB. Zasluzi pa tudi 2x vec, kot en mariborcan v henklu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

iKst ::

Kar se tiče cestne infrastrukture imamo POŠASTNO slabo. Naše ceste ne zaslužijo te besede kvečjemu kolovozi. Čudi me, da dajo tuji proizvajalci avtomobilov več kot 6 mesecev garancije na karoso, saj ga lahko uničiš na naših lolovozih že v dveh tednih. Glede cest se lahko res sramujemo.


Čez Avstrijo do Nemčije se 10% pelješ po avtocesti, 90% pa po gradbišču. Zanimivo, da si toliko sveta videl, pa te podrte ceste v tujini ne motijo, pri nas pa te je sram.

So cenejse ja, po vaseh dobis neko podrtijo v mestu pa neko razpadajoce stanovanje xD


Ja, ker stanovanja so samo v Ljubljani in Mariboru zrihtana, drugje so pa podrtije? 700 do 800m2 je realna cena za urejeno stanovanje v manjših slo. mestih. Takšno v relativno novem bloku ali takem z novo fasado in urejeno streho.

m0LN4r ::

In kaj ti to pomaga, ce nimas tam sluzbe ?
Bosta se oba rabla avto in nabijala kilometrino vsak v svojo smer.
Najverjetneje bo slo samo 200EUR/m za bencin, kaj sele avto kupit/vzdrzevat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

thramos ::

iKst je izjavil:

Ljubljani so nepremičnine drage, ja. Takoj, ko greš malo ven iz LJ se cene precej normalizirajo.

Podobno kot povsod po svetu. Po teh podatkih je cena stanovanja na Dunaju 3800 do 7700€ na m2. So plače na Dunaju več kot 3x višje od Ljubljane? Državno povprečje je manj kot 2x višje.


Za kakšno kvaliteto nepremičnin.

Da o splošni kvaliteti bivanja v velemestu ne začenjamo, saj primerjaš neprimerljivo - regionalno metropolo z Ljubljano. Primerjaj recimo z Gradcem. Ampak se ne bo tako lepo skladalo s tvojim prepričanjem, a?

korenje3 ::

m0LN4r je izjavil:


Kot sem rekel, vecinoma takih ni, brez tega da so v mladosti dobili push od drugih ali pa so na dobrih stolckih.
Tista dva, ki v trgovini filata tebi police sigurno nimata 2500EUR
100.000 jih pa nima nic.


100000 je 5% populacije. tudi v šoli je bilo ponavadi 10% "cvekarjev". kar hočem povedat je to da ne more biti vsak doktor. je več faktorjev, kot so lenoba, drugi interesi, fizikalna nesposobnost ipd.

pač tisti na minimalcu so v šoli zabušaval, zdej pa jokcajo. važn da so bili v mladosti "ta pravi džeki"
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

m0LN4r ::

100000 je 5% populacije. tudi v šoli je bilo ponavadi 10% "cvekarjev". kar hočem povedat je to da ne more biti vsak doktor. je več faktorjev, kot so lenoba, drugi interesi, fizikalna nesposobnost ipd.

pač tisti na minimalcu so v šoli zabušaval, zdej pa jokcajo. važn da so bili v mladosti "ta pravi džeki"

Seveda, ker samo doktor dobi v slo 1100EUR.... Dober doktor sprakira kufre pa gre. Dobi jo tut vzojiteljica, ki je naredila izpite 10 let po tem, ko je morala in razni pedagogi, ki so svoje sole zakjlucili pri 30ih, lahko bi se nastevali ali ne?

Jurja dobi tut marsikater palicaj... ki je v soli imel matematiko komaj 2.

Visja medicinska sestra (povprecje 8, opravljene 3 razlicne prakse in pripravnistvo) ne dobi sluzbe. Ce jo pa, bo pa to tocno minimalna+potni+malica.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jalovec09 ::

diplomirana med.sestra dobi nekje 900-1100 evrov je pa en kup nadur

Cifix63 ::

""
...Čez Avstrijo do Nemčije se 10% pelješ po avtocesti, 90% pa po gradbišču. Zanimivo, da si toliko sveta videl, pa te podrte ceste v tujini ne motijo, pri nas pa te je sram... ""



Glej..ne bom več, ne, ne morem več sodelovati v teh nekih ekstremnih navajanjih!
Jaz ne vem kako je v Avstriji točno ta trenutek, kar sem napisal, da sem videl in doživljal je bilo 5+ let nazaj. Če se je pa v tem času tako poslabšalo tega ne vem. Vem pa, da tudi oni bentijo čez svoje politike in elite.

Pa na vseh forumih je tako pizda rija ej - nekdo postavi neko vprašanje, poda neko izhodiščno točko nato pa se razvije vroča izmenjava mnenj/pogledov oz kar mala državljanska vojna. Noro!
Isto je na SLO cestah - mini državljanska vojna.

Dajmo se no malo zamisliti ali se splača toliko investiranja nekega sovraštva v razprave o oslovi senci?!

m0LN4r ::

jalovec09 je izjavil:

diplomirana med.sestra dobi nekje 900-1100 evrov je pa en kup nadur

Ne seri no, moja sestra je dobila tocno 800EUR bruto v zdravstvenem domu.
Prvatnik pa je ne vzame, ker ne dobi olajsave od ZRSZ, ker se ni dovolj casa prijavljena.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cifix63 ::

m0LN4r je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

diplomirana med.sestra dobi nekje 900-1100 evrov je pa en kup nadur

Ne seri no, moja sestra je dobila tocno 800€ bruto.


Tudi tukaj so razlike.. od - do> žal.

Soseda je med sestra v ustanovi kjer so moteni mladostniki in odrasli. Dobi med 1.100 in 1.200€ odvisno od meseca.

iKst ::

Jaz ne vem kako je v Avstriji točno ta trenutek, kar sem napisal, da sem videl in doživljal je bilo 5+ let nazaj. Če se je pa v tem času tako poslabšalo tega ne vem.


Ponekod se je celo popravilo. Avtocesta od Šentilja do Gradca je bila še par let nazaj recimo živa katastrofa. Takoj, ko si zapeljal čez mejo je začelo nabijati, kot bi celo pot vozil po ležečih policajih.

Na živce mi gre to nekritično poveličevanje vsega kar je tuje.

m0LN4r ::

3x premalo.

Prekmurska AC pa je nova in za drek. Kaj pa zdej ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

iKst ::

Nč zdej. Sprijaznit se je treba s tem, da ceste nikjer niso perfect, da stanovanja nikjer niso zastonj, da nikjer nisi plačan ogromno za nič dela...

Cifix63 ::

iKst je izjavil:

Jaz ne vem kako je v Avstriji točno ta trenutek, kar sem napisal, da sem videl in doživljal je bilo 5+ let nazaj. Če se je pa v tem času tako poslabšalo tega ne vem.


Ponekod se je celo popravilo. Avtocesta od Šentilja do Gradca je bila še par let nazaj recimo živa katastrofa. Takoj, ko si zapeljal čez mejo je začelo nabijati, kot bi celo pot vozil po ležečih policajih.

Na živce mi gre to nekritično poveličevanje vsega kar je tuje.


Nič ne poveličujem, nisem te sorte, kar pa je za poveličati pa tudi povem..velja tudi za pri nas. Narava je že takšna, ohranjena in čista, da so nam jo vsi fouš! Mislil sem pri cestah predvsem na regionalne ne toliko na AC, teh toliko dobro ne poznam. Regionalne so pa v zelo slabem stanju. Krpa na krpo, niti ne ravnajo več ne teh asfaltnih krpic, le zalijejo luknjo (če jo sploh) in gredo, kot denimo zobno plombo. Te cesta so sposobne le za promet s hitrostjo max 40 kmh kar je več že vodi do poškodb podvozja itn. Imam pogoste menjave rok, optika/geometrija podvozja se mi brž sesuje, razsekane gume, blažilniki so 3 krat prerano zanič,...to je to.

p. s.
AC so pa gradili po ključu: 1 km za republiko in 1 km vrednosti le te na račun Zidarju v Švico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

iKst ::

Zidarja zdaj že kar lep čas ni več na sceni.

m0LN4r ::

iKst je izjavil:

Nč zdej. Sprijaznit se je treba s tem, da ceste nikjer niso perfect, da stanovanja nikjer niso zastonj, da nikjer nisi plačan ogromno za nič dela...

Pa s tem, da so drugje minimalne 1000EUR neto in praktikanti placani s tocno tolko.
Ne pa 3x manj oz. delajo zastonj. Kila mesa in zemljica pa stane isto. Oz. wurst z zemlo 2.5EUR isto k prinas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274628 (60427) damirj79
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621818 (16666) BorutO
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326428 (23337) bender rodri

Več podobnih tem